Качване на килограми при бременност...

  • 82 475
  • 695
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 822
Скрит текст:
Момичета, да се отчета вече съм 17+4 седмици и съм 65.5-66 кг, което е +3.5-4 кг засега. Средно само с ходене според апа ми изразходвам 550 калории на ден, допълнително имам и тичане и плуване както и фитнес. Днес пак ходих и тичах над 14 км.  не знам колко калории приемам, но наистина мисля да почна да си записвам. Според мъжа ми, ям през целия ден.  Rolling Eyes вместо три-четири пъти на ден. Вече имам истински корем и психологически ми е много трудно. Не знам как е възможно да имам корем в началото на 5ти месец.
много ме е страх, защото имам чувството, че нещата се променят много бързо с тялото ми. Гърдите ми са се увеличили страшно много, а само допреди седмици писах, че не са се променили.  по наистина много исках да не  порастват, за да не ми увиснат после.

Много ми е дискомфортно от тялото ми, хората ме зяпат, приличам на извънземно кюфте.

Мъжът ми не внася нищо сладко, по моя молба. готов е да се храни с мен на обяд и вечеря, за да не ям сама, готвя само НВД. Но имам и нарушения. Не ми е удобно да го помоля да не внася хляб и паста в нас и да не пазарува толкова, защото той няма проблеми с килограмите, а и без това само се върти да ми угажда.

Засега смятам да наблягам на протеини и зеленчуци, ям много риба, защото съм в Норвегия. Ще почна да записвам калориите, които приемам, за да видя колко приемам средно на месец, може би това ще даде яснота.

Като чета, че някой качва 20+, хранейки се здравословно и изпадам в потрес и ужас.

Недей да се вманиачаваш толкова и със спорта недей прекалено да се претоварваш. По време на бременност е достатъчно да се храниш здравословно и да се движиш(напр. дълги разходки). Бременността е един много хубав период, радвай му се. Учудвам се, че се притесняваш, че вече имаш  корем. Аз, като бях бременна, с нетърпение чаках да започне да ми расте коремчето. Просто трябва да приемеш, че тялото ти ще се промени. Всички жени сме суетни, но чак толкова, вече отива в крайност.

аз не се претоварвам много, тоест не усещам дискомфорт при спорт, правя всичко лоу импакт, тоест продължително, но без насилие, спринтове и тн.

 имах друго очакване за начина по който ще изглеждам. не знаех, че толкова рано ще ми щръкне корема, ако трябва да съм честна.  или,че ще ми се появят паласки, каквито никога не съм имала. В днешно време всичко свързано с бременността е много съзтезателно и се чувствам зле, че не съм "слаба бременна". Много тъпо се чувствам като виждам познати и коментират, че вече ми личи, а на тях не им личало до 20 седмица. Явно наистина имам по-голям корем от това, което приятелките ми и майка ми са имали в моя срок. това ме кара да се стеснявам от корема си допълнително.  
За разходки, ходя много, наистина. в момента съм на много красиво място и с мъжа ми се разхождаме сред природа ежедневно, отделно ходим пеш до града изобщо много се събира. Мъжът ми ме подкрепя и се вижда в чудо вече. Попита ме дали имам нещо против да направи шоколадова торта за колегите си вкъщи, нямало ли да ме дразни.  Laughing Laughing
Иначе наистина нямам никакви проблеми с бременността, чисто физически, никакъв дискомфорт, даже забравям, че съм бременна, здрава съм, всичко тип топ. Но това, че не съм красива бременна ми разваля настроението.  baby_neutral baby_neutral
Towa, което най-много ме стресира, е , че не знам какво ме чака и къде ще му излезне края, колко ще кача изобщо ...изглежда, че това, което правя не е достатъчно, за да ме държи в рамки. 20-30-40...

Последна редакция: сб, 10 юни 2017, 23:02 от bodybeautiful

# 286
  • Мнения: 1 019
Ами това е факт, ние сме доста по-разглезени от нашите родители. Едно време те са се счупвали от работа .. без перални, чакане на опашки за храна и тнт... сега с толкова удобства и пак се оплакваме.

# 287
  • Мнения: 6 547
bodybeautiful, всяка бременна жена е красива! И много ясно, че не можеш да изглеждаш като приятелките си, всяка бременност и всеки организъм е различен. Аз също нямах от тези готините коремчета. Голяма работа! Радвах му се и така - още повече, че чаках това бебе 5 години. Просто опитай да се настроиш по друг начин, защото проблемът ти е психологически, а не здравословен. Много внимавай с този спорт и ако пазиш диети да не навредиш на бебето си. Не си чела какви неща се случват, но аз съм, защото трудно забременях, дори не от първи опит ин витро и ако ти ги разкажа ще ти настръхнат косите.
Забременелите спонтанно нямат тази обремененост с хиляди притеснения и ослушване в тялото да откриеш признак, че ембриончето е още там и е добре. И тичане да изследваш това или онова да не би на бебето нещо да не му достига. Аз след + теста ходех като чуплива, чак като мина 3-ти месец се поотпуснах малко. Но малко. Докато не родих, така и не спрях да се притеснявам и то не за килограмите! В края на бременността 33 гс, бебето започна да изостава с растежа и имаше съмнения, че ще стане лош феталния кръвоток и то няма да получава достатъчно храна и кислород. Ходех по два пъти в седмицата на доплер, а през останалото време треперех.
Разказвам ти тези неща, за да все замислиш и да се опиташ се, наистина, да забравиш малко килограмите, а да се радваш на бременността си, защото това е най-прекрасното нещо, което може да се случи на една жена Simple Smile

# 288
  • Мнения: 137
Аз нямам апетит почти никакъв и едва се храня, защото имам чувството, че матката ми е притиснала стомаха и преяждам от много малко. Сладко хич не ми се и яде и съответно почти не опитвам такова. Отвреме на време обаче пийвам кока кола- нещо, което преди не правех. И тестяно от бяло брашно не ям от 2 месеца. Да не говорим, че вечерята мн често е само малко салата или 1 филийка пълнозърнест хляб с нещо си.
И при тази липса на апетит и ядене много по-малко от преди бременността, за 2 седмици качих 4 кг.. А и забравих - коремчето ми е малко засега, но всичко друго расте яко...
Притеснявам се, че не ям "като бременна", ама в същото време дебелея с повече от необходимото темпо... И се притеснявам къде ще му излезе краят...

# 289
  • Мнения: 822
Скрит текст:
bodybeautiful, всяка бременна жена е красива! И много ясно, че не можеш да изглеждаш като приятелките си, всяка бременност и всеки организъм е различен. Аз също нямах от тези готините коремчета. Голяма работа! Радвах му се и така - още повече, че чаках това бебе 5 години. Просто опитай да се настроиш по друг начин, защото проблемът ти е психологически, а не здравословен. Много внимавай с този спорт и ако пазиш диети да не навредиш на бебето си. Не си чела какви неща се случват, но аз съм, защото трудно забременях, дори не от първи опит ин витро и ако ти ги разкажа ще ти настръхнат косите.
Забременелите спонтанно нямат тази обремененост с хиляди притеснения и ослушване в тялото да откриеш признак, че ембриончето е още там и е добре. И тичане да изследваш това или онова да не би на бебето нещо да не му достига. Аз след + теста ходех като чуплива, чак като мина 3-ти месец се поотпуснах малко. Но малко. Докато не родих, така и не спрях да се притеснявам и то не за килограмите! В края на бременността 33 гс, бебето започна да изостава с растежа и имаше съмнения, че ще стане лош феталния кръвоток и то няма да получава достатъчно храна и кислород. Ходех по два пъти в седмицата на доплер, а през останалото време треперех.
Разказвам ти тези неща, за да все замислиш и да се опиташ се, наистина, да забравиш малко килограмите, а да се радваш на бременността си, защото това е най-прекрасното нещо, което може да се случи на една жена Simple Smile
Elektra,  да днес се поуспокоих вече. Явно ми е някаква фобия, но наистина е маловажно на фона на здравето на бебенцето и моето. И аз си мисля, че е на психологическа основа най-вече.
 Но специално за спорта ми е препоръчан от лекарката ми. Каза ми, че всичко мога да правя, което съм правила преди бременността, освен екстремни спортове. Даже се смята за препоръчително да има движение, за да се поддържа мускулатураta и храни бебето. Аз не се силя, за това спрямо което е свикнал моят организъм.
Относно диетата, не ограничавам количества, само не ям много много сладко/хляб/паста такива неща, но и за това лекарката ми беше ок. Ям основно плодове, мазнини, зеленчуци, месо, и млечни храни, ядки, както и бобови.
 

# 290
  • Мнения: 6 547
Радвам се, че си се успокоила Simple Smile
Движението е добро за кръвообръщението, да. А и това, което хапваш също е супер Simple Smile

# 291
  • Мнения: 81
Важното е да сме живи и здрави  Laughing

# 292
  • Мнения: 174
Здравейте, в ранна бременност съм, 13 седмица и съм качила 3кг.
Много ли е малко ли е, как ви се струва?
Налитам на кисело, но и сладкото не ми убягва. Плодове хапвам, предимно  ягоди и череши, но ме предупредиха да внимавам с ягодите. Боб и леща обичам, но страшно се подувам и после не ми е комфортно. Не се притеснявам за външния вид, щастлива съм, че съм бременна, притеснението ми е да се храня правилно за бебка.

# 293
  • Мнения: 822
Здравейте, в ранна бременност съм, 13 седмица и съм качила 3кг.
Много ли е малко ли е, как ви се струва?
Налитам на кисело, но и сладкото не ми убягва. Плодове хапвам, предимно  ягоди и череши, но ме предупредиха да внимавам с ягодите. Боб и леща обичам, но страшно се подувам и после не ми е комфортно. Не се притеснявам за външния вид, щастлива съм, че съм бременна, притеснението ми е да се храня правилно за бебка.
За да се храниш правилно най-важното е да не ядеш изкуствени храни и захар, важно е да приемаш достатъчно протеини (70-75 гр. се препоръчват), калций, също и мазнини(от които се изгражда мозъкът на бебето).
Жените, които са на слънце и пият прясно мляко раждат по-високи/дълги бебета. Също така е много важен приемът на желязо: телешко, спанак, коприва. Аз приемам и пренатал витамини и минерали,за да не би да ми липсва нещо. Таханът и орехите знам, че са полезни за костите и мозъка съответно.аз лично ям и много риба, сьомга, но не знам дали не е рисково за тежки метали. Това е, което знам. Количествата са много индивидуални, но по книгите пише допълнителни калории са 300, от това, което ядеш по принцип. В моята брошурка от лекарката ми пише чак третия триместър да се увеличат, в интернет пише от втория. Мисля, че е много индивидуално. Захар и сладко е хубаво да се избягват, аспартам и подсладители са много вредни за плода.
Това е, което съм си записала. Аз не приемам соя, защото чакам момченце и ме е страх от женски хормони, но това си е моя измишльотина. Успех! За килограмите друг да коментира, че аз съм увредена по темата.

# 294
  • Мнения: 6 547
Не може да се яде риба тон, акула, скумрия и изобщо риби, в които е по-голямо съдържанието на живак. Но който не обича риба може просто да си вземе Омега 3.

# 295
  • Мнения: 822
Не може да се яде риба тон, акула, скумрия и изобщо риби, в които е по-голямо съдържанието на живак. Но който не обича риба може просто да си вземе Омега 3.
Да, аз много обичам сьомга, а съм и в Норвегия в момента и затова ям, не знам дали е непренно полезно, но си мисля, че в днешно време всичко е токсично така или иначе. Най-важното е да е добре сготвена храната или добре измита, за да не хване човек истински болести като листерия, салмонела, токсоплазмоза и тн. От отрови няма как да избягаме, така си мисля.

# 296
  • Мнения: 1 825
Аз през бременността си ядох и сьомга, и риба тон, и скумрии и какви ли не риби, акула не съм яла и никога няма и да накуся.
Ако се яде разумно и не се прекалява нищо не е вредно.

# 297
  • Мнения: 1 019
По принцип е вредно, защото тези риби са хищници и съдържат огромно количество живак. Дори се счита за полезно веднъж в седмицата да се яде морска храна, която е с ниско съдържание на живак и също е мн важно по време на бременност да са доста добре сготвени.

# 298
  • Мнения: 18 515
Не е защото са хищници, а защото са такива хищници, които са на върха на хранителната верига, т.е. обират натрупванията на всички риби. И пъстървата е хищник, и ципурата, но няма проблем да се ядат.

Аз започнах леко да прекалявам с плодовете. Но пък не пия допълнителни витамини и нямам други прегрешения, така че, както ми се отрази, така.

# 299
  • Мнения: 3 415
Абе момичета, какви са тези безумни промени в телата си, които трябва да преглънат родилите??
 Аз имам 2 деца и съм с по10г по-голяма от накои от вас, не спортувам от 15години и пак не изглеждам никак зле.

Разхождам се много, ям здравословно, не пия алкохол и най- вече се радвам на всяка секунда прекарана с децата си Heart

Обичаите ги, за тях си заслужава всичко...

Общи условия

Активация на акаунт