Високи стойности на Са125 , миома и бременност

  • 1 810
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте момичета! Пиша ви със свит стомах и огромно притеснение. Ето я и на кратко историята :
От няколко години сестра ми е с миома на стената на матката. Няколко доктора й казаха, че на този етап няма нужда от операция. Преди 4 години забременя и роди със секцио, при което миомата не беше отстранена (по мнение на доктора, при самата операция е било рисково да я отстрани ). На всеки 6 месеца ходи на гинеколог, за да следи размерите и развитието. Последно ходи Ноември месец 2020 г.,като към него момент миомата е била с размери около 4 см. Скоро разбра, че отново е бременна и вчера беше на преглед. При прегледа се установи, че миомата е нарастнала до 8 см.,до нея има още 2 образувания и в яйчника също се вижда нещо което лекаря не можа да определи. Пусна й изследвания за туморен маркер и резултатите са Са125 - 153. Пусна още б12, д3, за щитовидната жлеза и всичко е в норми, като само при д3 има лек недостиг. Моля, ако някой от вас е бил в сходна ситуация, да ми каже как са се развили нещата. Също така моля и за мнения за добър гинеколог онколог в София. Днес има запазен час в Стара Загора, но бихме искали и още едно мнение. Благодаря предварително от сърце!
Пс: Сестра ми е на 31 год. Има тромбофилия (ако е от значение), през първата бременност беше на фраксипарин.

# 1
  • Мнения: 46 511
За другите неща не съм наясно, но аз износих безпроблемно бременност с 1 миома 7 см (интрамурална), 1 около 2-3 см и една 1 см.

П.П. За щитовидната не е достатъчно показателите да са в норма, трябва да са конкретни стойности в нормата.

# 2
  • Мнения: 10
За другите неща не съм наясно, но аз износих безпроблемно бременност с 1 миома 7 см (интрамурална), 1 около 2-3 см и една 1 см.

П.П. За щитовидната не е достатъчно показателите да са в норма, трябва да са конкретни стойности в нормата.
При теб преди забременяването ли беше 7 см миомата? И ако да, до колко нарастна при самата бременност?
Тези са точните показатели:

# 3
  • Мнения: 46 511
Миомите растат бавно, така че със сигурност съм я имала, но колко е била, не мога да кажа, защото бях млада и глупава и не отидох на профилактичен преглед преди бременността...
Но по време на нея започна да се свива, при раждането беше 4.5 см.

За изследванията, нека кажат момичетата, които разбират повече, но според мен и Б12 е нисък.

# 4
  • Мнения: 203
Задължително втора консултация с АГ и повторно изследване ,  ако трябва скенер на малък таз. Въпреки завишения туморен маркер , не мислете предварително за лоши неща . Ендометриозата също може дад даде повишение. При всички случаи находката трябва да се уточни и то скоро. Успех!

# 5
  • Мнения: 10
Благодаря ви момичета! Вчера бяха при гинеколог - онколог в Стара Загора, а днес са отново при такъв, но в София, за да чуят още едно мнение. Доктора от Стара Загора е на мнение, че ще може да износи плода, без да има някакви проблеми. Високите нива на туморният маркер, според него, са от бременността. При неговото измерване, миомата излиза, че е 5 см.,не вижда други миоми и нищо в яйчника. Нищо не е казал за биопсия, за да се изследва какво точно е образуванието. Мненията на гинеколога от Сливен и този от Стара Загора се различават тотално. С нетърпение чакам да мине и прегледа от днес, дано само не е 3то различно мнение ...

# 6
  • Мнения: 50
Здравейте,момичета! Моля за препоръки. Трябва ми онколог гинеколог.

Миналата година ми беше премахната киста на яйчник, оказа се ,че е киста с гранична малигненост (borderline) минах през диста внение на патолози, казаха същого. Операцията беше в Света София, вече приключих с тази болница! Яйчника не ми е махан,препоръчаха да следя туморни маркери през 6 месеца и да си живеа живота. Повечето лекари ми казаха да не правя нищи с този яйчник. Туморните маркери са  в граница са всеки път, пускам си ги доста често.Единствено Еленчев, болница Надежд ми каза,да си махам яйчника,а дори не ми беше погледнал туморните маркери. В един ден той ми каза да махам яйчник, а патолог ми каза че съм добре и да не предприемам нищо?!
След това съм правила ЯМР на малък таз с контраст, не видяха нищо. Лекарката дори се изненада,защо искам да ми слагат контраст.

Не съм раждала,имам една неуспешна бременост. Сега права опити за забременяване. Започнах да ходя в Надежда, защото не успявам да забременея, при преглед за овулация, казаха че пак има нещо на яйчника и да се прави втора операция,за да се реши дали трябва да ми отстранят яйчника с тръбата и чак тогава да съм забременявала.

Може ли да ми препоръчате добър гинеколог.
Какво мислитв за Валери Гергов?

# 7
  • Мнения: 1
Задължително втора консултация с АГ и повторно изследване ,  ако трябва скенер на малък таз. Въпреки завишения туморен маркер , не мислете предварително за лоши неща . Ендометриозата също може дад даде повишение. При всички случаи находката трябва да се уточни и то скоро. Успех!
здравейте искам да попитам са125 днес си взех резултатите но нищо не разбирам показват 14.91 това добре ли е утре съм на лекар боли ме доло в ляво от време на време каза ми докторката че от лявата страна имам малко топче но не и препича на киста

Общи условия

Активация на акаунт