Банята - 27-ма тема

  • 125 818
  • 796
  •   1
Отговори
# 660
# 661
  • Мнения: 1 787
Това последното "дърво" има доста специфично излъчване - морско отвсякъде Simple Smile

На мен много ми харесва как стои дървесния гранитогрес в банята. Изключително променя облика, стопля помещението и го прави много уютно, като стая. При правилна комбинация с останалите плочки може да се получи цветно/свежо и определено различно от масовката.

# 662
  • Мнения: 4 275
След дъъълго избиране на плочки най-накрая се спрях на нещо. Обаче не мога да преценя дали бежовия или сивия вариант да взема... Затова реших да се допитам до вас. Ето ги двата цвята: https://www.google.bg/search?q=studio+geotiles&prmd=imvn& … rc=3Evf5ztAJeAcDM:

Другото ми чудене е дали да взема само от изчистените плочи или да взема и от квадратчетата? Много ми допадат, защото ми създават усещане, че съм в хотел или на СПА  Blush, но се опасявам, че много бързо ще станат демоде...

# 663
  • Мнения: 54
Не мога повече с тази ужасна баня. Другата седмица се захващам с ремонтите. Харесах си тези плочки http://www.gaudi-ds.com/product/3316/duomo-30x70-zelena-i-zhalta-gama.html , но размерът им е малко по-голям - 30х70. Не съм си намерил още майстор и се чудех дали има шанс майсторите да откажат да се занимават с ремонта, тъй като банята ми е малка ( 190 см на 130 см) , а плочките са големи?

# 664
  • София
  • Мнения: 1 678
След дъъълго избиране на плочки най-накрая се спрях на нещо. Обаче не мога да преценя дали бежовия или сивия вариант да взема... Затова реших да се допитам до вас. Ето ги двата цвята: https://www.google.bg/search?q=studio+geotiles&prmd=imvn& … rc=3Evf5ztAJeAcDM:

Другото ми чудене е дали да взема само от изчистените плочи или да взема и от квадратчетата? Много ми допадат, защото ми създават усещане, че съм в хотел или на СПА  Blush, но се опасявам, че много бързо ще станат демоде...

Май няма смисъл от това изказване, защото то е ясно, но Simple Smile Сивите стоят по-студени, на мен са ми малко стерилни. От друга страна са по-елегантни..
Ако няма от квадратчетата, то плочките не заприличват ли на стандартни плочки? Имаш ли идея как ще са разположени в самата баня?

# 665
  • виртуално
  • Мнения: 2 867
След дъъълго избиране на плочки най-накрая се спрях на нещо. Обаче не мога да преценя дали бежовия или сивия вариант да взема... Затова реших да се допитам до вас. Ето ги двата цвята: https://www.google.bg/search?q=studio+geotiles&prmd=imvn& … rc=3Evf5ztAJeAcDM:

Другото ми чудене е дали да взема само от изчистените плочи или да взема и от квадратчетата? Много ми допадат, защото ми създават усещане, че съм в хотел или на СПА  Blush, но се опасявам, че много бързо ще станат демоде...

Аз бих си поиграла само с двата основни цвята.
Примерно зад душа и пода в по-тъмният нюанс, а останалите стени в светлия

# 666
  • Мнения: 1 110
Под основата на паравана за баня ще поставяме граниксид (вместо да се гради праг от плочки) Има ли нещо особено при поставянето му? Майстора каза, че е слагал и друг път, ама да питам все пак  Party

# 667
  • Мнения: 4 275
Оххх, права си, че заприличват на стандартни плочи, но пък искам нещо класическо и изчистено. Без така модерните цветове, без фризове. Искам малко по-стилна баня (поне според моите си изисвания Simple Smile ) Имам представа кое къде ще стои, но плочките все още не знам как ще бъдат наредени. Ще обсъдим с дизайнера към магазина, след като се спра на модел.

Иначе сивото е един от най-омразните ми цветове, но пък напоследък взеха да ми харесват "сиви" бани. Но пъл бежовата гама също много я харесвам. Вече десетина дена се чудя кой цвят да избера, затова реших да се допитам и до вас  Laughing

Рапунцел, и аз си прествавям само с двата основни цвята.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 678
А дизайнера не може ли да я направи и да даде двата варианта, за да ги видиш и тогава да избереш? Предполагам, че смяната на цвета няма да е толкова сложно   newsm78

# 669
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Абсолютно същото колебание имах между беж и сиво.Избрахме бежово кафява гама.Гледах и твоите плочки, Мишелин Simple Smile. Ако те интересува цена, мога да кажа къде намерих най -ниска. Изумена съм от огромната ценова разлика на един и същ модел плочки!

# 670
  • Мнения: 173
Тъмни плочки да избера за пода, за да не се цапат лесно, нали Simple Smile

# 671
  • Мнения: 4 275
Дизайнерите, доколкото съм запозната, изготвят един безплатен проект, и не искат да правят повече на брой проекти.

I am the same, ще ми е интересно да разбера къде си видяла най-ниската цена. Аз ги намерих на 21.90 лв на м2. А доволна ли си от избора си в крайна сметка? Какво наколни везните?

# 672
  • Мнения: 216
Трети майстор ни казва  да не избираме български плочки. И  аз  съм си избрала  баня тип дърво. Тези си избрах за под..http://prikachi.com/images.php?images/593/9059593f.jpg сега се чудя за стена

# 673
  • София
  • Мнения: 1 744
Под основата на паравана за баня ще поставяме граниксид (вместо да се гради oпраг от плочки) Има ли нещо особено при поставянето му? Майстора каза, че е слагал и друг път, ама да питам все пак  Party
Прага отдолу е кух. Трябва да се напълни с теракол.После се слага теракол и на пода. Прага се нивелира и излишния теракол се отстранява.

# 674
  • Мнения: 9 711
Тъмни плочки да избера за пода, за да не се цапат лесно, нали Simple Smile

Всички плочки се цапат еднакво, но на тъмните личи всяко боклуче, ад под небето са Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт