Препарати за съдомиялна - 9

  • 122 637
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Прочетох лоши отзиви за Финиш класик, няма да рискувам.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 006
Някой ползвал ли е този прах? За първи път го виждам. Thinking
Скрит текст:

# 47
  • София
  • Мнения: 3 328
Един глас "за" таблетките на Cleffekt All in one на Лидл, без фосфати
Скрит текст:
На програма за 55-65 градуса измиват прекрасно. Цена - 8 лв. за 50 таблетки. Крехки са, могат да се чупят лесно на половина, за който не иска да слага цяла.

# 48
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!
Купих на жена ми миялна машина, която все още не е включена и за да е изненадата пълна ще взема и комплект препарати. Насочил съм се към Лидълските, но там са 3 вида.
Въпросът ми е от кои да взема -всичко в едно, Класик или другото. В брошурите на Лидъл не е описано подробно. Вие кои използвате и сте доволни от тях?
Изчетох няколко теми и понеже нямам опит с миялните, нито аз, нито жена ми ще Ви задам още няколко въпроса:
Притеснявам се за сервизите от стъкло и кристал. По какъв начин и с какви препарати да ги мием?
За предпочитане е да ми препоръчате нещо оптимално като цена-качество. Не робувам на прекалено изтънчените неща.
Може ли да се мият заедно с другите съдове?
Засега е това.

Благодаря Ви!
Д

# 49
  • София
  • Мнения: 12 006
За стъклото препоръчвам да си купите гел. На коя марка е ваш избор. Може да се мият с други съдове, не е проблем. Вече съобразявате с общото замърсяване, дали ще се съчетае в една програма с другите съдове, т.е. за прекалено замърсени неща /решетка на скара, филтър на обсорбатор, много мазна и загоряла тава или тенжера и др. подобни/ ест. няма смисъл да се пускат заедно и да се мият на 70гр. и стъклените чинии, въпреки че нищо няма да им стане, само стъклото старее по-бързо.
Кристала - някъде пише, че не става за миялна, но пък има хора, които си го мият там. На ваш риск може да пробвате, пак с гел. Гел-а е най-щадящ и не драска.
За програмите - ако имате програма стъкло - пускате на нея, ако няма - на автоматична или за леко/средно замърсени.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Имам кристални чаши за вино, които ползваме ежедневно и съответно всеки ден са в миялната - нищо им няма. Нямат и драскотина,  а мия само с таблетки.  

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Откъде купувате във Варна таблетки Fairy/Jar/Dreft Platinum?  bouquet

# 52
  • Мнения: 501
Здравейте. В дм има промо пакет Сомат голд гел 2 бр.по 600 мл,на цена 14,99 лв. До сега не съм ползвала гел,заслужава ли си?

# 53
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте. В дм има промо пакет Сомат голд гел 2 бр.по 600 мл,на цена 14,99 лв. До сега не съм ползвала гел,заслужава ли си?
Според мен е изключетелно добър, а на тази половин цена не е за изпускане.

# 54
  • Мнения: 9 162
от 2 год. съм фен на сомат Финиш ми издра всичко ....

ползвам гел капсулите и  течния



Не ги сменям за нищо
няма я и онази гадна миризма на химия

# 55
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
Аз ползвам в момента таблетки от Лидъл и гел на Сомат голд.
От таблетките като качество на измиването съм доволна, но мисля, че от тях доста съдове ми се надраха.
Гела го използвам за нормално замърсени съдове. С тях се справя отлично, но за тенджери ми трябват таблетки .

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 09:56 от etty775

# 56
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 674
Ети 775, таблетки от Лидл ли имаш предвид или са пуснали капсулки, които не съм виждала?
Ако е така, моля, дай снимка.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Имаше доволни от прах на ДМ, кой точно е? Подходящ ли е за тенджери, тави?
 

# 58
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
Ети 775, таблетки от Лидл ли имаш предвид или са пуснали капсулки, които не съм виждала?
Ако е така, моля, дай снимка.
Таблетки  Hug
Моя грешка , че съм писала капсули Blush

# 59
  • Мнения: 306
Имаше доволни от прах на ДМ, кой точно е? Подходящ ли е за тенджери, тави?
 

Ние сме доволни от праха на DM. 2 кг за 11,99 лв. Мисля че е само един вид или поне не зная да имат и друг.

Общи условия

Активация на акаунт