Мнения за кв. Карпузица, София

  • 12 082
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

Предстои ми покупка на апартамент. Към момента разглеждам оферти за град София, квартал Карпузица, по-конкретно ул. Миле Попйорданов.

Две неща ме разколебават - проблема с бежанците (бежанския лагер е на 1.8 кв), както и транспорта в квартала (трамвай 5 е далече, мисля че другата опция е автобус 260).

Бих се раздвала да споделите всякакво мнение за квартала.


Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 23:01 от disney_tinkerbell

# 1
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Моя близка живее в квартала на ул. Любляна и твръди, че проблем с бежанци бри тях няма. Транспортът лесно може да се види на карта Peace

# 2
  • Мнения: 19 012
Бежанците са далече и не ходят в тая посока, транспортът от там са автобуси 111, 260, които са доста редовни (73, 107 също са наблизо) трамвай 4,5 (редовен, на 4-5 минути минава),11 на около километър.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Офталмоложката ми е на тази улица и доста често ходим там. Впечатленията ми са за доста спокойно и тихо място. Не е лъскаво и забавно, но е спокойно. Все пак зависи какво търсиш. Не съм забелязала да има много магазини наоколо, но Кауфланд на Каблешков ти е близо. Не знам с градините и училищата как стои въпроса.
За транспорта не мога нищо да кажа, не ползвам. Единствено мога да кажа, че за кола е сравнително удобно и лесно достъпно. Само в най-пиковите часове се образува тапа на околовръстното между Борис и разклона за Горна баня, но е сравнително за кратко.

# 4
  • Мнения: 19 012
Вече има Фантастико на Любляна, което е доста близо , кварталът и на мен ми се струва приятен, но около спирката на автобусите е много запуснато със счупени плочки и кал

# 5
  • Мнения: 9 656
Ако не си близо до Никола Петков по-добре да имаш кола че иначе ми се струва доста ходене до спирката на градския. До магзин Фантастико също няма да ти е много ОК да ходиш пеша, особено ако ще пазаруваш доста. Ако не си в къща и имаш деца, няма да има къде да играят. Не знам дали минава автобус 107 точно оттам, но имай предвид, че се води крайградски и е на половин час. Иначе да, спокойно е като на село, ако това те влече. Ако имаш кола поне лесно се слиза до центъра. На мен ми се струва доста запуснат и неуреден квартал. Има доста нови блокчета, но всичко друго е тотално зле. От това, което съм виждала, по-добре си вземи нещо, което е от другата страна на булеварда по ул. Любляна.. ул. Боряна също изглежда приятна.

Общи условия

Активация на акаунт