Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 12

  • 80 551
  • 782
  •   1
Отговори
# 675
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 037
Ами по принцип, който е зад учебна кола на кръстовище или изобщо в движението си знае, че ще чака, ако не може да чака, изпреварва и няма драма! Така казваше моят инструктор. Сега и аз съм така Grinning
Ще свикнеш, но като си притеснена ще е по-трудно и бавно. Кажи му го на инструктора. Все пак той има изгода да те учи!

# 676
  • Мнения: 3 732
И на мен ми се случва да съм зад учебна кола. Псувам ги, пазя дистанция и чакам. А знам че не съм кой знае колко повече от тях ...

Никой не се е родил научен. Едни се учат по - бързо, други по - бавно. Само който не е поискал, той не се е научил. Търпение и здрави нерви + добри учители, макар и непознати като съфорумците.

# 677
  • Мнения: 3 044
Аз май като цяло съм притеснителна. Като зад мен има коли и почвам да мисля сега да не ги бавя, да не им преча, да не би да бързат хората... Ама ще ми се ядосат ли сега..

# 678
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 037
Ако можеш на този етап да изключиш това Hug
Хората си знаят за учебните коли!

# 679
  • Мнения: 3 732
Това са страхове/бръмбари в главата ти - нереални са. Който бърза, ще те изпревари.
Хич да не ти пука!

# 680
  • Мнения: 3 044
Ще се пробвам! Благодаря! 😊

# 681
  • Мнения: 3 732
Да пишеш после ...

Тук сме за да си помагаме!

Пиши дали е станало...

# 682
  • София
  • Мнения: 989
FlameV По-полека, ще се научиш. Към момента си гледай напред пътя - това кой ти свирка, бави и прочее
въобще се опитай да го изключиш от списъка с неща, за които да се притесняваш Simple Smile
Относно кръстовищата  - препоръчвам отново да си припомниш правилата за предимство на пътя / от закона или листовките/ и ще ти се поизясни накъде и как да се съобразяваш с другите, а и те с теб. Аз така направих.
За изпреварването - аз също се притеснявам, но забелязах, че ако съм си подала сигнала навреме, тези отзад
леко поизчакват, но пък не леж на тази кълка Simple Smile. С времето ще имаш и тази преценка.
Инструктора нещо не ми допада, от това, което пишеш, но май си трябва докрай да си с него. По-скоро се съсредоточи върху самото каране /щом си на 8ми час/ и по-натам, това вече става автоматичен процес, който ти позволява да обърнеш внимание на всичко останало на пътя.
Много се разпрострях, извинете ме. Успех и кураж, FlameV!

# 683
  • Мнения: 3 044
Pilito, благодаря! Аз знам правилата за движение, разпознавам знаците. Листовките даже ги изкарвам в сайта (да не повярва човек). Но ми трябва повече време 1. да ги видя къде са знаците, 2. да асимилирам кой с предимство, кой не...Не ми е машинално..Та той ми се кара, че се бавя с ориентацията в ситуацията.
Кара ми се и че ме е страх да увеличавам скоростта хах..

# 684
  • Мнения: 1 672
Това за което говориш се постига с каране.Няма как да се качиш на колата и веднага да се случи.При някои отнема повече време, при други по-малко.

Аз също бях бавна, и сега карам с 30 понякога в нова среда, иначе си направих маршрути на придвижване и там ми е ясно всичко.

Като се возиш гледай ситуацията не като пътник вече, а като шофьор, на мен това много ми помогна.Както и разговорите със съпруга ми, той много ми помогна, да не кажа че ми разясни повече неща от инструктора.

# 685
  • Мнения: 1 710
И аз имам проблем с бързото ориентиране в кръстовищата. Нямам рутина, всичко го мисля и премислям и това ужасно много ме напряга. Вече имам книжка от няколко месеца и вместо да ми става по-лесно, все повече се шашкам и все по-трудно се навивам да шофирам. Първите дни имах стахотен ентусиазъм и почти всеки ден карах по малко. Сега не съм сядала зад волана от няколко седмици.

# 686
  • София
  • Мнения: 2 356
Флейм, според мен смени инструктора овреме

# 687
  • Мнения: 3 044
Досега бях на кормуване. Паркирах няколко пъти.."паркирах " е силно казано хахаха

# 688
  • София
  • Мнения: 989
С инструктора всъщност незнам дали можеш да го смениш по средата на часовете кормуване - не беше ли да стигнеш до изпит и тогава при невзет такъв можеш да смениш школата?
Флейм, гледаш отдалече знаците, още преди да си наближила кръстовището. Още повече и че трябва да се пристроиш в съответната лента, оттам насетне е лесно, изчакваш си зеленото Simple Smile Разбира се, има и малко по-овъртяни кръстовищни ситуации, като при ляв завой да имаш насрещно движение, което съответно да изчакаш, но при такива ситуации инструктора трябва да те подготви. Изобщо гледай напред и как се придвижва трафика при кръстовище, това ще ти подскаже освен останалите знаци какво следва за теб. Според мен все още се притесняваш като цяло, просто се отпусни и ще видиш знаците Simple Smile
МaргиНямаш ли възможност някой да бъде с теб докато караш? Аз взех книжка преди няколко месеца, и не ми се смейте, но още сама не съм карала - искам до детайли да си овладея кола и всичко останало, което смятам, ще ми даде спокойствието да карам нататък без придружител. Но това е моя начин и отделно имам възможността да ми помагат за това.

# 689
  • Мнения: 2 328
Аз пък точно обратното, карам сама. Возя децата където трябва, но главно си карам сама. За пръв път в събота возих брат ми. Някак нямам самочувствие да возя друг шофьор, особено ММ, който е пример за мен и му се възхищавам много как шофира.

Общи условия

Активация на акаунт