Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 094 538
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 21 825
  • Мнения: 9 152
Понеже въпросът е много личен, ще разбера тези, които не искат да отговорят.
Въпросът ми е - имате ли споделеност в разбиранията ви с половинките си?  Аз много обичам съпруга си, венчани сме в православна църква, имаме щастлив семеен живот ( разбира се, изпитания не ни липсват) , но в темата за процесите, в културно религиозен -верски план сякаш имаме различия....ето, аз пиша тук, в тази тема.....информирам се, безпокоя се......вече три години......точно покрай тази тема стигнах до катарзис, който ме доведе до изповед......обаче, се чувствам много ....не знам коя е най -точната дума.....може би, сама....
Вкъщи тази тема няколко пъти предизвика конфликти и вече не смея да я обсъждам .....
В работата трудно, с риск , но все пак изказвам позицията си. Имало е успехи, даже още се чудя как не ме изхърлиха като мръсно коте преди две години. Обаче,  установявам, че колегите ми изказват загриженост и са видимо покрусени за бъдещето на Германия.

# 21 826
  • Мнения: 10 095
Guldenburg , аз ти вярвам и се радвам, че си изкарала прекрасна почивка, но има
неща, които се скриват от погледите на туристите.
И в Германия се опитаха да прикрият и замаскират в началото на инвазията някои нелицеприятни
прояви на гостите, но не им се получи. Германецът, вероятно, прие снизходително това поведение и
очакваше, че ще се вразумят и законите ще се прилагат на общо основание, но остана излъган.
Ето, това е жалкото.

# 21 827
  • DE
  • Мнения: 76
Със съпруга ми сме на едно мнение по въпроса за Великото преселение на арабските племена в християнска Европа. Също ми прави впечатление, че по-образованата и зряла част от немското общество споделя страховете си относно бъдещето на Германия. Самотниците и не особено образованите, обаче твърдо крепят Меркел и помагат активно в интеграцията на арабските диваци. Здраво им полират мозъците, понеже не са особено начетени и по-самостоятелното им мислене изобщо не им се отдава. Завършени консуматори.Те смятат нас, източно европейците, за безнадеждно изостанали, които не сме в състояние да достигнем тяхното високо еволюционно развитие...в мисленето. И слава Богу !

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 02:12 от Guldenburg

# 21 828
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Планът Калерги !!!
Мисля, че доброволният отказ от религията ни, от християнството, също много помогна за случващото се. Като не сме християни, значи сме готови да приемем исляма и да се покрием с черни чаршафи. В природата няма празно, в освободената ниша веднага се настанява някой друг, по-брутален и нахален. Тази многомилионна миграция на племена, е ясно че не е случайно явление. В Европа за нас няма място, те ни изсипаха още един континент хора, които се плодят като зайци и много скоро те нас ще асимилират. Тогава вече всички ще повярваме в аллаха, просто няма да имаме избор.
 
Guldenburg, не знам, дали е точно планът Калерги. Но някакъв план има със сигурност, защото друго, разумно, логично обяснение на явлението да местиш хора от едно място на друго, няма. Едно време хората също са се местили, но чрез военни действия.
Сега, принципно, ислямът е една изключително лява религия. Много подходяща да подчиниш (ислям означава "подчинение") хората. Той и затова Хитлер толкова е харесвал исляма.
Не мисля, че християнската култура ще бъде унищожена, нито си мисля, че ще бъде тотално асимилирани. Централна и Източна Европа няма манталитет на order follower и няма да се даде. Погледнете Полша, има положителен демографски прираст и никога няма да започне да приема мигранти не-християни.
България не вярвам да бъде засегната от случващото се в Европа, защото липсват необходимите и достатъчни условия за това.
Чисто хипотетично да си представим, че принудят страната да приема мигранти от БИ и от Африка. Това добре, ама как ще принудим тия хора да стоят в България, при положение че нехните сънародници и братя по религия са в Швеция, Франция и Германия. Няма как да стане това. Не можем да ги държим в канцлагери.

Стратегията сега трябва да бъде:
1. Раждане на повече деца, т.е. стимулиране на раждаемостта (както се прави например в Дания)
2. Водене на по-духовен живот (това особено важи за нерелигиозните като мен)
3. Реална оценка на обстоятелствата, без да се губи надежда като цяло за бъдещето на европейците. Трябва да приемем, че в бъдеще по-привлекателните региони за живеене в Европа може малко да се преместят в посока Източна Европа.

