емигрантите са лузъри

  • 8 357
  • 136
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 526
Не мога да повярвам, че някакви женици се занимават с моята персона:)
Явно наистина си нямате друга работа.


И между другото не съм чула някой да е имал  и   и да е избягал от него.

 Да бе нямате ли си друга работа , а се забавлявате за сметка на поозлобената от хубав и успешен живот vessy2... Joy Абе vessy2, чуй тогава има и такива! Колкото и невероятно да ти се струва! След 7 г. лузърски живот се прибрах в БГ и след първоначалната еуфория броих дните до връщането ми обратно тук! Знам, че е комплексарско да се хваля ама там си имах всичко- ама силно се дразних от робската психика на нашите сънародници не всички разбирасе, защото колкото хора толкова и характери, ама като цяло всички знаят, че където и да идат трябва да `бутнат` парички и го правят и всичко се върти в омагьосаният кръг... Хората на вън са много по- разкрепостени и независими. А ТИ vessy2 живяла ли си на вън или въобще от къде знаеш как живеем ние, че можеш да ни класифицираш като лузъри- така непоколебимо  newsm78

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 20:34 от Tali Dan

# 76
  • Мнения: 934
Хората заминават по различни причини. Едни, защото са бедни и искат да спечелят пари; други, за да се реализират професионално; трети - за да видят свят; четвърти - да учат, да научат нещо; пети се женят за чужденци/ки; шести и те не знаят, но понеже други заминават, тръгват и те. Има хора, които заминават по политически причини, други пък - по лични. Някои знаят какво искат и как да го постигнат, други - хич. Някои искат да се върнат в родината, други не. Някои се приобщават към местната култура, други гледат да стоят по-встрани от нея.
Някои печелят много, други мизерстват.
ТЯХНА СИ РАБОТА!

Аз пък, ако се връзвах на глупости, много щях да се зачудя от какво да се обидя повече - дали от това, че 'емигрантите са лузъри', или от това, че '90 процента от българите нямат никакви духовни ценности', както мило започва темата си в Клюкарника Мама Кенга. Щото все пак сме българи, нали, независимо че сме емигранти. Тоест хем бездуховни, хем лузъри - мани, мани! Добре поне, че правят големи намаления по магазините, та и ние да има за какво да живеем!

# 77
  • Мнения: 1 335
Опс..чак сега видях че съм го написала с две “o“.Що не казвате , ами си мълчите и аз така се излагам...... Peace

# 78
  • Мнения: 7 914
Момичета ( и момчета - ако има такива)   не разбирате ли, че на някои хора с убеждения кой какъв е и как живее няма  нужда да се обяснява, че има и друго освен гледната му точка! Не виждате ли че няма смисъл да се изписват хиляди постинги за да се доказва нещо, което за дадени хора е толкова нереално, че повече няма за къде????

Не сте ли чували от хора, които не са излизали от града си навън ( да не говорим от българската граница) думи от рода на:" знаем ги ние англичаните/германците/ испанците и тн?  #Crazy"  На мен ми се е случвало, ама не махвам с ръка и   не се опитвам  Banghead 


Всеки има свободата да си мисли каквото си иска! Но истинското разбиране идва само от преживяното!!! Peace Hug  bouquet

П.П.
Biskara ти не написали ли двойното  "о' за  подчертаване на лузарщината  smile3503 аз така го разбрах поне  thumbsup Smile

# 79
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Хората, които познавам / чужденци/ са все с образование, борещи се за нещо тук и определено пробивни. Дори на холандците не им е особено приятен този факт и се опитват по всякакъв начин да създават трудности. Но е факт, че голяма чатс от чужденците / не, бежанците!/ са голяма конкуренция / дори и да се отнася за сеенето на лалета и отсяването на луковици/.  Всеки, който се бори в живота си за нещо не е губещ.....Губещи са онези, които дават квалификации и осъждат това или онова.

