Киста на яйчника – 2

  • 84 674
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 871
Най-препоръчително е киста с подобни размери да се премахне чрез лапароскопия.

# 616
  • Мнения: 266

Да, вчера и от тогава търся друг лекар при който да се запиша. А чували ли сте за млад АГ хирург на име Иванов?
[/quote]

На първо четене се сещам за младия онкогинеколог Илиян Иванов, който преглежда в Медикал Плюс до синия пазар. Ходила съм при него, предразполага, с добри впечатления от отношение и внимание съм. Дали за киста е добър диагностик не съм сигурна, така или иначе ти предстоят консултации. Със сигурност търси още няколко мнения, които да те насочат като какъв вид я визуализират кистата на ехографа, защото би могла да се повлияе от лечение.

# 617
  • София
  • Мнения: 5 139
Защо да ти махат яйчника, при киста с нормални размери?
Само от преглед с ехограф... Казва че е много голяма и е "обзела" яйчника. Търся второ мнение, но не съм от Варна и не мога да се ориентирам при кого да ида, а трябва да действам спешно и съм много притеснена

Моят съвет е ако можеш - да отидеш до София и там да потърсиш друго мнение. Аз съм с махнат един яйчник заради киста и лекарят нагледно ми показа, че яйчник реално вече няма, кистата го беше "изяла" (обзела). Но е добре да минеш през още поне едно мнение.

# 618
  • Мнения: 6
Защо да ти махат яйчника, при киста с нормални размери?
Само от преглед с ехограф... Казва че е много голяма и е "обзела" яйчника. Търся второ мнение, но не съм от Варна и не мога да се ориентирам при кого да ида, а трябва да действам спешно и съм много притеснена

Моят съвет е ако можеш - да отидеш до София и там да потърсиш друго мнение. Аз съм с махнат един яйчник заради киста и лекарят нагледно ми показа, че яйчник реално вече няма, кистата го беше "изяла" (обзела). Но е добре да минеш през още поне едно мнение.
Да, отивам в клиника Щерев в София за второ мнение.
Но това се опитах да попитам как се разбира дали е нужно да се премахне и яйчника?

# 619
  • Мнения: 5 871
Не се разбира преди самата операция.

# 620
  • София
  • Мнения: 144
Не се разбира преди самата операция.

Аз малко се обърках. Нали се виждало нагледно, че кистата е обзела яйчника на ехографа, как не се разбира преди операцията?

# 621
  • Мнения: 5 871
Ако всичко се виждаше на ехограф, защо болшинството лекари твърдят, че не могат да кажат на 100% каква е кистата, преди да са те "отворили" на операционната маса?
Моята киста, например, никой не си позволи да я диагностицира до последно, а ходих при 3-4 от най-известните лекари в България. Дори след като я извадиха, казаха, че ще чакаме хистологията, защото няма как да са сигурни за какво става въпрос.
За махане или съхраняване на яйчник пък изобщо и дума не са обелвали. При всяка подобна интервенция има вероятност да премахнат не просто яйчника ти, а цялата полова система, ако имат съмнения.

# 622
  • София
  • Мнения: 144
Ако всичко се виждаше на ехограф, защо болшинството лекари твърдят, че не могат да кажат на 100% каква е кистата, преди да са те "отворили" на операционната маса?
Моята киста, например, никой не си позволи да я диагностицира до последно, а ходих при 3-4 от най-известните лекари в България. Дори след като я извадиха, казаха, че ще чакаме хистологията, защото няма как да са сигурни за какво става въпрос.
За махане или съхраняване на яйчник пък изобщо и дума не са обелвали. При всяка подобна интервенция има вероятност да премахнат не просто яйчника ти, а цялата полова система, ако имат съмнения.

Аз не твърдя че всичко се вижда на ехограф, цитирам теб. Няколко поста по-горе казваш, че са ти показали че яйчника бил заминал на ехографа, а на госпожицата по-долу със същия въпрос, казваш че не можело да се каже преди операцията.

Аз съм в подобна ситуация, имам час за второ мнение за киста 3.5/4.5 за сряда, и искам да знам дали може да се види на какъв хал е яйчника от въпросната киста, или да търся трето мнение.

Последна редакция: сб, 20 юни 2020, 18:49 от dtodorova

# 623
  • Мнения: 5 871
Аз не твърдя че всичко се вижда на ехограф, цитирам теб. Няколко поста по-горе казваш, че са ти показали че яйчника бил заминал на ехографа, а на госпожицата по-долу със същия въпрос, казваш че не можело да се каже преди операцията.

Не съм писала подобно нещо, като болднатото. Бъркаш ме с друга потребителка.
Аз твърдя, че нищо не се знае със сигурност преди самата операция.

# 624
  • Мнения: 910
Медикаментозно пробвала ли сте да ѝ повлияете? Аз имах киста,което беше достигнала 78мм,но с Дуфастон изчезна.

# 625
  • София
  • Мнения: 5 139
При мен беше видимо от ехографа - яйчник просто нямаше, но моята киста беше голяма (10х10). Дермоидните кисти не изчезват с никакви хормонални препарати, може да се постигне леко намаляване само.

# 626
  • Мнения: 100
Здравейте, може ли да проследи преминаването на течност на маточните тръби, със цветна снимка, вместо лапаро?

# 627
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета, да споделя актуална информация, след 2ри консулт се предполага че са 2 кисти с по малки размери, като едната е функционална, а другата "шоколадова",за която със сигурност ще се наложи операция. Препоръчаха ми Д-р Германов от АГ клиника "Димитър Стаматов". Можете ли да споделите мнение за него?
Благодаря

# 628
  • Мнения: 910
Здравейте, може ли да проследи преминаването на течност на маточните тръби, със цветна снимка, вместо лапаро?
За проверка на проходимост на тръбите, първо се прави цветна снимка. После ако се наложи, лапаро.

# 629
  • Мнения: 1 013
Момичета, на 46 съм, имам известни проблеми с цикъла напоследък.
Преди три месеца имах задържан фоликул, пих Дуфастон по схема.
Сега цикъла пак го няма и отидох на лекар - две кисти - неголеми.
Има ли други такива случаи? Как така се получава, да се образуват две кисти. Сори, ако въпросът е глупав!

Общи условия

Активация на акаунт