Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 095 210
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 20 025
  • Varna
  • Мнения: 2 596

У нас се завъртяха днес 4 натовски кораба и изскочи ''голяма'' новина:в Черно море няма мигранти.Ами те си минават необезпокоявани по сухоземен път.Времето не е най-добро за походи,ще видим като се стопли.
http://dnes.dir.bg/gallery.php?id=26870204&page=3#topnav

Силвърче,

докато слушах новината за натовските кораби и си казах.....Айдеее, Фронтескарите няма да са сами, ще си имат яка подкрепа.
Ей, сЯ хвърлих един поглед от балкона.....единият кораб на Морска гара пред носЪ ми. Като се пооправи времето в Черно море, може направо на Морска гара да ги стоварват мамините горканчовци, ако те решат
да ползват и морето като булевард, освен сухопътната ни граница.....оградена със" най-здравата" ограда.

# 20 026
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
кратко уточнение: в тази тема влизам, за да мога набързо да прочета нещо критично и смислено по темата горе, а именно :Тълпи от мигранти към Европа:.

повечето в тази тема сме съгласни, че е необходимо време, за да се достигнат до критичните анализи и реални новини, които не захаросват реалността и не всеки има време сам за себе си да търси.

всякакви лирични отклонения са ми безсмислени в тази тема.
ако искам да си бъбря с някого, има начин да го направя, но не и да разводнявам темата.  Wink

за GEZ съм го написала, не за да обидя някого дали си плаща таксите. явно така е било схванато... Wink
дадах възможност на Мила да провери що за такса е това, но уви.

Скрит текст:
в Германия могат да се укрият данъци, да се спести от това или онова, но само от GEZ  няма измъкване!
всеки плаща.

това е такса, чрез която се финансират обществените телевизии и радио.
в Германия НЯМА държавна телевизия, няма централна масмедия. със закон няма. трябва ли да уточния, че това е резултат от хитлеровата злоупотреба с медиите?!...

затова ARD, ZDR, die dritten (който иска да провери кои са те), KiKa (детския канал), 3sat, arte (последните две мисля частично, защото там участват Швейцария и Австрия също) се финансират от тази такса.
т.е. всеки един плаща всеки месец, за да се финансират тези медии и да са независими. дали от рекламодатели или от другаде.
от die dritten има доста разследващи журналисти, които разкриват разни механизми за прескачане на закона, които дават доста голям политически и обществен отзвук (търговия с оръжие на държ. ниво или в даркнет, укриване на данъци и прочие теми).

в тези канали скечовете с политици, както и критикуването им чрез комедиране е нещо нормално, подобни предавания са институции.
heute-show е едно от тях. има 18 награди.
да припомня, че в подобен формат, беше изпята онази песничка за Ердоган. неговата реакция я помните.
между другото този закон, по който Ердо повдигна обвинения отпадна вече, не съществува вече в Германия.
да се каже, че ARD е канал на Меркел, а ZDF на Шулц е просто много повече от fake news.
то е неразбиране как нещо функционира.


Само аз ли съм изненадана от този развой в лични отношения? 

не си само ти.  Confused

тези дни бяхме доста насам-натам, дори и във Фра с градския транспорт и забелязах, че има много малко орки. незнам дали им е студено или са прибрани, но видях много малко. newsm78
предполагам (нямам инфо, само така си мисля), че пак са включили german way да решат проблема.
бавно, методично, без да се вдига шум.
споменах преди няколко поста, че прочетах в местния вестник, че много мигранти били принуждавани да вземат премията за доброволно напускане. това е един от методите на german way...

сега покрай олимпиадата в Кореа, дават доста предавания за Сев. Корея и Ким.
на няколко места чух да казват, че Ким си разширява атомната програма, защото му е ясно, че без атомно оръжие, ще го сполети съдбата на Сирия, Либия, Египет....
Т.е. знае се явно, кой мъти водата, щом толкова директно го казват. newsm78

случващото се в Сирия също го намирам за обезпокояващо...
много обезпокояващо.

# 20 027
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545

И относно социалните плащания - аз не познавам българки, които да получават детски, но затова пък, за ромите (и изобщо малцинствата), раждането на деца е бизнес (от който се изхранва цялото семейство).
За образованата жена, детските не са стимул, защото те са нелепо малка част от необходимите средства, за да отгледаш образовано и мислещо дете. За малцинствата, това не е приоритет. За капитала- също. И това е причината за джендър простотиите, за "равенството", за "социалните плащания".
Ограничи мислещите хора да се възпроизвеждат, направи ги малцинство и си осигуряваш роби...

Сериозно?! Нито една? Къде е раят, в който живееш? Simple Smile
Аз пък познавам много, защото също се редя на опашката. В района май не живеят цигани, не съм виждала да чакат за помощи. Но е илюзия да се смята, че петчленно семейство може да се издържа с 260лв. детски.И помощта за отопление да добавим, пак не стига. Казвам го като майка на три деца. Моето не е точно от мерак, стечение на обстоятелствата е. Но свикваш да се задоволяваш с по-малко и да се лишаваш от някои неща. Намираш смисъла на щастието в друго.
 Циганите се издържат от работа на черно, носят дрехи от казана, харизани,или просто много евтини, другото са измами, кражби и далавери. Това са мнозинството. Наемали сме млади цигани за тежка физическа работа.Тези, които се съгласят,работят много. Българите са голяма рядкост, не само че не искат, ами и не могат, не издържат. Куриоз беше при саденето на едни растения, когато момчето, българче, не успяваше да работи и колкото мен.
  Ако циганите имаха необходимост и възможност да работят, може би и децата им щяха да имат интерес да учат, разбира се с малко кютек, само с добри намерения не става. Така стои и въпросът с мигрантите, помощите няма да са вечно,нито достатъчно, като няма работа за тях, ще стане по-страшно и от циганска държава.

# 20 028
  • София
  • Мнения: 7 812
  Ако циганите имаха необходимост и възможност да работят, може би и децата им щяха да имат интерес да учат, разбира се с малко кютек, само с добри намерения не става. Така стои и въпросът с мигрантите, помощите няма да са вечно,нито достатъчно, като няма работа за тях, ще стане по-страшно и от циганска държава.
За съжаление точно тук се получава един порочен кръг. Няма как необразован, а често и неграмотен човек да получава добри трудови доходи, а за получаване на образование и квалификация е необходимо да се вложат най-малкото поне усилия и време, за да се усвоят нужните знания и умения, даже и образованието да е безплатно. А какъв е стимулът за това, ако социалните помощи са достатъчни за индивида да оцелява физически и да се размножава? Защо му е да се напъва да учи и работи, ако минималните му потребности са задоволени и това му стига? Като прибавим към това и факта, че отвсякъде му се обяснява какви са му правата и колко много обществото му е длъжно, защото е нуждаещ се - картинката става пълна. Вече цели поколения от т.нар. "малцинства" си живеят и се възпроизвеждат,  без да разберат въобще какво значи думата "работа". Благодарение на милозливата политика на управниците ни към пришълците - уж "бежанци"  Wink новоизлюпените "европейци" попълват редиците на маргиналите.
Само един пример - от ТУК: 43 млади семейства, почти всички с миграционен произход, са успели да източат от социалните фондове в Хамбург около 141 000 евро чрез представяне на фалшиви документи, че уж били на обучение или си търсели работа, ама фирмите им отказвали.
Ами защо им е да учат или работят, щом и без това им плащат? Зомбираните европейци се напъват да работят и да гонят карирера, защото са научени от малки, че това е единствено правилният начин да се живее - да получаваш, ако работиш и даваш от себе си. Е, работят и дават - за да получават онези, които са усвоили, че може и иначе и са си построили своя си комунизъм...

# 20 029
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
напоследък като си летя и самолетът е пълен с доста роми.
чисто облечени (добре не бих казала, не е моят вкус, но дрехите са нови, чисти и поддържани).
не са натрапчиви - не са много шумни, няма много злато по тях.  Crazy

та споделих това с една приятелка и тя ми каза, че зълва й работи като учителка в Кърджалийско и много от ромите, които са в чужбина и работят, й звънят и я карат да натиска децата им да учат и да изкласят училище.
та явно има промяна в начина на мислене. поне при една част от тях.

# 20 030
  • България
  • Мнения: 6 291
Предполагам, видяхте новината за протеста в Италия-
"Антифашистки протест събра хиляди италианци в Мачерата"
http://dnes.dir.bg/news/italia-protest-fashizam-bezhanskiat-nati … est-26870703?nt=4
  Малко снимки от протеста на италианците(има и видео в сайта на една тв):

  Цял живот съм си мислела, че италианците не са силно пигментирани. Обаче съм се лъгала, очевидно  Crazy.

