Ин витро център Стефанов - тема 6

  • 63 381
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 101
Дано този ден ви донесе най-хубавия подарък  Hug за теб и за таткото...така че не му купувай подарък, а си купи тест за бременност и една панделка Party Crazy bouquet

Абе  и аз така съм го замислила само да не ме издъни подаръка  Joy

# 676
  • Мнения: 581
"Абе  и аз така съм го замислила само да не ме издъни подаръка   Joy"
хаха много весело го приемаш, така трябва да е, щом си позитивна, ще има хубав подарък Simple Smile

# 677
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Спокойно подаръка е сигурен Hug не се набутвай да купуваш други Party

# 678
  • Мнения: 101
Позитивна позитивна, но на моменти и доста черногледа съм. Затова питах за други момичета които са с успешна инсеминация защото тогава бях в момент а отчаяние Wink

# 679
  • Мнения: 137
Здравйте момичета,искам да попитам доктор Стефанов дава ли болничен лист след трансфер?

# 680
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Здравйте момичета,искам да попитам доктор Стефанов дава ли болничен лист след трансфер?
Не. За съжаление не дава.

# 681
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Позитивна позитивна, но на моменти и доста черногледа съм. Затова питах за други момичета които са с успешна инсеминация защото тогава бях в момент а отчаяние Wink
Ейййй да не чувам черногледство. Всичко ще е наред!

# 682
  • Мнения: 137
А по какъв начин сте си вземали болничен и за колко време,ще споделите ли която е минала през това?

# 683
  • Мнения: 581
Този въпрос беше дискутиран във фейсбук страницата на клиниката и там бяха казали, че клиниката не работи със здравната каса. Болничен всеки на който му е трябвал, си е вземал от личния лекар. Това е от фб групата   " Личния дава 14дни и после на ЛКК- това при положителен тест. Ползвах и отпуск по време на процедурата и после болнични."  Flutter

# 684
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Аз ползвах не платен, защото личния не искаше да ми даде болничен.....не му се загазвало заради мен, каквото и да значи Sunglasses Laughing

# 685
  • Мнения: 459
Аз ползвах не платен, защото личния не искаше да ми даде болничен.....не му се загазвало заради мен, каквото и да значи Sunglasses Laughing
Да живеят докторите (и всички), които "подкрепят" и "допринасят" за раждаемостта в България!!!  #2gunfire
После им четем лошите статистики ..... а резултати....няма    #2gunfire #2gunfire

# 686
  • Сливен
  • Мнения: 4 089
Аз съм много благодарна на моята лична лекарка,не ми е отказвала болнични от както и казах,че ми трябва за ин витро и сега ми трябва направление за ендокринолог всеки месец няма проблем.Но това си е до човека,а и тя има няколко пациентки които са забременели след ин инвитро,едното семейство имат близначета благодарение на нашия доктор,а жената е на 45г.Така,че не се отчайвайте.

# 687
  • Мнения: 1 406
Аз ползвах не платен, защото личния не искаше да ми даде болничен.....не му се загазвало заради мен, каквото и да значи Sunglasses Laughing

Значи да го сменяш тоя личен лекар Mr. Green Mr. Green Mr. Green

На мен моята лична ми пише в болничния нещо от сорта (не помня точно така ли беше)
- Диагноза - женско безплодие или първичен стерилитет..
- След инвитро процедура на еди коя си дата. Препоръчва се режим щадящ, предимно леглови. Епикриза еди кой си номер...
-домашен / свободен (това също не помня какво беше писала) 14 дни
Болничният ми започва в денят след трансфера. А за самия трансфер си пускам отпуск.

Мои познати са си вземали с друга диагноза, за да не ги разберат работодателите им. Едно просто ОВИ също може да ти напише... първо 7 и после да ти го удължи с още 7 дни...
Въпрос на желание на личния лекар...

Според КТ имаме право на Отпуск за изпълнение на граждански и обществени задължения , който е платен (чл. 157 от Кодекса на труда (КТ)).
" Чл. 157. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) ....
....(2)  (Нова -ДВ,  бр.  52  от  2004  г.,  доп.,  бр.  103  от  2009  г.,  в  сила  от  29.12.2009  г.)
Работодателят е длъжен да освобождава от работа бременна работничка или служителка, както и
работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, за медицински прегледи, когато е
необходимо те да се извършват през работно време. За това време на бременната работничка или
служителка,  както  и  на  работничка  и  служителка  в  напреднал  етап  на  лечение  ин-витро,  се
изплаща възнаграждение от работодателя в размера по чл. 177. "

 Но не съм убедена, че всеки работодател би се съгласил на подобно нещо. Предполагам работещите в държавна администрация може и да ги огрее. Ако има някое момиче, което знае повече и е ползвала този тип отпуск да каже.

Аз лично нямам проблем с моя работодател.. поне засега... За мое щастие работя в Стара Загора и по време на стимулациите не ми правят проблем да ме няма за два - три часа от работа, за да ходя на прегледи. Просто предупреждавам една седмица по-рано кои дни и в колко часа са ми прегледите...

Ето малко повече инфо тук: https://www.mlsp.government.bg/index.php?section=POLICIESI&I=257  и http://www.noi.bg/images/bg/legislation/Codes/KT.pdf, стр. 53 и 54


И една много стара тема, в която се е коментирал този вид отпуск:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=470828.45;topicrefid=20

# 688
  • Мнения: 504
Здравейте на всички.В момента съм в подготовка за ЗЕТ.Вече нямам търпение да дойде време за трансфер.Не съм при д-р Стефанов,а ходя в Пловдив.
По въпроса за допълнителната отпуска по време на стимулация,мога да кажа,че много зависи от самия работодател.Аз работя в държавна институция и си ползвах тези 20 работни дни,(за да не си взимам болничен),в същото време, полагаемата отпуска за 2016г.беше ми свършила.Не ми направиха проблем,даже бяха коректни,за което искам от сърце да им Благодаря.Надявам се да имаме положителен резултат след ЗЕТ.
Успех на всички до крайната цел. newsm30  Praynig Hug

# 689
  • Мнения: 137
Аз със личната лекарка,няма да имам проблем относно болничния.Знам че тя ще ме спаси.Относно Железник ,аз съм от Русе и фирмата ми е в Ст.Загора всяка година правят банкетите там и винаги сме в Железник-само осветлението не ми харесва понеже е недостатъчно.Иначе винаги е било адска жега,стар хотел е.Сега и аз ще търся къде ще пренощувам.Но мисля да НЕ  съм в него със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт