НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 110

  • 98 816
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Там е работата, че аз съм с поднормено тегло (56-57 кг на 180 см, дори лятото падам до 55, поне досега така е било) и ако сваля още дори 5 кила, ще отида в една друга категория направо. А и с тая хипофункция на ЩЖ ме е страх да намалявам много въглехидрата, но със сигурност ще правя някакъв режим за себе си и мъжа си: може би за мен само ВМ на първо време, докато за него ВМ-НВХ, обаче пък се чудя за него с тия хипогликемични кризи - дали няма съвсем да ги получава, като се намали въглехидрата? Той е доста пълен, има нужда да намалява въглехидрата.
Сладкото нямам проблем да спра напълно, но хляба... Безглутенов ще ям, това е ясно, заради АИ заболявания. Ще провам верно нещо по-тлъсто, защото и мен ме е страх от КЗ, все я хващам над 5 на гладно през последните 4 години. Обаче в същото време ме е страх заради хипофункцията да намалявам прекалено много въглехидратите. newsm78
И вярно е много трудно - изобщо не мога да се ориентрам още как да направя менютата - на себе си, и на мъжа си. Нямам и много време за размисъл.  Joy

# 691
  • София
  • Мнения: 488
За много години, момичета  Hug
Много здраве, късмет и завинаги загубени кг и см  Wink

Връщам се да ви чета  Grinning

# 692
  • Мнения: 2 506
Който не може да преминe директно на режима/а и той е с по-голяма свобода/,да не се насилва ,измъчва и да живее с чувство за вина ,че се проваля.А да прави промените постепенно,ще свикне и без усилие ще се случват нещата.

Последна редакция: вт, 03 яну 2017, 13:15 от liola

# 693
  • Благоевград
  • Мнения: 2 877
Там е работата, че аз съм с поднормено тегло (56-57 кг на 180 см, дори лятото падам до 55, поне досега така е било) и ако сваля още дори 5 кила, ще отида в една друга категория направо. А и с тая хипофункция на ЩЖ ме е страх да намалявам много въглехидрата, но със сигурност ще правя някакъв режим за себе си и мъжа си: може би за мен само ВМ на първо време, докато за него ВМ-НВХ, обаче пък се чудя за него с тия хипогликемични кризи - дали няма съвсем да ги получава, като се намали въглехидрата? Той е доста пълен, има нужда да намалява въглехидрата.
Сладкото нямам проблем да спра напълно, но хляба... Безглутенов ще ям, това е ясно, заради АИ заболявания. Ще провам верно нещо по-тлъсто, защото и мен ме е страх от КЗ, все я хващам над 5 на гладно през последните 4 години. Обаче в същото време ме е страх заради хипофункцията да намалявам прекалено много въглехидратите. newsm78
И вярно е много трудно - изобщо не мога да се ориентрам още как да направя менютата - на себе си, и на мъжа си. Нямам и много време за размисъл.  Joy

Точно от прием на прекалено много въглехидрати се получава постоянен глад и хипоглекимии, така че няма от какво да те е страх. Хлябът не засища, той само вреди. Ако толкова те е страх мъжът ти да не получи хипоглекимии като спре напълно хляба, нека за момента да го замести с пълнозърнест, той поне е с по-нисък гликемичен индекс и въглехидратите се освобождават по-бавно, не както при белия хляб.
Момичетата са доста по-наясно, ще ти обяснят повече по този въпрос.

# 694
  • Мнения: 6 347
Африканчо, пробвай да направиш плавна промяна - все повече намалявай въглехидратите и все повече увеличавай мазнините и белтъчините (всъщност не знам сега колко месо, яйца, сирене ядеш - ако не са между другото, а са ти основни храни, тогава няма нужда да ги увеличаваш тях). На първо време може да направиш крачката да минеш на безглутенов хляб (но нека да е от кокосово или бадемово брашно все пак, не от оризово, кестеново и подобни). Ограничи и захарта (ти така или иначе казваш, че не ядеш много сладко). Но например все още не изключвай картофите и ориза. Обаче опитай да увеличиш зеленчуците. Когато свикнеш с този вариант, пробвай да намалиш и картофите и ориза. Бобовите може да започнеш да ги намаляваш след това. Карай малко по малко и се старай да приемаш достатъчно храна.

За мъжа ти наистина е по-подходящо да мине на класическо НВ-ВМХ по-скоро, а при теб може би палеохраненето ще се окаже по-удачно. Времето и експериментите ще покажат, няма как... Като за начало може и двамата да започнете с плавния преход, за да ви е по-лесно. Така също ще има полза и за двамата.

# 695
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Африканчо, момичетата са дали чудесни съвети. Пробвай - не са задължителни драстични промени веднага. Моят мъж, който също е с корем, който преди няколко месеца значително се увеличи, просто намали хляба, дори не го е отказал и веднага му спаднаха мерките. Примерно вечер спря да яде хляб и отбягва всякакви сладки неща. Аз нищо не му натяквам, той сам видя, че нещата не са на добре. Взе да вдига кръвно и не може да си закопчее дрехите ...
Скрит текст:
Като си има само две униформи и няма изгледи за нови дрехи, единственият вариант беше да отслабне, че няма с какво да ходи на работа през зимата.  Mr. Green

За него, който е голям тестолюбител, това е голям прогрес. Вижда ме, че ям кюфтета с трушия само и реши да пробва как ще е без любимия картоф - е, хапна, видя, че няма да "умре от глад".

Десерти не правя - децата ядат само шоколад и плодове, а с ММ така сме се разбрали - иначе той ще ги яде. Джънкове не купувам. И готово. Готвя винаги месо с нещо за гарнитура. Аз гарнитурата не я ям.

Не е задължително на нашия режим да се отслабва. Аз примерно вече година не отслабвам, а продължавам да се храня така. Свалих 15 кг. за година и половина преди това.

# 696
  • Мнения: X
За много години и от мен!     Hug
С пожелание през новата година за все повече здраве и много свалени кг!    Peace

Наистина попаднах на най-страхотния начин на хренене и най-лесната за спазване "диета".    Laughing
На Нова година се глезих с печен свински врат на фурна, с грахово велуте, масло дьо Пари, печен камамбер, червено вино и слабея....    Joy   Ще умра от кеф.
Е, те такава "диета" мога да спазвам до живот.    Grinning

Иначе, от похапването на 2-3 парчета баклава, плодов кейк, няколко бисквити и бонбони се чувствам направо като отровена от захар, та съм решила за две седмици да съм на нещо като Въвеждането на Аткинс-само мазно месо, зеленчуци и салати.Предвид факта, че ми се повдига само като погледна към нещо сладко, не мисля, че ще е особено трудно.

# 697
  • София
  • Мнения: 346
За много години момичета, живи издрави!
Аз искам да попитам дали знаете някоя марка хубава лютеница с по малко калории- аз купувам Велика, но тя има 15 гр, от които захари14. Много обичам като гарнитурка към месце и с нещо киселичко. Позволявам си от време на време по малко, ама много ми се яде и ме съблазнява.

# 698
  • Мнения: 54 883
Честита Нова Година, мили момичета! bouquet
Да сте здрави и много доволни от живота! Heart Eyes

Искам да питам как се повлиява артрита от НВ ВМХ?
За безглутеновото хранене четох, че е ОК, но мисля, че и НВ ВМХ би било добре? Thinking

# 699
  • Мнения: 2 506
Лютеничките са пълни с модифицирано нишесте.А доматеното пюре-с картофено пюре.

# 700
  • Мнения: 13 033
За много години, момичета! Да сте  здарви и щастливи! Тези, които се борят за бебенце да успеят!
Аз имах нарушения на режима, позволих си някои неща, които стриктно избягвам вече година и два месеца. Сега се взимам в ръце и си изчиствам храненето. За пореден път се убеждавам, че това е моят режим, с който се чувствам здрава и добре.
Има лютеница без захар, но в момента ми бяга името.

# 701
  • Мнения: 31
За много години, момичета! Бъдете здрави и щастливи, прекрасни и все така вдъхновяващи. И аз похапнах сладки и тестени неща, но не защото ме влечаха, а защото съм пусто теле,което ако не опита от всичко не мирясва. Grinning

# 702
  • Мнения: 4 350
За много години,сладурки!Да оставите всичко лошо в миналата година и 2017г да бъде по-добра и хубава във всяко отношение!
Дева,с АИП има добри резултати.

# 703
  • Благоевград
  • Мнения: 2 877
За много години момичета, живи издрави!
Аз искам да попитам дали знаете някоя марка хубава лютеница с по малко калории- аз купувам Велика, но тя има 15 гр, от които захари14. Много обичам като гарнитурка към месце и с нещо киселичко. Позволявам си от време на време по малко, ама много ми се яде и ме съблазнява.

Опитай да си направиш домашна или да вземеш от някоя баба, която прави. Но и в домашната също се слага захар, за да убие силната киселинност на доматите. Пробвай да направиш за 1-2 бурканчета без захар дали ще ти хареса като вкус.

# 704
  • Мнения: 5 104
За много години, момичета! Пожелавам ви здраве, щастие, мазни мръвки и много кокосово масло  Mr. Green

Африканчо, добре дошла!  Hug Следя те в темата за Хашимотото. И аз съм с Хашимото и ми е много добре на този режим. Правилно си написала, че съвсем малкото В не е също ок за жлезата. При мен нещата са комплексни - имам пролактином, ИР, Хашимото. Цикълът ми е изключително точен, нямам проблеми с косопада (освен сезонния), кръвната захар вече ми е под 5 на гладно (никога не е било).

И аз поотпуснах нещата покрай празниците, но не съм си го и представяла по различен начин. Изкушаваха ме бири, картофи, от време на време и парченце шоколад. Резултатът - подута съм много. Пръстите не мога да сваля. А това без да съм яла сладко или тестено. Утре се прибирам в БГ и вкъщи респективно, та нещата ще са под контрол. Нямам търпение.

Общи условия

Активация на акаунт