# 20 031
  • Мнения: 676
Местни са. Няма две мнения. Не знам какво да напиша, че няма да е хубаво и зелено.

# 20 032
  • Мнения: 2 600
Аз пък попаднах наскоро на публикувана карикатура, за която първата ми мисъл, беше че е фейкнюз. Твърдеше се, че е германска, от 30-те години на миналия век. Тя е с надслов "Почерняването на Франция след 100 години", отдолу текст "Последните бели французи са голяма атракция в парижката зоологическа градина" като единият от тези последни бели французи е травестит, който се гримира.
Направих си труда все пак да я потърся, в библиотеката на университета в Хайделберг има факсимиле от списанието за политически карикатури "Кладерадач" от април 1932 г., някой от броевете 14 до 17, това не можах да разбера. И някой наистина е "видял" такова бъдеще за Европа.
Това е картикатурата от сайта на библиотеката:   http://digi.ub.uni-heidelberg.de/diglit/kla1932/0256
Това е пак тя, в по-удобен за гледане вид: https://cs8.pikabu.ru/post_img/2018/01/03/8/151498423413080205.jpg

# 20 033
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 560
Хахаха, малките с по едната вежда много ме кефят...

# 20 034
  • България
  • Мнения: 6 291
Аз пък попаднах наскоро на публикувана карикатура, за която първата ми мисъл, беше че е фейкнюз. Твърдеше се, че е германска, от 30-те години на миналия век. Тя е с надслов "Почерняването на Франция след 100 години", отдолу текст "Последните бели французи са голяма атракция в парижката зоологическа градина" като единият от тези последни бели французи е травестит, който се гримира.
Направих си труда все пак да я потърся, в библиотеката на университета в Хайделберг има факсимиле от списанието за политически карикатури "Кладерадач" от април 1932 г., някой от броевете 14 до 17, това не можах да разбера. И някой наистина е "видял" такова бъдеще за Европа.
Това е картикатурата от сайта на библиотеката:   http://digi.ub.uni-heidelberg.de/diglit/kla1932/0256
Това е пак тя, в по-удобен за гледане вид: https://cs8.pikabu.ru/post_img/2018/01/03/8/151498423413080205.jpg
Коментарът е излишен  Tired.
Май трябва да има и възможност, като във фейсбук, да добавяме подходяща емотиконка под даден пост.
 smile3518 Тази е моята.
 

# 20 035
  • Мнения: 14 796
  ShockedНаправо съм в шок.

# 20 036
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Стига бе, този който го е нарисувал това през 1932 година е не гений ами
незнам какъв да го нарека. Ни астролог, ни врачка защото те не говорят ясно и ти
сам трябва да си тълкуваш това което ти казват. Баш пък такова прозрение..... Shocked
До колкото си спомням, ошоколодяването на ФранЦата започва през 1960 година. Ако
се бъркам, моля да бъда извинена и поправена.
В шок съм и аз.

# 20 037
  • Мнения: 8 860
Не е изненадващо. Франция и Албания са европейските държави, които ще изчезнат.
Япония е азиатската.

# 20 038
  • Мнения: 1 124
Не е изненадващо. Франция и Албания са европейските държави, които ще изчезнат.
Япония е азиатската.
Япония няма да изчезне. Японците са много и са големи патриоти. Чудеса могат да направят, но Япония няма да отстъпят. Ако някой се опита, ще го издуха "божествения вятър". Само атомна бомба може да ги сломи.
А Франция...само провинцията донякъде е останала френска.
За Албания не разбрах.

# 20 039
  • София
  • Мнения: 7 812
Това е картикатурата от сайта на библиотеката:   http://digi.ub.uni-heidelberg.de/diglit/kla1932/0256
Това е пак тя, в по-удобен за гледане вид: https://cs8.pikabu.ru/post_img/2018/01/03/8/151498423413080205.jpg
Идеята на тази карикатура, предполагам, е навеяна от модните тогава идеи на Калерги за Паневропа и плановете за смесване на расите, т.е. практическо унищожение на бялата раса. Този т.нар. "План Калерги" e публикуван някъде в периода между 1923 и 1925 г. в книги и манифести. Това сме го коментирали тук, в предишната тема.
За справка - през 2010г. Фрау Меркел е получила наградата "Европа" на Фондация "Куденхов-Калерги" - от ТУК Разбира се, това е просто съвпадение и няма нищо общо с миграционната й политика.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт