Ин витро център Стефанов - тема 6

  • 63 366
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 521
Мадлеен и аз като теб бях на стимулация с клостилбелгит 3 месеца,при обикновен гинеколог в Сливен,без да ми е правена цветна снимка.След като нищо не се получи,се насочих при д-р Стефанов за което изобщо не съжалявам и благодарение на него и Наталия(ембриолога) съм бременна.Не знам къде ви е правена спермограмата,много е вероятно да иска да направите и при него.Но и моя съвет е насочете се към ин витро специалист и той вече ще прецени възоснова на изследванията дали сте за ин витро или може и инсеминация.


Благодаря ти много за съвета Hug ,вече съм напълно сигурна,че ще отида направо там.
Честито ,че си постигнала заветната цел bouquet

# 706
  • Мнения: 1 191
С този клистолбегит без цветна снимка големи проблеми можеш да си докараш. Потърси мнението на д-р Стефанов. Запиши си час, през това време си направи цветната снимка, ням да ги усетиш кога ще минат. Д-р Бузалов го препоръчвам с две ръце, но за раждането!

# 707
  • Мнения: 1 521
С този клистолбегит без цветна снимка големи проблеми можеш да си докараш. Потърси мнението на д-р Стефанов. Запиши си час, през това време си направи цветната снимка, ням да ги усетиш кога ще минат. Д-р Бузалов го препоръчвам с две ръце, но за раждането!

Благодаря за мнението Salilinda bouquet
Сега ли да си запиша час? Аз мислех да изчакам цветната снимка и след това докато съм там да си запиша или не Thinking

# 708
  • Мнения: 4 696
Макар че снимката, която ще ти направи Бузалов ще е по - достоверна, самия метод е такъв..., но пък ,от друга страна е хубаво Стефанов да види сам какво е положението при теб.

# 709
  • Мнения: 1 521
Макар че снимката, която ще ти направи Бузалов ще е по - достоверна, самия метод е такъв..., но пък ,от друга страна е хубаво Стефанов да види сам какво е положението при теб.

Направо се обърках тотално... как по-достоверна ? Не е ли едно и също ?

# 710
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Ейййй Бананче как сте? Гледате ли се с малките душички Hug

# 711
  • Мнения: 101
Момичета днес ми е 11 ден от инсенинацията и нещо ме наболява доста главата днес. Дали ще е проблем да изпия един аналгин?

# 712
  • Мнения: 1 191
Мадлеeн снимката от Бузалов ще е с контрастно вещество и рентген, което е класическата цветна снимка. При Стефанов, процедурата се прави с ехограф и е по щадяща. За записването на час...както прецениш, ако ти се вижда много чакането до април си го запиши от сега, че после ще отидеш за май сигурно.
kokoseva може да пиеш парацетамол, аналгина не се препоръчва.

# 713
  • Мнения: 206
Момичета, относно снимката при Стефанов... на мен след като я правих, коментара беше "пропускливи тръби при слабо налягане". Това не значи ли, че е била с контрастно вещество? При ехографа предполагам няма налягане Laughing

# 714
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Момичета, относно снимката при Стефанов... на мен след като я правих, коментара беше "пропускливи тръби при слабо налягане". Това не значи ли, че е била с контрастно вещество? При ехографа предполагам няма налягане Laughing

До колкото знам пак е с контрастно вещество, но наблюдението на пропускливостта на тръбите става чрез ехограф, а не на рентгенова снимка. Спестява се облъчването.

# 715
  • Мнения: 1 521
Изобщо не знаех,че има няколко "вида" на цветната снимка. Благодаря на всички за разяснението и отзивчивостта bouquet .
Ще помисля, че не съм много наясно кое е по-добре и ще видим до къде ще стигна (но май клоня към д-рСтефанов направо)
Благодаря Ви още веднъж,че отделихте толкова време да ми разясните  Hug .

Пожелавам на всички в темата скоро да държат в ръцете си така желания резултат,а на тези на които им се е случило чудото - честито и бъдете здрави  bouquet bouquet bouquet

# 716
  • Варна/Казанлък
  • Мнения: 61
Здравейте,момичета  Hug
В понеделник започнах стимулация и вчера док я прекрати,защото фоликулите бяха много неравномерни.Имаше два доминантни и док каза,че е по-добре да спрем,т.к. ще извадим не повече от 1,2 яйцеклетки и нямам голям шанс за + резултат.Сега съм спряла всичко и след десет дена ще започна Дуфастон за 10 дни и после на 2-ри ден от цикъла пак за хормони и евентуално да започнем на ново процедура.Въпроса ми е дали сте запознати с подобни случаи и от какво може да са така различни размерите на фоликулите ? Дали има успешни процедури след такъв случай като моя?

# 717
  • Мнения: 2 573
ЗдравейТе, и за мен е изненада, че има друг вариант за снимка. newsm78
По повод на часовете. ....получих същия отг, за преглед сега няма, но ако реша да правя снимка. ...самО да изчакам.да мине цикъла и се обаждам да запазят час. За сега се въздържам. ...просто не съм направила изследвания за Уреаплазма. ..А цикъла ми си прави каквото иска  #2gunfire
Късмет на всичкииииииии  Peace
И Сладкааааа Дано да Текне нормално вече!!! bouquet

# 718
  • Мнения: 1 521
ЗдравейТе, и за мен е изненада, че има друг вариант за снимка. newsm78
По повод на часовете. ....получих същия отг, за преглед сега няма, но ако реша да правя снимка. ...самО да изчакам.да мине цикъла и се обаждам да запазят час. За сега се въздържам. ...просто не съм направила изследвания за Уреаплазма. ..А цикъла ми си прави каквото иска  #2gunfire
Късмет на всичкииииииии  Peace
И Сладкааааа Дано да Текне нормално вече!!! bouquet

Здравей. И аз не съм правила такова изследване. Правихме микробиология ,това включва ли изследването за уреаплазма?
Ох,простете за невежеството. Просто всичко това е толкова ново за мен  Sad ooooh! Tired

# 719
  • Мнения: 2 573
За съжаление са различни Sad Микробиология е с влагалищен секрет, а уреаплазма, хламидия, микоплазма са с цервикален секрет.  По-лошото е , че след приема на антибиотик трябва да минат поне 20 дни за да се направи контролата. ... Стискам ти палци, ако решиш да правиш до е ОТРИЦАТЕЛЕН! !!

Общи условия

Активация на акаунт