Половината път измина, МАРТенчета чакаме след тази зима! - тема 6

  • 45 505
  • 719
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 855
И аз още не мога да разбера дали е регулярно или не качването на килограми. При мен играе нагоре-надолу но пак споменавам тъпия л-тироксин, който се намесва в метаболизма ми и сигурно си казва думата.

Но едно знам, +2 или+20, всички сме пре-кра-сни!  newsm51 и да не го мислим твърде много!

# 631
  • Мнения: 114
Е, аз явно съм слон вече  Joy направо ви завиждам, чудя ви се, как може бременна в 6 м, с близнаци и да е само два кг, нереално ми е, направо невероятно ми звучи. Аз съм 10 отгоре, ако не и повече.
Не ме  е срам да си кажа. И не зависи от бебето според мен. Защото моето бебе е 500 гр.
Е, колко да  зависи от него. От хормоните, залежаването и яденето зависи, от промените в организма.
Гледам да ям плодове повече и повече течности. Но не мога да съм физически много активна, нито пък мога да спортувам. Просто съм с контракции и чест дискомфорт и няма как да стане това. Иначе и на мен не ми личи много, освен на корем, гъз и малко в лице.
Колкото, толкова така ще е. Simple Smile

И на мен ми се струва малко нереално 1-2 кг да съм качила но си е така, аз в първите месеци свалих около 7-8 кг..А иначе бебетата са по 500 и няколко грама.

# 632
  • Мнения: 319
Привет и от мен 162 и аз съм с термин 18 март, първа бременност, София. Относно ФМ мога да дам като още една опция д-р Чавеева в Щерев аз ходя там и съм много доволна, тя е известно име прави сложни сърдечни операции на бебета докато са в утробата, което мен лично ме изумява. Топ специалист е в областта на ФМ само че часовете се заемат бързо за нея сега ще пуска графика за Януари и ще се записвам, цената е 80 лв
Знаеш ли дали е пуснат вече графика за януари? На мен ми каза да отида в 32-ра седмица, което се пада в края на януари. Като знам миналия път какво дебнене му ударих, за да си запиша час, защото ми трябваше за началото на месеца  ooooh!...

Не е излязъл туко що звънях, на мен също ми каза в 32 г.с. но при мен нещата вървят с една седмица напред понеже съм с по ранна овулация и мисля да запиша час когато съм в 31 г.с. което при мен се пада към 9-10.01 и понеже знам как бързо свършват при нея часовете за всеки случай съм си записала за последния ден на декември на 29.12 така че ако не успея да се вредя за януари мисля да си отида декември ще съм в 30 седмица, което мисля че си е ок за прегледа и без това оптимално дават 28-30 г.с. иначе срока за тази морфология е до 32 седмица и доколкото знам тя избира последната седмица, защото дава насоки за раждането дали трябва да се избърза дали да се изчака термин, казва за секцио ако има предпоставки и т.н. Тези дни трябва да го пусне предния път го пусна в събота може и сега така да направи, ще следим, моля се този път бебо да не е с главата на долу че предния път в стремежа си да го обърне така ме натискаше силно с ехографа имах чувството че ще ми пробие корема и си ме заболя и пак не стана влизах няколко пъти и ме пращаха да се разхождам да подскачам какво ли не Simple Smile

п.с. относно кг аз съм в 25 г.с. и съм +5,5 кг нищо не съм смъквала откакто забременях само качвам, не съм повръщала може би за това не че не ми се гадеше, но поне повръщане нямаше. Първите 1-2 кг качих съвсем в началото изведнъж и то почти без да ям нищо, отделно сладко не можех да погледна но пиех много течности които попивах като гъба и кантара си казваше думата така и не излязоха тия течности от мен. Сега забелязвам че е същото целия месец почти си стоя на едни и същи кг и идват някакви дни в които съм супер жадна и пия по цял ден вода съответно на другия ден съм + 1 кг и мъжа ми само ме успокоява че сега задържам и до един два дни ще излязат, но не излизат никога имам чувството че съм бездънна яма. За сладкото за съжаление и при мен се върна глада за сладичко. Според мен на зимните мами трябва да им е простено да качат малко повече килограми защото сме блокирани вкъщи, не е като да е пролет или лято да можем да се разхождаме, докато беше хубаво времето вървях всеки ден по 6-7 км, но сега уви Simple Smile

Последна редакция: вт, 29 ное 2016, 14:54 от kalfova

# 633
  • Мнения: 146
Момичета, искам да попитам тези от вас, които вече са в болничен и няма повече да се връщат на работа, каква диагноза е записана в болничния лист? След нова година не ми се иска вече да ходя на работа, но в същото време не искам да пише на болничния "заплаха от аборт" или нещо подобно. Малко съм суеверна за това човек да лъже за болести. Та, въпросът ми е какво обикновено се вписва в тези болнични като причина?

# 634
  • Мнения: 153
Марион, аз съм в болничен още от 2 месец и на всеки болничен пишеше заплашващ аборт. Не му мисли, така ги пишат.

# 635
  • Мнения: 292

Не е излязъл туко що звънях, на мен също ми каза в 32 г.с. но при мен нещата вървят с една седмица напред понеже съм с по ранна овулация и мисля да запиша час когато съм в 31 г.с. което при мен се пада към 9-10.01 и понеже знам как бързо свършват при нея часовете за всеки случай съм си записала за последния ден на декември на 29.12 така че ако не успея да се вредя за януари мисля да си отида декември ще съм в 30 седмица, което мисля че си е ок за прегледа и без това оптимално дават 28-30 г.с. иначе срока за тази морфология е до 32 седмица и доколкото знам тя избира последната седмица, защото дава насоки за раждането дали трябва да се избърза дали да се изчака термин, казва за секцио ако има предпоставки и т.н. Тези дни трябва да го пусне предния път го пусна в събота може и сега така да направи, ще следим, моля се този път бебо да не е с главата на долу че предния път в стремежа си да го обърне така ме натискаше силно с ехографа имах чувството че ще ми пробие корема и си ме заболя и пак не стана влизах няколко пъти и ме пращаха да се разхождам да подскачам какво ли не Simple Smile
Тя ли ти каза да запишеш в 31-ва? Защото и при мен близнаците са с една седмица напред, но аз не се сетих да питам по ехограф ли да отчитам седмиците или по цикъл. На мен май ми каза, че крайния срок е до 34-та...
Може ли да те помоля, като разбереш дали е излязъл графика да споделиш. Аз също ще звъня периодично.

Момичета, искам да попитам тези от вас, които вече са в болничен и няма повече да се връщат на работа, каква диагноза е записана в болничния лист? След нова година не ми се иска вече да ходя на работа, но в същото време не искам да пише на болничния "заплаха от аборт" или нещо подобно. Малко съм суеверна за това човек да лъже за болести. Та, въпросът ми е какво обикновено се вписва в тези болнични като причина?
На мен ми пише "Заплашващ аборт", но аз не си стоя по желание у дома, а така го налагат обстоятелствата. В смисъл, наистина при мен има риск. Иначе и аз съм суеверна и не обичам да лъжа за болести, но от друга страна колко бременни са си в къщи с тази диагноза без да има никакъв риск!

# 636
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Аз този месец излязох в болничен, наложи се, и в основанието пише "Лъжливо раждане преди навършени 37 г.с.". Бях със силни контракции и скъсена шийка, на системи...
И мен ме психясвя диагнозата "заплашващ аборт", но знам, че от ранните месеци ако излизаш в болничен, това е диагнозата.

# 637
  • София
  • Мнения: 855
Цитат
Момичета, искам да попитам тези от вас, които вече са в болничен и няма повече да се връщат на работа, каква диагноза е записана в болничния лист?

В моите болнични от ЛКК пише "Заплашващ аборт" - има кодове по МКБ които трябва да се сложат, не е свободен текст и лекарите не могат да избират твърде много какво да пише за да се приеме и изплати.
Момичета, няма място за суеверие тук, бъдете практични.  Hug  това са пре-формулирани фрази за НЗОК, не си го слагайте Simple Smile

# 638
  • Мнения: 18 588
Момичета, искам да попитам тези от вас, които вече са в болничен и няма повече да се връщат на работа, каква диагноза е записана в болничния лист? След нова година не ми се иска вече да ходя на работа, но в същото време не искам да пише на болничния "заплаха от аборт" или нещо подобно. Малко съм суеверна за това човек да лъже за болести. Та, въпросът ми е какво обикновено се вписва в тези болнични като причина?

Каквато в повечето случаи се пише-заплашващ аборт. Всички пишат това, да си знаеш, да не стряскаш.
Иначе няма как да се оправдае болничния, диагноза трябва да има.
Тъпо е наистина, но това не е твоята диагноза, а е формалност. Иначе толкова рано няма как да излезнеш. И личната ми го обясни така-това,че си бременна не може да е единствената причина да ти дадът болничен-противно на всякаква логика според мен, да си бременна си е достътъчно.
А и аз си имам отначалото причини да не ходя, имам си болки,не е ей така от каприз,какво да се влача в студ и сняг-ми няма да стане, аз едвам ходех в третия месец,бях като парцал.
Те лекарите не могат да пишат 100 различни неща, такава си им е практиката.
Идат празници,ще си стоим на топло.  Simple Smile

# 639
  • София
  • Мнения: 855
Още по-добре го обясни, Мис  Peace

Момичета, записахте ли се за късна ФМ (28-32 седмица)? Аз съм на 09 януари, 32 гс, пак при Томова.

# 640
  • Мнения: 1 825
Какво толкова пък ги гледате тези суеверия в болничните?

Както е казала Miss_Bingley - просто една формалност. На всички работодатели е ясно, че бременните  взимат болнични от по-рано, с причина или без!

# 641
  • Мнения: 319
Мишана ще пиша когато излезе, иначе тя не ми е казала но по пътя на логиката щом отговаря на една седмица напред, а и не мисля че е от някакво значение 1 седмица напред назад

# 642
  • Мнения: 146
Благодаря на всички, които ми отговориха. Не обичам да лъжа по принцип, камо ли пък за болести, затова попитах какви диагнози, обикновено се вписват в тези болнични. Явно е една и съща диагнозата - заплашващ аборт. Случвало ми се е веднъж в живота да си взема болничен без да съм болна и веднага се разболях. Веднъж се случи същото и с мъжа ми. Така че това са си мои суеверия, с които аз си се съобразявам. Просто не исках след нова година да ставам в 6.30 за работа, особено ако навън е заледено и студено (каквото е днес). Но не искам и да ми бъде вписана диагноза, която не е вярна. Така че ще си го измисля по друг начин Simple Smile

# 643
  • Мнения: 18 588
@MARION@, разбирам те отлично. Обаче да не казвам с категоричност, но няма как да си го измислиш ти по друг начин, защото така се прави, и не зависи от теб.  Simple Smile
Ако знаеш и друг начин, сподели с нас, но не вярвам да има такъв. Сега ако си изкараш до 45 дневен болничен-това е друга работа,но ти не искаш да ходиш вече.

# 644
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Може да си вземе отпуск, ако и позволят, то и без това Януари остава и после е 45 дневния

Общи условия

Активация на акаунт