Половината път измина, МАРТенчета чакаме след тази зима! - тема 6

  • 45 477
  • 719
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 587
Мреси, за линка на скрина.
Такава тъпотия няма да купувам. Не вижда грам смисъл от нея.
Ще си купим легло с шкафове под него, даже вече съм си харесала, лилавко и бяло в тон със спалнята. Crazy
Данито аз не работя от близо месец и нещо, накъде от началото на октоври, от края на 3-месец.
За мен няма две мнения по този въпрос-нямам място на работа, в блъсканици и по улиците с вирусите.  Simple Smile Идеално ми е  Wink

# 61
  • Мнения: 509
Sis_87- не бях чувала за торбички за стерилизация в микровълнова. Доста бърз, удобен и практичен начин. Бибероните Калма ще отида да ги видя. Мамите пишат , че не им тр биберони и шишета.А вода , чай не давате ли?
Диди, пращам ти линк. Мнооогоо съм доволна Wink
http://www.pakostnik.com/bg/torbichki-za-mikrov-lnov-sterilizator-dr-brown-s

Ето и описание на Калмата. Съгласна съм, че трябва и за чай/вода. Ами ако стане нещо и майката няма кърма или тръгне по-късно. Според мен шишето не е излишно.
http://www.hippoland.net/medela-shishe-biberon-calma-150-ml

Аз пък много искам люлеещ се стол, да се гушкаме и приспиваме там, когато трябва. И твоя изобр изглежда много удобен, показах го и на мъжа ми Grinning

И аз бях много спокойна през първата бременност и сина ми беше бебе мечта. Не знам дали е свързано, (според майка ми ако бременната е  нервна и ревлива после и детето е такова). Сега вече става палав и аз викам все по него, а и пия по едно кафенце на ден и си мисля няма начин малкото братче да е спокойно, а и е много по-активен в корема ми. Та ще си проверия теорията март месец живот и здраве Wink

Момичета, накрая да споделя една статия, която може да ви е полезна при избора на столче за кола:
http://www.peter.and.bilyana.net/2013/06/10/detski-stolcheta-za- … 4-modela-sedalki/

Аз вече се спрях на Cybex - Столче за кола Aton Q Plus (0-13кг.)

# 62
  • Мнения: 18 587
Едва ли кафето има общо с активността. Това ми звучи малко ала-бала. Както и постоянното натякване около мен, че щом съм нервна, неспокойна, ревлива и притеснителна и детето ми ще е такова. Може и така да е, от опит не мога да кажа. Но по-скоро не вярвам на такива ноебосновани твърденя.
Майка ми не е такава-неспокойна, тревожна. А аз от малка съм такава, е че как да се променя? Ми няма как това да се случи. Simple Smile Аз съм си просто таква и не смятам, че това ще е причина и децата ни да са такива.

# 63
  • Мнения: 114
До момичетата, които са бременни с близнаци: защо ви мерят шийката? Имате ли някакви показания за това? На мен досега не са ми я мерили.
И още нещо: Работите ли все още или сте си вкъщи?  На мен все по-тежко ми става всяко придвижване. Мисля, че започнах да имам и контракции. Съвсем скоро ще спирам работа май ... колкото да не ми се иска. За съжаление много ми тежи корема вече, трудно спя, трудно ходя, до края как ще съм не знам. С първата ми бременност всичко беше много по-леко, но чаках едно бебе и бях на 26 г.  Rolling Eyes
Аз също съм с близнаци и на мен за 2 - ри път доктора ми мери шийката за да прецени дали има нужда за серклаж.Спрях с ходенето на работа още преди един месец.Ти в кой месец си, кога ти е термина та казваш, че вече ти е тежко?

# 64
  • София
  • Мнения: 2 348
За чай/вода също не ми е нужно шише, защото ще кърмя. Кърмата няма да не дойде, нито да тръгне по-късно, защото няма ѝ позволя да го направи. Ако все пак изникне кризисна ситуация и се окажа в невъзможност да накърмя в някой момент, бих ползвала алтернативи на шишето. А ако е съвсем крайна ситуация, която никой не очаква да му се случи, тогава бих купила от магазина. Не предварително. Все пак не всеки очаква да започне работа месец след раждането или да му се случват ужасни неща с тялото.
 Допада ми един коментар на Джак Нюман (лекар в клиника за кърмене) за шишетата, които максимално наподобяват гърдата. Той казва, че хиляди гърди са минали пред очите му, но никога не е виждал дори подобие на това което представляват бибероните на шишетата Simple Smile Те могат да имат безброй функции, но всяко твърдение, че наподобяват гърда е рекламен трик и никакви доказателства.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 176

 Дълго очакваната ни кухня щяла да бъде готова за инсталиране чак февруари месец. До тогава сме "в ремонт" и багажа ни е в кашони. Чудя се как можах да се навия ПАК да правим ремонт.



И ние сме още в ремонт, но поне за момента сме на друго място, което не означава, че нямаме търпение вече да си се приберем вкъщи. Аз дори не съм се качвала да видя какви ги вършат майсторите, мъжът ми само ми снима клипчета. Надявам се до 10 дни да приключат, но и нашата кухня няма да бъде готова преди януари месец. Та, още от сега съм уговорила сестра ми да ми прави сърми и питка.  Mr. Green

П.П. Гласувах, имаше 100 човека пред мен. Задушно, непроветрено и малки дечица чакат с майките си и никой не ги пуска.

# 66
  • Мнения: 251
След час и половина висене да гласувам ,се оказа , че бременните сме с предимство...
Sis_87 благодаря за линковете,ще си закупя . Аз също купих количка-Cybex и кошница за кола-Cloud Q (малко по скъпа е за сметка на др екстри- напълно легнало положение, което ми спестява коша за новородено.)Ето др столове за кърмене, но тях не съм ги пробвала, този на Hauck e люлеещ се
http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=51&pid=7146 … D0%B5%D0%BD%D0%B5
http://www.hauck.de/collection/Nursing-and-relaxing-chair_15.1.2.html
skrech как не даваш вода/чай докато кърмиш?!Има разбирания , че докато кърмиш не дават др, но Бебо ще  има нужда от нея при някои извънредни ситуации като повишена температура, заболявания, в по-горещия сезон, при сух студ – защото тогава то губи повече вода, чай за колики...

Последна редакция: нд, 06 ное 2016, 15:37 от dididg

# 67
  • Мнения: 1 825
аз мисля да купя две шишета за всеки случай. Така или иначе след 6-ти месец ще ги използвам. Стерилизатор, може би няма да взимам в началото, но ако започна активно да използвам шишетата ще купя.

# 68
  • Мнения: 638
На мен шийката ми я мери на всеки преглед. Не съм с близнаци, с една девойка. Но аз пък имам конизация на шийката на матката и може би за това. И на мен ми е казал, че критично е 2 см.

Моят син е изключително кърмено бебе до 6-я месец, без вода, без чайчета. В кърмата си има всичко необходимо. Не искаше дори да помирише биберон- нито на шише с кърма дори, а за залъгалки да не говорим. Беше шампион на далечно плюене на биберон и аз накрая се отказах да го залъгвам. Аз си бях накупила преди раждането шишета, малки и големи, така останаха да се търкалят. Вода започна да пие на около годинка, направо от чашка. Ние се кърмихме до година и три месеца, когато сам се отказа.
Само споделям. Всеки сам си преценява дали да кърми, как и колко. Дали да дава вода и т.н. Детето има нужда от спокойна и щастлива майка. При нас началото не беше никак лесно, но то и детето си показва какво иска. Аз тогава ходех на някакво училище за бременни и нещата за раждането ми бяха полезни и някак си се успокоявах, че знам какво ще се случва и какво да правя. Но за кърмене и захранване... пълна трагедия! Абсолютно остарелите разбирания, че ако не спи бебето три часа, значи нямаш кърма и трябва да дохранваш. Ако се събуди да му даваш вода и т.н. Все неща, които помагат за спиране на кърмата, отколкото обратното. Но моето дете с вода не се задоволявяше. Като се събуди и ревне, докато не получи гърда не млъква. На два пъти ми повърна след нахранване с шише и това ни беше. Останахме си само на цица. То само ме научи! И разбира се доста почетох и във форума за кърменето.
Сега много се надявам да успея да закърмя и да минем без целия този цирк. Но Божа работа! Само да сме живи и здрави!

# 69
  • Мнения: 251
zaichenceto_bialo -Браво на теб и бебо- година и три месеца...Ох , всяко дете е индивидуално. С първото още втория месец ни вкараха в болница за повръщане, дори искаха да го оперират за недобре затворения пилор. Оказа се , че имам мн кърма , а той лакомник суче и няма спирачки.
(тук прилагам линк към един форум, който може да ви е полезен при такива проблеми с бебо, модератор е професор Бранков:  http://www.pedsurg.net/forum/viewforum.php?f=26
И така на диета.... Кърмих до 4 мес и като каза , че не иска гърда , а аз преливам  ...голяма мъка , цеди , шишета...Чая също си го изпиваше с удоволствие.Биберон почти  не е ползвал. И аз сега се надявам да е по-леко Simple Smile

Последна редакция: нд, 06 ное 2016, 16:46 от dididg

# 70
  • Мнения: 366
Viko2009, 20 г.с.  Peace

# 71
  • Мнения: 509
При няколко приятелки имаше много кърма, а бебчетата не искаха да сучат и трябваше да се цедят постоянно. Или е мързеливичко или просто не иска от гърдата (от шише е по-лесно), или зърната са плоски и малкото не може да ги захапе - случай много. В родилното моята коластра тръгна бързо (а аз се стимулирах допълнително и с помпата), но на друга майка тръгна едва 5я ден при изписването (въпреки, че правеха опити). Е, в такива ситуации какво да се прави, освен да се даде шише. И ако нямаш помпа за кърма или шише под ръка.. аз просто бих се побъркала. Иначе са много хубави идеалните случаи с много кърма и хранещо се бебе, което не иска залъгалка, но от опит казвам, че не при всички става Peace

# 72
  • Мнения: 638
Аз знам, че всеки случай е различен. За това се моля всичко да е наред, да сме здрави. Моя приятелка след секцио нещо се беше объркало и два дена след изписването тя с висока Т, влиза в болница за седмица и десет дена на АБ. През това време бебо трябва да яде все пак.
Моя идеален вариант, който си пожелавам: нормално раждане около термин, да ми дадат детето възможно най- бързо, да се закърмим без проблеми.

Аз от баткото имам стерилизатор, уред за затопляне на шишета и пюрета, помпа за кърма( сега има по- нови и модерни, но ако се наложи ще свърши работа за известно време). А пък две- три шишета винаги мога да купя, ако се наложи.

Знам че някъде назад в темите се обсъждаха възглавници за бременност и кърмене . Аз все още се чудя. Споделете, моля, който си е купил, доволни ли сте? Каква възглавница сте си купили- има по-големи, има и по малки- те по-скоро са само за кърмене, май?

Към мамите с опит, носили ли сте бебе в слинг? Какъв? Има ли магазин в София, където може да се посети, да се премери, да дадат съвет как се слага?

# 73
  • София
  • Мнения: 2 348
dididg, не докато кърмя, а докато бебето е само на кърма. След захранването им предлагам вода. Но пак нямам нужда от шишета, защото перфектно се справят и с обикновена чаша. Горещите сезони не са извънредни случаи, ако бебето суче колкото си пожелае и когато си пожелае, може чудесно да си се хидратира от гърда. При температура и болести също хидратацията може да си я набави само от кърмата. Една от чудесните функции на кърмата е да се променя спрямо вскякви ситуации. Тя е буквално жива течност и се мени постоянно. Мени се спрямо сезона, спрямо възрастта на бебето, спрямо температурните промени, мени се включително в рамките на деня.
 В изключителни случаи (например диария и повръщане) бебето би могло да се дехидратира, но това ще се случи независимо давам или не давам вода.
 Чаеве против колики също не предлагам, ако случайно бебето има колики, ще мисля други решения.
 
 А с пилорната стеноза наистина храненето може да си е цяло изпитание. И особено ако има кой постоянно да натяква на майката как "трябва" да се храни детето, защото и съседчето така се храни... Само че общите правила за "нормално" хранене изобщо не отговарят на нуждите на тези бебета. Добре че всичко е зад гърба ви!

 Sis_87, идеалните случаи за мен не са идеални, а нормални. Не е нормално да имам проблем (за който не знам още от бременността).  Ако все пак нещо непредвидено се случи, до всяка болница има аптеки и детски магазини. А и в споменатите случаи освен шишето има други решения Simple Smile На първо място спешно да се намери решение за проблема. Ако проблемът все пак се забавя твърде много, има алтернативни методи за хранене на бебета, не са само шишетата.  

# 74
  • Мнения: 319
Зайче, аз си взех възглавница за бременни още преди 2 месеца от големите, малките са само за кърмене според мен, не беше скъпа не е с някакви специални пълнежи, но ми върши страхотна работа, не съм се отделяла от нея, една вечер реших да спя без нея и ми беше много некомфортно. Тя е като голяма подкова и си я прегръщам, подпирам си крака на нея, а на гърба си я намествам да ми подпира, много е удобно и ми пази и завет, не че ветрове се бият в нас, но наистина дори да се отвиеш ти пази топло. Много е удобна и за четене в леглото в по изправено положение, мисля после и за бебето да си я ползвам да не се търкулне когато го слагам на спалнята. Много мачкане видя, но не се сплеска за мен лично е много полезна покупка.

Общи условия

Активация на акаунт