Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 12

  • 80 680
  • 782
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 19 593
Момичета, не съм чела цялата тема, за което моля да ме извините ако питането ми се повтаря. Накратко - трябва ми препоръка от вас за добра автошкола в София за опреснителни курсове. Човекът има книжка, но не е шофирал повече от 8-9 години и страшно се притеснява да го прави точно в София. Та ми трябва много добър инструктор, който да не стресира допълнително и без това стреснатия шофьор  Simple Smile и да го научи да се движи в натоварения трафик. Предпочитам да е в центъра или южните квартали, но всяка препоръка е добре дошла.

# 271
  • Мнения: 1 122
Момичета да похваля, днес се разписх с книжка. трепереха ми краката на изпита, ужас, съвсем се бях шашнала не знам и аз защо.
Един път ми изгасна колата, от началото не ми се беше случвало.  #Crazy
И пресякох непресечена линия на една голяма и празна улица, въобще не се усетих, ноооо все пак минах. Сега искам да карам често да вляза в час. Благодаря за хубавата тема и успех на всички, които ги чака изпита. Щом аз успях и вие ще успеете. Само не се шашкайт като мен. #Crazy

# 272
  • Немция
  • Мнения: 7 012
Честито, Ибсена!
Сега каране му е майката!
На самия изпит бях самото спокойствие, вътрешно се бях мобилизирала с нагласата да слушам и изпълнявам инструкциите на изпитващия, пък да става каквото ще. Но след изпита, когато вече се отпуснах вътрешно на път към къщи, почнаха да ми треперят коленете  Crazy , не ми се беше случвало преди.

# 273
  • Мнения: 1 122
Това с треперенето не мога си го обясня. Толкова шубе ли , не знам  Laughing
Сега се чудя дали направо да почвам сама да карам, или с някой с мен.
Иначе наистина сега трябва да почна да карам , да не забравя как става. ooooh!
Благодаря на всички, които са писали в темата, много полезно инфо намерих и кураж разбира се!  bouquet

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Честито и от мене. И на мене ми трепереха краката, друсаше се цели съединител. Като започнеш да караш сама, ще се оправят нещата.

# 275
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
И аз да се наредя в редиците на успешно положилите всички изпити (но все още без книжка)  Laughing
На кормуването изглеждах сууупер спокойна, но отвътре ми вреше и кипеше. Загасна ми колата (е пък от къде да знам че като седне 120-килограмов даяджия отпред трябвало да се даде повече газ ) Crossing Arms Мисля утре да ходя да подавам документи в КАТ, но има нещо, което ме озадачи - в нета пише че трябвало да ми дадат удостоверения за успешно положени изпити, но такива никой не ми даде. Инструктора само ми пожела лека и безаварийна и тайничко се надяваше да не се засичаме по пътищата в близките 2-3 години  Mr. Green

Та за въпросните удостоверения - трябва ли да ги търся от някъде? И ако резултата ми е излезнал официално в сайта на ДАИ и автоинструктор.бг, значи ли че мога да подавам документи, защото вече ме сърбят ръцете? Уж 5 работни дни казаха, утре е петия, а аз на полусъединител чакам да се изстрелям към КАТ  Grinning

# 276
  • Мнения: 10 817
Загасна ми колата (е пък от къде да знам че като седне 120-килограмов даяджия отпред трябвало да се даде повече газ ) Crossing Arms
hahaha Това ще си го запиша едно на ум. Честито!

# 277
  • Мнения: 432
Здравейте! Аз пуснах нова тема за моя казус, но може би тук би било подходящо място да "си се оплача".
Та, аз съм в следната ситуация - привърших курса и взех допълнителни часове и вече трябва да се явявам на изпит. Както повечето от вас, може би, са запознати, наскоро се случиха разни промени в ДАИ, и голяма част от даиаджиите, заедно с шефа им бяха уволнени. Това създава проблеми и обърквации в момента и на тези, на които ни предстои изпит. От клуба, където карам курсовете ми казаха, че трябва всички искащи да се явят на изпит трябва да отидат в ДАИ и от там ще ги разпределят. Тоест, може да те изпратят да караш в съвсем друг район, а по принцип би трябвало да е в същия, в който си карал курса (това е за София). Понеже моят инструктор не е съгласен, каза че ще изчакаме поне до 1-ви юли, с надеждата нещата да се нормализират.  Отделно е и колко много се чака въобще да можеш да се явиш на изпит...
Моля, споделете, ако има и други тук, които в момента се сблъскват с подобен проблем...

# 278
  • Мнения: 288
Здравейте! Аз пуснах нова тема за моя казус, но може би тук би било подходящо място да "си се оплача".
Та, аз съм в следната ситуация - привърших курса и взех допълнителни часове и вече трябва да се явявам на изпит. Както повечето от вас, може би, са запознати, наскоро се случиха разни промени в ДАИ, и голяма част от даиаджиите, заедно с шефа им бяха уволнени. Това създава проблеми и обърквации в момента и на тези, на които ни предстои изпит. От клуба, където карам курсовете ми казаха, че трябва всички искащи да се явят на изпит трябва да отидат в ДАИ и от там ще ги разпределят. Тоест, може да те изпратят да караш в съвсем друг район, а по принцип би трябвало да е в същия, в който си карал курса (това е за София). Понеже моят инструктор не е съгласен, каза че ще изчакаме поне до 1-ви юли, с надеждата нещата да се нормализират.  Отделно е и колко много се чака въобще да можеш да се явиш на изпит...
Моля, споделете, ако има и други тук, които в момента се сблъскват с подобен проблем...
Аз минах моя изпит през ноември месец, но даиаджията, който ме изпитваше, каза, че няма да съм шофьорка само в Люлин и ме пусна да карам в Банишора и Фондови жилища. Успех.

# 279
  • Мнения: 432
Здравейте! Аз пуснах нова тема за моя казус, но може би тук би било подходящо място да "си се оплача".
Та, аз съм в следната ситуация - привърших курса и взех допълнителни часове и вече трябва да се явявам на изпит. Както повечето от вас, може би, са запознати, наскоро се случиха разни промени в ДАИ, и голяма част от даиаджиите, заедно с шефа им бяха уволнени. Това създава проблеми и обърквации в момента и на тези, на които ни предстои изпит. От клуба, където карам курсовете ми казаха, че трябва всички искащи да се явят на изпит трябва да отидат в ДАИ и от там ще ги разпределят. Тоест, може да те изпратят да караш в съвсем друг район, а по принцип би трябвало да е в същия, в който си карал курса (това е за София). Понеже моят инструктор не е съгласен, каза че ще изчакаме поне до 1-ви юли, с надеждата нещата да се нормализират.  Отделно е и колко много се чака въобще да можеш да се явиш на изпит...
Моля, споделете, ако има и други тук, които в момента се сблъскват с подобен проблем...
Аз минах моя изпит през ноември месец, но даиаджията, който ме изпитваше, каза, че няма да съм шофьорка само в Люлин и ме пусна да карам в Банишора и Фондови жилища. Успех.
Благодаря! Иначе, бих казала "евала", понеже аз като мина по някоя непозната част в района и не съм минавала оттам, веднага правя грешки. Аз карам в Редута, Гео Милев, паметника Левски и околността. Моят инструктор, който е с 40г.стаж ме увери още от началото, 'че ще съм си само в този район и на изпита. Като станаха тези неща с ДАИ преди седмица-две и той каза, че си е сериозно притеснен. Отделно чакането за изпит... дори преди да станат тези неща, другите момичета от клуба се налагаше да чакат по 1 месец да им дадат дата за изпит! На някой друг случвало ли се е?

# 280
  • Мнения: 1 049
Здравейте момичета,
Записах курсовете преди месец и половина. Миналата седмица се явих за първи път на практически изпит. Карах перфектно, но в последните минути ме вкара в тясна улица с двупосочно движения, аз бях в лявата пътна лента, защото в моята лента имаше паркирани коли. За да пропусна насрещно движещия се автомобил влязох между две паркирани коли. Изпитващия дори не ми даде възможност да изкарам колата, директно ми хвана волана и ме скъса. Така бях навлязла, че можех да я изкарам.
Днес отново се явих, отново ми беше същия изпитващ. Още преди изпита, докато ни четеше инструктажа в ДАИ, той започна да се заяжда с мен. Карах в съвсем различен район от този, на който ми бяха часовете курмуване и от притеснение направих грешка и отново ме скъса. Дала съм толколкова много пари, че не ми се иска да се отказвам, но ако ми се падне следващия път същия изпитващ,не мисля да карам. Знаете ли кога се разбира кой ще е изпитващ?

# 281
  • Мнения: 432
Здравейте момичета,
Записах курсовете преди месец и половина. Миналата седмица се явих за първи път на практически изпит. Карах перфектно, но в последните минути ме вкара в тясна улица с двупосочно движения, аз бях в лявата пътна лента, защото в моята лента имаше паркирани коли. За да пропусна насрещно движещия се автомобил влязох между две паркирани коли. Изпитващия дори не ми даде възможност да изкарам колата, директно ми хвана волана и ме скъса. Така бях навлязла, че можех да я изкарам.
Днес отново се явих, отново ми беше същия изпитващ. Още преди изпита, докато ни четеше инструктажа в ДАИ, той започна да се заяжда с мен. Карах в съвсем различен район от този, на който ми бяха часовете курмуване и от притеснение направих грешка и отново ме скъса. Дала съм толколкова много пари, че не ми се иска да се отказвам, но ако ми се падне следващия път същия изпитващ,не мисля да карам. Знаете ли кога се разбира кой ще е изпитващ?
Здравей, много съжалявам за случките ти. Аз лично имам ааадски много допълнителни часове, и ако ме скъсат, ще ми е много гадно.
На въпроса ти, не съм сигурна дали е възможно да разбереш кой ще бъде, особено след случилото се преди 2 седмици. Можеш все пак да попиташ инструктора ти дали няма някаква информация.... той присъства ли на изпита? Не каза ли нещо?
Би ли споделила и в кои райони си карала курса и къде те е прекарал на изпита?

# 282
  • Мнения: 1 049
Здравейте момичета,
Записах курсовете преди месец и половина. Миналата седмица се явих за първи път на практически изпит. Карах перфектно, но в последните минути ме вкара в тясна улица с двупосочно движения, аз бях в лявата пътна лента, защото в моята лента имаше паркирани коли. За да пропусна насрещно движещия се автомобил влязох между две паркирани коли. Изпитващия дори не ми даде възможност да изкарам колата, директно ми хвана волана и ме скъса. Така бях навлязла, че можех да я изкарам.
Днес отново се явих, отново ми беше същия изпитващ. Още преди изпита, докато ни четеше инструктажа в ДАИ, той започна да се заяжда с мен. Карах в съвсем различен район от този, на който ми бяха часовете курмуване и от притеснение направих грешка и отново ме скъса. Дала съм толколкова много пари, че не ми се иска да се отказвам, но ако ми се падне следващия път същия изпитващ,не мисля да карам. Знаете ли кога се разбира кой ще е изпитващ?
Здравей, много съжалявам за случките ти. Аз лично имам ааадски много допълнителни часове, и ако ме скъсат, ще ми е много гадно.
На въпроса ти, не съм сигурна дали е възможно да разбереш кой ще бъде, особено след случилото се преди 2 седмици. Можеш все пак да попиташ инструктора ти дали няма някаква информация.... той присъства ли на изпита? Не каза ли нещо?
Би ли споделила и в кои райони си карала курса и къде те е прекарал на изпита?

Не съм от София. Да, инструктора беше с мен. Защити ме, но вече изпитващия "ми беше помогнал" и се видя на камерата.
Вчера на кормуването инструктора ме попита дали искам да ми е същия изпитващ и аз го попитах дали знае кой ще ми е. Той ми каза, че се разбира едва на изпита. Но аз си мисля,че може би е знаел предварително и не е искал да ми каже за да не се притесня допълнително.
Иначе и аз съм взела много допълнителни часове. Преди това не бях карала и имах нужда от тях. Но ми е много гадно, научих се да карам. Най-ироничното е, че и изпитващия ми го каза, след като свърши изпита.

# 283
  • Мнения: 432
Здравейте момичета,
Записах курсовете преди месец и половина. Миналата седмица се явих за първи път на практически изпит. Карах перфектно, но в последните минути ме вкара в тясна улица с двупосочно движения, аз бях в лявата пътна лента, защото в моята лента имаше паркирани коли. За да пропусна насрещно движещия се автомобил влязох между две паркирани коли. Изпитващия дори не ми даде възможност да изкарам колата, директно ми хвана волана и ме скъса. Така бях навлязла, че можех да я изкарам.
Днес отново се явих, отново ми беше същия изпитващ. Още преди изпита, докато ни четеше инструктажа в ДАИ, той започна да се заяжда с мен. Карах в съвсем различен район от този, на който ми бяха часовете курмуване и от притеснение направих грешка и отново ме скъса. Дала съм толколкова много пари, че не ми се иска да се отказвам, но ако ми се падне следващия път същия изпитващ,не мисля да карам. Знаете ли кога се разбира кой ще е изпитващ?
Здравей, много съжалявам за случките ти. Аз лично имам ааадски много допълнителни часове, и ако ме скъсат, ще ми е много гадно.
На въпроса ти, не съм сигурна дали е възможно да разбереш кой ще бъде, особено след случилото се преди 2 седмици. Можеш все пак да попиташ инструктора ти дали няма някаква информация.... той присъства ли на изпита? Не каза ли нещо?
Би ли споделила и в кои райони си карала курса и къде те е прекарал на изпита?

Не съм от София. Да, инструктора беше с мен. Защити ме, но вече изпитващия "ми беше помогнал" и се видя на камерата.
Вчера на кормуването инструктора ме попита дали искам да ми е същия изпитващ и аз го попитах дали знае кой ще ми е. Той ми каза, че се разбира едва на изпита. Но аз си мисля,че може би е знаел предварително и не е искал да ми каже за да не се притесня допълнително.
Иначе и аз съм взела много допълнителни часове. Преди това не бях карала и имах нужда от тях. Но ми е много гадно, научих се да карам. Най-ироничното е, че и изпитващия ми го каза, след като свърши изпита.
Разбирам те абсолютно! Все едно ги пиша аз тези неща... с изключение на това, че все още не съм се явила на изпит, понеже разбрахме, че ще пускат в различни райони, от тези, в които е било курмуването. Предполагам, че и в твоя град е кофти да караш по непознати райони... тук в София мен би ме спекло доста.
Хубаво е това, че инструкторът ти те е попитал дали искаш да е същия... явно има начин да те сложи при друг.
Не се отказвай, а давай смело напред, сигурна съм, че ще го вземеш. Аз съм човек, който мрази несправедливостта и ако бях в твоята ситуация, вероятно щях да се сломя доста и да се откажа. Но виждайки отстрани нещата, бих те посъветвала да се мобилизираш и да го вземеш. Сигурна съм, че имаш уменията да го направиш!! Simple Smile

# 284
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Няма как да се разбере кой ще ти е изпитващ, в деня преди изпита "се тегли жребий" кой даяджия в коя школа ще е и ще го видиш едва в центъра или там където ви събират за проверка на личните карти. Не се отчайвай, но дори с допълнителни часове, ако даяджията е гад, нищо не може да те спаси. Може да си минеш перфектно маршрута, но както се казва муха да ти пръдне в колата и заради нея ще те скъса. Това не значи че си некадърен шофьор или нещо такова, просто имам чувството че обичат да те мачкат и да гледат че си разстроен или отчаян.
Първият път мен ме скъсаха. От 10 човека в протокола, той пусна само 3. Интересното е че всички момичета бяха скъсани. Първото момиче се разплака, второто много се тюхкаше, а той изглеждаше видимо доволен от случващото се. Аз като трета пък изобщо не мръднах, тактиката му беше в края да ти натяква грешката и колко близо всъщност си бил до успешния финал, еееей толкова мъничко не ти е достигнало. Мен ме скъса на един ляв завой в кръстовище, била съм се забавила 3 (три) секунди повече от колкото трябвало. Не трепнах, просто казах на инструктора че ще се гледаме още малко и няма скоро да се оттърве от мен, общо взето го приех с усмивка. Даяджията не очакваше такава реакция от мен и май не му стана приятно, но инструкторът ми много го беше яд, каза че е можело да ме пусне ако реши. Взех го от втория път, тогава се падна един, който беше по-разбран и не се заяждаше за дребни неща (макар че ми загасна колата, той не ми го натякваше). Това беше единствената ми грешка.
Та горе главата, не сте виновни вие че на изпитващите някой им е изял таратора с вилица  Wink

Общи условия

Активация на акаунт