Рак на яйчника. Туморни маркери

  • 1 132
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Аз съм оперирана преди година и половина от рак на двата яйчника. Епителен. 3АN0Mx без засегнати лимфни възли, матка и други органи с изключение на оментума който също е отстранен, но оментума винаги се бил инфилтрирал. Отстранени са яйчниците, тръбите и матката. Моля ви, споделете ако имате такова заболяване. Откъснах се от всички близки и приятелки, не ми се ще да ги натоварвам с такива зловещи неща. Не ми се иска и да си “бъбря”. Самичка съм с мъката и тревогите си.
Моля Ви, ако имате такова заболяване пишете за да си споделяме, Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 017
Ела е темата ,,Хистеректомията- въпроси, отговори, коментари" там всички сме такива.

# 2
  • Мнения: 11 364
Извинявай, но правилно ли разбирам, че  ОСЕМНАДЕСЕТ МЕСЕЦА след лечение от рак - успешно при това ти си се изолирала, страниш от близки и приятели и  реално все дълбаеш къ болестта си?
Виж това което става с теб не е редно и не е безопасно за теб. Нормално е диагнозата и заболяването да те плашат, но реално ти си спряла да живееш нормален живот и ровиш и търсиш да говориш само за това, за страховете и притесненията си. Това е психическо състояние и в зависимост от неговата степен е възможно да имаш нужда от психоаналитик или по скоро от психиатър.
Често срещано е след борба с тежки, животозастрашаващи заболявания, но в България рядко се насочват пациентите към квалифицирана помощ.
Имаш нужда може би да бъдеш насочена как да преодолееш стреса, страха и да продължиш да водиш нормален живот. Да, ще се страхуваш, ще се следиш и изследваш, както ти казват лекарите, но нормалното за теб в момента е да се приемаш за здрава и да се опитваш да оставиш боледуването зад гърба си.

Прегръщам те и ти пожелавам сила и кураж!

Общи условия

Активация на акаунт