Киста на яйчника – 2

  • 84 339
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
При мен имаше 2 по 4 см, на всеки яйчник, едната лутеинова, другата серозна. Махнаха ги лапароскопски, сега пак имам една към 5 см, зад матката, в дъгласовото пространство и пак ще ме режат. От септември я мъчим с лекарства и нищо не и повлия.

# 631
  • Мнения: 2 721
Откриха ми киста 3,5см в десния яйчник и ми изписаха Примолут Нор 10дни сутрин и вечер по 1 . При някоя от вас изчезнала ли е след приема на тези хапчета?

# 632
  • Мнения: 910
Откриха ми киста 3,5см в десния яйчник и ми изписаха Примолут Нор 10дни сутрин и вечер по 1 . При някоя от вас изчезнала ли е след приема на тези хапчета?
На мен ми изписаха други противозачатъчни - Регулон х 2табл 10дни и кистата изчезна.

# 633
  • София
  • Мнения: 144
Откриха ми киста 3,5см в десния яйчник и ми изписаха Примолут Нор 10дни сутрин и вечер по 1 . При някоя от вас изчезнала ли е след приема на тези хапчета?

Аз ги изчезвам преди Примолута с билки. Вече 4 броя съм свила / изчезнала, едната беше станала 4.6см.

От Здравница, Билкова Смес номер 20 - чай. + Студено пресовано олио от черен кимион. Питала съм лекар не пречи да се пие чая и маслото с Примолут, пробвай.

# 634
  • Мнения: 36
Откриха ми киста 3,5см в десния яйчник и ми изписаха Примолут Нор 10дни сутрин и вечер по 1 . При някоя от вас изчезнала ли е след приема на тези хапчета?
На мен ми изписаха други противозачатъчни - Регулон х 2табл 10дни и кистата изчезна.

Аз с Примолут махнах 4см киста. Само че по три на ден сутрин обед и вечер. Една опаковка изпих. Това лекарство след това се оказа, че е повлияло много добре на овулацията следващите два месеца. За първи път от много месеци имах супер графика на БТ. Лутеална фаза 37+, иначе едвам вдигам 36,8. От третия месец пак се почна или еднофазна или с много малка разлика. Сега умувам дали да не питам не може ли да го пия постоянно Simple Smile .
И дуфастон съм пила и утрогестан, не е толкова голям резултата. Това явно е много силно.

# 635
  • Мнения: 1 013
Момичета, случвало ли се е на някоя подобно нещо:
Имах проблеми с цикъла и пих три месеца Дуфастон по схема, през този период беше ок. Като го спрях пак пропусна и не дойде един месец. Бях на лекар и каза, че имам две кисти - неголеми. Пак да 5 дни по 2 Дуфастон, цикъла дойде и тъкмо свърши вчера, а днес започна болка като при менструация, без кървене.
Каква е тази болка?
На 46 съм.

# 636
  • Мнения: 2 721
А нормално ли е да имам подуване и болки в гърдите, 5ти ден на Примолут Нор. Още малко ще се пръснат, а попринцип нито в цикъл нито преди него са така. Не съм пила такъв тип хапчета никога , затова и се допитвам до вас.

# 637
  • Мнения: 22
Здравейте, аз имам киста 4 см на десния яйчник вече 1г и няколко месеца. До сега все ми казваха че без лекарства ще се махне. Миналия месец имах ужасни болки в дясно не знам дали е от кистата, но пак казаха да изчакам. Сега имам 2 седмици до цикъл и ми "дойде" оскъдно и розово е, имам болки като при цикъл и ужасни горещи вълни. Майка ми е в менопауза а сме едно към едно в момента Rolling Eyes Дали според вас тези симптоми са от кистата? На някоя от вас случвало ли се е? Ясно ми е че трябва да отида на лекар отново, но преди да отида исках да попитам и вас. Благодаря

# 638
  • София
  • Мнения: 3 026
Възможно е да е от кистата. Аз имам сега две и в овулацията и преди цикъл си боли доста, веднъж даже беше ужасно.
Нека да изпишат хормонален препарат, за да се махне евентуално.

# 639
  • Мнения: 11
Момичета,пробвайте алтернативно лечение,преди да предприемете лечение с хормони

# 640
  • Мнения: 454
Имам 9 см. Киста, което е доста стресиращо. За втори път имам ендометриозна киста. Преди 2 години имах лапароскопия, защото не се повлия от протовозачатъчни. Последва 6 месечен курс със Золадекс /най - кошмарните ми 6 месеца/. Пониделник ще посетя и дрег доктор за второ мнение, защото големината на кистата е сериозна. Сега ми предписаха Дуфастон, но успоредно с него започнах да си правя и чай от турта, невен и бял равнец. Някой беше споменал за прием на масло от черен кимион, та може ли да сподели как се приема.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 11:24 от dilyankataa

# 641
  • Мнения: 2 823
Не искам да те обезсърчавам, но 9см са доста сериозен размер и най-вероятно ще се наложи нова интервенция. Аз не бих чакала и не бих се надявала на чайове и хапчета, не че съм против тях и не биха помогнали евентуално, но едва ли при този размер ще свършат работа.
Намерете добър лекар (и оператор), с който да решавате проблема както в момента, така и да се работи в превантивна насока. Успех!

# 642
  • София
  • Мнения: 5 136
the doors, точно това щях да пиша. Не разчитайте на такива неща при подобен размер киста. Препоръчвам д-р Николай Попов във Вита 2, компетентен, разбран, човечен, има опит в справянето с такива кисти - казвам го от личен опит.

# 643
  • Мнения: 454
Здравейте, не разчитам на чайове или народна медицина. С  ясното съзнание съм, че ще има операция и вероятността да е отворена заради размерите и много голяма. Просто смятам, че няма да ми навреди да пия чайове и да приемам масло от черен кимион.  Все пак в тази ситуация плановите операции не се правят веднага.

# 644
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
При мен билките не само не помогнаха, ами увеличиха кистита като размер и брой. Оперираха ме януари 2019, миналата седмица пак. Нищо не помага. 9 см е доста сериозен размер и не бива да се експериментира, билките и добавките объркват хормоните и вредят. Сигурна съм ,че при мен всички проблеми дойдоха след дълъг прием на вечерна иглика. Защото преди това ни кисти, ни полипи, ни миома съм имала. Почнах игликата заради тежък ПМс, повлия ми добре него, но ми създаде куп сериозни проблеми, заради които за година и половина имах 3 операции. Сега вече се видя и миома като отвориха, аденомиоза.
За себе си вече знам, никакви добваки на своя глава. Н1якои от тя дори хранят кистите и растат, четох че и при миомите е така.

Общи условия

Активация на акаунт