159 американски мами ронят сини сълзи след червените избори

  • 113 883
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
Sky smoke mirrors red,  няма нужда да се изписват есета. Нека да ти го обясня по просто - както ти си се чувствала за президент Обама така много хора се чувстват за сегашния избран президент- елект. и поред на номерата. На мен лично ми е много криво, толкова криво че не ми се гледа моя идол Бил Махер.

Титина по някаква неизвестна за мен причина, даже да каже че е кихнала по някаква причина е бръкнала в гъза на някого. Специално за сегашната ситуация според мен тя беше толерантна и не кажа нищо грешно, но ти си помисли че е от твоята страна и реши защитиш човек, който много добре знае къде е. На теб ти пожелавам късмет, много късмет!

# 16
  • Мнения: 103
Титина нищо чак толкова лошо не каза, но тонът е грубичък и хората реагират. Затова и мисля, че грешно се изказа някой друг, че сме й "скочили" заради позицията, която зае.

Пък и хората тук си имат history забелязвам от време на време, стари кавги си тлеят  Wink

# 17
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Сега обърнах внимание на заглавието  Shocked Доста избирателно.
Разбирам, че има доста недоволни, ама чак пък всички.

# 18
  • Мнения: 1 169
За качеството на тръмп като президент нямам илюзии, никакви. От човек с абсолютна липса на морал нищо не може да се очаква.

искам да чуя едно пълно изречение от него и няма да казвам, че е илитерат.

Разликата в мненията е абсолютно нормална и резултат от фактори, които са много показателни и красноречиви.



  

Последна редакция: пт, 11 ное 2016, 18:42 от Ванх

# 19
  • USA
  • Мнения: 2 149
Sky smoke mirrors red,  няма нужда да се изписват есета. Нека да ти го обясня по просто - както ти си се чувствала за президент Обама така много хора се чувстват за сегашния избран президент- елект. и поред на номерата. На мен лично ми е много криво, толкова криво че не ми се гледа моя идол Бил Махер.

Титина по някаква неизвестна за мен причина, даже да каже че е кихнала по някаква причина е бръкнала в гъза на някого. Специално за сегашната ситуация според мен тя беше толерантна и не кажа нищо грешно, но ти си помисли че е от твоята страна и реши защитиш човек, който много добре знае къде е. На теб ти пожелавам късмет, много късмет!
MaryAnn, аз просто исках да се запиша в темата, а се получи дълго, защото бях провокирана от заглавието. Ти защо заключи, че "есетата" ми са били в защита на Титина не те знам. Аз много добре я прочетох, че не може още да гласува и не поддържа Тръмп. Споменах я само във връзка с прословутата либерална "толерантност". Освен това си заключила, че не съм гласувала за Обама, което също не е вярно. Така че, благодаря за пожелания късмет и да ти се връща Wink
Не съм карала никой да ме чете, пък още по-малко да се съгласява с мен, та аз бях като вас само до преди 6 години. Всеки вижда това, което е готов да види. Моите деца са вече в гимназия в син щат и още по-син град и си имам мнение за това, което правят училищата и университетите с тях. И не, не искам дъщеря ми да прилича на Майли, дето се бори за правата и достойнството на жените, шокирана(точно пък тя!!!) от думите на Тръмп и заради това агитираше за Хилъри по колежите,
Скрит текст:
Предпочитам Иванка...
Пък ето го другия смешник-агитатор и после ми говорят за расизъм, то децата вече the n-word за нищо я нямат Sad
http://www.businessinsider.com/jay-z-hillary-clinton-concert-2016-11


“‘Because our children are listening,’ right Hillary?”

Последна редакция: пт, 11 ное 2016, 23:08 от SkyBlue

# 20
  • Мнения: 3 988
Винаги е имало расисъм в САЩ. Няма значение дали живете тук от 23, 3 или 103 години. Расизмът не се изразява само в събори на ККК. Ежедневният и тихият е онгоинг.
Антагонизмът не винаги е черни и бели. Расизъм има спрямо всички майноритис.

Ето четива за размисъл:
http://www.cracked.com/blog/dear-white-people-stop-saying-everything-will-be-ok/
http://www.slate.com/blogs/outward/2016/11/09/i_am_a_gay_jew_in_ … am_terrified.html

И нещо за гледане:
https://www.youtube.com/watch?v=Q__bSi5rBlw

# 21
  • USA
  • Мнения: 2 149
  Да, да, да, нямаше начин да не извади някой the infamous race card! Вечното оправдание за всички злини...
  Но само си представете ако Тръмп беше изрекъл думите от песента на Джей Зи, каква война щеше да настане. Обаче обратното, черен да си пее за f...ing niggas до откат, що да не?? Ми да спрат рапърите първо бе, та моите деца даже нямаше да са чували тая дума през живота си досега, аман! И аз ще изляза да протестирам вече, че ми развалиха децата  Wink
Аз не съм расист, децата ми не са расисти, имаме добри приятели черни. Кажете ми сега какво точно се иска от мен за да спре расизма? Дали пък ако спирам всеки случаен черен по улицата и публично му се извинявам, че прабаба му е била робиня това ще помогне? И на мен ми писна да ме карат да се чувствам виновна за нещо което не съм Crossing Arms
 
  Отделни хора- расисти винаги е имало и ще продължава да има и след 103 години, така както е имало и ще има психично болни хора например. Обаче единствения расизъм, който НЕ е незаконен в тази държава и НЕнаказуемо си съществува е обратния расизъм- на черни или латиноси към бели, или ще го отречеш?? Имам примери за което, но да не досаждам.
Аз предпочитам да гледам и съм се абонирала за канала на това черно момиче, чудесно е, че има и такива като нея Heart Eyes Kiki Green for president! (hopefully after 8 successful years fор Trump Mr. Green)
https://www.youtube.com/watch?v=_RBaUYxQhmo 

# 22
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не разбирам защо си се хванала за Джей Зи и Майли Сайръс и рапа. И най-вече не ми е ясно с какво Хилъри е виновна за рапа и Джей ло... а че расизъм има е повече от ясно, и в двете посоки, и  според скромното ми мнение една от основните причи за това е, че не се обсъжда, дори думата негър е забранена и вместо всичко да се обсъди и изстрада и изживее и да има поне някакъв клоужър  по въпроса, то е натикано под политическата коректност и просто темата няма шанс да се изчерпа, ако разбирате какво искам да кажа. Проблемите не се решават с подтискане и забрана, а с дискусии и разговор, дори скандал, но всеки има нужда да си каже мъката и темата трябва да се изживее и  и изчерпи, преди да изчезне. Примери безчет, на много нива, дори семейни.

Последна редакция: сб, 12 ное 2016, 22:04 от миз

# 23
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ха, ха, знаех си аз, че ще му сложат намордник и юзди на Тръмп. Лошото е, само, че пропагандата е много досадна (изречението под снимките, не друго)!




Това с отменянето на изпити и занятия в университетите, ми идва в малко повече! Ако студентите са емоционално разстроени при случилото се, значи изобщо не може да се каже, че ги подготвят за живота.

# 24
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Не съм чула някой от нашите университети да е отменил класове. Естествено че обсъдихме изборите и какво означават за нас, все пак сме социални работници и първо лице виждаме много от неправдите в обществото ни. И дискусиите не бяха относно кой спечелил, а какво ще правим сега като професионалисти и как ще се справяме с форми на дискриминация, които хората с които работим могат да се сблъскват.
Засега не сме имали никакви ексцесии на кампуса, а имаме много международни студенти и аз лично се притеснявах за тях след като прочетох за случаи на харасмънт и обиди по други кампуси.

# 25
  • Down south
  • Мнения: 7 680
В училището на дъщеря ми е имало драма, сълзи, вопли и пр.
Някои деца са били изпратени по-рано в къщи, а други при психоложката.
Според нея драмата е  продължила и вчера.

# 26
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Гледах записи от кафетерията на деца, към 10-12 годишни, ужас! Крещяха едни на други да си ходят в "къщи" ,и е било към деца от мексикански произход.  Cry

# 27
  • USA
  • Мнения: 2 149
Не разбирам защо си се хванала за Джей Зи и Майли Сайръс и рапа. И най-вече не ми е ясно с какво Хилъри е виновна за рапа и Джей ло... а че расизъм има е повече от ясно, и в двете посоки, и  според скромното ми мнение една от основните причи за това е, че не се обсъжда...
миз, не знам какво не разбираш. Този концерт с рапъри беше организиран от Хилъри, на нейно рАли в Кливланд, с цел да събере гласовете на тези, които И според нея само от рап разбират Laughing Защото им е ясно, че точно без тези гласове демократите са загубени.
По другия въпрос за расизма и НЕобсъждането, позволи ми да съм на точно обратното мнение на твоето.
Ха, ха, знаех си аз, че ще му сложат намордник и юзди на Тръмп. Лошото е, само, че пропагандата е много досадна (изречението под снимките, не друго)!
Baby*, тези тримата никой не му ги е "сложил", той сам си ги е назначил. Келиан е неговия кампейн менаджър, тя работи за него отдавна, др. Бен Карсон беше негов съветник от момента в който загуби предварителните републ. избори (той беше един от номинираните), а гей билионерът Peter Thiel е подръжник на Тръмп от началото на кампанията му. И изобщо не се съмнявам, че колкото и да не е шлифован политик, Тръмп много иска да е добър президент и ще се заобиколи с възможно най-добрите съветници.

и малко смях: How do we explain this election to our children


 

Последна редакция: нд, 13 ное 2016, 08:24 от SkyBlue

# 28
  • Мнения: 374
На съветниците разчитам аз, то ако разчитаме на него....
А по въпроса колко добър баща е, тъкмо гледах едно интервю от 1994 година. Женен е за втората си жена и има дъщеря на една година. Журналистът го пита какво дъшеря му е взела от него и какво от майка си. Той се замисли така сякаш никога не я е виждал дъщеря си и каза, че от майка си била взела гърдите, като си сложи ръцете отпред имитирайки. Бива ли да кажеш такова нещо за собствената си дъщеря, която е на една година?
Аз лично не му давам кредит за възпитаните му деца. Няма заслуга за това.

# 29
  • usa
  • Мнения: 2 113
Тези снимки, които си показала са от концерт организиран от Хилъри? Щото аз мога да сложа тук снимки на бъдещата ни фърст Лейди дибидюс публикувани съвсем официално и записи на бъдещия ни президент говорещ вулгарности, лично , не техни приятели и поддъжници. Това би трябвало повече да те притеснява ако държиш на морала. Просто посочвам несъответствия, нищо друго.

Общи условия

Активация на акаунт