Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 731
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 21 795
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
Значи и в Унгария не можем да се скрием
Cry

# 21 796
  • Мнения: 5 500
Ааааа, можем,можем,
чичко Орбан каза че ще приема изгонените от Европа християни.
Само не знам унгарски как ще научим   Laughing

# 21 797
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
Ааааа, можем,можем,
чичко Орбан каза че ще приема изгонените от Европа християни.
Само не знам унгарски как ще научим   Laughing
Ужас. Миналата година, улицата, на която беше хотела ми, нямаше една буква без отгоре някакви точки, чертички, кръгчета и чавки. 🤣
Запознахме се с една много възрастна дама, която знаеше немски. Хвана ММ под ръка, защото не можела да върви. Била съвсем сама, без роднини и приятели и ходела само на фризьор, откъдето се връщаше, защото това й били единствените социални контакти. Беше много шик бабка. Покани ни на чай, но бързахме. После дълго се шегувахме, че можеше да наследим къщата й и да имаме back up план, тоест къде да избягаме. Като гледам как се развиват нещата, все повече съжалявам за този чай🙄🤣🤣

# 21 798
  • Мнения: 5 500
Еее, нали Бг ви е back up план.Или и нас ни отписахте?

# 21 799
  • Мнения: 9 152
Еее, нали Бг ви е back up план.Или и нас ни отписахте?
На мен ми е.
Но за съжаление, никога няма гаранция къде ще пострадаме ..от кого ....и как. Мен много ме беше / ме е страх от тази тенденция, за която се пише тук в темата.....от всичко, което се случва......а се оказа, че пострадах от българин......който уж също алармираше за заплахата от " нашествениците".

# 21 800
  • Мнения: 10 067
Да, вече е говорил с Орбан.
Не знам какво да мисля. newsm78
Забелязвам, че в последните дни се говори и пише за бежанската криза много повече отколкото през
2015 г., когато ордите ни събираха очите с дивотиите си.
Може и да греша, де.
Борисов запозна Виктор Орбан с позицията на България по темата миграция
https://www.24chasa.bg/novini/article/6926562
Министър-председателят Бойко Борисов запозна в телефонен разговор унгарския си колега Виктор Орбан с позицията, която ще представи на работната среща в Брюксел в неделя по въпросите на миграцията и предоставяне на убежище. По-рано днес българският премиер беше изслушан по темата и от народните представители. Това съобщиха от правителствената информационна служба.

# 21 801
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
Еее, нали Бг ви е back up план.Или и нас ни отписахте?

Напоследък съм черногледа относно България. Виждам същите напъни, които имаше тук преди години. А и нали имаше "българско предложение" за разпределяне на бежанците, което точно Унгария отхвърли? Беше от началото на този месец. Борисов е шизофреник. Другия месец може пак друго да мисли.

# 21 802
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
На хърватската граници. Авторът на клипа твърди, че е от 18-06-2018 год.
https://www.facebook.com/semso.muminovic.56/videos/824174171110225/

Колко е странно, че от подобни кадри преди 3 години ми настръхваха косите, а сега ми се струва, че са някакси част от интериора в Европа. Светоусещането ми се промени на зряла възраст.

И аз не мога да си позная града - пред очите ми почерня, за година.

Не си единствена. На мене ми се случи още през втората половина на 2015-та и началото на 2016-та в Германия. Всяка седмица ставаше все по-зле и по-зле. По едно време си мислех, че си внушавам и ходех да чета немските форуми, за да си сверя часовника (дали, по дяволите, не ми се привижда).

Вече е много късно за Европа. Статията на живущият в Канада българин е самата истина за случващото ни се. Диктатура на една шепа болни, перверзни мозъци, които упражняват силен натиск, цензура и репресии над всеки несъгласен. Изроди, които се гаврят и с децата. Чудовищен геноцид над бялата европеидна раса и детрониране на християнската религия. Това си е жив фашизъм.

Guldenburg, за съжаление е късно.
Съгласна съм, че е фашизъм, но съм на мнение, че на шепата болни мозъци много им помага обществото. Никога, ама никога няма да забравя, как немците ходеха да посрещат мигрантите по гарите, как се подреждаха в редичка с плакатчета "Willkommen", как на работата ни предупредиха да не обсъждаме помежду си нищо във връзка с бежанците, как всички се подчиняваха безусловно, как никой не смееше да си отвори устата, как в един момент колегите ми започнаха да обясняват, че източно-европейците искали парите от ЕС, но били такива тъпи ксенофоби, че и кьорав мигрант не искали да приемат.
Та моето скромно мнение е, че специално в Германия, която продуцира целия дизастер в Европа, мнозинството от хората подкрепят тази политика. Изборите миналата година го доказаха. Вече не се сърдя на Меркел, защото те си я обичат и това е!

Мисля, че в Швеция положението е подобно. Жално ми е, в какво се превърна тая прекрасна държава. Швеция ще падне още преди Германия.

# 21 803
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не следя редовно новините в момента, но подучух, че Курц (или някой друг беше...  newsm78) иска да прави входен център в Албания, защото оттам върви в момента Балк. маршрут, т.е. онези пари от ЕС, на които се надяваше Бойко, веч не са налице и явно обръща лопатата, защото вижда дебелия.... не, че са се засилили много забрадени към Бг да идват, ама кой политик се интересува от това, те се интересуват само от пари...

в замяна сигурно са им обещали да им разгледат молбата за прием в ЕС по-бързо...
съвсем скоро Гърция призна Македония и им отвори пътя към ЕС и НАТО, т.е. има раздвижване на Балканите и Бойко не е от печалившите...

# 21 804
  • DE
  • Мнения: 76
OnDiNe_  Two Hearts
Вчера бях на преглед и с една много мила медицинска сестра, която от години познавам, се заговорихме за имената. Почна оттам,  че с моята фамилия била и прима балерината в Staatsoper и ме пита защо имам три имена. Обясних, че всички задължително имаме по три имена в Бг. И в следващия момент направо щях да получа инфаркт. Каза ми, че имала приятел от Ирак, който бил с много имена и се опита да му ги изброи. Направо онемях. Тази крехка, финна, мила, възпитана жена си имаше приятел от Ирак...И чак му беше запомнила вероятно фалшивите му имена. Тя посещава операта, ходи на балетни постановки и има приятел от Ирак, който само чака да го ожени за себе си и ще я запознае отблизо с иракските традиции. Аз никак не си го представям, седнал до нея да гледа танцуващи по чаропогащник балерини, които ще предпочете да изнасили и обвини, че са го предизвикали. Притесних се сериозно за тази винаги усмихната и много мила жена, стана ми много тъжно за нейните бъдещи сърдечни проблеми, които обичайно завършват с прерязано гърло. Тези хора, от някога велика нация, днес наистина са част от едно кастрирано стадо, те дори нямат инстинкт за самосъхранение. Не разбирам този самоубийствен уклон в немската нация, вероятно следствие от умишлено насаденото им чувство за вина към света. Много ме боли за тях, изобщо за Германия, за Европа. Искам да се освободят от това параноично чувство за вина, да се събудят и да си изчистят родината, като започнат от вещицата.


Eleonora_27,
и аз забелязах почерняването на Германия в края на 2015 и началото на 2016 и тогава осъзнах какво в действителност се случва. Изведнъж Германия ми заприлича на арабски халифат, хем живея в много добър немски квартал. Щом и тук почерня, разбрах, че това е една безкомпромисна и целенасочена политика. Наивно си мислех, че приматите няма да плъзнат навред, но уви. И днес ги срещнах, преминавайки през малкия парк до нас. Бяха 4-ма, непълнолетни или малко след пълнолетие. Настръхнах. Хилеха се и като се разминахме тръпки ме побиха, хем беше посред бял ден и имаше хора. Гледаха ме като натровени и започнаха високо да говорят и да се хилят. Ей, така се става и ксенофоб, и расист. Няма как да заобичам изроди, съжалявам, но не съм чак такъв толераст. Нито глупак. Нито пък се интересувам от дебилния им генофонд, но гледам, че германките се възползват от ебливите примати,  сякаш мъже не са виждали...

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 00:11 от Guldenburg

# 21 805
  • Мнения: 5 500
Еее, нали Бг ви е back up план.Или и нас ни отписахте?

Напоследък съм черногледа относно България. Виждам същите напъни, които имаше тук преди години. А и нали имаше "българско предложение" за разпределяне на бежанците, което точно Унгария отхвърли? Беше от началото на този месец. Борисов е шизофреник. Другия месец може пак друго да мисли.
Цъ,въобще не са същите напъни.
Ние нямаме много избор,или се затваря цяла Евр.,
или като фронтова държава-да си делим съкровищата.
Обаче като зависими от Джърманито и хванати за полата на Мамка им,
гледаме тя какво ще каже.

Ася -Да  Peace Курц е.

# 21 806
  • Мнения: 10 067
Сделка ЕС - Албания може да спаси Меркел
https://www.mediapool.bg/sdelka-es-albaniya-za-bezhantsite-mozhe … l-news280623.html
И после, ако Албания я приемат в съюза, какво ще последва? newsm78

# 21 807
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
....една много мила медицинска сестра, която от години познавам, ..... Тази крехка, финна, мила, възпитана жена си имаше приятел от Ирак...


добре де, защо да няма предразсъдъци спрямо теб, а да има спрямо него???
много западняци, западно от Виена, нямат нашите предразсъдъци спрямо мюсюлмани, защото нямат нашата колективна памет - турско иго.

аз отдавна не очаквам от някой, който е отворен спрямо мен, да бъде анти мюсли.
мъжът ми няма нищо против цигани, например Crazy
в Бг постоянно го дърпам, защото отдалече си личи, че не е балкананец и го нападат веднага, а той ми обяснява, че съм била много агресивна  Whistling
просто няма моя опит и не разбира. това е.

само да добавя: това, което германците не успяха през ВСВ, са го постигнали сега чрез икономиката или по-точно туризма.
парица-царица.
изразът не е случаен.

# 21 808
  • Мнения: 5 500
Сделка ЕС - Албания може да спаси Меркел
https://www.mediapool.bg/sdelka-es-albaniya-za-bezhantsite-mozhe … l-news280623.html
И после, ако Албания я приемат в съюза, какво ще последва? newsm78

Албания никога няма да влезе в ЕС.Те също го знаят.
Но хипотетично и аз си задавам същия въпрос.

# 21 809
  • Мнения: 10 067
michelle_ma_bell , за много събития изобщо не очаквахме да се случат, но се случиха.
Та вече всичко поставям под въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт