Бързи здравословни въпроси и отговори – 4

  • 63 867
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 594
Изпитвам особена болка в гърба.Не толкова боли,колкото сякаш гори и пари по дължината на грълнака.Тази вечер направо не се търпи. Sad
Ако продължи,ще отида на ЛЛ,но имате ли представа какво може да е?

# 61
  • Мнения: 5 874
В предишната тема си спомням, че бяхте препоръчали лосион "Eudermol 8" на "Thalloderma", идеален при много суха кожа. Искам да го взема, но се чудя къде мога да го намеря (за София)? По аптеките продава ли се?

# 62
  • Мнения: 680
В предишната тема си спомням, че бяхте препоръчали лосион "Eudermol 8" на "Thalloderma", идеален при много суха кожа. Искам да го взема, но се чудя къде мога да го намеря (за София)? По аптеките продава ли се?
Мнение не от София, но - да, продава се в аптеки. Имаше скоро добра оферта и за лосион на Avene 500 ml. Моята кожа е много  суха и ми хареса.  Peace

# 63
# 64
  • София
  • Мнения: 9 862

Здравейте!
Искам да ви попитам за мнение или насока за специалист по отношение на 12 годишната ми дъщеря. Или пък ако сте имали и вие подобен проблем.
Когато беше на 2г и напипах топче в бузата, колкото съвсем малко грахово зърно. Педиатърката каза да не се притеснявам, мастно образувание.
Забравих го, обаче чааак към осмата и година покрай варицела , която изкара, го напинах къде случайно, къде не, отново.
Оттогава си го проверявам редовно и е там. Питала съм няколко различни педиатри- някои казват, че е мастна тъкан, а едната педиатърка каза, че е лимфен възел. Да не го пипаме. А преди две години ми се стори, че близо до него има още едно малко топченце, но е толкова малко, че трудно се напипва.
И двете си стоят така.. Не се уголемяват уж, въпреки че ми се струва, че като е болна се уголемяват леко, но може и да си внушавам.
Стоматолози съм питала, всички казват, че не е проблем. Но дефакто по-специални изследвания не сме правили.
И аз отвреме навреме изпадам в големи тревоги да не е нещо лошо това нещо. Няколко мои познати са ми споделяли, че са имали същите топчета като деца на подобно място, това обаче не ме успокоява.

# 65
  • Мнения: 1 091
Здравейте!
Имам уголемена щитовидна жлеза и другата седмица ще посетя лекар.Въпроса ми е дали да си правя предварително изследвания преди прегледа или да изчакам мнението на лекаря?Покриват ли се от здравната каса или не?
Благодаря предварително!

# 66
  • София
  • Мнения: 9 862
Здравейте!
Имам уголемена щитовидна жлеза и другата седмица ще посетя лекар.Въпроса ми е дали да си правя предварително изследвания преди прегледа или да изчакам мнението на лекаря?Покриват ли се от здравната каса или не?
Благодаря предварително!
Не съм специалист, но когато ходя на профилактични прегледи за щитовидната жлеза си правя предварително изследвания. Личната ми дава направление,  което покрива една част, другата част са платени.

# 67
  • Мнения: 1 091
Понеже ми е за първи път и не съм наясно с вида изследвания.Може ли да ми кажеш какво точно трябва да си пусна -FT3+FT4+TSH ?

# 68
  • София
  • Мнения: 9 862
Понеже ми е за първи път и не съм наясно с вида изследвания.Може ли да ми кажеш какво точно трябва да си пусна -FT3+FT4+TSH ?
Освен тях аз си пуснах и антитела - ТАТ и МАТ, мисля че точно те бяха платените. Личната ми обясни, че е добре и тях да има ендокриноложката, за да е пълна картината. И наистина се оказа така.

# 69
  • Мнения: 1 091
Благодаря за изчерпателния отговор! bouquet

# 70
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!

От началото на този месец дъщеря ми (6 г.),все подкашля суха кашлица придружена със хрема,като има затишие от 4-5 дена и пак на ново.Вече три пъти я водих на преглед,казват от трахеята е,гърдие са чисти,гърлото не е зачервено,вирусно било,да правя инхалации с физ.разтвор,също давам сироп Проспан и пръскам спрей Имунотрофина за гърло.Какво бихте ме посъветвали,на някакъв по-специализаран преглед ли да я заведа,притеснявам се да не е нещо сериозно,въпреки че на прегледите ме уверяват че е вирусно,такъв е сезона и ще премине.

# 71
  • София
  • Мнения: 9 930
Мога ли с талон за ЛКК издаден от личен лекар, да отида направо при комисията, която ми издаде предния болничен (на която пък ме изпрати ортопед)?! Thinking Praynig
Утре ще видя ЛКК-то какво ще каже, но ще е чак следобяда.

 GP-то няма как да ми издаде втори талон N3, понеже предния все още не е изтекъл - 30те дни.

ПП: Т.е. при ортопед не мога да се явя в близките 10дни, а в понеделник трябва да съм на работа.  Confused

Последна редакция: чт, 17 ное 2016, 22:25 от Starrydream

# 72
  • София
  • Мнения: 11 991
Мисля, че може със същия неизтекъл талон. Не помня вече как беше.

# 73
  • Мнения: 55

Здравейте!
Искам да ви попитам за мнение или насока за специалист по отношение на 12 годишната ми дъщеря. Или пък ако сте имали и вие подобен проблем.
Когато беше на 2г и напипах топче в бузата, колкото съвсем малко грахово зърно. Педиатърката каза да не се притеснявам, мастно образувание.
Забравих го, обаче чааак към осмата и година покрай варицела , която изкара, го напинах къде случайно, къде не, отново.
Оттогава си го проверявам редовно и е там. Питала съм няколко различни педиатри- някои казват, че е мастна тъкан, а едната педиатърка каза, че е лимфен възел. Да не го пипаме. А преди две години ми се стори, че близо до него има още едно малко топченце, но е толкова малко, че трудно се напипва.
И двете си стоят така.. Не се уголемяват уж, въпреки че ми се струва, че като е болна се уголемяват леко, но може и да си внушавам.
Стоматолози съм питала, всички казват, че не е проблем. Но дефакто по-специални изследвания не сме правили.
И аз отвреме навреме изпадам в големи тревоги да не е нещо лошо това нещо. Няколко мои познати са ми споделяли, че са имали същите топчета като деца на подобно място, това обаче не ме успокоява.

# 74
  • Мнения: 55

Здравейте!
Искам да ви попитам за мнение или насока за специалист по отношение на 12 годишната ми дъщеря. Или пък ако сте имали и вие подобен проблем.
Когато беше на 2г и напипах топче в бузата, колкото съвсем малко грахово зърно. Педиатърката каза да не се притеснявам, мастно образувание.
Забравих го, обаче чааак към осмата и година покрай варицела , която изкара, го напинах къде случайно, къде не, отново.
Оттогава си го проверявам редовно и е там. Питала съм няколко различни педиатри- някои казват, че е мастна тъкан, а едната педиатърка каза, че е лимфен възел. Да не го пипаме. А преди две години ми се стори, че близо до него има още едно малко топченце, но е толкова малко, че трудно се напипва.
И двете си стоят така.. Не се уголемяват уж, въпреки че ми се струва, че като е болна се уголемяват леко, но може и да си внушавам.
Стоматолози съм питала, всички казват, че не е проблем. Но дефакто по-специални изследвания не сме правили.
И аз отвреме навреме изпадам в големи тревоги да не е нещо лошо това нещо. Няколко мои познати са ми споделяли, че са имали същите топчета като деца на подобно място, това обаче не ме успокоява.

  Zdravei..сина ми ..също има на шията ..на главичката отзад...и още..малки са ..уж,нормални за вазрастта му..той  е на 3 и съм ги намерила около годинката..ходихме по лекари..уж.няма проблем..дано е така..но в ДКК лимфоцитите винаги са високи..
  Sad желая ви здраве

Общи условия

Активация на акаунт