Кога най-рано украсявате за коледните празници?

  • 21 969
  • 155
  •   1
Отговори
# 60
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ноември украсяват само  лаиците. Истинските ценители на
коледа са готови от Юли , а за подаръци се тича от Август.
Декември не го споменавам,защото е светотатство толкова
късно да се украсява. И едва ли има много такива.  Laughing

# 61
  • Мнения: 253
Всяка година украсявам на 6 декември и на 6 януари прибирам. С детето започнахме да изработваме разни дрънкулки и играчки за окачване, които да занесе в училище, но за у дома си знае,че украсата се слага на Никулден и не бърза, защото знае колко е трудно да я опазим от Зайо като е извън клетката.

# 62
  • Мнения: 508
Коледната украса я слагаме на 1 декември. Тогава децата отварят и първото прозорче от коледния календар. Украсата я прибираме след Ивановден.

# 63
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Първият уикенд след Никулден. Ако Никулден, обаче се пада през уикенда- тогава. Прибирам украсата след 13 януари, като мине и "старата нова година".  Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 14 140
Преди украсявахме около първи декември, но сега големият ми син е в София, малкият в Дания, с дъщерята сме сами в Пловдив и украсяваме когато се съберем - тази година ще е съботата след 11-ти,  малкият има билет за тази дата, а големият се връща уикенда.
После събираме след Васильовден по старо - 14 януари.

# 65
  • Мнения: 584
Винаги украсяваме в началото на декември, но тази година съм в нов дом и нямам търпение още този уикенд да започна с набавянето на разни коледни нещица  Crazy Нямам украса от предишни години  Sad

# 66
  • София
  • Мнения: 2 906
И нас украсяваме много рано, вчера сложихме цялата декорация. Прибираме всичко след средата на януари. Искаме да ние дълго време празнично, научихме се така в Германия и много ни харесва.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 649
Аз украсявам когато ми падне (принципно към средата на декември) и махам украсата към края на февруари за да ми е празнично по-дълго време  Rolling Eyes
Особено обичам цяла зима да си включвам лампичките и това ми носи много много настроение  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 1 487
Мислех да започна с украсата началото на декември, но оня ден ММ извадил кашона с украса от мазето и свършил работата сам... Сега мисля да купя нещо ново за разнообразие, защото до януари наистина ще ми омръзне да гледам само старите неща.

# 69
  • Мнения: 508
Аз днес купих коледните календари на децата. Сложила съм ги на бюрото, да им се радваме до 1 декември.

# 70
  • Мнения: 2
На 15 декември, но тази година няма да ни има за една седмица от 14ти нататък, затова ще е 2-3 дни по-рано.

# 71
  • На ръба..
  • Мнения: 2 136
Към средата на декември иначе почвам да не я забелязвам, свиквам с украсата 😁😁😁

# 72
  • Мнения: 447
Началото на декември, но последните години покрай нетърпението на детето - ноември.
По-голямата част от украсата вече е изнесена  Mr. Green. И мандарини има  Laughing

# 73
  • Мнения: 118
Като бях малка, традицията повеляваше да се украсява елхата и всичко на 24 декември та до 7 януари/Ивановден/. Сега, след сивото ежедневие и стреса на работното място се е случвало и края на ноември да украсявам. Тази година съм решила, да е най-рано една седмица преди Бъдни вечер или да спазя традицията. Но всяка година махам украсата на 7 януари. Вярно е ако я сложа мн рано украсата свиквам с нея и не я забелязвам.

# 74
  • Мнения: 2 752
Ние вече украсихме, остана за петък само елхата.

Общи условия

Активация на акаунт