Понеже въпросът е много личен, ще разбера тези, които не искат да отговорят.
Въпросът ми е - имате ли споделеност в разбиранията ви с половинките си?  Аз много обичам съпруга си, венчани сме в православна църква, имаме щастлив семеен живот ( разбира се, изпитания не ни липсват) , но в темата за процесите, в културно религиозен -верски план сякаш имаме различия....ето, аз пиша тук, в тази тема.....информирам се, безпокоя се......вече три години......точно покрай тази тема стигнах до катарзис, който ме доведе до изповед......обаче, се чувствам много ....не знам коя е най -точната дума.....може би, сама....
Вкъщи тази тема няколко пъти предизвика конфликти и вече не смея да я обсъждам .....
В работата трудно, с риск , но все пак изказвам позицията си. Имало е успехи, даже още се чудя как не ме изхърлиха като мръсно коте преди две години. Обаче,  установявам, че колегите ми изказват загриженост и са видимо покрусени за бъдещето на Германия.



Не, няма! Ако имаше, аз сигурно нямаше да пиша в тоя форум да си споделям притесненията.
Като цяло, той е абсолютно резигнирал и не иска да говори за това. Аз вече не го питам, дали трябва всичките да примем исляма, защото той ми казва, че трябва Simple Smile. Подиграва ми се, че аз едва сега съм била разбрала, че ни управляват идиоти. Той още от едно време ми бил разправял, колко били корумпирани всички, колко много лъжат, как всичко, което го пише във вестника, е пълна идиотия. Също така ми казва, че аз се притеснявам за неща, които още не са станали.

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 02:08 от Eleonora_27

# 21 829
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 542
Катерица, аз нямам проблеми с единомислието.

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 11:47 от OnDiNe_

# 21 830
  • Мнения: 728
Хубаво ги подреди точките, Елеонора, ама как да стане на практика като ни бутат целенасочено в обратна посока по всевъзможни начини? Уж виждаме какво става и накъде вървим, а като че ли не ни се вярва. Като тежко болен човек, който не иска да промени нищо в живота си за да се спаси.

# 21 831
  • DE
  • Мнения: 76

OnDiNe_ , същото мислим за поддръжниците на мамината политика и се дистанцирахме. Аз не комуникирам с хора, които не уважавам. А няма как да уважавам предатели, които покрепят съсипването на Европа. Мъжът ми ги нарича олигофрени, които не знаят какво ги чака като се разплодят и капсулират арабските дебили. На никого не пожелавам дъщеря да му се роди в Европа, защото я чака бъдеще на неодушевен предмет. Не ми се влиза в излишни полемики и дано греша в прогнозите си за бъдещето на европейците. Но като гледам как се развиват нещата, не съм оптимист.

# 21 832
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Хубаво ги подреди точките, Елеонора, ама как да стане на практика като ни бутат целенасочено в обратна посока по всевъзможни начини? Уж виждаме какво става и накъде вървим, а като че ли не ни се вярва. Като тежко болен човек, който не иска да промени нищо в живота си за да се спаси.

Кати, когато Меркел отправи въпросната покана, бях шокирана (честна дума, тогава се почувствах и много самотна в Германия, защото ми се струваше, че никой не ме разбира). Започнах да се ровя в нета и да говоря с други хора, какво смятат да правят. Минах през фазата емиграция в Канада (то там било горе-долу същото), емиграция в Австралия, емиграция в САЩ или някъде в Латинска Америка. Разбрах от някои познати, че мислят за Швейцария (те немците някакси по навик емигрират там).
Половинката по едно време реши, че съм полудяла, защото той...какво щял да прави там.

Сега, първо трябва да приемем факта, че Западна Европа е вече различна. Западна Европа не означава автоматично супер живот, чистота, подреденост, уреденост, ниска престъпност, висока заплата.
Допълнително, трябва да се откажем от идеята, че някой иска да спира мигрантите да идват, специално в Германия и Швеция. За Германия няма такива индикации. Зеехофер е тийм с Меркел, правят театър, инсценират разни конфликти - това е просто успокоителна таблетка за немския електорат. Обещанията, че някой щял някого да екстрадира - това е hoax.

