Хранителна нетолерантност -44 антигена

  • 13 700
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Консултирала съм се с алерголози и лекари и честно казано се обърквам. От цялата информация разбрах, че има два вида хранителни алергии, които стимулират различни антитела.

Доколкото знам прик-тестовете (кожните) изследват IgЕ антитела, които образуват моментална реакция. Милваш котка – обриваш се. Ядеш цитруси – подуваш се. И т.н.

Аз съм заинтересована от алергиите, които стимулират IgG антитела. Доколкото разбрах от консултантите на ImuPro (не знам дали сте чували за тях), те предизвикват хронични симптоми и проблеми. Тестовете са само кръвни и изследват тези IgG антитела за всяка храна (зависи от пакета).
От доста време имам наднормено тегло. Пробвала съм какво ли не, но не съм имала дълготраен ефект. Струва ми се, че може да е от хранителна алергия, но от този забавен тип.

Някой правил ли си е такъв тест и какво мислите... понеже не е много евтин?

# 16
  • Мнения: 11 337
Но IgG се изследва и при цитомегаловирус, автоимунни заболявания, лаймска болест и мн. други.

Да ти кажа много килограми от алергия към храна надали би имала. Има теория, че от непоносимост може да се качва, но тогава си направи вега тест.

# 17
  • Мнения: 24
Но IgG се изследва и при цитомегаловирус, автоимунни заболявания, лаймска болест и мн. други.

Да ти кажа много килограми от алергия към храна надали би имала. Има теория, че от непоносимост може да се качва, но тогава си направи вега тест.

Не съм чувала хубави отзиви за този Вега Тест. Насочила съм се към ImuPro, но още не съм решила.

# 18
  • Мнения: 13
Консултирала съм се с алерголози и лекари и честно казано се обърквам. От цялата информация разбрах, че има два вида хранителни алергии, които стимулират различни антитела.

Доколкото знам прик-тестовете (кожните) изследват IgЕ антитела, които образуват моментална реакция. Милваш котка – обриваш се. Ядеш цитруси – подуваш се. И т.н.

Аз съм заинтересована от алергиите, които стимулират IgG антитела. Доколкото разбрах от консултантите на ImuPro (не знам дали сте чували за тях), те предизвикват хронични симптоми и проблеми. Тестовете са само кръвни и изследват тези IgG антитела за всяка храна (зависи от пакета).
От доста време имам наднормено тегло. Пробвала съм какво ли не, но не съм имала дълготраен ефект. Струва ми се, че може да е от хранителна алергия, но от този забавен тип.

Някой правил ли си е такъв тест и какво мислите... понеже не е много евтин?

Здравейте,Милена,
аз си направих кръвен тест именно заради наднормено тегло.По препоръки от колеги на сина ми си го направих в лаборатория Холитимед,там по мои проучвания е най-евтин- 150 лв.Вече 2 месеца го прилагам и резултата е 9 кг. по-малко.Ако има други въпроси с готовност ще отговоря.Може да не е ИмуПро,но действа.Това всъщност не е изследване дали дадена храна ви алергизира,а как антителата реагират към определения продукт,което означава дали организма ви разгражда или не даденото нещо.А също като махнете дразнителя,организма започва да функционира нормално,не се затормозява и от това се подобрява като цяло и физическото ви състояние т.е чувствате се по-жизнени и енергични и това наистина е така.
Ето линка към сайта,ако искате да се информирате повече.
http://www.holitimed-bg.com/IncompatibilityTest/

