Бременност и... окосмяване.

  • 5 369
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте бъдещи и настоящи майки,

Може да ви звучи тъпо и смешно, но се притеснявам от допълнителното окосмяване по време на бременност. От няколко приятелки, а и на различни места чета, че е възможно жените да се окосмят допълнително в този период.

Моят проблем е, че ВЕЧЕ съм прекалено окосмена, направо не знам накъде може още (например винаги съм имала косъмчета по целия корем). ВЕЧЕ полагам неимоверни усилия, за да се поддържам в що-годе приличен вид пред хората (какво ли ще е с голямия корем?). Отгоре на всичко, косъмчетата ми израстват с трикратно по-бърза скорост от на нормалните хора, и ВЕЧЕ се измъчвам, че всичките ми усилия са напразни.

Знам, че не краят на света, а просто козметичен проблем. Знам че най-важното е да гушна здраво, доносено бебенце! Надявам се то да не наследи косматия ми ген и цял живот да се измъчва, но това е отделен въпрос, за който сигурно някой ден пак ще ми е до пускане на тема тук.

Просто изпадам в тих ужас пред мисълта, че положението може да стане и по-зле, отколкото е в момента!

Какво да очаквам по време на бремеността? Има ли някакъв шанс природата да се смили и да не се превърна в Чубака...

За финал ще кажа и че съм правила абсолютно всички хормонални изследвания, пробвала съм лазерна епилация (без успех), и съм се консултирала с минимум 3 ендрокринолози - вдигат ръце, такава съм си "генетично".

# 1
  • Мнения: 30 802
За щастие промяната може да е временна.

При мен с момчето бременността ми беше доста пухкав период. Обратно, с момичетата космите все едно спряха да растат- но след това си наваксаха.

# 2
  • Мнения: 29 420
При мен по време на бремеността ми се забави растежа на косъмчетата. Почти нямах, явно от хормоните. А иначе си имам и то доста.

След раждането и кърменето може да опиташ с Philips Lumea.

Ето в тази тема се обсъжда: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=945410.msg34034622#msg34034622

# 3
  • Мнения: 7 325
Здравейте бъдещи и настоящи майки,
От няколко приятелки, а и на различни места чета, че е възможно жените да се окосмят допълнително в този период.


Възможно е, но не е задължително. И при мен по време на двете ми бременности космите се разредиха и почти не растяха. При теб може да се получи същото.

# 4
  • Мнения: 1 745
И при мен намаля растежа и почти не се епилирах. Е ,вече се връщам към предишното положение,за съжаление.  Tired

# 5
  • Мнения: 2 760
При мен пък окосмяването се засили и с двете бременности (имам син и дъщеря, така че поне при мен полът на децата не е оказвал влияние), включително и по гърдите около зърната се появиха косъмчета, както и вертикална линия по корема  Sick  иначе почти нямам косми, никога не съм си епилирала бедрата и ръцете например, защото нямам нужда, но с бременностите беше различно.
Няколко месеца след спиране на кърменето при мен нещата се върнаха в нормални граници с малки изключения, за които са виновни хормоните (доказано).

Така че ако след като родиш, положението не се подобри, не бързай да се отчайваш, може да е от кърменето, то се явява един вид продължение на бременността откъм хормонална бъркотия.

# 6
  • Мнения: 1 907
При мен- бременност с момче, окосми ми се коремът  Shocked. По принцип съм с много тънки и руси косми, почти нямам нужда да си епилирам дори краката. По време на бременността се появиха космаци там, където никога не съм имала- по корема, около пъпа и линеа негра. Изчезнаха сами след раждането, направо се изпариха, макар че все още го кърмя. Не съм забелязала друга промяна в окосмяването.
При предишната бременност с дъщеря ми не съм имала такова чудо, не знам дали полът на бебето е от значение, но мисля, че има връзка.

# 7
  • София
  • Мнения: 174
Като бях бременна с малката,космите все едно полудяха.Аз съм доста окосмена и се броят местата,които не епилирам.Мног е неприятно и ми коства голям дискомфорт.Сега с тази бременност още не съм усетила да се засилят,но каквото такова.Ще се ходи по-често на козметик и така.

# 8
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите!

Значи е индивидуално, но все пак има някаква надежда. Ще се надявам да не се влоши положението, защото както казах, си имам предостатъчно много, не може да си представите... Наистина е голям дискомфорт. Не е болка за умиране,но...

# 9
  • Мнения: 148
Изобщо не се тревожете - след бременността всичко ще си е отново наред. Хормоните са виновни.
Иначе аз през бременността нямах сили да понеса болката от епилация, особено в по-късните месеци, и разчитах на самобръсначката. Каквото и да е, ще мине. Каквото и решение да намерите за удобно - все е добре Simple Smile

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Линеа негра и дълги тъмни косми (моите са си руси по принцип) по целия корем и по гърдите около зърната. Екстра на бременността от хормоните. Изпариха се след раждането  Peace

Общи условия

Активация на акаунт