Болки в кръста - невролог

  • 15 002
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Ами да- неврлозите и неврохирурзите, особено последните, много често препоръчват операция на дискова херния. Това обаче е нож с две остриета, защото в повечето случаи настъпва влошаване на състоянието след операция.

# 16
  • Мнения: 631
Ще го коментирам грубо - дисковата херния всъщност е изливане на ядрото междупрешленния диск и чисто и просто това е един сопол - та като го оперират к'во????
Нищо. Даже много често се явява на друго ниво дискова херния.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Днес все пак стигнах до невролог по настояване на мойта лекарка,която ми следи бременността и той ми каза задължително да си направя рентгенова снимка на ломбалните прешлени и скенер.И ми изписа някаква инжекция,която се бие веднъж на 10 дни.
Та въпроса ми е ако някой знае да ме насочи къде да го направя въпросния скенер и да работят с НЗОК?

# 18
  • Мнения: 631
Със здравната каса - Медицинска академия, но има да почакаш около 3 месеца. Обикновено часовете са заети, но дано някой се е отказал та да се вмъкнеш там. Без здравната каса е около 50-60лв.
Инжекциите доколкото ми е познато това са или дипрофост или ултрадемопласт и мовалис (хидрокортизонови). Бият се на 10 дни 3 пъти мускулно в дупето  и едната в най - лошия случай струва 9лв.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
не мога да я прочета,но каза че струва 2лв и някакви стотинки.Не ме плаши с тоз скенер ooooh!.То направлението не изтича ли докато ти дойде ред?

# 20
  • Мнения: 631
Направлението по принцип е за един месец до колкото знам.
А и няма защо да се плашиш такъв е "редът" нали знаеш винаги има протежета, близки, роднини.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
chocha - ако е Ултра Демо Пласт инжекцията, трябва да ти кажа, че ми е*а мамата на стомаха  Sick тя и другите лЮкарства за консервативно лечение. Да, бях като нова 10-ина дни, дори се питах защо съм търпяла 2г. и половина тези адски болки..., ама направих 2 много тежки стомашни кризи, а и болката след 'лечението" се върна със същата сила и какво...?

Та сега си търпя болките в кръста и туй то. Ако ми се отвори възможност, бих отишла на балнеосанаториум. Може там да е разковничето. Истината е, че си трябва стройна гимнастика и движение за укрепване на коремни и гръбни мускули...и редукция на тегло  Blush

# 22
  • Мнения: 17 407
Шани, ти още ли не си ходила, бре? Балнео-санаториалното лечение е наистина много ефективно, но не еднократно проведено. Относно кортизоновите препарати  - могат да са опасни и се прилагат само при силен болков синдром, другите обезболяващи също увреждат стомаха, не трябва да се пият повече от 7-10 дни.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не съм  Blush

Случиха се разни трагизми, пък и децата трябва да уредя някой да ги гледа и така...все още не съм била, но ми се ще.
Дано успея някой ден Praynig

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
chocha - ако е Ултра Демо Пласт инжекцията, трябва да ти кажа, че ми е*а мамата на стомаха  Sick тя и другите лЮкарства за консервативно лечение. Да, бях като нова 10-ина дни, дори се питах защо съм търпяла 2г. и половина тези адски болки..., ама направих 2 много тежки стомашни кризи, а и болката след 'лечението" се върна със същата сила и какво...?

Та сега си търпя болките в кръста и туй то. Ако ми се отвори възможност, бих отишла на балнеосанаториум. Може там да е разковничето. Истината е, че си трябва стройна гимнастика и движение за укрепване на коремни и гръбни мускули...и редукция на тегло  Blush
Доколкото мога да прочета се казва Флостерон нещо си.Не съм я взела още.Иначе с редукцията на теглото май нямам нужда,защото съм 63кг на 1,80,а и движения цял ден правя.По няколко километра с количката и детето и друга работа за вършене имам.Май при мен по-скоро се възпалява от преумора

# 25
  • Мнения: 631
Шани е права, че някои лекарства създават стомашни проблеми особено Диклак, Фелоран и Диклофенак, но лекарите предупреждават. Когато ги приемаш трябва да си се нахранила хубаво и естествено ако имаш колит или гастрит (хронични) не ги пиеш.



# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Диклофенак- а само ми повишава кръвното  Tired. Не ми дразни стомаха.
Аз го пиех предимно вечер, за да може поне малко да поспя нощем и да не ме боли, но понякога от по-виското кръвно пък също не мигвах.... ooooh!

chocha - за Флостерон нищо не знам. Но ако е на салицилова основа, ще ти дразни...За бутането на количка и дом. работа не иде реч, когато казвах за движенията. Трябва си или специална гимнастика или плуване или съчетание от 2-те.

# 27
  • Мнения: 631
Да специализирана гимнастика му е оправията, а след това плуване защото в остър период се съмнявам, че ще влезеш във водата.
Аз пиех мидокалм и диклак и ми правеха масаж и мануална терапия.
И понеже ги разбирам тез неща изчаках да отмине болковия синдром и айде на плуване. Съобразявам се с вдигането на тежко и резките движения.

# 28
  • Мнения: 17 407
Шани, Флостерон е кортикостероид и пак повишава кръвното и не само това. За упражненията- има специален коимплекс за укрепване на коремните и релаксиране на гръбните мускули, но е добре да се покаже от специалист и като  го научите, ще си го правите и в къщи.

# 29
  • Мнения: 17 407
Шани е права, че някои лекарства създават стомашни проблеми особено Диклак, Фелоран и Диклофенак, но лекарите предупреждават. Когато ги приемаш трябва да си се нахранила хубаво и естествено ако имаш колит или гастрит (хронични) не ги пиеш


Всички нестероидни противовъпалителни средства, с много малки изключения дразнят стомашната лигавица!

Общи условия

Активация на акаунт