Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 388
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 21 810
  • Мнения: X
Страните от Африка отрязаха Европейския съюз за центрове за мигранти

Европейският комисар по миграцията Димитрис Аврамопулос призна, че нито една страна от Северна Африка все още не се е съгласила да приема центрове за проверка на мигранти, в които да се обработват кандидатурите на мигрантите, пише британският в. "Гардиън".

Подробности за плана на Европейския съюз за предотвратяване на удавянията на мигранти в морето се появиха днес, след като Италия разкритикува дневния ред на извънредната минисреща на високо равнище на ЕС в неделя в Брюксел, че не ѝ предлага достатъчно, за да ѝ помогне да се справи с пристигащите мигранти.

Аврамопулос заяви, че ЕС иска да "засили сътрудничеството" си с Алжир, Египет, Либия, Тунис, Нигер и Мароко, след като той обяви намерението за създаване на "схема за регионално дебаркиране".

Досега никоя африканска страна не се е съгласила да приеме центрове за проверка на мигранти, потвърди той. "Това трябва да се обсъди с тези страни. Официално предложение не беше сложено на масата", обясни Аврамопулос.

Идеята за центрове за обработка на мигрантите извън границите на ЕС остава бегла засега, като редица политически, практически и правни въпроси остават без отговор. Остава неясно например дали мигрантите на спасителен кораб в европейски води могат да бъдат върнати в северноафриканска страна.

Тахар Шериф, посланикът на Тунис в ЕС, заяви: "Предложението беше изпратено на ръководителя на нашето правителство преди няколко месеца по време на посещение в Германия, от Италия също сме получавали запитване, а отговорът е ясен: не!"

"Нямаме нито капацитет, нито средства за организиране на тези центрове за задържане. Ние вече страдаме много от това, което се случва в Либия, което е ефект от европейските действия", допълни представителят на Тунис.

Той подчерта, че страната му е изправена пред достатъчно проблеми с безработицата, като не иска да си навлича нови проблеми, докато Нигер заяви, че съществуващите центрове в страната, които приемат мигранти от лагери за задържане в Либия, вече са пълни.

https://news.bg/int-politics/stranite-ot-afrika-otryazaha-evrope … m_campaign=footer

# 21 811
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 526
Еее, нали Бг ви е back up план.Или и нас ни отписахте?

Напоследък съм черногледа относно България. Виждам същите напъни, които имаше тук преди години. А и нали имаше "българско предложение" за разпределяне на бежанците, което точно Унгария отхвърли? Беше от началото на този месец. Борисов е шизофреник. Другия месец може пак друго да мисли.
Цъ,въобще не са същите напъни.
Ние нямаме много избор,или се затваря цяла Евр.,
или като фронтова държава-да си делим съкровищата.
Обаче като зависими от Джърманито и хванати за полата на Мамка им,
гледаме тя какво ще каже.

Първо, малцинствата ни стават все повече, все по-нагли и все по-шумни. После, в агитация за ИК Борисов каза да решим дали искаме да ни бият жените или не. Гейовете и другите там и те все повече врещят. За пренаписването на историята не ми се говори (нали в Германия точно така е започнало) , за корупцията и лизането на европейски задници. Мъжете в бг отдавна не се чувстват мъже, най-малкото защото са бедни. Казарма вече няма, за да сме зависими от НАТО. Народът ни е също толкова "сварен до меко" и нито се бори вече, нито протестира.

# 21 812
  • DE
  • Мнения: 76
....една много мила медицинска сестра, която от години познавам, ..... Тази крехка, финна, мила, възпитана жена си имаше приятел от Ирак...


добре де, защо да няма предразсъдъци спрямо теб, а да има спрямо него???



Ти това сериозно ли ме питаш ? Все едно аз да не правя разлика между немец и арабин. Единият бял, синеок, възпитан, образован, а другият силно пигментиран, разпасан, мазен, неграмотен, нахален.
Мен винаги са ме приемали повече от добре немците, визуално не се различавам от тях, естествена блондинка съм, освен това съм добре възпитана и образована.
Дано ти се изясни.

