Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 094 463
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 28 290
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Не че се свиква, но медиите сега не пишат толкова много, а и ако пишат, то не се споменава произходът на престъпника/нарушителя на закона. Оставиха всичко на това, кой ще види нещо и кой забързан във всекидневните си грижи не забелязва много неща.
Направи ми впечатление в статията за двамата сирийци, които направили кафене с наргиле. По-дяволите, как само са го написали. Че то точно това са тези шиша барове, където се дават наркотици. Тези шиша барове, които в момента са много модерни и растат като гъби навсякъде в града, защото има достатъчно глупави младежи, които си мислят, че са много cool, като са били в шиша бар. Понякога човек ги чува как "шиша бар" се повтаря след всяка втора дума и колко гордо я изричат. Става ми и болно, и страшно.

# 28 291
  • Мнения: 7 856
delpel,
не знам къде си гледала грузинките.
 Грузинците са втората най-стара християнска държава след Армения.
 НО!
Бита им няма нищо общо с нашия и си изтеглила късата клечка, ако си се родила жена грузинка. Пиша това след лични впечатления след две седмици, в които бяхме в Грузия. Жените са тези,които работят като луди, но дори нямат правото да седнат сред туристите в къщите за гости. Тяхното единствено задължение е да прислужват на мъжа си и на гостите. Въпреки многократните покани от наша страна да седнат с нас на масата (до мъжете си, които с удоволствие ядяха и пиеха с чужденците), винаги отказваха.
Знам, че това е спам, но все пак сме основно женски форум. И сме много щастливи, че сме родени, и повечето живеем в страна, в която жените са много по-добре поставени, отколкото дори в повечето европейски страни.

# 28 292
  • Мнения: 10 094
delpel,
не знам къде си гледала грузинките.
 Грузинците са втората най-стара християнска държава след Армения.
Скрит текст:
НО!
Бита им няма нищо общо с нашия и си изтеглила късата клечка, ако си се родила жена грузинка. Пиша това след лични впечатления след две седмици, в които бяхме в Грузия. Жените са тези,които работят като луди, но дори нямат правото да седнат сред туристите в къщите за гости. Тяхното единствено задължение е да прислужват на мъжа си и на гостите. Въпреки многократните покани от наша страна да седнат с нас на масата (до мъжете си, които с удоволствие ядяха и пиеха с чужденците), винаги отказваха.
Знам, че това е спам, но все пак сме основно женски форум. И сме много щастливи, че сме родени, и повечето живеем в страна, в която жените са много по-добре поставени, отколкото дори в повечето европейски страни.
Интересен разказ за бита на грузинките в самата Грузия.
И Да, знам, че болшинството в Грузия са християни. Май около 10% бяха мюсюлманите.
В германски град беше този център, затова споменах, че грузинките бяха изключение. Другите планирани
събития все от страните с основна мюсюлманска религия.

# 28 293
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Малко спам и от мене относно грузинците.
В Поти сме три семейни двойки българи. Всяка си е хванала за ръчичка
съпругът и се разгилдисваме по улиците....и ни прави впечатление, че
ни гледат много, много учудено. Но и ние ги гледахме така...щото нали
прави впечатление това оглеждане в нас. А и ние много, много не се
различавахме от тях.
След това научаваме, че не било прието мъж и жена да се водят така
по улиците. И верно, че по сокаците бяха или две, по две жаните и
мъжете съответно мъж с мъж.
След това и други неща научихме, които ме накараха да се радвам, че не
съм се родила там. Тя delpel е
писала де.

# 28 294
  • Мнения: 10 094
Разказите на Недоволна и DELTA_DELTA ми напомниха споделено в тази тема за
сирийка от християнско семейство. Мисля, за София ставаше въпрос.
Съпругът й я третирал почти както мюсюлманите жените си, а и тя не намирала нещо нередно
в това и безропотно изпълнявала наложените й ограничения.
Жалко, по друг начин си представях живота им.

пп: Малко се отклонихме, но на мен ми беше интересно.

# 28 295
  • Мнения: 14 759
Тази вечер малко над десетина броя ще щурмуват границата.На запад,естествено.Както преди съм писала събират ли се в градинката зад джамията с раници,значи похода предстои щом се смрачи.Изглежда са сменили явката.Преди месец сложих снимки как си хапват,а малко по-късно как ги арестуваха.Днес от обяд са заседнали в градинката на ЛМ на открито.Вятъра ги брули,свиват се,тъпчат на едно място.Минах след няколко часа,още бяха там.По МЛ се разминах с 4ма бързащи в същата посока.Ходят в редица.Да не си мислят,че ще ги заобиколя с наведена глава?Направиха ми път.Нали трябва да се изнасят и кротуват.

# 28 296
  • Мнения: 7 015
Тази вечер малко над десетина броя ще щурмуват границата.На запад,естествено.Както преди съм писала събират ли се в градинката зад джамията с раници,значи похода предстои щом се смрачи.Изглежда са сменили явката.Преди месец сложих снимки как си хапват,а малко по-късно как ги арестуваха.Днес от обяд са заседнали в градинката на ЛМ на открито.Вятъра ги брули,свиват се,тъпчат на едно място.Минах след няколко часа,още бяха там.По МЛ се разминах с 4ма бързащи в същата посока.Ходят в редица.Да не си мислят,че ще ги заобиколя с наведена глава?Направиха ми път.Нали трябва да се изнасят и кротуват.

Интересно... Да хукнат в този студ...

Какво е ЛМ и МЛ?

# 28 297
  • Мнения: 15 960
Дойчето Веле пак са ни замислили:
https://dnes.dir.bg/svyat/ot-germaniya-za-bezhantsite-te-smyatat … ost-e-zastrashena

Не всичките ни интелектуалци блеели в стадото на мулти-култи идеята. Също така внушавали на хората,  че не са равноправни европейци, което не е така, естествено. И най-лошото - растял броят на национално-историческите романи.

А снимката на будни младежи с вдигнат показалец направо ме умили.

# 28 298
  • Мнения: 4 396
Пък датчаните издигат ограда по границата с Германия и вадят от джоба 42 милиона датски крони за целта. Да спрат дивите свине от Германия, които носят африканска свинска чума и заразяват датските свине. https://smp.vgc.no/v2/images/69a8aea1-0560-4f5e-b7b6-7fc8c2fad03 … 714c3e42f353b8c7c Дивите немски свине не били желани. Тръмп ряпа да яде и да се учи от датчаните как се вдига ограда по границата. В коментарите под статията хората се ''възмущават'', че мигрантите били наричани диви свине.

# 28 299
  • Мнения: 10 094
Ха, излиза, че гузен, негонен бяга. Joy
Кой се е разпознал?
Тази ограда си прилича точно на препятствие против свине.

пп: Наистина ли за свине я вдигат?
От линка само снимка се вижда, текст няма.

# 28 300
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Пък датчаните издигат ограда по границата с Германия и вадят от джоба 42 милиона датски крони за целта. Да спрат дивите свине от Германия, които носят африканска свинска чума и заразяват датските свине. https://smp.vgc.no/v2/images/69a8aea1-0560-4f5e-b7b6-7fc8c2fad03 … 714c3e42f353b8c7c Дивите немски свине не били желани. Тръмп ряпа да яде и да се учи от датчаните как се вдига ограда по границата. В коментарите под статията хората се ''възмущават'', че мигрантите били наричани диви свине.

Фенрис, имаш ли линк към статията?

Датчаните взеха мерки по границата още през 2015-та. Проверяваха всичко живо - мене, руса (изрусена Grinning) синеока, 180 см - ова жена в светски дрехи - в техните очи немкиня, която преминава границата. Проверяват, питат, къде отиваш, защо отиваш, какво ще правиш там.

А на летището пускат кучета чат-пат да душат багажа за наркотици и взривни вещества. Самолетът каца, отиваш да си вземеш багажа ... и кучетата са там.

Не е приятно изобщо ... но го правят още от началото на мигрантската криза.

# 28 301
  • Мнения: 14 759
Някой нарича дивите свине мигранти? Wink
ЛМ-Лъвов мост.МЛ-бул.''Мария-Луиза''.Една от причините да се срещат в района е денонощна,иракска дюнерджийница.На собственика не му е чиста работата.Мълвата говори,че при една проверка в склада са намерили 1млн.евро,а са имали информация за 3млн.От край време има обменно бюро.Загледах се в курса на валутите,неизгоден+Огромен марж.Така им се пада!Идват с много пари,няма да ги жалим.Виждала съм ги да пристигат с трамвай от посока Орландовци и централна гара.Там някъде идват от лагера във Военна рампа,правят връзка и хоп на ЛМ,топ явката.Вече не е така.Съдейки по миниатюрното им присъствие чат-пат,кранчето е секнало.Единици се промъкват.Преди беше почерняло.Някои се успокояваха,че мигрантите са само там.Да,бе!Ако тартора на трафикантите е в Младост и там ще отидат.Тях нищо не ги спира и не ги плаши.Студа също.Имат информация,че момента е подходящ и тръгват.Все пак за добро отиват.Ще им дават пари,ще щипят жени,никога няма да им се налага да работят.Европа плаща!
Правилно правят датчаните.За Сащ и Австралия са ми казвали,че също се въртят кучета около куфарите.

# 28 302
  • Мнения: 4 396
Статията е на норвежки, затова пуснах само снимката. Гледам, че повечето коментари със сравнението с мигрантите са изтрити, само един е останал. Но иначе хората определено намекват за връзката между двете. Иначе е за дивите свине, да. Не е достатъчно висока да спре катерещите се и копаещите.

https://www.vg.no/nyheter/utenriks/i/Eo1yAo/dansk-gjerde-mot-vil … tm_source=vgfront

# 28 303
  • Мнения: 14 759
Малко за културните различия.
Скрит текст:
Намерих само тази тема.
За съжаление моят господин е от Мали, Африка.
Щяхме да се женим и всичко ок в Испания се запознахме преди 4год и тук живеем от 3год заедно. Разбира се тяхните не знаят за мен.
И преди 2дни ми каза че семейството му в Мали го задължават да ходи да се жени там след 2 седмици.
Направо незнам къде съм, чувствам се излъгана,  предадена и многооо наранена.
Не мога да разбера защо не можем да сме заедно, защо тяхните не искат бяла  Немога да се премира.
Незнам как така ще го оженят без той да е казал че иска. Всичко било оговорено и само него чакали. Обичам го повече от себе си.
Незнам какво да направя за да не се ожени февруари там. Мамчета извинявам се ако съм ви натоварила, просто се чувствам много зле от 2 дни само плача...
Слагам и отговора,за да сме наясно с традициите.Може на някой да му е полезно.
Скрит текст:
на повечето места извън развития свят бракът е сродяване на две семейства с цел да предаване на традиции и отглеждане на наследници. Променят се и в Мали нещата, но бавно.

Нормално е да не искат бяла. Знаят много добре, че в Европа парите на мъжа отиват при жена му и децата и че бялата няма да ги гледа като остареят. Това е в цяла западна Африка. Живея във Франция и дори тук те си живеят по същия начин, като много държат на етнос, клан, ранг в обществото Итн. Първата съпруга, бара мусо и викат на един от езиците им, е по традиция винаги от същия етнос и песто братовчедка. Там фула се жени за фула, бамбара за бамбара, малинке за малинке Итн. Толерантни са религиозно. Не е проблем мюсюлманка да се ожени за християнин или анимист ако са от един етнос.

Има изключения. Познавам българка, женена за мъж от Мали през 70те на миналия век, с внуци на твоя възраст и са още заедно. Тук доста магребки се женят за черни мюсюлмани. Викат му извинението Билял. Билял бил съратник на пророка Мохамед и черен.

Може би приятелят ти е изчаквал и е мислел, че семейството ще клекне. Може да не е имал документи и затова да те е държал в шах. А може и да не се е замислял. Точно така ги женят. Някои си отиват в отпуск за да видят приготовления за сватба и им се съобщава, че е тяхната. Те не мислят по този въпрос. Това се урежда от майка, лели и сестри.

По принцип няма проблем да останете заедно докато дойде жена му и даже след това. Някои западни жени и деца имат с такива мъже, но си ги гледат сами. Там полигамията е повсеместна и може да те приемат като втора, но само ако имат изгода.

Ако той ти е казал, че се разделяте, значи се разделяте. Зависима ли си от него за жилище или финансово?

Не е края на света и има шанс връзката да просъществува.
[/quote]

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 11:35 от Silverstone

# 28 304
  • Мнения: X
Това е шведска диплома за гимназиално образование.

Скрит текст:

Виждаме девет предмета - на пет от предметите оценката от дипломата е двойка (IG), на три от предметите оценката е тройка (G). С тази диплома "швед" учи в Медицинския университет в София.

За съвместното разследване на Биволъ с помощ от колеги от шведската телевизия SVT в линка долу

Шведи с криминално минало учат медицина у нас без дипломи

Общи условия

Активация на акаунт