Вече знаем пола и празнуваме - за АПРИЛ ще пазаруваме

  • 42 975
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 111
Да, най-добре направи една консултация с друг лекар. Така или иначе един месец е твърде голямо разминаване, за да може да стане объркване. Ще го прегледат и премерят и ще ти кажат Simple Smile

# 31
  • Мнения: 301
Момичета, много съм объркана  newsm78 newsm78
По птинцип цикълът ми винаги е бил нвредовен, последният цикъл ми беше на 16-ти юни, но моята гинвколожка ми каза, че съм забременяла юли, понеже съм в 16 седмица. А по-нагоре някой бешв писал, че е в 15-та седмица с термин 20.04.2017, а моят термин го изчислиха 22.04.2017.  newsm78
Много ми в объркано... Някой да е като мен ?

Моя последен цикъл е на 27-и юни, термин 3-4 април. Забременяването става 10-14 дни след последната менструация обикновено. Това ако е редовен цикъла и с продължителност около 28 дена. Нещо не ми е ясно как цикъла ти е бил 11 дена преди моя, а термина ти е 15 дена след моя. Да не е 16-и юли последния цикъл?
Редакция, сега смятах - ако последната редовна менструация е била на 16-и юни термина трябва да е 22 март. Точно месец по-рано. Дали наистина ПРМ не е 16-и юЛи?

gingerina, дано всичко с беба да е наред  Hug
Не! Последният ми цикъл беше на 16-ти ЮНИ, точно 2 дни преди рождения ми ден. Юли месец цикъл не ми е идвал вече.
Ох, от дете съм с проблвмвн цикъл. Все не идваше, я дойде веднъж на 2, 3 мвсеца, я не. Затова сега всичко ми е смотано...

# 32
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Момичета, много съм объркана  newsm78 newsm78
По птинцип цикълът ми винаги е бил нвредовен, последният цикъл ми беше на 16-ти юни, но моята гинвколожка ми каза, че съм забременяла юли, понеже съм в 16 седмица. А по-нагоре някой бешв писал, че е в 15-та седмица с термин 20.04.2017, а моят термин го изчислиха 22.04.2017.  newsm78
Много ми в объркано... Някой да е като мен ?
Моят термин е 21 април,а последната менструация-на 15 юли.Има цял месец разлика.Нещо не ми се връзва  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 285
Аз днес бях на преглед, пак се кри нашето човече и пол така и не разбрах. Иначе всичко е ок. Разчитам другата седмица да ми кажат, че иначе чак след месец съм на преглед. Установи се много ниско кръвно - явно от това ми се мотае главата. Сложила съм 1,5кг !!! Чак се учудих, може и от по-тежките маратонки да е, защото на голо като се меря са няма 500гр.
Разчитам и аз в тази тема да установя пол, много срамежлив малкия човек, 3ти път се крие вече.
Аз съм с термин 22-23 април, различно ми го изкарват, но само с 1 ден разлика, ПРМ 16.07.16г.

# 34
  • Мнения: 301
Тя казва, че няма да гледаме цикъла, а седмицата, в която съм. В понеделник като бях ми каза, че аъм 15г.с+5.
Това е защото не знаем кога е била овулацията ми, защото имам нервдовен цикъл.

# 35
  • Мнения: 226
Stefanel и аз съм точно така:-)Последен цикъл 15.07, термин 21.04, макар че бебето върви с 2,3 дни напред ,но това е нормално.
Според мен цикъла е ориентир, след като лекарката вижда, че всичко е наред с бебето и ти знаеш ,че ти е нередовен цикъла няма смисъл да се притесняваш Wink

# 36
  • Мнения: 2 185

С мен няма представа, тя ми изчисли термина според седмицата, в която съм. аз съм в 16-та седмица, вече ще влизам в 17-та, а термина ми е на 22.04.
Защо си мисля, че не ми е верен термина.  newsm78

Хм, аз съм с термин 23 април, последен цикъл на 16 Юли, зачеване на 31 юли, в момента съм 14 седмица и 4 дена. Ти би трябвало да си в 14 седмица и 5 дена. Ако ти е казала седмиците спрямо размера на бебето, тоест ако бебето отговаря на 16 седмица, то няма как терминът ти да е за 22-ри април.

Момичета, ние вчера ходихме на преглед специално, за да разберем пола на бебето (не медицински, а на място където гледат само пола и правят 3Ди 4Д ултрасаунд). Исках да заведа децата да видят бебето, но не исках да ги водим на медицинския преглед в 20та седмица, защото там първо нищо не си личи и нямаше да разберат какво гледат и второ, все пак е медицинкси преглед. Та, така, успяхме да видим пола, но още не съм казала на никой, та като свърша тази работа, ще мина да ви се похваля и на вас Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 5 501
Eйй,чудесна нова темичка,след малко ще пиша и за щъркелче  Simple Smile Засега е розово.

Момичета,вие приемате ли някакви пробиотици,след последната микробиология се оказа че флората ми е поразбъркана,а лактобацилите са на изчезване.Преди време ползвах едни апликаторчета с млечна киселина на Гинофит и се чудя дали да не си взема пак  newsm78  Има и едни Woman Dofilus,които пък се пият,чудя се чууудя,а на лекар съм чак на 09.11.
 


gingerina за кистичките изобщо не се притеснявай,ще се резорбират,наистина по-добре изобщо да не ти го беше казвала докторката.Много майки познавам на които така им бяха видели кистички на бебетата и те бяха много изплашени,но в крайна сметка се оказа че всичко е било излишно.
 Ти контракциите усещаш ли ги някак си?
Miss July ,той магнезия преди 6 месец не действа,но пък действа с натрупване и затова знам че е по-добре да се почне по-рано ако лекар го е изписал разбира се.

Eva [Cassidy]
,чудесен подарък сте замислили за бабата и дядото  Heart Eyes
tanya06,честити бременелски придобивки.Има хубави дрехи за бременни,на които изобщо не им личи че са за бременни.Имам от НМ дънки,които са ми по тялото,точно каквито обичам,като кажа че са за бременни и всички се изненадват,явно очакват някакви торби,а те са си съвсем нормални скини дънки по тялото.
Niki1914 ,ама че срамежливо бебе!Някоя девойка ще е Wink


 Изчезвам ... отивам на зъболекар,че нещо със зъбите го закъсах  Tired

# 38
  • Мнения: 1 495
*Bubble*, благодаря за успокоението. Да, от снощи усещам някак си по-твърд корема. И преди имах болки понякога, но не се виждаха контракции на ехографа.
dimitrinadid, при толкова нередовен цикъл може би е най-важно как върви бебето. Иначе да, аз съм 16 г.с +4 дена и термин 10.04 и сякаш наистина нещо не е съвсем сметката. Самият ехограф не изписва ли предполагаем термин?

# 39
  • Мнения: 301
*Bubble*, благодаря за успокоението. Да, от снощи усещам някак си по-твърд корема. И преди имах болки понякога, но не се виждаха контракции на ехографа.
dimitrinadid, при толкова нередовен цикъл може би е най-важно как върви бебето. Иначе да, аз съм 16 г.с +4 дена и термин 10.04 и сякаш наистина нещо не е съвсем сметката. Самият ехограф не изписва ли предполагаем термин?
Ами не съм погледнала ехографа. На моята докорка не и е от най-новите, но съм при нея, защото и имам доверие. Тя даже ми каза на предния преглед, че детето върви с 4 дни напред.
Иначе си записах час за другата седмица при лекар с по-модерен ехограф, щв видим какво ще каже и тя и пак ще пиша.
Благодаря, момичета  Hug Hug

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 647
И аз тук. И аз не знам пол т.е. аз го знам, но не е потвърден от лекар Laughing
hahaha и около мен всички "знаят", даже се обзалагат  Crazy
И аз нямам търпение за Коледа, откакто започнаха да споменават за сняг по телевизията, все ми е коледно  Heart Eyes
На мен нещо ми се е разстроил коремът и естествено започнах да се филмирам с тези полските яйца... ядох купени неща с яйца /ще ви ги спестя, че са много вкусни/... не, че не ядох и киви, круша и домат, но съм податлива на самовнушения и хипохондрията ми се обажда  Crazy

# 41
  • Мнения: 301
На мен на прегледа в понеделник доки ми каза, че вижда пишка, но вторнкю като ида при другата ще видим и тя какво ще каже. Ако не на 100% ще се разбере на ФМ  Laughing

# 42
  • Мнения: 351
На мен на прегледа в понеделник доки ми каза, че вижда пишка, но вторнкю като ида при другата ще видим и тя какво ще каже. Ако не на 100% ще се разбере на ФМ  Laughing
Май преобладават мъжкарите в групичката, а мами, на какво мнение сте вие? Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 5 501
На мен на прегледа в понеделник доки ми каза, че вижда пишка, но вторнкю като ида при другата ще видим и тя какво ще каже. Ако не на 100% ще се разбере на ФМ  Laughing
Май преобладават мъжкарите в групичката, а мами, на какво мнение сте вие? Crazy
Аз мисля че розовите бебки ти първа ще започнат да ни се показват Simple Smile

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Момичета, какво ще кажете за тази количка?

http://detski-magazin.com/detski-kolicki/bebeska-kolicka-tutek-g … -blue-g-8983.html

Блазнят ме цената, гумите, столчето за кола... въобще ми изглежда много добра оферта през моя лаишки поглед...

Общи условия

Активация на акаунт