Киста на яйчника – 2

  • 84 671
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 406
Здравейте, не разчитам на чайове или народна медицина. С  ясното съзнание съм, че ще има операция и вероятността да е отворена заради размерите и много голяма. Просто смятам, че няма да ми навреди да пия чайове и да приемам масло от черен кимион.  Все пак в тази ситуация плановите операции не се правят веднага.
Не е задължително да е отворена. Аз бях с 12 см. Д-р Карагьозов е махна лапароскопски.

# 646
  • София
  • Мнения: 5 139
Аз бях с 10 на 10 санта киста, Попов я махна лапароскопски.

# 647
  • Мнения: 455
Не е никак редно да го кажа, но ми олекна, че има и други момиче с такива големи кисти. Доста ми е притеснено, защото имам и фамилна обремененост/майка ми почина от рак на яйчниците и никога не е имала кисти/.  Ще видим какво ще се случи. За сега съм минала един преглед и понеделник имам час за още един преглед.

# 648
  • Мнения: 2 826
Моите съболезнования 😔 знам, че ракът на яйчниците е рядък, и труден за диагностициране тъй като е без симптоми и се открива късно.
Не чакайте много относно проблемът сега и винаги стриктна профилактика провеждайте. Задължително казвайте фамилната анамнеза.

# 649
  • Мнения: 5 871
С  ясното съзнание съм, че ще има операция и вероятността да е отворена заради размерите и много голяма.

От опит - изобщо не е задължително операцията да е отворена. Даже не виждам връзка.

# 650
  • Мнения: 220
От лекар знам, че чая може да доведе до обратен ефект- нарастване, така че изобщо не е безобидно пиенето на такива.
Вече не помня точно, но нещо от сорта каза- ако е естрогено зависима може да започне да расте от чая и добавки.
И както вече има един коментар, от личен опит жената е написала.


Имам 9 см. Киста, което е доста стресиращо. За втори път имам ендометриозна киста. Преди 2 години имах лапароскопия, защото не се повлия от протовозачатъчни. Последва 6 месечен курс със Золадекс /най - кошмарните ми 6 месеца/. Пониделник ще посетя и дрег доктор за второ мнение, защото големината на кистата е сериозна. Сега ми предписаха Дуфастон, но успоредно с него започнах да си правя и чай от турта, невен и бял равнец. Някой беше споменал за прием на масло от черен кимион, та може ли да сподели как се приема.

# 651
  • София
  • Мнения: 144
Имам 9 см. Киста, което е доста стресиращо. За втори път имам ендометриозна киста. Преди 2 години имах лапароскопия, защото не се повлия от протовозачатъчни. Последва 6 месечен курс със Золадекс /най - кошмарните ми 6 месеца/. Пониделник ще посетя и дрег доктор за второ мнение, защото големината на кистата е сериозна. Сега ми предписаха Дуфастон, но успоредно с него започнах да си правя и чай от турта, невен и бял равнец. Някой беше споменал за прием на масло от черен кимион, та може ли да сподели как се приема.

Привет - пие се сутрин и вечер по 1 супена лъжица. Успех!

# 652
  • София
  • Мнения: 144
От лекар знам, че чая може да доведе до обратен ефект- нарастване, така че изобщо не е безобидно пиенето на такива.
Вече не помня точно, но нещо от сорта каза- ако е естрогено зависима може да започне да расте от чая и добавки.
И както вече има един коментар, от личен опит жената е написала.


Имам 9 см. Киста, което е доста стресиращо. За втори път имам ендометриозна киста. Преди 2 години имах лапароскопия, защото не се повлия от протовозачатъчни. Последва 6 месечен курс със Золадекс /най - кошмарните ми 6 месеца/. Пониделник ще посетя и дрег доктор за второ мнение, защото големината на кистата е сериозна. Сега ми предписаха Дуфастон, но успоредно с него започнах да си правя и чай от турта, невен и бял равнец. Някой беше споменал за прием на масло от черен кимион, та може ли да сподели как се приема.

В този случай е хубаво да се знае каква е кистата преди да се пие каквото и да е. Аз съм махнала 4 кисти с чай и добавки, но функционални кисти. Така, че това е важно уточнение.

# 653
  • Мнения: 455
Здравейте:) този път няма да питам за приема на черен кимион, а ще споделя моя опит. Началото на 2017 ми направиха лапароскопия с 4 см ендометриозна киста. Операцията направих при препоръчан добър лекар специалист в онко гинекология, все пак имам фамилна обремененост. 3 месеца след това посетих лекар по репродуктивна гинекология, като въобще не планирах да имам деца. Той установи, че има неизчистено ендометриозно огнище в дясно/кистата при първата лапароскопия беше в ляво/. Та сега кистата е точно в това огнище, което въпреки Золадекс 6 месеца не се повлия.  Сега кистата измерена от него е 6 см в дясно и не се вижда яйчника, т.е. освен кистата ще махнат и яйчника. При първата лапароскопия лекаря беше добър, но апаратурата не. Сега нз как ще бъде, но е факт, че още тогава другият лекар разполагаше с по-модерна апаратура  и видя неизчистеното огнище. С всичко до тук искам да споделя, че лично за мен не само лекаря е важен, защото при липса на апаратура може и да пропусне нещо. Тогава може би изплашена и в ръцете на добър лекар не потърсих други възможности. Сега пак операцията ще е лапароскопска/притесняваше ме да не е товорена/. Дано всичко мине наред.

# 654
  • София
  • Мнения: 5 139
dilyankataa, стискам палци всичко да е наред!
Аз бях с киста 10 на 10 сантиметра, махнаха я лапароскопски (във Вита). Махнаха и яйчника, то яйчник на практика нямаше, кистата го беше "изяла", както се изрази д-р Попов.
Оттогава насам нямам повече проблеми, цикълът ми е по часовник, и с един яйчник всичко си функционира напълно безпроблемно.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 758
Здравейте:) този път няма да питам за приема на черен кимион, а ще споделя моя опит. Началото на 2017 ми направиха лапароскопия с 4 см ендометриозна киста. Операцията направих при препоръчан добър лекар специалист в онко гинекология, все пак имам фамилна обремененост. 3 месеца след това посетих лекар по репродуктивна гинекология, като въобще не планирах да имам деца. Той установи, че има неизчистено ендометриозно огнище в дясно/кистата при първата лапароскопия беше в ляво/. Та сега кистата е точно в това огнище, което въпреки Золадекс 6 месеца не се повлия.  Сега кистата измерена от него е 6 см в дясно и не се вижда яйчника, т.е. освен кистата ще махнат и яйчника. При първата лапароскопия лекаря беше добър, но апаратурата не. Сега нз как ще бъде, но е факт, че още тогава другият лекар разполагаше с по-модерна апаратура  и видя неизчистеното огнище. С всичко до тук искам да споделя, че лично за мен не само лекаря е важен, защото при липса на апаратура може и да пропусне нещо. Тогава може би изплашена и в ръцете на добър лекар не потърсих други възможности. Сега пак операцията ще е лапароскопска/притесняваше ме да не е товорена/. Дано всичко мине наред.
При кого ще се оперирате?
Успех!🍀

# 656
  • Мнения: 410
Здравейте, тъй като за пръв път се сблъсквам с проблема киста на яйчника, искам да ви попитам за мнение. Преди 4 месеца ме оперираха по спешност от спукала се и кървяща киста. Миналият месец ми дойде на 37 ден, а сега ма 14 тия с болки и се оказа киста на яйчника пак. На 42 години съм и се чудя това доколко е нормално за възратта? Някой с опит да сподели мнение?

# 657
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Аз съм на 40. Януари 2019 ми махнаха две кисти, септември имах пак. Преди месец я оперираха,не се повлия от лекарствата. Беше и срастнала с яйчника и матката.При мен не се пукат,с дебели ципи са . От преди три години започнаха проблемите.

# 658
  • Мнения: 2 826
След 40 е добре да се обсъди с лекуващия АГ на какво може да се дължат тези проблеми. На мен ми звучи като хормонални проблеми в пред-менопауза, макар 40 да е още доста рано. Като начало хормонални изследвания според мен са задължителни.

# 659
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
the doors многократно сме говорили, хормони няколко пъти изследвам-всичко е в нормата, даже перфектни са. Имах и полипи , сега и миомен възел и аденомиоза. Според мен тръгна от  приемането на вечерна иглика, оттам ми се отключиха проблемите. До преди това никога не бях имала гинекологично заболяване от какъвто и да е било вид. И изведнъж 4 наведнъж.
Иначе го има и наследственият фактор, както казва докторът ми, предразположена съм генетично-и майка ми и дъщеря ми и аз сме така, за жалост дъщеря ми от 14 годишна се сблъска с кисти , поне при нея са функционални били, при мен не са-серозна или лутеинова. Но не е поликистоза при нито една от трите ни, а единични кисти.

Общи условия

Активация на акаунт