Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Качване на килограми при бременност...

• 69 772
  • 693
  •   1
Отговори
# 690
Аз съм около 15гс, качила съм около 4 кг и съм 173 см. Определено някои части на тялото видимо са порастнали. Но не го мисля толкова ,ям здравословно но определено в по-големи количества . Simple Smile)))

# 691
Аз съм вече в 16гс и не съм качила нищо почти.. малко се насилвам да ям вече, ама ефект нулев. Гледам да не прекалявам със сладкото, а от здравословности трудно се пълнее Sad
Предполагам че след 4 месец започва по естествен начин повече апетит и пълнеене?

# 692
Към 16 г. с. и аз не бях наддала. Даже бях свалила- заради гаденето в началото. Не съм имала завишен апетит през бременността- напротив, не ми се ядеше шоколад, нито вафли, нито шоколадов сладолед дори. Като цяло неща с какао асоциирах с горчив вкус, млечният шоколад пък ми беше твърде сладък, само какао с мляко понасях май. Сладолед ми харесваше само млечно-сметанов, или в краен случай плодов като малинов, ягодов, лимонов, по-киселеещ...занаятчийски сладолед с истински плодове. В началото месото ми миришеше на мухъл или ми се гадеше от него (не само от него), кафето ми миришеше на изгоряло. Имаше период когато и от чиста вода ми се гадеше, та добавях лимонов сок, пиех айрян със сол, портокалов сок- разреден...След периода с гаденето апетитът ми не се увеличи, увеличи се чувството за ситост. Ядяха ми се здравословни неща, зеленчуци винаги към всяко основно хранене...Като калории не съм яла с по повече от 200-300 сравнено с преди бременността, при това не ми беше ежедневие. Няма нищо притеснително в това на бременна да не и се увеличи апетитът- поне според мен. Индивидуално е. Важното е бременната да се чувства добре. Simple Smile

# 693
Първия път качих много килограми - цели 24. Почнах от 52 кг. с много нисък % подкожни мазнини. Въпреки това си беше освинване от моя страна, което в 9м. доведе до гестационен диабет. В момента много се съобразявам, какво и в какви количества ям, и съм сигурна, че няма да наддам, както с първата бременност. Храненето е процес, който можем да контролираме. Изключително вредно е да се качват безумни килоглами през бременността - както за майката, така и за бебето. Не разбирам съвети от типа "яж си сега, пък после ще му мислиш".

Общи условия

Активация на акаунт