Последна редакция: вт, 18 юли 2017, 15:55 от pabi

# 19
  • Мнения: 1 600
И аз съм с хранителни непоносимости (яйца, мляко, глутен, мая, пшеница, царевица, миди, скариди и там подобни черупести), и си правих кръвен тест за непоносимост (IgG). Цял живот имах проблеми с млечните, и съм смятала, че е алергия, но изследването за алергии (IgE) се случи да направя точно преди да направя и тест за непоносимости. И двата теста са кръвни, за двата дадох общо към 300 лв, но, в крайна сметка, се реших да ги дам, защото се видях в чудо. И аз съм с наднормено тегло, и други странични реакции от непоносимости към храните, и откакто се опитвам да коригирам хранителния си режим, има доста подобрения. Лошото е, че някои неща много трудно да бъдат избегнати, например, глутенът, беше много неприятна изненада, като разбрах, че брашното се добавя  в смлените подправки, с цел те да не стават на бучки и да остават "сипкави", не се сещам за точната дума в момента. Все още съм в процеса "проба/грешка" и в търсенето на начини, но при желание, предполагам, могат да се получат нещата. Реших да инвестирам едни пари, за да си купя каменна мелничка за брашно, за домашна употреба, за да мога да си меля подходящите култури; домашна хлебопекарна; кухненски робот - защото както я карам досега хич не е лесно Simple Smile Относно кожните тестове - горе the Дорис ги споменава - като бях малка са ми правили такова нещо, защото с млякото беше много тежко положението, и тези кожни тестове не показаха абсолютно нищо. И е нормално, при положението, че имам непоносимост, а не алергия. Тогава си мислехме, че е грешка, и дай проба наново...чудо голямо беше. Относно хранителен режим, ако на авторката на темата й е трудно да се ориентира, бих й препоръчала да се обърне към диетолог (не алерголог), или, ако е с цел редуциране на теглото, към фитнес инструктор (държа да подчертая, не някой първи срещнат във фитнес зала, а към хора, които разбират от работата си и се занимават със изготвяне на индивидуални програми, за конкретен случай, за конкретни "обичам-не обичам-забранено ми е да ям" в храната). Този вариант пробвах и аз, свалих сериозно количество килограми и само със хранителен режим, и със хранителен режим+фитнес програма. Иначе си имаме и неограничени възможности в интернет, могат да намерят какви ли не рецепти. Ах, да, и Вега тест си правих, там пък ми показва че някои млечни и яйца ми понасят, та си мисля, че този Вега тест хич не е точен. 

# 20
  • Мнения: 1 288
Относно хранителен режим, ако на авторката на темата й е трудно да се ориентира, бих й препоръчала да се обърне към диетолог (не алерголог), или, ако е с цел редуциране на теглото, към фитнес инструктор (държа да подчертая, не някой първи срещнат във фитнес зала, а към хора, които разбират от работата си и се занимават със изготвяне на индивидуални програми, за конкретен случай, за конкретни "обичам-не обичам-забранено ми е да ям" в храната). Този вариант пробвах и аз, свалих сериозно количество килограми и само със хранителен режим, и със хранителен режим+фитнес програма. Иначе си имаме и неограничени възможности в интернет, могат да намерят какви ли не рецепти. Ах, да, и Вега тест си правих, там пък ми показва че някои млечни и яйца ми понасят, та си мисля, че този Вега тест хич не е точен. 

Аз съм авторката на темата - тестът беше за здравословен проблем, а не за редуциране на тегло.

# 21
  • Мнения: 1 600
Да, така е, казах, че ако е трудно да се ориентирате, бихте могла да се обърнете към подобен специалист, те изготвят хранителни режими, всякакви, не само за редуциране на тегло. А в конкретен случай дадох пример, че  следвах хранителен режим, изготвен за мен съобразно с това какво мога, не мога, обичам и не обичам да ям, не с цел редуциране на теглото, а защото ми беше трудно да се ориентирам какво да си готвя, как да готвя, какво да правя, като пътувам, понеже аз съм труден случай със тия непосносимости, плюс не ям месо и риба. Целта беше да се храня максимално разнообразно, с оглед на обстоятелствата, и да  мога да имам едно примерно меню и за по-нататък от храни, които мога да ям. И понеже в темата Вие питате за долу горе същото, реших да споделя своя опит.





Ако някой е запознат с кръвен тест за хранителна нетолерантност, моля да сподели  как да изготвя някакво меню, което да включва само разрешените продукти.


п.с. Килограмите при мен са странична реакция, както и много други, при ядене неща, които не ми понасят. И редуцирането им беше приятен бонус, след като почнах да следвам хранителен режим с цел да избягвам забранените храни.

Общи условия

Активация на акаунт