Решения за купуване на къщи - трябва мноооооого внимателно да се мисли точно къде и да се прецени бъдещото развитие на района (ако е възможно).
В главата си трябва да имаме някакъв резервен план - я някакво жилище в България, в Румъния, в Полша, Унгария (немците много купуват в Унгария). За нас най-лесният вариант е България - апартамент, къща, кой каквото има. Да имаш план Б винаги успокоява и помага да се мисли трезво.



# 21 833
  • Мнения: X
Новите момичета, благодаря ви, че сте тук. Пишете с такъв апломб и шок, както пишех аз преди 2 години. То е като хронична рана - първо боли изненадващо и остро, после болката се попритъпява, свикваш да си живееш донякъде с нея, но не минава. Дори и да падне Меркел, в което не вярвам (тоя дърт вампир е шампион по оцеляване), щетите вече са сторени. Може би могат да се поправят с някакви брутални мерки, но никой няма да ги предприеме.

Все още не си обяснявам масовото слабоумие на западноевропейците, но го приемам като факт.

За подкрепата в семейстото ми - такава нямам и много ми липсва. Но и с това човек свиква с течение на времето. Донякъде изпитвам отчаяние, че не успях да повлияя на най-близките си. Как да стане с по-далечни?

Много е добре да се мисли за план Б. Аз лично нямам тази опция към момента и просто се надявам на късмет (не е много умно, но такива са ми възможностите).

# 21 834
  • Мнения: 9 152
Благодаря много на всички отговорили.
 

OnDiNe_ , същото мислим за поддръжниците на мамината политика и се дистанцирахме. Аз не комуникирам с хора, които не уважавам. А няма как да уважавам предатели, които покрепят съсипването на Европа. Мъжът ми ги нарича олигофрени, които не знаят какво ги чака като се разплодят и капсулират арабските дебили. На никого не пожелавам дъщеря да му се роди в Европа, защото я чака бъдеще на неодушевен предмет. Не ми се влиза в излишни полемики и дано греша в прогнозите си за бъдещето на европейците. Но като гледам как се развиват нещата, не съм оптимист.
Моето дете не е момиче и пак за него са ми мислите. За бъдещето.
Ясно ми е, че моят живот, ценностите ми, светогледа ми са до голяма степен динозавърски за него....не мога да мисля какво го чака, защото въображението ми е провокирано  да върти не особено спокойни и светли перспективи. Anguished

# 21 835
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
За мен най-страшното е опита да се подмени ценностната система на децата. Ние със съпругът ми нямаме никакви разногласия по темата бежанци, и не само. Той е доста по-краен от мен. Дъщеря ми е голяма, но смята, че политиката не я засяга, казва , че и около нея младите са така. Тя живее в Италия с италианец. Нашето било повече теория на конспирацията, но пък на моменти има просветление. Общо взето личи кой я е възпитавал. Синът ми от малък е залепен за монитора и чете предимно на английски. Независимо от нашата обработка, като по-малък беше много либерално настроен, обяснимо за дете, за което Пюди Пай (геймър) и Редит (англоезичен форум) са големи авторитети. Сега е тийн, и все повече забелязвам критично възприемане на информацията, която чете. Забелязвам и разсъждения, които го доближават много до нашата позиция, и не е просто папагалско повтаряне. Има надежда.
Но ако обработката , примерно в училище, е единствен източник на информация, и родителите нямат отношение към случващото се, посоката е само към пропастта Sad

 Това ме подсети за един геймър от Малайзия, който го убеждавал в ценностите на исляма. Засекли се, защото заради религиозния празник през деня не се яде, затова се будува през нощта. Пълно лицемерие.

# 21 836
  • Мнения: 4 479
Да дам и аз моето предположение за изявата на ББ.

Не сменя плочата, знае че предстоящето решение няма да се хареса в България и бърза да се презастрахова с достатъчно гръмогласно с изразяване на несъгласие.
Тоя похват демонстрират в последно време постоянно и така нар. патриоти. Не гледай какво говорят, а какво правят.

Да видим, развръзката трябва да е близко.

# 21 837
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
За да може после да се оправдае с "Аз бях против, но ме принудиха".

# 21 838
  • Мнения: 4 479
Точно.

# 21 839
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Абе, Орбан що не го принуждават?
Само нашият горканчо.......принуден Crazy ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт