Туморен маркер

  • 4 461
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте! Поради кафеникаво течение между МЦ последните месеци, ми назначиха изследвания, tsh, lh, fsh, prolactin, estradiol, testosteron, DHEA-S, на пети ден всички в норма. Туморни маркери CA 125 в норма , но HE 4 е завишен - при норма до 60.5 моя е 87.1. На ехограф ме гледа доктора една седмица преди цикъла, нощо нередно според него, само няколко фоликула. Сега каква да не се притеснявам, че не е рак, но аз се притеснявам....... Според него сигурно са задържани фоликули.... На преглед ме вика, но чак другата седмица.... Четох че може да е рак на яйчника, или на дебелото черво, или на белия дроб.....Имам ли повод за принтеснение според вас?

# 1
  • Мнения: 179
Забравих това - цитонамазка ОК, микробиология ОК, само малко по-киселинна среда, скъпия тест за папилома вирус - ОК

# 2
  • Мнения: 11 336
Ами на практика си си здрава.

При недостатъчност на прогестерона има такова кафеникаво прицапване.
А след секс има ли зацапване?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 472
Няма как да кажа, че повишен туморен маркер не би ме притеснил. По-добре обиколи колкото трябва доктори. В крайна сметка тези изследвания са пуснати с някаква цел,какъв е смисълът им, ако резултатът не се оцени.

# 4
  • Мнения: 179
Няма как да кажа, че повишен туморен маркер не би ме притеснил. По-добре обиколи колкото трябва доктори. В крайна сметка тези изследвания са пуснати с някаква цел,какъв е смисълът им, ако резултатът не се оцени.

Благодаря, разбира се, просто чак другата седмица съм на лекар

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По принцип само туморен маркер не е достатъчен за диагноза има доста други показатели.До колкото аз знам той е за следене след поставена такава диагноза.Днес нещо ми е беден речника и не мога да се изразя като хората.Абе туморния маркер сам по себе си не значи нищо,трябва съвкупност от ехография,маркер и евентуално скенер.

# 6
  • Мнения: 11 336
Глухарче е права - туморните маркери не служат за поставяне на диагноза.  Peace
CA 125 и HE 4 само в комбинация се пускат за рак на яйчника. Преди пускаха само CA 125.

Разира се потърсете второ и трето мнение.
Преглед на матката в първите дни след цикъл в търсене на полип.

# 7
  • Мнения: 424
Откриха ми април месец киста на десен яйчник 3см на 3см , изписа ми дуфастон 2х1т за 10дни каза да го пия до края на август... ЦМ 1-2група,  много ме усъмни тази моя докторка... реших да я сменя! Новият лекар се натъкна на киста от ляво 6 на 6см и 3 на 3см в ляво... пусна ми туморни маркери CA 125 - 9,8 и HE 4- 104,4 чухме се по телефона каза да се успокоя и утре да се видим за да назначи терапия.

Общи условия

Активация на акаунт