До момчешките мами: за фимозата

  • 6 014
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Мами вършете тази работа по рано, според мен максимум до 6м.На нас докторката също казваше спокойно има време до 1 год.Когато станахме на 1г. я оправи и от тогава детето ми не иска изобщо да ходи на лекар, като види бяла престилка изпада в див рев.А зачервеното минава до седмица, но трябва много много хубаво да се измива всяка вечер без пропуск.

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Мами, вий направо ме ошашкахте. Моя педиатър (мъж) ми каза да не пипам пишлето до поне 2 години. Аз понеже съм Тома неверни се консултирах с един познат уролог и той ми каза също, че ако пишчето е спокойно не се налага премахване на фимозата. Обаче като чета тука, взех да се притеснявам . Ще ме накарате да ровя по доктори пак. Thinking  Thinking

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Didi Stefanova
Затова, искренно ви съветвам да съберете смелост и решителност да се справите с фимозата през първите месеци, за да няма детето физически и емоционални 'сътресения'.


Тук въобще не съм съгласна. Истината е че фимозата рецидивира и това става нй-често ако кожичката е била издърпана в ранните месеци. Затова и съвременните педиатри не препоръчват издърпването да стане преди навършване на годинка. Защото ще се наложи по-вероятно два пъти да мъчите детенце.
Говоря и от личен опит. На Денис му беше издърпана пишата като стана на 3 месеца. Въпреки усилията и настоятелността ми в края на първата годинка кожичката отново беше залепнала. Реших да изчакам и едва когато навърши 2 годинки му я дръпнаха наново. Вече 8 месеца не забелвам всяка вечер, а примерно веднъж в седмицата ,но детето няма никакъв проблем.
Затова и няма да травмирам малкото като брат си на два пъти, а ще изчакам да стане поне на годинка и тогава на веднъж.

# 18
  • Мнения: 3 379
Между другото частната ни педиатърка като разбра, че са му заголили пишата на Гошко и каза, че всъщност е можело да се изчака и още. Наистина рецидивира, защото въпреки дърпането всяка вечер, от едната страна се беше залепила пак кожичката. Сега се отлепи, но ми се струва, че ако пропусна 3-4 дни да я подръпвам и пак ще залепне. Така че и моето мнение е, че може да се поизчака. Ама кой да ти знае тази работа, а и като не питам... Сега ми остава да я дърпам прилежно всяка вечер до годинката поне, та да не се залепи пак.

# 19
  • Мнения: 3 379
Цитат на: palmira
Нито на  едното, нито на другото ми дете са им заголвани пишетата.
За всеки случай прочетете ако искате тази тема.


Добре де, защо тогава ги обрязват в САЩ например?

# 20
Dobre чe сте вие майчета!
Нашият педиатър абсолютно ни забрани да пипа ме пишлето и сега като чета, направо настръхвам. Ама аз и да започна да правя нещо, нямам и понятие какво???
Бихте ли ми каза ли? Синът ми е на 3 месеца
Благодаря ви предварително! Grinning

# 21
  • Мнения: 2 792
Аз го заведох на хирург малко след като направи годинка, повлияна от околните мнения и честно казано съжалявам.Там нещата минаха доста безболезнено, срастванията бяха минимални т.е. имаше съвсем лека фимоза. Откато си откри пишката и възможността  да заголва главичката Момчил си прави процедурите сам Wink , така че мисля ,че този проблем се преекспонира.Май всичко може да се оправи от само себе си подтиквано от естественото желание на всяко дете да изучава своето тяло.

# 22
  • Мнения: 3 251
Моята история е малко по-дълга.Големият ми син Гого се роди с цялостна фимоза ,беше на 2 месеца когато ни насочиха към хирург.Отидохме ,но се оказа,че освен фимоза има и хидроцеле ,след което съвета на хирурга беше да изчакаме за да се оперират и 2-те наведнъж с цялостна упойка,защото има вероятност с едното поне да се справим.Изчакахме още около 1/2 година и пак на хирург.Оказа се ,че хидроцелето се е разнесло ,но остана проблема с фимозата.После хирурга ни се разболя и почина ,ходихме постоянно при различни,всеки със своето мнение и гадни и мъчителни прегледи за детето..Накрая стигнахме и до един млад уролог,чието мнение бе да изчакаме поне до 2 годинки,за да не се наложи повторна операция.Гого порасна и вече бе решено ,че ще го оперираме,само решението от педиатър ни трябваше.Заведохме го при лекар ,чието мнение много ценя и тя започна да ни разубеждава,но въпреки това даде такова решение.Но след 3-4 дена детето  се разболя от грип,отложи се операцията за есента,че бе станало доста топло.И така ,докато се свържа с уролога наново,една вечер си го оставих да си поиграе след нощния душ и като влязох при него в банята ,натиснах силно и наведнъж-и оо...чудо-отвори се!Частично,но все пак бе страхотен напредък,при условие,че всяка вечер съм пробвала докато стане на годинка и все нищо.И така всяка вечер без пропуск,до постигане на пълен резултат.Нямаше кръв,само се зачерви чурата му и с баня от смрадлика се оправи за ден-два.
Малко дълго и досадно стана...но премеждията ни не бяха малко,дано не ви се случва толкова "ходене по мъките" .Желая ви успех в борбата с фимозата!

# 23
Гогата ще го боли 7-10 дни по причина на факта, че откритата тъкан след процедурата е много нежна лигавица и нервните рецептори в тази тъкан са многократно по-чувствителни в първите дни.Много мъже са минали през този процес.Стремежът е един единствен.МАКСИМАЛНА ХИГИЕНА!Риванолът ще премахне възпалението, но не помага за нищо в хигиената.Сутрин и вечер промивки с разтвор на калиев перманганат (КМgО4), бледорозов разтвор.Постоянствайте в терапията!

# 24
deteto mi e na 1g.i 10m.beshe se rodil s fiziologi4na fimoza,pediatarkata mi beshe kazala 4e triabva da se zavede na urolog za da go opraviat,nie go zavedohme na hirurg i toi otna4alo kato ia vidia se iznenada kak vaobste e mogel da pikae za6toto e nimal po4ti nikakav otvor iskashe da se cepne,no az izpadnah v ugas sled koeto e drapna i stana,no beshe na 1g.mnogo reva sled tova pri izpiskvane dokato zarasne,pravih kompresi ot rivanol i gentamicin za 2 dena se opravi i mi kazaha sled tova vsiaka ve4er kato ia po4istvam za po sigurno da ia maga s vazeli(med.)za da ne slepne pak.No sega pak e zarasnala i pak triabva da hodim na sa6tata manipylacia,goliam koshmar e Cry.

Общи условия

Активация на акаунт