Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 608
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 28 065
  • Мнения: 12 305
Вейпър,

ами то много зависи при какви обстоятелства пишеш даден пост -изморен, отпочинал, набързо, между другото и т.н.

И това също го разбирам - приемам забележката лично, защото аз вероятно съм свикнала да прекалявам с уговорки. Но не мисля, че това е по-осъдително от навика да не си проверяваш източниците, а да ги представяш за истина - без да твърдя, че е умишлена заблуда.

# 28 066
  • Мнения: X
Осъдително би било всичко, което се прави нарочно с пълното съзнание, намерение и цел да се манипулира дадена група хора.
Аз съм 100% убедена, че случаят, който дискутираме, не отговаря на горното определение, затова мисля, че е най-добре да насочим вниманието си към по-важни неща.

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 01:10 от Анонимен

# 28 067
  • Мнения: X
Трябваше ли да се стига до състояние свои да следят свои, а чуждите да вилнеят като завоеватели?

Ето поредната осъдена възрастна болна пенсионерка, осъдена за език на омразата. Че и трудноподвижна била, та едва се придвижила до съда в съседния град, за да я осъдят.

78-годишна бедна пенсионерка с разклатено здраве и трудноподвижна е осъдена на глоба за омраза срещу група от хора, след като е написала личното си мнение за мюсюлманите във Facebook.

Възрастната жена от Йемтланд, която живее със социална пенсия от 700 евро на месец е реагирала "расистки", когато е прочела статия във Facebook за мигрантите, които извършват тежки престъпления срещу възрастни хора в Швеция и които се разминават с ниско или никакво наказание.

Тя е била докладвана на полицията разбира се от Näthatsgranskaren - НПО-то, спонсорирано от правителството. След това прокурорът Кайса Старландер обвини 78-годишна социално слаба пенсионерка за шест различни коментари, които тя е написала във Facebook.

"Да, всички мюсюлмани трябва да бъдат експулсирани от страната ни, ние не ги искаме тук. Тези брадати мъже плашат децата ни" е един от коментарите, написан от възрастната жена. Също е нарекла мюсюлманските забулени жени "призраци".

По време на полицейското разследване 78-годишната жена е казала, че тя има влошено здраве след инсулт и че е била диагностицирана с хронична обструктивна белодробна болест.

- Бях ядосана, когато прочетох за престъпленията на мигрантите и как те избягват съдебното наказание за почти всичко, което правят. Те не получават присъди, въпреки че крадат и правят други нередни неща. Неправилно е, че тези, които извършват тежки престъпления, излизат на свобода само след няколко месеца. Ограбват и пребиват възрастни хора и в повечето случаи получават условна присъда, казва жената по време на разпит.

Сега 78-годишната социално слаба пенсионерка е осъдена на условна присъда и 80 дневни глоби в размер на 50 шведски крони (общо 400 евро) от окръжния съд на Östersund.
http://www.friatider.se/sjuk-fattig-78-ring-blev-arg-n-r-hon-l-s … ll-b-ter-f-r-hets

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 00:38 от Анонимен

# 28 068
  • Мнения: X
Не се и съмнявам, че има много шведки, които приветствуват решението на съда и критикуват до основи поведението на бедната старица.

# 28 069
  • Мнения: X
Не се и съмнявам, че има много шведки, които приветствуват решението на съда и критикуват до основи поведението на бедната старица.

Сега им разгледах страницата на въпросното НПО-то -  хвалят се, че за 2017 година са успели да осъдят над 800 души, като следят 170 отворени и затворени шведски страници във Facebook. Сега събирали данни от съдилищата и ще представят статистика и за 2018 год. Също след като докладвали, досаждали постоянно на полицията да си вършат работата, да не би полицията да не им отрази докладите и да не стигнат до съд.
http://xn--nthatsgranskaren-vnb.se/

# 28 070
  • Мнения: 84
PURE, то пари трябват за издръжка на лежанците. Парите от тези глоби отиват за обгрижването им...
Но парите ще свършат и те ти гражданска война

# 28 071
  • Мнения: X
Не се и съмнявам, че има много шведки, които приветствуват решението на съда и критикуват до основи поведението на бедната старица.

Сега им разгледах страницата на въпросното НПО-то -  хвалят се, че за 2017 година са успели да осъдят над 800 души, като следят 170 отворени и затворени шведски страници във Facebook. Сега събирали данни от съдилищата и ще представят статистика и за 2018 год. Също след като докладвали, досаждали постоянно на полицията да си вършат работата, да не би полицията да не им отрази докладите и да не стигнат до съд.
http://xn--nthatsgranskaren-vnb.se/

Никак не ме учудват тези свръхамбициозни  шведски функционерки.

В немския форум четох една тема, в която се питаха - какво още можем да направим за горките страдалци?
Много сериозно се обсъждаше да се събират и да ходят да демонстрират против връщането на ‘‘страдалците‘‘ по родните им места.

# 28 072
  • Мнения: 10 064
Сега събирали данни от съдилищата и ще представят статистика и за 2018 год. Също след като докладвали, досаждали постоянно на полицията да си вършат работата, да не би полицията да не им отрази докладите и да не стигнат до съд.
http://xn--nthatsgranskaren-vnb.se/
Аз вече се чудя, кои се навиват да стават полицаи.
За Германия писаха, че закъсали с кандидатите, дори пуснали рекламни рап-клипове да привлекат внимание, белким някой се излъже.
Наскоро попаднах на публикация за несгодите на френските полицаи и самоубийствата сред тях.
https://www.dw.com/bg/%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F … %D0%B8/a-46825522
Във Франция все повече полицаи посягат на живота си. Само през тази година те са над 50. Служителите на реда се чувстват напълно забравени и изоставени от държавата.

# 28 073
  • Мнения: X
PURE, то пари трябват за издръжка на лежанците. Парите от тези глоби отиват за обгрижването им...
Но парите ще свършат и те ти гражданска война

Не ми припомняй за фактора пари, че тази седмица получих фиша за декември и с ужас установих, че повече от половината от коледния бонус, на който му бях намерила приложение се е изпарил. Вярно е, че сме свикнали брутото да го делим на две, за да добием точна представа за действителните ни доходи, но някакси този бонус направо ми се видя като стопен. И като знам каква борба пада, за да се докопаш до повече точки, съответно да получиш повече бонус.

# 28 074
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Vapor, успокой топката, буквално побесня вече. Единият ти крак е в темата за циганите, другият е тук.  B другата тема ти писах, как в днешно време се предоставя истината. Друг начин няма, цензурата вече е почти, както е била при Stasi и KGB взети заедно. Но като не си там, няма как да го знаеш!
И за да не съм голословна ето един пример.
Един господин пусна ето тoва

Скрит текст:

"Добре е, че не живеем в 16 век и не трябва да ходим на лов за храната си. Че аз нямам и представа къде живее дюнерът."
Мисля, че на български също е дюнер. Ако греша, нека някой ме поправи.

в една група за сатира. Само след 5 минути публикацията му беше изтриta, защото се прие, че под Döner става дума за турците и сега този потребител има 1 месец забрана от FB да публикува в FB. Какво да кажа повече за цензурата???


# 28 075
  • Мнения: 12 305
Vapor, успокой топката, буквално побесня вече. Единият ти крак е в темата за циганите, другият е тук.  B другата тема ти писах, как в днешно време се предоставя истината. Друг начин няма, цензурата вече е почти, както е била при Stasi и KGB взети заедно. Но като не си там, няма как да го знаеш!

Не виждам защо продължаваш да дълбаеш в темата за сатира отпреди 10 години /не отсега/. Подвела си се, неумишлено си подвела други. Просто подминаваш и караш нататък, човек не може винаги да е прав, колкто и да му се иска.
Но наистина много ме дразни изопачаването на информацията, тук си права. Защото вече живеем в ерата, в която фалшивите новини оформят реалността почти изцяло и не сме се докарали дотук случайно.

# 28 076
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Vapor, pазболя се, знам, но съм права, колкото и да не ти се иска. Логично е също, че съм права. Историческите факти, историята от преди 20 години до днес го потвърждава. Wink
Ако разбираш немски, ще се заслушаш и в това, което се казва след инфото за срещата на Мutti и Хоникер.

# 28 077
  • Мнения: 12 305
Ако разбираш немски, ще се заслушаш и в това, което се казва след инфото за срещата на Мutti и Хоникер.
Измислицата на сценаристите и  репликите на актьорите ли се наричат "инфо"?

Разбери, аз изобщо не споря за това дали по принцип си права или не. Не оспорвам мнението ти. Оспорвам единствено това, че упорито продължаваш да се опитваш да представиш една художествена измислица с нулева документална стойност за автентичен документ. Това е очевидна лъжа. Може да е незлонамерена, но е лъжа.

# 28 078
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Скрит текст:
Ако разбираш немски, ще се заслушаш и в това, което се казва след инфото за срещата на Мutti и Хоникер.
Измислицата на сценаристите и  репликите на актьорите ли се наричат "инфо"?

Разбери, аз изобщо не споря за това дали по принцип си права или не. Не оспорвам мнението ти. Оспорвам единствено това, че упорито продължаваш да се опитваш да представиш една художествена измислица с нулева документална стойност за автентичен документ. Това е очевидна лъжа. Може да е незлонамерена, но е лъжа.
[/spoiler]

Vapor, притеснявам се вече за теб, успокой се, ще вземеш да получиш инфаркт! Wink
И разбери, че това се дискутира отдавна, дали Mutti е отмъщението на Хоникер или е дългата ръка на военно-промишления комплекс.
Също в историческите филми се казва истината, но явно не го знаеш. Дали лично секретарят на Хоникер ще го каже или артист ще го цитира, от истината не може да се избяга. Mutti е родена и израснала в DDR, работила е за партията. Прочети ѝ биографията, подробната обаче. Нали си специалист по търсенето, намери какво се пише по този въпрос, Mutti и Хонекер. Но спри да разводняваш темата. Съгласна ли си или  не с написаното от мен, на мен ми е толкова все едно, че не може да бъде повече. Каза си мнението, нали? И да се тръшнеш и да умреш, няма да промениш моето, така че се успокой преди да си получила инфаркт. Wink

# 28 079
  • Мнения: 12 305
Също в историческите филми се казва истината, но явно не го знаеш. Дали лично секретарят на Хоникер ще го каже или артист ще го цитира, от истината не може да се избяга.

Спокойно, далеч съм от инфаркта. Както и сатирата е далеч от исторически и документален филм. "Цитира" е ключова дума. Този филм е изцяло художествена измислица. Никой не цитира никого. Бях склонна да се съглася с Mirella, че вероятно си се подвела неумишлено, но упорството с което защитаваш една очевидна лъжа  не знам на какво да го отдам. Има различни обяснения. Искрено ти препоръчвам да изгледаш целия филм. Просто за обща култура, за да не аргументираш утре друга своя теза с друг откъс от него. /Въпреки, че доколкото видях, този е най-често размятан из нета, макар и без долепения до него откъс от предаване/.

Най-точният еквивалент за начина, по който употребяваш този филм, е да привеждаш като доказателство за авария в Козлодуй онова небезизвестно предаване на "Ку-ку" от 1991-ва.

Общи условия

Активация на акаунт