Киста на яйчника – 2

  • 84 930
  • 739
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 26
Някой може ли да ми препоръча ДОБЪР гинеколог в Ст.Загора

# 601
  • София
  • Мнения: 5 150
Някой може ли да ми препоръча ДОБЪР гинеколог в Ст.Загора

Салджийска в НиаМед.

# 602
  • Мнения: 30
Ето моята ситуация. Откриха ми дермоидна киста 5 см и трябваше да се махне оперативно, но заради извънредното положение се отложи. Сега съм бременна в 9гс+6 като този който ми я откри иска да направя операция към 13 гс. Отидох при още 4 гинеколога за мнение като 3ма са против и 1 за операцията като иска при него да я правя. Тези които са против казват че мога да увредя бременността и да се премахне когато е време за секцио, а тези които са за операцията казват че няма да се увреди бременността и упойката няма да повлияе. Объркана съм. Бременността ми сега протича нормално без кръвотечения  зацапвания и болки. Кистата е порастнала 2 мм за 2 месеца. Има ли жени изкарали бременност с такава киста.

# 603
  • София
  • Мнения: 144
Flowers HibiscusFlowers Hibiscus Привет и от мен,

Аз съм на 40г, без бременности и раждания.

За втори път съм с кисти. Миналото лято ми намериха три - две слепени на единия яйчник и една на другия бяха 2.5 - 3см. Пих Дуфастон, после стартирах пиене на Студено пресовано олио от черен кимион и след около 45 дни отидох на гинеколог кистата едната беше изчезнала, голямата (двойната) беше станала 1.5см някъде. После цикъла ми се нормализира.

Сега пак съм в тоя жанр. Март и април ми закъсня 2-3, което ме учуди, защото обикновено съм много редовна, идва ми точно на МЦ 25, този месец май ме изненада още повече от ден МЦ 19 до МЦ 25 ни ми идва, ни не. Имам само някакво течение, което е толкова слабо че спокойно мога да изкарам деня с един тампон ако искам.

Ходих на гинеколог, пак кисти на двата яйчника, между 2.2 - 2.8см. Според него това течение ми било цикъла (аз такова нещо през живота си съм нямала), било менструална кръв и всичко било наред, бил ми играел цикъла от кистите последните месеци. Казах му че пак ще пия олио от черен кимион и ще се върна за ехо след следващия цикъл и го питах за начална критическа нещо, той тръгна да ми развива някакви теории как можело и начало на критическа да било, нераждалите жени често влизали много по-рано в критическата, аз си пуснах и хормони. Хормоните ми според denis, и според него дето ми ги чете били нормални.

Аз обаче се вкарвам в някакви филми тука.
Първо защо изведнъж от здрава в това отношение жена, почнах да правя кисти? Има ли някакво обяснение?
И второ каква е вероятността при нормални хормони (ФСХ ми било малко завишено, но това било нормално за възрастта ми според denis) и като изключим кистите нормален цикъл - да влизам в критическа? Аз нямам никакви други симптоми? Как мислите?

Flowers Hibiscus

# 604
  • Мнения: 220
Flowers HibiscusFlowers Hibiscus Привет и от мен,

Аз съм на 40г, без бременности и раждания.

За втори път съм с кисти. Миналото лято ми намериха три - две слепени на единия яйчник и една на другия бяха 2.5 - 3см. Пих Дуфастон, после стартирах пиене на Студено пресовано олио от черен кимион и след около 45 дни отидох на гинеколог кистата едната беше изчезнала, голямата (двойната) беше станала 1.5см някъде. После цикъла ми се нормализира.

Сега пак съм в тоя жанр. Март и април ми закъсня 2-3, което ме учуди, защото обикновено съм много редовна, идва ми точно на МЦ 25, този месец май ме изненада още повече от ден МЦ 19 до МЦ 25 ни ми идва, ни не. Имам само някакво течение, което е толкова слабо че спокойно мога да изкарам деня с един тампон ако искам.

Ходих на гинеколог, пак кисти на двата яйчника, между 2.2 - 2.8см. Според него това течение ми било цикъла (аз такова нещо през живота си съм нямала), било менструална кръв и всичко било наред, бил ми играел цикъла от кистите последните месеци. Казах му че пак ще пия олио от черен кимион и ще се върна за ехо след следващия цикъл и го питах за начална критическа нещо, той тръгна да ми развива някакви теории как можело и начало на критическа да било, нераждалите жени често влизали много по-рано в критическата, аз си пуснах и хормони. Хормоните ми според denis, и според него дето ми ги чете били нормални.

Аз обаче се вкарвам в някакви филми тука.
Първо защо изведнъж от здрава в това отношение жена, почнах да правя кисти? Има ли някакво обяснение?
И второ каква е вероятността при нормални хормони (ФСХ ми било малко завишено, но това било нормално за възрастта ми според denis) и като изключим кистите нормален цикъл - да влизам в критическа? Аз нямам никакви други симптоми? Как мислите?

Flowers Hibiscus

Мисля че трябва да се зачиташ тук 😕

https://m.bg-mamma.com/?topic=1188171.msg40789223#msg40789223

Хубаво ти е казал доктора, измененията са на предменопауза. Това са признаците, така се започва. Вероятно има опции за отлагане, но пак лекар да си каже как и с какво.

# 605
  • Мнения: 2 832
Някакви промени в обичайния ви режим, начин на живот, въобще нещо по-така да се случва с Вас?
Не съм чела в темата на Денис, но щом тя и лекаря отделно са казали, че всичко е наред, значи е така.
Напълно възможно е заради листите цикълът да е странен, да избърза или да закъснее. Моят съвет е да проследите, може да пиете и масло от вечерна иглика, геритамин междувременно, и да видите какво е положението след месец. Евентуално и консултация с още един специалист.

# 606
  • София
  • Мнения: 144
Някакви промени в обичайния ви режим, начин на живот, въобще нещо по-така да се случва с Вас?
Не съм чела в темата на Денис, но щом тя и лекаря отделно са казали, че всичко е наред, значи е така.
Напълно възможно е заради листите цикълът да е странен, да избърза или да закъснее. Моят съвет е да проследите, може да пиете и масло от вечерна иглика, геритамин междувременно, и да видите какво е положението след месец. Евентуално и консултация с още един специалист.

В последните 3-4 месеца си изчистих режима на хранене сега е доста здравословен съобразен с диетолог, свалих 4-5кг от февруари, започнах редовен спорт 30 минути домашни тренировки и минимум 10 стъпки вървене дневно и разбира се малко притеснения имаше покрай пандемията, защото имам доста болни родители. Март и април когато ми закъсня 2-3 дни (дойде ми на МЦ 27 и МЦ 28) го отдадох на това.

Гинекологът каза че всичко си изглежда нормално, аз и цитонамаска пуснах защотото така и така бях там, всичко било в норма.

Леля ми ме посъветва да си взема варианта за 40 годишни на https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/8358
Някой ползвал ли го е?


Иначе по повод на следенето на кистите бих се консултирала и с друг АГ лекар.

Благодаря на всички за помощта.

# 607
  • Мнения: 2 832
Аз лично не бих пила нищо свързано с пред-менопаузени симптоми без да са ми изрично препоръчани от лекар. Смятам, че всички билки и медикаменти под каквато и да е форма, които влияят по някакъв, дори косвен, начин на нормалния хормонален фон на тялото, е хубаво да се обсъждат с лекар.
За кистите - проследете другия месец и, ако все още са там, направете и консултация с още един специалист.

# 608
  • София
  • Мнения: 144
Аз лично не бих пила нищо свързано с пред-менопаузени симптоми без да са ми изрично препоръчани от лекар. Смятам, че всички билки и медикаменти под каквато и да е форма, които влияят по някакъв, дори косвен, начин на нормалния хормонален фон на тялото, е хубаво да се обсъждат с лекар.
За кистите - проследете другия месец и, ако все още са там, направете и консултация с още един специалист.

Много разумно мнение - благодаря. И аз мисля в същата посока, вероятно точно така ще направя.

# 609
  • Мнения: 6
Здравейте, моля спешно за препоръка на гинеколог/хирург за киста на яйчника във Варна.
При консултация от вчера ми казаха че имам киста 6 на 5 см и трябва да ми махнат яйчника, а съм едва на 30 г. Моля за съвет/препоръка. Благодаря предварително!

# 610
  • Мнения: 5 893
Защо да ти махат яйчника, при киста с нормални размери?

# 611
  • Мнения: 2 078
Здравейте, моля спешно за препоръка на гинеколог/хирург за киста на яйчника във Варна.
При консултация от вчера ми казаха че имам киста 6 на 5 см и трябва да ми махнат яйчника, а съм едва на 30 г. Моля за съвет/препоръка. Благодаря предварително!

Сега ли ти откриха кистата и и веднага казаха че трябва да ти махнат яйчника?!? каква е тази киста Astonished
Отиди за още мнения... Препоръчвам д-р Германов. (Аз имах ендометриозна киста и се оперирах при него.)
Добри мнение има и за д-р Славчев, но се чака много за час.

# 612
  • вкъщи
  • Мнения: 2 460
Момичета, някоя от вас имала ли е киста в дъгласовото пространство. Предните ми бяха на яйчниците, махаха ги лапароскопски, няколко месеца след това наново киста..От септември я следя, лекувам, но файда няма. Даже взе да разте, че и бонус получих миомен възел. Юли ще ме оперират пак, защото ми създава дискомфорт, болки , а и 9 месеца я имам поне без да се повлияе.
Притеснява ме, че е на задна стена на матката в дъгласовото пространство и дали ще стане лапароскопски. Силно се надявам да я махнат така, но...имам и съмнения. А възстановяването е несравнимо при двете операции.

# 613
  • Мнения: 6
Защо да ти махат яйчника, при киста с нормални размери?
Само от преглед с ехограф... Казва че е много голяма и е "обзела" яйчника. Търся второ мнение, но не съм от Варна и не мога да се ориентирам при кого да ида, а трябва да действам спешно и съм много притеснена
Здравейте, моля спешно за препоръка на гинеколог/хирург за киста на яйчника във Варна.
При консултация от вчера ми казаха че имам киста 6 на 5 см и трябва да ми махнат яйчника, а съм едва на 30 г. Моля за съвет/препоръка. Благодаря предварително!
Сега ли ти откриха кистата и и веднага казаха че трябва да ти махнат яйчника?!? каква е тази киста Astonished
Отиди за още мнения... Препоръчвам д-р Германов. (Аз имах ендометриозна киста и се оперирах при него.)
Добри мнение има и за д-р Славчев, но се чака много за час.
Да, вчера и от тогава търся друг лекар при който да се запиша. А чували ли сте за млад АГ хирург на име Иванов?

Последна редакция: пн, 22 юни 2020, 05:33 от AnMary

# 614
  • Мнения: 2 078
Здравейте, моля спешно за препоръка на гинеколог/хирург за киста на яйчника във Варна.
При консултация от вчера ми казаха че имам киста 6 на 5 см и трябва да ми махнат яйчника, а съм едва на 30 г. Моля за съвет/препоръка. Благодаря предварително!

Сега ли ти откриха кистата и и веднага казаха че трябва да ти махнат яйчника?!? каква е тази киста Astonished
Отиди за още мнения... Препоръчвам д-р Германов. (Аз имах ендометриозна киста и се оперирах при него.)
Добри мнение има и за д-р Славчев, но се чака много за час.
Да, вчера и от тогава търся друг лекар при който да се запиша. А чували ли сте за млад АГ хирург на име Иванов?

Не се сещам в момента. Но заповядайте в тема за АГ- Варна там също могат да ви помогнат https://www.bg-mamma.com/?topic=1111850.465

Общи условия

Активация на акаунт