# 21 813
  • Мнения: 5 500
OnDiNe_ не ми се спори.Мисленето на хората е различно.

Чакат старото поколение да си отиде щото е възпитано по друг начин и не хваща лесно на пропагандата на соросоидите.

Я,нали уж чак от Малта съфорумки дърпаха уши как Бг трябва да се превърне в едно голямо мигрантско бунище,
пък то какво излиза
https://www.mediapool.bg/italiya-nastoyava-malta-da-prieme-korab … a-news280618.html
Италия настоява Малта да приеме кораб с мигранти, спасени край Либия


Къде си бе Чек,да спретнеш сега един протест,да си отварят пристанището малтийците .....

# 21 814
  • Мнения: 14 703
Аз съм в Б-я и също съм черногледа и не я препоръчвам като вариянт.Не мога да посоча дори една причина човек да дойде тук,камо ли да се спасява. ooooh!Освен да си види близките или направи зъбите.Спасение има в страните от Вишеградксата четворка или Прибалтийските републики.Без нашественици,по-висок стандарт от тук,друга култура.Иначе поне все още сравнително свободно си казваме нещата не,че има резултат,но и това е нещо.Гледах в четвъртък ''Черешката на тортата''.Евгения Калканджиева без грам притеснение си каза мнението за мюсюлманите и религията им.Даже не са изрязали абсолютно недопустими в еврогейските страни коментари.Браво на Евгения,браво на нова тв!
Днес при Милен Цветков арабин категорично се изказа срещу приемането на ''бежанци'' в Б-я.Оплю Франция,Германия,Англия,Катар,СА,каза там да ги прибират. Mr. GreenМеркел си каза,че няма да има твърдо решение сега.Нещо се говори са дадат някой лев в знак на съпричастност на пострадалите страни.И ние фигурираме.Ти да видиш!
https://www.mediapool.bg/berlin-nyama-da-ima-barzo-obshtoevropei … e-news280616.html
 Добре дошли на всички нови! Hug bouquet

# 21 815
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Eleonora_27,
и аз забелязах почерняването на Германия в края на 2015 и началото на 2016 и тогава осъзнах какво в действителност се случва. Изведнъж Германия ми заприлича на арабски халифат, хем живея в много добър немски квартал. Щом и тук почерня, разбрах, че това е една безкомпромисна и целенасочена политика. Наивно си мислех, че приматите няма да плъзнат навред, но уви. И днес ги срещнах, преминавайки през малкия парк до нас. Бяха 4-ма, непълнолетни или малко след пълнолетие. Настръхнах. Хилеха се и като се разминахме тръпки ме побиха, хем беше посред бял ден и имаше хора. Гледаха ме като натровени и започнаха високо да говорят и да се хилят. Ей, така се става и ксенофоб, и расист. Няма как да заобичам изроди, съжалявам, но не съм чак такъв толераст. Нито глупак. Нито пък се интересувам от дебилния им генофонд, но гледам, че германките се възползват от ебливите примати,  сякаш мъже не са виждали...

Guldenburg, при нас в квартала е добре, защото сме много отделени, но на мене ми се налага често да пътувам с влак до различни градове в Германия. През 2015-та и 2016-та видях такива неща, които никога, ама никога няма да забравя. По това време имах и проекти в Дания и ми се налагаше често да летя от Франкфурт или Дюселдорф.
Честите ми пътувания до Дания ми показаха отчетливо, каква е разликата между немците и датчаните. Последните не желаеха да приемат и не приемаха. Открито си говорехме с тях за проблема и те ми казваха, че немците са психопати.
А немците наистина си ги харесват бежанците. Харесват си и Меркел.
Сега, признавам, че в Германия аз не съм бъкана с приятели, социалният ми кръг е доста ограничен, в сравнение с това, което съм имала в България. Общувам с доста немци под 30-годишна възраст, които са ми основно колеги. Ами какво да ви кажа, момичета. Аз съм се предала. Вдигнала съм ръцете и нямам и грам надежда за Германия. Те си гласуват за партията на Меркел, мразят Тръмп (повтарят едни и същи лозунги и клишета a la Katrin Göring-Eckardt), гледат на Източна Европа като на свърталище от тъпи, ограничени ксенофоби и ми обясняват, че Германия имала капацитет да приеме още бежанци.

Сега е 2018-та и ситуацията е необратима. Дори Меркел да си отиде, почти нищо няма да се промени.

Имам още да пиша, но в следващ пост, защото се притеснявам, че ще ви отегча.

# 21 816
  • Мнения: 10 076

Днес при Милен Цветков арабин категорично се изказа срещу приемането на ''бежанци'' в Б-я.Оплю Франция,Германия,Англия,Катар,СА,каза там да ги прибират. Mr. GreenМеркел си каза,че няма да има твърдо решение сега.Нещо се говори са дадат някой лев в знак на съпричастност на пострадалите страни.И ние фигурираме.Ти да видиш!
https://www.mediapool.bg/berlin-nyama-da-ima-barzo-obshtoevropei … e-news280616.html
 Добре дошли на всички нови! Hug bouquet
Цитат
Йотингер призова за солидарност към най-засегнатите страни
 
На този фон еврокомисарят по бюджета Гюнтер Йотингер коментира, че всички страни от ЕС трябва да помогнат на южните си съседки, където пристигат по-голямата част от мигрантите.
 Йотингер подчерта, че очакваната в неделя среща на високо равнище в Брюксел за миграцията трябва да послужи като "напомняне за пътя към постигане на европейско единство".
"Мисля, че цяла Европа трябва да покаже солидарност към засегнатите - Гърция, Малта, Кипър, България, Италия и Испания" подчерта той.

Ти да видиш! #Crazy
На "прецакването" сега му викат "солидарност"   Twisted Evil

пп: Eleonora_27, като те чета и на мен ми причернява и губя надежда.
Аз също ходя на гости в по-отделен квартал и с много малко примати, които изглеждат възпитани и интегрирани, но от другите съм виждала да се навъртат и там. Засега не съм чула за някакви
изстъпления, но вече и това очаквам. ooooh!

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 00:58 от delpel

# 21 817
  • Мнения: 5 500
защото се притеснявам, че ще ви отегча.
Не,хубаво е да има впечатления от първа ръка.

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 01:00 от michelle_ma_bell

# 21 818
  • DE
  • Мнения: 76
Преди 10 дни се върнах от Черна гора, бях там на почивка. Не ми се тръгваше обратно. Един оазис на православни славяни. Много православни храмове видях. Красиви бели жени и мъже, очарована съм от чисто физическите данни на черногорци, високи, снажни, симпатични. Децата им, голички по плажовете, както бях и аз като дете. Никой не ги зяпа, а в Западнала Европа поне от 10 години насам чета табели по стените, че е забранено децата да се събличат голи по плажовете...Имах чувството, че се върнах назад във времето, в детството ми. Спокойно, чисто, душевно чисти и топли хора, истински щастливи деца, прекрасна, девствена природа, много вкусна храна,  славяни, православни. Така, че и там е чисто от мулти-култи експерименти. В ресторанта ни, където се хранехме, имаше и двама сърби, които ни казаха, че било политика на хотела да се наемат на работа само християни. Преминавайки и през Сърбия също не видях нито един Батман, но забелязах все пак 2-3 джамии и десетки, много красиви, бели, православни църкви. Изобщо останах приятно изненадана от положението на запад от нас, пак на Балканите. Така, че да не подценяваме толкова Балканският полуостров. То аз и в Албания като бях, и там не видях ни една забулена, въпреки религията им, за разлика от Западналата християнска Европа.

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 21:44 от Guldenburg

# 21 819
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Здравейте отново,

Две думи за мен - не съм религиозна, абсолютен Тома-неверни, не вярвам в извънземни, нито в екстрасенси, нито в астролози, нито в зодии, нито на гледачки usw.

НО, в т. нар. бежанска криза и презумпцията, че някакви хора ще идват от някъде в Европа и някой трябва да ги приема, има нещо много гнило, сбъркано и психопатско.

Ето тука една карта за гъстота на населението на планетата Земя:

https://www.google.bg/search?q=population+density&rlz=1C1GGR … c=hT-BvTUxMMwAfM:

Искам някой "експерт" да ми обясни, как се решава проблем чрез преместване на едни хора от рядко в гъсто-населени райони на планетата. Това е меко казано малоумно решение. Ако става въпрос за 100 000 човека, мога да го разбера, но тук си говорим за милиони човешки единици, които трябвало да бъдат преместени някъде в Европата. Спорът не е, дали трябва да бъдат преместени (забележете, че никъде не се обсъжда спиране на потока, а неговото регулиране и филтриране), а къде точно в Европа да бъдат преместени. На това му се вика Denkfehler.

Другият вариант е да не е Denkfehler, а да си е чисто и просто контролирано преселване на хора от едно място на друго. При това, като любимо място за преселването изкристализират Швеция и Германия (предвид специфичния манталитет на order follower, най-прекрасните места).

И така, въпреки че съм Тома неверни, съм много склонна да приема тезата, че това всичкото си е в консенсус с някакви планове на наднационално ниво. Предполагам сте запознати със стратегията на ООН за Replacement Migration:
http://www.un.org/esa/population/publications/migration/execsum.pdf

Това, което виждаме в момента, си е осъществяване на тая стратегия. Германия и Швеция поведоха хорото и се опитват да принудят останалите европейци да ги последват.

Допълвам си поста, защото Guldenburg е писала преди мен:
Швеция и Германия не приемат просто мюсюлмани, те приемат утайката на мюсюлманите и утайката на Африка. В България ние също си имаме едно 15% мюсюлмани, но не съм забелязала да имаме кой знае какви проблеми с тях.
Друг е въпросът, когато мюсюлманите станат много. Имаше едно добро изследване на популярен социолог, който твърди, че има една критична маса, която, когато бъде достигната, се получава онова, което се е случило, например, с Ливан.

По въпроса за песимизма и за отчаянието:
Да бъдем оптимисти в това отношение е малко нелепо. Но да се отчайваме, също е нелепо. Германия никога няма да бъде държавата, която видях през 2001-ва година. Тя никога няма да бъде и държавата, която беше през 2010-та. В Швеция (моля момичетата, които живеят там, да ми простят за бруталната откровеност) положението е по-зле от това в Германия и сигурно още ще се влошава.

Как виждам бъдещето:
Сегрегация. Местните ще се концентрират в определени райони, където ще се живее нормално. Ще има зони, които ще са запазени за новите граждани.
Нелепо е да се твърди, че децата, които растат сега, нямат бъдеще. Напротив, имат. Просто ще живеят в една малко по-различна реалност.

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 01:37 от Eleonora_27

# 21 820
  • DE
  • Мнения: 76
Планът Калерги !!!
Мисля, че доброволният отказ от религията ни, от християнството, също много помогна за случващото се. Като не сме християни, значи сме готови да приемем исляма и да се покрием с черни чаршафи. В природата няма празно, в освободената ниша веднага се настанява някой друг, по-брутален и нахален. Тази многомилионна миграция на племена, е ясно че не е случайно явление. В Европа за нас няма място, те ни изсипаха още един континент хора, които се плодят като зайци и много скоро те нас ще асимилират. Тогава вече всички ще повярваме в аллаха, просто няма да имаме избор.
 

# 21 821
  • Мнения: 5 500
Предполагам сте запознати със стратегията на ООН за Replacement Migration:
http://www.un.org/esa/population/publications/migration/execsum.pdf

Това, което виждаме в момента, си е осъществяване на тая стратегия. Германия и Швеция поведоха хорото и се опитват да принудят останалите европейци да ги последват.
Обаче Тръмп и Орбан отказват да подпишат поредният документ за продължаващо разселване.

Планът Калерги !!!
Мисля, че доброволният отказ от религията ни, от християнството, също много помогна за случващото се.
Peace

# 21 822
  • Мнения: 10 076
Преди 10 дни се върнах от Черна гора, бях там на почивка. Не ми се тръгваше. Един оазис за православни славяни. Много православни храмове, красиви бели жени и мъже, очарована съм от чисто физическите данни на черногорци. Децата им, голички по плажовете, както бях и аз като дете. Никой не ги зяпа, а в Западнала Европа поне от 10 години насам чета табели по стените, децата да не се събличат голи по плажовете..
Наистина си била на почивка в някакво християнско оазисче, отделено от жестоката реалност в някои части
на Черна гора.
Проклятието да заченеш момиче! Истински истории от Черна гора…
Целенасочени аборти на женски зародиши?

Подобни истории познаваме от Индия или Китай. Но от една страна като Черна гора, която иска да стане член на ЕС? Всъщност в малката балканска страна на Адриатическо море този феномен съществува отдавна. Лошото е, че в селските региони тази традиция се засилва. И в тамошното патриархално общество мъжът има думата. А един мъж, който няма син, не е истински мъж.

"Това е въпрос на традиция. Ние, черногорците, сме народ на бойци. Народ, който трябваше да се отбранява срещу турците. Навремето семействата са се нуждаели от много мъже, които да ги закрилят", казва един мъж от едно черногорско село. Друг добавя: "Голяма радост е да имаш син в Черна гора. За да продължи името на рода и бащата да има наследник."


# 21 823
  • Мнения: 14 703
Не те ни искат останалите европейци да ги последват.Те ги задължават и им/ни натрапват варварите.
Никоя информация по въпроса не може да ни отегчи.Може само да ни бъде полезна нищо,че ни натъжава.Освен това в темата не сме ''няколко,които се надъхват взаимно'',според широкоскроените критикарки,които се покриха,защо явно им се прис.а от страх от съвместното съжителство  с новите и бъдещето на децата им,но не искат да си признаят.Четат ни и много гости,дори ни цитират медии и използват материали споделени тук от първа ръка.Чудя се германките не се ли стреснаха след поредицата изнасилвания и още търсят услугите на е.ливите .......?Ето в някои градове казват се е настанил страха,жени се движат на прибежки.Аз категорично вярвам на източника ми от Висбаден.На 10км. от къщата,в която е израснал са намерили Сузана.В мн.други градове имаше протести,има адекватни,човешки,цивилизовани реакции.

# 21 824
  • DE
  • Мнения: 76
Преди 10 дни се върнах от Черна гора, бях там на почивка. Не ми се тръгваше. Един оазис за православни славяни. Много православни храмове, красиви бели жени и мъже, очарована съм от чисто физическите данни на черногорци. Децата им, голички по плажовете, както бях и аз като дете. Никой не ги зяпа, а в Западнала Европа поне от 10 години насам чета табели по стените, децата да не се събличат голи по плажовете..
Наистина си била на почивка в някакво християнско оазисче, отделено от жестоката реалност в някои части
на Черна гора.
Проклятието да заченеш момиче! Истински истории от Черна гора…
Целенасочени аборти на женски зародиши?

Подобни истории познаваме от Индия или Китай. Но от една страна като Черна гора, която иска да стане член на ЕС? Всъщност в малката балканска страна на Адриатическо море този феномен съществува отдавна. Лошото е, че в селските региони тази традиция се засилва. И в тамошното патриархално общество мъжът има думата. А един мъж, който няма син, не е истински мъж.

"Това е въпрос на традиция. Ние, черногорците, сме народ на бойци. Народ, който трябваше да се отбранява срещу турците. Навремето семействата са се нуждаели от много мъже, които да ги закрилят", казва един мъж от едно черногорско село. Друг добавя: "Голяма радост е да имаш син в Черна гора. За да продължи името на рода и бащата да има наследник."




Бях в Будва. А черногорците на плажа с бебетата си, повечето бяха облечени в розово, та не знам на очите си ли да вярвам или на писания...Вече и аз много се обърквам от това разминаване между действителност и медийна интерпретация. Затова и вярвам само на личните си възприятия...

Общи условия

Активация на акаунт