емигрантите са лузъри

  • 8 334
  • 136
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 493
Ще го измислим , само това да ни е проблема !  Hug

# 91
  • Мнения: 768
Генерални изводи не могат да се правят за всичко и всички Grinning.
Едни професии  се ценят в България, а други не.  Човек може да избере дали иска да се занимава с това което обича и което е учил в България или в чужбина. Един учен например има много по-голям шанс за реализация в чужбина, докато един адвокат или лекар(макар и с изключителен талант) с огромни усилия може да се реализира, по простата причина че може няма взаимно признаване на дипломите между съответната държава и България. Така че всеки гледа от собствената си камбанария. Затова на някои им се струва че са лузъри в чужбина а на други че са от страната на печелившите Laughing Laughing

# 92
  • Мнения: 1 493
Хора има всякакви и по света, и у нас . Важното е да търсим нещо, което ни обединява, а не това, което ни разделя !  Hug   bouquet  Peace

# 93
  • Мнения: 650
Аз малко няма да се съглася за лекарите и адвокатите-просто от това което видях с очите си-всичко зависи от човека без значение професията. И каква реализация в БГ без връзки JoyЕдно на колко? По принцип е по трудно,но не е невъзможно за тези прфесии да се реализират. Ами то за всяко нещо е така Laughing Освен това аз не се смятам за лузерка че съм прекъснала всичко с БГ. Ама хич! Определено свалям шапка на всички за инициативите които са направили и дълбоко уважавам тяхното усилие. Аз не мога да го направя и не виждам нищо срамно да си го призная. И точно поради тази причина отказвам да гласувам, защото БГ съм я отрязала с една голяма ножица, някак ми се вижда след като нищо не правя и не живея там да определям съдбата на хората с моя глас. Но определено ме боли и винаги ще ми е болно като слушам и гледам какво става и накъде вървят нещата-в смисъл интересувам се пасивно-чрез мои приятели, роднини, вестници, каквото мога... Промените някак си стават с едни мравешки стъпчици и интересното е че даже и за хората е трудно да натиснат за промяна-пресния пример е какво може да се изчете само от този форум за здравеопазването-всичко изглежда като един кошмар и хората благодарят-за какво че са се измъкнали живи. Сега се сещам за една жена която благодареше на докторката си че нищо че не можела да доиде и за това  че се обадила три пъти по телефона докато раждала и беше много благодарна и за друга кочто беше много доволна-нищо че и се карали като викала, ами да чуства се виновна че я боли-в смисъл това са повърхностни примери, но нарочно ги дадох такива че ако дам съществени някои ще ме изяде а сега ми е едно напрегнато и не искам никои да ме плюе, просто не съм в настроение-чака ме амнио и ще се побъркам за кои ли път Cry

# 94
  • Мнения: 382
Форума доста време не успявах да следя много, много... И току що се потресох от дискусията. Но разбрах какво е лузър - мнооого звучна английска думичка (ма да вземат привържениците да ми я преведът на български), написан на кирилица още по-звучно ми прозвуча... Та аз сега да попитам - аве момичета, проблемите на ближния ли се опитвате да оправите или просто да ги разкриете пред света и блаженно верващте? Защо ви терзаят изобщо въпроси от рода кой, кога, къде и защо живее, че и какъв му е мирогледа или IQ-то? Кое точно кара един да гледа в чинийката на другия? Че и да критикува менюто му? На какъв принцип се разделят глупавите от умните, лузърите от тея дето са успели и всички други категоризации, които на някой може да му хрумнат? Как мерите успеха? В шише ракия или в броя посещения на ресторант?  

# 95
  • Мнения: 3 394
Та аз сега да попитам - аве момичета, проблемите на ближния ли се опитвате да оправите или просто да ги разкриете пред света и блаженно верващте? Защо ви терзаят изобщо въпроси от рода кой, кога, къде и защо живее, че и какъв му е мирогледа или IQ-то? Кое точно кара един да гледа в чинийката на другия? Че и да критикува менюто му? На какъв принцип се разделят глупавите от умните, лузърите от тея дето са успели и всички други категоризации, които на някой може да му хрумнат? Как мерите успеха? В шише ракия или в броя посещения на ресторант?  


отговор прост - контактуваме си чрез форумител Те са за това. И покрай обмена на информация неволно някой бива подпазнен от написанато от друг и...............става лошо Confused

# 96
  • Мнения: 382
Та аз сега да попитам - аве момичета, проблемите на ближния ли се опитвате да оправите или просто да ги разкриете пред света и блаженно верващте? Защо ви терзаят изобщо въпроси от рода кой, кога, къде и защо живее, че и какъв му е мирогледа или IQ-то? Кое точно кара един да гледа в чинийката на другия? Че и да критикува менюто му? На какъв принцип се разделят глупавите от умните, лузърите от тея дето са успели и всички други категоризации, които на някой може да му хрумнат? Как мерите успеха? В шише ракия или в броя посещения на ресторант?  


отговор прост - контактуваме си чрез форумител Те са за това. И покрай обмена на информация неволно някой бива подпазнен от написанато от друг и...............става лошо Confused

Мммдам Simple Smile Забелязах... Thinking Интересно явление... Мисля да взема го изследвам или да напиша диплмна работа по темата Wink. Материал - ехееееее...

# 97
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Някъде имаше статистика, че към 150 000 холандеца емигрират всяка година. Много от тях лекари, зъболекари, икономисти, които смятат, че могат по-добре да се реализират в Америка, Канада или Австралия. Досега не съм забелязала отношението към тях да бъде толкова негативно, колкото на българите в България за тези навън. Предполагам, че някой ще каже, че сега плюя народа си, защото смятам, че това е отвратителна българска черта, която съм и винаги ще ненавиждам. За мен е само тъжен факт, чийто корени търся да си обясня и който се надявам, че един ден ще се промени. Но, ако някой има обяснение / мнението на  живеещите в България ми е страшно интересно/, което ще ми помогне да разбера защо е така: чакам с нетърпение.

Вярно е, че живеещите в чужбина са критични. Преди да заминат сигурно пак сме били. Но ние сме 1000 000 българи в чужбина. Какво ще ми кажете за близо 5 000 000 българи / примерна цифра/ , които живеят в България и я псуват всеки ден / от сцени в претъпкани трамваи, опашка пред данъчно, надписана сметка, сърдита служителка/ . Те лузъри ли са в собствената си държава и защо всеки вижда нас, а забравя онези, които са около него всекидневно? 

# 98
# 99
  • Мнения: 650
Браво Калинке! newsm10

# 100
  • Мнения: 934
Някъде имаше статистика, че към 150 000 холандеца емигрират всяка година. Много от тях лекари, зъболекари, икономисти, които смятат, че могат по-добре да се реализират в Америка, Канада или Австралия. Досега не съм забелязала отношението към тях да бъде толкова негативно, колкото на българите в България за тези навън.
И аз съм забелязала подобно нещо за англичаните (все пак живея с един от тях) - има много хора, които решават да живеят някъде другаде, временно или постоянно, но това се приема като въпрос на личен избор. Никой не налага морални оценки от типа 'какъв англичанин си ти, бе, как може да напуснеш страната си, не те е срам, лузър такъв!' Освен това критикуват каквото не им харесва в страната им, без при това да бъдат обвинявани в липса на патриотизъм. Обаче пък май не съм срещала и такива, които, като отидат да живеят другаде, после обясняват на сънародниците си как са прости, задръстени и нямат никакви ценности.

# 101
  • Мнения: 110
Не съм съгласна .Когато човек чувства,че има повече потенциални възможности от колкото му предлага средата в която се е родил е нормално да търси реализация на друго място.В чужбина не е лесно да се докажеш сред месните ,че си добър и според мене си е направо героиство

# 102
  • Мнения: 6 167
много точно казано, калинке

# 103
  • Мнения: 2 006
Ех, пак се е заформила поредната безмислена тема WhistlingС това не искам да обидя никой от включилите се, но се питам на КОЙ се доказвате? Това не е ли въпрос на личен избор?
  Калинке  bouquet

# 104
  • Мнения: 3 161
Някъде имаше статистика, че към 150 000 холандеца емигрират всяка година. Много от тях лекари, зъболекари, икономисти, които смятат, че могат по-добре да се реализират в Америка, Канада или Австралия. Досега не съм забелязала отношението към тях да бъде толкова негативно, колкото на българите в България за тези навън. Предполагам, че някой ще каже, че сега плюя народа си, защото смятам, че това е отвратителна българска черта, която съм и винаги ще ненавиждам. За мен е само тъжен факт, чийто корени търся да си обясня и който се надявам, че един ден ще се промени. Но, ако някой има обяснение / мнението на  живеещите в България ми е страшно интересно/, което ще ми помогне да разбера защо е така: чакам с нетърпение.

А като заминат за чужбина тези холандци, почват ли да оплюват държавата си и останалите да живеят там? Правят ли се на велики, само защото са емигрирали? Почват ли веднага да се хвалят на сънародниците си в Холандия колко много са постигнали навън и какви невероятни неща са си купили? Не казвам, че всички българи в чужбина го правят - но има индивиди, които много обичат да поставят така нещата именно към тях беше насочено това определение. Погледнете пак откъде тръгнаха нещата, преди някой да се засяга насериозно и да се доказва.

Цитат
Вярно е, че живеещите в чужбина са критични. Преди да заминат сигурно пак сме били. Но ние сме 1000 000 българи в чужбина. Какво ще ми кажете за близо 5 000 000 българи / примерна цифра/ , които живеят в България и я псуват всеки ден / от сцени в претъпкани трамваи, опашка пред данъчно, надписана сметка, сърдита служителка/ . Те лузъри ли са в собствената си държава и защо всеки вижда нас, а забравя онези, които са около него всекидневно? 

Ами да, и те са лузъри. Не защото са критични, което е хубаво - но ако трудностите, които срещат в ежедневието, ги карат да се озлобяват, да плюят, да псуват, с една дума да допринасят да се разраства блатото, вместо да се погрижат да оправят едно кътче от него - да, лузъри са. Но цифрата ти е неточна и силно преувеличена, също както и 90те % бездуховни българи на мама кенга. В България все още се намират и хора, които не са се поддали на общия нихилизъм, а намират смисъл да правят нещо за другите, така че нямате право да давате подобни оценки. Както и никой няма право да казва, че всички емигранти са лузъри. Пак казвам, мнението беше насочено към конкретен потребител, който реши да го пусне тук и да предизвика поредния форумски скандал, но нещо не се получава.

Общи условия

Активация на акаунт