Но с едно нещо съм съгласна с Мама Кенга в онази тема, а именно, че голяма част от живеещите в България нямат вече духовни ценности. Живота , мислите и деянията са свързани с яденето, електрическите уреди, дрехите, далаверата, парите и т.н. Такова е времето и аз го намирам за болестно състояние на духа....Вместо да ни се дава квалификация / дори и да не беше тази потребителка, много други го мислят също.../ по-добре някой да ни попита за нашия опит, да се замисли дали е приложим в БЪлгария и дали с това може да се промени нещо за по-добро / какви идеи имам само за образованието, ама никой не пита  ooooh!, нали съм loser-ка/

# 80
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Един скромен поздрав за вси4ки вас  Grinning

Beck

Loser
...


Кейси, евала! Mr. Green

# 81
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ето една темичка, която след като прочетох от началото до края си казах, добре че съм "лузър"  Cry

# 82
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ето една темичка, която след като прочетох от началото до края си казах, добре че съм "лузър"  Cry

Ох, тази тема не можах да я прочета до края. Sad Ужасно е. Confused

# 83
  • Мнения: 3 161
Но с едно нещо съм съгласна с Мама Кенга в онази тема, а именно, че голяма част от живеещите в България нямат вече духовни ценности. Живота , мислите и деянията са свързани с яденето, електрическите уреди, дрехите, далаверата, парите и т.н. Такова е времето и аз го намирам за болестно състояние на духа....Вместо да ни се дава квалификация / дори и да не беше тази потребителка, много други го мислят също.../ по-добре някой да ни попита за нашия опит, да се замисли дали е приложим в БЪлгария и дали с това може да се промени нещо за по-добро / какви идеи имам само за образованието, ама никой не пита  ooooh!, нали съм loser-ка/

Ами заповядай, дай някоя идея за образованието, може и на лични - може и да спомогна да се осъществи.

Не знам дали на сериозно някоя от майките в чужбина може да се "върже", че всички емигранти са лузъри. Естествено, че за някои хора средата навън дава много по-големи възможности за развитие, мащабът е много по-голям, нещата са канализирани, ясен е редът, и човек може да постигне много, да стигне световна известност дори - като Цветан Тодоров и Юлия Кръстева. Съмнявам се, че някой щеше да чуе за тях, ако бяха останали в СУ.

Но е факт, че много от заминаващите са "лузъри" още преди да заминат, защото заминават с омерзение към собствената си страна, не спират да я плюят, да говорят за простотията, за бездуховността, преекспонират всички негативи. Ами добре - има ги. Там където живеете, няма ли бедни и изпаднали, простаци и бездуховни? Няма ли майки, които пребиват децата си? Айде моля ви, и ние гледаме филми. Пък може и да сме попътували, видяли това-онова с очите си.

Така че за мен лузъри са хората, които си режат корените, още преди да са пуснали нови. Лузъри са също хората, които не спират да сипят обиди и нападки към други потребители в този форум и са на път да изгубят и малкото си останали почитатели. Лузъри и комплексари са всички, които мислят, че те са върха на сладоледа, само защото са успяли да емигрират, да си купят къща, кола, нови гащи от Mexx, а всички ние, останали в България, тънем в нищета и невежество.

# 84
  • Мнения: 1 493
Но с едно нещо съм съгласна с Мама Кенга в онази тема, а именно, че голяма част от живеещите в България нямат вече духовни ценности. Живота , мислите и деянията са свързани с яденето, електрическите уреди, дрехите, далаверата, парите и т.н. Такова е времето и аз го намирам за болестно състояние на духа....Вместо да ни се дава квалификация / дори и да не беше тази потребителка, много други го мислят също.../ по-добре някой да ни попита за нашия опит, да се замисли дали е приложим в БЪлгария и дали с това може да се промени нещо за по-добро / какви идеи имам само за образованието, ама никой не пита  ooooh!, нали съм loser-ка/

Ами заповядай, дай някоя идея за образованието, може и на лични - може и да спомогна да се осъществи.

Не знам дали на сериозно някоя от майките в чужбина може да се "върже", че всички емигранти са лузъри. Естествено, че за някои хора средата навън дава много по-големи възможности за развитие, мащабът е много по-голям, нещата са канализирани, ясен е редът, и човек може да постигне много, да стигне световна известност дори - като Цветан Тодоров и Юлия Кръстева. Съмнявам се, че някой щеше да чуе за тях, ако бяха останали в СУ.

Но е факт, че много от заминаващите са "лузъри" още преди да заминат, защото заминават с омерзение към собствената си страна, не спират да я плюят, да говорят за простотията, за бездуховността, преекспонират всички негативи. Ами добре - има ги. Там където живеете, няма ли бедни и изпаднали, простаци и бездуховни? Няма ли майки, които пребиват децата си? Айде моля ви, и ние гледаме филми. Пък може и да сме попътували, видяли това-онова с очите си.

Така че за мен лузъри са хората, които си режат корените, още преди да са пуснали нови. Лузъри са също хората, които не спират да сипят обиди и нападки към други потребители в този форум и са на път да изгубят и малкото си останали почитатели. Лузъри и комплексари са всички, които мислят, че те са върха на сладоледа, само защото са успяли да емигрират, да си купят къща, кола, нови гащи от Mexx, а всички ние, останали в България, тънем в нищета и невежество.
Напълно съм съгласна !
 Peace  bouquet Hug

# 85
  • Мнения: 1 854

Снощи гледах Опра и темата беше за смесените раси, браковете и врьзките между тях-бяла жена с черен мьж и обратното.Интересно ми стана изказването на група черни мьже, според които, ако видят черна жена с бял мьж асоцията, която правят е, че тя е с него основно за парите и просперитета.Освен това те "ревнуват" и негодуват всеки пьт като видят черна жена с бял, един вид са загубили "поредната си сестра".
Смятам, че подобно нещо се получава сьс заминаващите в чужбина и оставащите в БГ.Тези които остават не спират да сьздават митове за тези, които заминават, сьщо така обидите преобладават(looser не е комплимент) и причините поради които всеки е напуснал страната си се свеждат под сходен знаменател.Хора по цял свят напускат родините си, но никога не сьм чула някой да ги нарича луузьри и материалисти.Всеки си има причина за емигриране и това не засяга никой друг, освен този който го прави.
От филмите много не можах да науча преди да замина да живея извьн Бьлгария, а като туристка преди това виждах едностранно нещата.Относно бедните, просяците, неуредиците и т.н - има ги навсякьде и ако нещо ме впечатли, ядоса, разплаче, направи щастлива-го споделям.Това за мен сьвсем незначи, че плюя или че издигам на пиедестал страна, обстоятелство, човек.
Сьгласна сьм с Калинка, че голяма част от живеещите в БГ нямат духовни ценности. Почти всеки пьт когато срещам гостуващи бьлгари в чужбина(особено по млади) ми прави впечатление, как гледат колко по скьпа марка подарьк да купят и отнесат обратно в БГ, колко подарьци за безброй много хора да вьрнат обратно(при положение, че дохода им е скромен или нулев) колко повече забелязват магазините и шикозните бутици, вместно да имат желание за културно мероприятие или покупка на интересна книга.

# 86
  • Мнения: 6 167
Момичета ( и момчета - ако има такива)   не разбирате ли, че на някои хора с убеждения кой какъв е и как живее няма  нужда да се обяснява, че има и друго освен гледната му точка! Не виждате ли че няма смисъл да се изписват хиляди постинги за да се доказва нещо, което за дадени хора е толкова нереално, че повече няма за къде????

Не сте ли чували от хора, които не са излизали от града си навън ( да не говорим от българската граница) думи от рода на:" знаем ги ние англичаните/германците/ испанците и тн?  #Crazy"  На мен ми се е случвало, ама не махвам с ръка и   не се опитвам  Banghead 


Всеки има свободата да си мисли каквото си иска! Но истинското разбиране идва само от преживяното!!! Peace Hug  bouquet

П.П.
Biskara ти не написали ли двойното  "о' за  подчертаване на лузарщината  smile3503 аз така го разбрах поне  thumbsup Smile

както винаги право в десятката.
няма какво да добавя.

само за корените ще кажа - корените са вътре в човека и ако е расъл в здрава семейна среда няма къде и как да се загубят. говоря за себе си, нищо , че чух тук някаква псевдоинтелектуалка да ме нарича поиталианчила се и незнам кви още простотии, все едно съм се преместила да живея в Кореком.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

не изпитвам грам опианение, освен любовно, че съм се преместила да живея на стари години в Италия.
Да, критикувам България, но не защото вече не живея в нея, а защото ме боли за това, което виждам и то много преди да замина, само че тогава  изобщо нямах време да влизам във форуми (просто работех нон -стоп) и да пускам теми и затова се закачих тук след това, когато живота ми се промени.

както казах и преди до дупка ще се опитвам да работя за децата и младите хора в България - имам милиарди идеи за проекти и не малък опит, така че ако всичко върви както си мечтая - тепърва ще печеля парите си в Италия, работейки за България Joy Joy

# 87
  • Мнения: 1 493
Да, критикувам България, но не защото вече не живея в нея, а защото ме боли за това, което виждам и то много преди да замина, само че тогава  изобщо нямах време да влизам във форуми (просто работех нон -стоп) и да пускам теми и затова се закачих тук след това, когато живота ми се промени.

както казах и преди до дупка ще се опитвам да работя за децата и младите хора в България - имам милиарди идеи за проекти и не малък опит, така че ако всичко върви както си мечтая - тепърва ще печеля парите си в Италия, работейки за България




Моите поздравления !
Дай Боже, повече такива хора да има !

 Praynig  bouquet Hug

# 88
  • Мнения: 1 465
Много интересна тема, то се превърнало във философски трактат Wink
 Ама наистина е интересна, някой от СУ да не я взаимства за дипломна защита Naughty Flutter
Харесва ми много мисленето и обосноваването на някои момичета, да не кажа на повечето. Май всеки е прав от своя гледна точка. Thinking

# 89
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Между другото драги лузърки  Joy,
събирам пари за детски лагер за деца от домове- втория такъв , който правя. Миналата година беше за около 40 деца, беше насочен към лидерство и умения за живот след напускане на дома. Обучените на лагера деца обучиха свои връстници и тази година има смисъл пак да ги съберем , за да ги задълбочим още.
Събрахме пари от дарители миналата година, но бяхме в условия нечовешки на Равда.
Просто обезпаразитихме цялата зона, беше кошмар някакъв. Мухъл до степен на ревматизъм и вода течеше директно в стаята ми ( която беше ВИП уж). Идеше ми да си тръгна, но бях шеф на лагера и нямаше как да фъсна.
тази година също ще има 2 концерта за събиране на пари за този лагер за млади лидери и се надяваме да  се съберат, но никога не са излишни още!
Един лагер излиза 8000-10 000 лева ( ако има и материални дарения, безплатно БДЖ , кремове за слънце  и тн).
ако някой има интерес за повече инфо - на лични

извинете за офф-а.

Може да поискате от БДЖ да ви предоставят безплатно билетите ,но не си спомням то4но как ставаше newsm78 Embarassed ,и аз едно време когато живеех в Бг се занимавах то4но с такива работи.
Зная ,4е поне могат да ви направят мноооооого голямо намаление на цената на билета.
Май трябваше да се пусне писмо до генералният директор на БДЖ.....УФФФ,не помня Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт