Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 447
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 15 660
  • София
  • Мнения: 7 808
Много утешително, няма що! Sad
"Нискобюджетният тероризъм" е почти невъзможен за предовратяване
Да не се впускаме в демагогия - каза неотдавна пред АФП френската сенаторка Натали Гуле, съпредседателка на анкетната комисия за борбата с джихадистките мрежи, с възможностите на всички разузнавания на този свят няма начин да предотвратим такива нападения.
"Да погледнем истината в очите. Лъжа е да внушаваме на хората, че ако изпъдим мюсюлманите или затворим джамиите, проблемът ще бъде решен. Напротив, това ще засили доводите на "Ислямска държава", добави тя. "Някой подкарва колата, засилва я срещу хората... За нещастие се налага да свикваме с тези неща и всеки да бъде бдителен", заключи парламентаристката.

Как да не му се доповръща на човек от подобни идиотзми.  Sick

# 15 661
  • Мнения: 15 960
Документите са изтекли към пресата. Има много коментари под статиите, не са очаровани от случващото се.
http://www.hln.be/hln/nl/1265/Onderwijs/article/detail/3237324/2 … ver-de-keel.dhtml

Директорът излезе с изявление в пресата - не отрича фактите, отдавна се работело по въпросът с дерадикализацията и превенцията, не разбира как е изтекла информацията, всичко би трябвало да е конфиденциално, очаквал гневните реакции на останалите родители.
Значи проблемът е в изтичането на информацията, да не би някой толерантен да прогледне каква бодра нова смяна се отглежда.

# 15 662
  • Мнения: 8 567
Обаче, ако етническо белгийче, християнче, прави знак за рязане на глави на мюсюлманчетата и заплашва, че ще ги избие, какви ще са последствията мисля, че всички подозираме.

# 15 663
  • Мнения: 2 859
Обаче, ако етническо белгийче, християнче, прави знак за рязане на глави на мюсюлманчетата и заплашва, че ще ги избие, какви ще са последствията мисля, че всички подозираме.


Те не са агресивни, ако се случи някое да прояви агресия, има някаква медицинска причина и след като е диагностицирано отива в специализирано училище. Агресията въобще не се толерира.

# 15 664
  • Мнения: 15 960
А този знак не е ли агресия?

Направо не мога да повярвам в какво се превръща Европа...Стени, ограждения по улиците, постоянно нахлуващи с лодки, страните все повече заприличват на Израел с атентатите /само че без тяхната система за сигурност, че не е много толерантна/. А хората се оглеждат и ослушват постоянно, да не изскочи някой изпаднал в амок. След снощното клипче от Мюнхен съм потресена, това не е вече Европа...

# 15 665
  • Мнения: 8 567
Но пък не е скучно еднообразна.

Zon, имах предвид как ще реагират институциите, например  социалните, ако родителите  нахъсват християнчетата си да колят правоверни.

# 15 666
  • Мнения: 14 705
Я, лъч надежда

Няма да спечелим войната с правилата на мира, коментира кметът Естроси.

Значи все пак сме във война
Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/analizi-i-komentari/eksperti-biyat-trevoga- … a_news538053.html
Нещата ще си дойда на място,когато всички приемат исляма и се забулят.Какво сега има да му мислят как да променят инфраструктурата?Някоя и друга бройка ''неверници''дава фира,много важно.
Веднага след тер-акта в Барселона гледах филм за превенцията в британското у-ща.90% от учениците са мюсюлмани.Огромна бройка увити,омотани момичета,страховита гледка.Не вярвам в тези превенции,дерадикализаии и т.н.
Ако неверници родители научат детето си да е агресивно към ''правоверните'',ще им отнемат децата и ще ги дадат на отглеждане на толерантна гей двойка например.Срещу щедро възнаграждение разбира се. Mr. GreenОсвен това се съмнявам такова дете да не пострада,когато 90% от другарчетата му се нахвърлят в/у него,защото е прасе.

# 15 667
  • Мнения: 2 859
А този знак не е ли агресия?

Разбира се, че е агресия и много повече, това което стои зад този знак, иначе нямаше да е в доклада и да се вземат мерки.
Тези процеси на радикализация не са от вчера.

# 15 668
  • Мнения: 2 143
АЗ! А да, ще черпите че не минават през Резово.
п.с. Не отказвам хубавите ракии Stuck Out Tongue Winking Eye

# 15 669
  • Мнения: 2 859
Zon, имах предвид как ще реагират институциите, например  социалните, ако родителите  нахъсват християнчетата си да колят правоверни.

Ако се прецени, че има риск за детето, ще го настанят в приемно семейство и ще работят с родителите за да се коригират нещата, ако е възможно.

Няма подробности за конкретния случай по работа с детето и родителите, защото други служби са отговорни за това и информацията наистина е лична и служебна тайна. Но със сигурност са работили и работят по всеки случай индивидуално с всяко проблемно дете и родителите.


Аз винаги съм се чудела, като не ти харесва дадена страна, хората и всичко останало, ами още повече като и ги мразиш, защо продължаваш да се навираш в страната им и не се изнесеш някъде, където ще ти харесва. То вярно, че много радикализирани се изнесоха към Сирия и Ирак, цели семейства с малки и големи деца, но някои взеха, че започнаха да се завръщат, нещо не им понесе бленувата 'държава'.

# 15 670
  • Мнения: 1 945



Аз винаги съм се чудела, като не ти харесва дадена страна, хората и всичко останало, ами още повече като и ги мразиш, защо продължаваш да се навираш в страната им и не се изнесеш някъде, където ще ти харесва. То вярно, че много радикализирани се изнесоха към Сирия и Ирак, цели семейства с малки и големи деца, но някои взеха, че започнаха да се завръщат, нещо не им понесе бленувата 'държава'.
Харесва им страната . Такива балъци, които хранят своите убийци няма къде другаде да намерят .
А, защо са дошли ? Защото са "правоверни" и искат да ви смачкат и чувстват че сте им длъжни ..
Те искат да ви подчинят ...джихад водят срещу християните ако още не сте схванали .
Исляма значи подчинение .

# 15 671
  • Мнения: X
Значи ако чавето на правоверния показва с ръка все едно ще заколи някого то се позовават на толерантност, културни особености и дискриминация но не го дават в приемно семейство и не се разботи с родителите че това е недопустимо
Но ако е детето на неправоверния вече е ксенофобия, расизъм, нетолерантност, агресия и държавата се появява с всичките й инструменти за натиск
Ми то на тия примати насилието си им е културна особеност
Момичета, почвайте да търсите кройки за фереджета, шариата идва

# 15 672
  • Мнения: 1 945
Много утешително, няма що! Sad
"Нискобюджетният тероризъм" е почти невъзможен за предовратяване

Как да не му се доповръща на човек от подобни идиотзми.  Sick
На мен не ми се повръща, на мен ми се стреля .

цитат от статията :


"Тази терористична стратегия е насочена към цяла Европа; властите трябва да се готвят за продължителна конфронтация и да разчитат на издръжливостта, характерна за демократичните общества, добавят те."

Т.е какво ни казват в очите : разчитаме на мълчанието на агнетата тръгнали към своето заколение .


"Да погледнем истината в очите. Лъжа е да внушаваме на хората, че ако изпъдим мюсюлманите или затворим джамиите, проблемът ще бъде решен. Напротив, това ще засили доводите на "Ислямска държава", добави тя. "Някой подкарва колата, засилва я срещу хората... За нещастие се налага да свикваме с тези неща и всеки да бъде бдителен", заключи парламентаристката. [/i]
Как да не му се доповръща на човек от подобни идиотзми.  Sick
Айде бе ...!!! Лъжа ли ...я, пак
Виж как знаят какво да направят .
 Депортация на всички "правоверни" и затваряне на джамийките им .
Яйде на бас , че когато ги няма тези фенове на алах -няма и да има атентати . Търси се човекът !

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 21:06 от ***vasilena***

# 15 673
  • Мнения: 1 945


Направо не мога да повярвам в какво се превръща Европа...Стени, ограждения по улиците, постоянно нахлуващи с лодки, страните все повече заприличват на Израел с атентатите /само че без тяхната система за сигурност, че не е много толерантна/. А хората се оглеждат и ослушват постоянно, да не изскочи някой изпаднал в амок. След снощното клипче от Мюнхен съм потресена, това не е вече Европа...
Нина, ти не можеш да повярваш , а питаш ли ме мене, че аз знаех във какво ще се превърне , докато други шматки
говореха за пари и работна ръка
http://www.bg-mamma.com/?topic=868510.msg31602710#msg31602710
http://www.bg-mamma.com/?topic=868510.msg31605627#msg31605627

# 15 674
  • Мнения: 10 077
Скрит текст:
Вчера публикуваха в пресата извадки от доклад за борба с радикализацията в училищата в Белгия за изминалата учебна година.
Бяха публикувани извадки от доклади за едно кльотерсхоол (децата са на възраст от 2,5 до 6 години, т.е. детска градина) в Ronse.
Децата показвали признаци на радикализация:
- цитирали извадки от Корана на арабски по време на игра
- не идвали на училище в петък и също така по време на техни религиозни празници
- едно момиченце на 3 години вече си 'имало' годеник в Мароко за който трябвало до се ожени, когато стане на 18
- друго момиченце отказвало да подава ръка на момчета за поздрав и да седи до момчета

- отказвали да участват и правят също така определени занимания и задачи, защото не пасват на религиозните вярвания

- изказвания, че коледните елхи стоят само при прасетата
 
Но това не е всичко:

- едно дете отправяло заплахи за убийство към 'неверниците' и наричало другите деца свине, и правело движения с пръст по гърлото, че ще ги заколи

- при разговор с родителите е установено, че те подкрепят детето си и се смеят на това.

Експерт от Министерството на образованието коментира, че в основното училище, където децата са по-големи не са наблюдавани такива явления, защото децата вече осъзнават кое могат да кажат и кое не.

По-големичките вече са по-кротички, пък най-големите са безопасни и послушни овчици. Twisted Evil
Няма от какво да се плашим.
На тоя не му ли идва наум, че малките нямат задръжки, а по-големите знаят как да си крият
радикалните настроения.
Родителите на белгийчетата дали му вярват?

Общи условия

Активация на акаунт