ТРЪМП!

  • 341 887
  • 5 072
  •   1
Отговори
# 4 440
  • Мнения: 2 990
Тръмп е в болница и тамошният лекарски екип каза, че e имал температура. От момента, в който той излезе от Белия Дом, вече няма място за съмнение, че наистина е заразен и наистина има симптоми (за тези, които мислят, че това може да е някаква манипулация). Просто извън Белия Дом вече трябва да участват прекалено много хора в заговора и да правят публични изявления. Практически е нереално такова ниво на организация и индивидуален риск. Освен това, Тръмп далеч не е единственият положителен, вече 23 души, които са били в контакт с него през последните дни, дадоха положителни тестове.

Не е конспирация. Просто обикновен идиотизъм. Както практически всички скандали на тази администрация.

# 4 441
  • Мнения: 4 624
Според мен като цяло трябва да има горна граница за кандидати. Примерно 65. И двамата с Тръмп според мен са твърде стари за това.

# 4 442
  • Мнения: 6 166
Малко е като реалити тв шоу. Ако нещо се случи с Тръмп, републиканците нямат кандидат, а Майк Пенс става президент Scream

Ако демократите гласуват по пощата и се забави преброяването, Нанси Пелоси става президент докато е абсолютно сигурно кой е спечелил.

Освен това ми изглежда крайно невероятно от всички високопоставени личности в света абсолютно никой да не се разболее, освен Доналд и то след втория дебат където Джо не спечели, но Тръмп загуби.

# 4 443
  • Мнения: 14 502
Чухте ли с какво го лекуват - вит. Д, цинк, аспирин...хлороквин няма. Той нали го пиеше профилактично Joy

# 4 444
  • Мнения: 13 390
Вчера някъде четох, че му дават и ремдесивир. А лекуващия лекар четох някакво изказване, в което беше много уклончив. Журналистите едно го питат той нещо си друго отговаря.

# 4 445
  • Мнения: 2 990
Освен това ми изглежда крайно невероятно от всички високопоставени личности в света абсолютно никой да не се разболее, освен Доналд

Дотук са боледували Берлускони, Болсонаро, Борис Джонсън, принц Чарлз  и жената на Трюдо, съвсем не е единствен Тръмп.

Лекарят на Тръмп просто не искаше да говори за причината да го закарат в болница и затова игнорираше директни въпроси и наблягаше на състоянието му в момента (събота) вместо в петък. Това създаде впечатление, че нещо шикалкави. Беглата информация е, че в петък е имал затруднено дишане и се е наложил кислород, но в събота дишането му вече е било много по-добро. Тръмп говори по телевизията ежедневно, очевидно съвсем не е зле. Лекарят му също не искаше да каже кога ще го изпишат, защото от една страна втората седмица е критичната, сега е още рано да се каже, а от друга - не зависи само от лекарите, ако Тръмп настоява да се върне в Белия Дом, те няма как да откажат.

Ще му мине на Тръмп, както мина и на Борис, и даже на Берлускони. Цялата здравна система го пази.

Последна редакция: нд, 04 окт 2020, 13:36 от ianajar

# 4 446
  • Мнения: 320
Пийт Будаджъдж и на мен ми е много симпатичен, но не смятах, че има шанс да спечели номинацията. Според мен няма голямо значение кой точно демократ ще е президент. Дори и някой наистина краен като Бърни Сандърс да беше кандидатът и евентуално да спечели, нали като президент ще подпише това, което Конгресът одобри...

# 4 447
  • Мнения: 6 166
Не съвсем. Тръмп показа, че президентът може да се възползва от властта си както си реши.

# 4 448
  • Мнения: 18 378
Ако говорим, за човек с поне малко леви идеи това бе Сандърс (безплатно образование, безплатно здравеопазване, държава която да поеме разходите по изграждането на нова инфраструктура....). Системата обаче няма да допусне никога такъм като него. Тя работи само за ултрабогати магнати, като Байдън и  Тръмп. Тръмп за каквото и да го критикуват не навреди чак толкова на системата, при него богатите станаха по-богати. Да, имаше икономическа  война с Китай, но сега става очевидно че е бил прав - при една криза като с пандемията става ясно че 70 процента от производството на света е пренесено в офшорки в Китай и това парализира глобалната икономика.  не можеш да произвеждаш нунжто количество хапчета например за собствената си икономика. Всички държави казаха, че от следващата година започват да изтеглят значителна част от  производството си от Китай.
Тръмп губи от това че се прави на мачо, от вулгарния си език, от непоследователността си и най-вече от изключително рязкото си поведение спрямо жените и чернокожите. Тръмп имаше възможност поне 4-5 пъти да "обърне топката" особено срещу движението Mee Too и либералните холивудски среди ако поне малко разбираше от право, етика и имаше задръжки.  Лошото е, че и съветниците му не са много по-добри той маха всеки които смее да му противостои. Иначе като икономическо държане едва ли Байдън ще промени сериозно нещо, той също идва от средите на големите магнати. ОСновната причина обаче поради която смятам, че Тръмп ще падне от власт е следната- той навреди на оръжейната индустрия и не проведе нито една голяма война. Не е имало президент на САЩ който да не подпомага оръжейната индустрия. Тръмп дори говореше за ограничаване на ФЕД. В световната история има само един президент на САЩ, който е спрял ФЕД - Кенеди! И са го убили. Джонсън е възстановил ФЕД!
В този смисъл за да придобиеш финансова мощ трябва да минат доста години. Аз обаче се изненадах, че Байдън не взе Е. Уорън за вицепрезидент, така щеше да си подсигури гласовете на жените, а и на част от демократите. Нещо подобно направи Обама с Хилъри Клинтън, както и преди това - Кенеди с Джонсън.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 11:12 от Лорд Сняг

# 4 449
  • Мнения: 320
Съгласна съм, че при Тръмп положението е безпрецедентно, но злоупотреба с власт, корупция и непотизъм има в някаква степен на всички нива в политиката.
Мисълта ми е, че дори и най-големият идеалист- комунист да стане президент, няма да има безплатно здравеопазване, образование, социализъм и т.н., защото дори самите демократи не го искат. За мен това е стратегията на републиканците, да плашат преди изборите. А пък на демократите е да обещават смело, пък после ще се оправдаят, че е трябвало да направят компромис и така.

# 4 450
  • Мнения: 18 378
Тръмп допусна много грешки за своя мандат и те ще му костват мандата
Скрит текст:
1.   Не започна с овладяването на ФБР и съдебните структури, а допусна да се създадат настроения срещу него. Предовери се на хора като Флин, че могат да държат всичко под контрол; не се присмя достатъчно ясно че "могъщият Путин" държи в лапите си ЦРУ, ФБР и Льо Пен и не запита какъв е смисълът тогава от институции от ЦРУ и ФБР? половината от мандата му мина във фаза "защита",  че не е руски агент.
2.   Не сложи нито една жена за вицепрезидент, нито пък на отговорен пост, поне „За цвят“ както постъпи Обама. Дори приближената му  Ники Хейли избяга от него на втората година, което затвърди лошите впечатления.
3.   Допусна да се говори за явен непотизъм в полза на своя зет и неговата клика.
4.   Не успя да прояви достатъчно ирония и да обърне нещата. Не се присмя достатъчно енергично на холивудски звезди като Де Ниро, Сямуел Джексън и Шер които плашеха, че ще напуснат САЩ ако Тръмп спечели.
5.   Не използва възможността да удари по движението Me Too – показвайки, че то абсолютизира всички мъже; че случилото се е ужасно, но голяма част от тези жени, които са спали с режисьори, сценаристи, продуценти и пр. за роля са направили свободен избор  (да спят с тях и да станат звезди или да не спят – и да не станат)и не е никак етично след 15,20,30 години те да се оплакват със задна дата;  че огромна част от тези жени са били не другаде, а в спалнята на режисьора или продуцента, т.е. няма как той да ги е завлякъл насила там; Че в такъв случай е редно да върнат Оскарите си, наградите си, милионите си и да почнат „на чисто“ като преродени девици;
6. Пропусна да използва ситуацията около дискредитирането на Ардженто, както и че след като няколко богати актриси си поделиха състоянието на Уайнстайн нито една от тях не даде милионите за благотворителност.
7.   Не използва достатъчно ефективно, че в много случаи на конфликти като този на Роналдо имаше спор дали е било по взаимно съгласие, както и че жената е имала предварителен договор да не разгласява, а го е нарушила.
8.   Не използва достатъчно ефективно и ситуацията около Сторми Даниълс. Ако бе достатъчно хитър щеше да каже „Това е между мен и жена ми и не виждам какво я вълнува американската нация какво става в дома ми. А ако предположим че тя казва истината и съм й платил да мълчи, значи е подсъдна“ Да не говорим че същото правеше и Бил Клинтън, а преди това и Кенеди
9.   Тръмп не използва глупостите на CNN, че според поверителни документи той не бил плащал данъци. CNN ако разполагат с поверителни документи извършават федерално престъпление, именно защото те са поверителни. В този случай те вече нямат право на защитен източник, защото когато извършваш федерално престъпление обяснението „Една баба ми каза“ не играе. Да не говорим, че големите медии се компрометираха нееднократно - като в онзи случай, когато твърдя, че е махната статуята на Мартин Лутър Кинг от Белия Дом, а тя не била махната, а правели ремонт и пред нея имало друга статуя.
10.   Тръмп въобще не използва достатъчно ефективно какво е направил за икономиката, а допусна да го  въвлекат в глупави стълкновения  на тема расизъм.
11. Пропусна да използва факта, че най-голямата кампания срещу него се водеше от хора като Анджелина Джоли или Опра Уинфри, а когато дойде моментът те не се кандидатираха, въпреки всички глупости, които изприказваха как щели да се впуснат в политиката и да натрият носа на Тръмп. Може би най-добрият пример е Кание Уест - една псевдо-звезда от Холивуд не може да спечели изборите. Дори Рейгън е бил подкрепен от Републиканската партия.
12.   Най голямата грешка на Тръмп бе, че не действаше веднага след избухването на пандемията, че говорше глупости, че се лекува с разредител


За да съм честен Тръмп постигна доста неща
Скрит текст:
1.   Намали трайно безработицата (до началото на тази година)
2.   Увелиич БВП (до началото на тази година)
3.   Намали данъците (също)
4.   Прекрати безмисленото членство  в  Юнеско което струваше на САщ 500 милиона годишно
5.   Изиска от другите държави да плащат за членството си в НАТО равни вноски, или ще ги остави на Съветите и арабите
6.   Скочи на Германия че ползва руски газ пред шистовия американски и наложи санкции
7.   Постигна ново споразумение с Канада за нафтата
8.    Успя да построи почти половината стена с Мексико и значително ограничи  притока на имигранти
9.   Постави директно на ЕС въпроса за стоманата и алуминия т-.е "симпатиите са си сипатии, а сиренето е с пари"
10.Проведе икономическа война с Китай. Резултатът е двузначен – много голяма част от фирмите инвестираха бизнеса си от Китай в САЩ, но пък избухна пандемия с „неестествен“ произход от посока Китай.
11.   Тръмп заговори за закупуване на Гренландия от Дания, както преди е закупена Аляска. Мнозина се присмяха над идеята, но в действителност във време в което Гърция продава острови като Китнос, а Гренландия е колония на Дания (макар да има своята автономия) идеята на Тръмп не бе глупава.
12.   Тръмп заговори за бизнес сделка с Борис Джонсън – пари срещу реформи по американски образец (например в здравната система)
13.   Тръмп прекрати грантовете за много леви организации
14.   Тръмп оряза рязко бюджета на НАСА и даде много от проектите им на частни организации, които свършиха работата за много по-малко средства.
Т.е. чисто като бизнесмен Тръмп свърши добра работа. Бедата е, че като политик той е на ниво Бойко Борисов – говори каквото си иска, когато си иска и прави каквото му хрумне.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 12:23 от Лорд Сняг

# 4 451
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
Споразумение с Канада за нафтата? Да нямаш предвид НАФТА. Защото от земята до небето разлика между нафта и северноамериканското споразумение за свободна търговия.

Като вземете да преписвате, поне го правете с умисъл.

# 4 452
  • Мнения: 320
Бях забравила за Гренландия. Joy Според мен беше от най-тъпите, но и най-смешните идеи на Тръмп. Сигурно си е мислил, че само той е наясно с геополитическото значение и природните ресурси, които ще стават все по-лесно достъпни заради глобалното затопляне (в което той уж не вярва), датчаните трева пасат и ще му я продадат.
Гледах няколко интервюта с лекари по MSNBC и CNN и всички обсъждат, че част от страничните ефекти на стероидите, с които лекуват Тръмп са невроза и маниакалност. Това във връзка с обиколката с колата, която направи на клиниката, в която е.

# 4 453
  • Мнения: 6 166
Не мисля, че може да има чак толкова бързо такива странични ефекти. Обиколката беше .. и аз не знам защо.. сигурно за да стои в новините с нещо друго освен с пълния провал на дебата и с новините, че губи още повече гласоподаватели.

Единствено да се надяваме, че ще оздравее - дали като по чудо или бавно и мъчително, все тая, но да оздравее, иначе Майк Пенс ще почне война с Китай. Вече има няколко медии, които наричат вируса китайкия вирус абсолютно всеки път.

# 4 454
  • Мнения: 2 990
Няма опасност Майк Пенс да започне война с когото и да било. До изборите остава по-малко от месец, Конгресът изобщо не би гласувал такава стъпка, а и няма директна причина за военни действия точно срещу Китай. Вируса Тръмп го нарече "китайски вирус" още през март, тези настроения съвсем не са нови, но до някакви реални стъпки няма как да стигнат.

Тръмп обяви, че се връща в Белия Дом след три часа. Изглежда решението е негово, а не на лекарите му. Ако състоянието му се влоши в следващите няколко дни, това ще са едни много интересни президентски избори. В момента няма ясен фаворит. Ако Тръмп не е кандидат, обаче, републиканците почти сигурно ще загубят.

Общи условия

Активация на акаунт