Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 094 366
  • 36 877
  •   3
Отговори
# 28 830
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:

Плакати с хилещи се Юнкер и Сорос заляха цяла Унгария, инициативата е на унгарското правителство

Статия с днешна дата от Труд на български език в линка долу
https://trud.bg/%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81-%D1%81%D1%80%D0%B … vkmnv49aelGKC-rFw
Добре ги е насолил Орбан! Поздравления! Hands Clap
Демагозите трябва да се сочат с пръст. Все някой трябваше открито да каже къде води политиката на Юнкер.

Аз пък чететейки статията и по-конкретно:
Две години по-късно Юнкер посрещна Орбан в Европарламента с думите: "Здравейте, Диктаторе!", пошляпвайки го леко по бузата, както се постъпва с непослушен малчуган, се сетих че съм го гледала този момент.
Юнкер както обикновено е в състояние "ти мен уважаваш ли ме" - лигави се, пошляпва, марширува, дърпа вратовръзки... Joy
https://www.youtube.com/watch?v=XPgiI46FCDU


Голямо млящене и плющене по бузите! Какво толкова са се зацелували..........Но Орбан не му се метна да го целува ЮнкерА!

# 28 831
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Наскоро български теолог говори за психическите последствия след един аборт и изобщо вървенето срещу природата. В Германия също много психолози се задействаха по въпроса. Проблемът е, че за толкова много хора вече е късно...

Моралният релативизъм е психически непоносим. Човешките същества са много комплексни създания, учените още не знаят, какво е това нещо съзнанието и как точно работи мозъкът.

Човекът има нужда от йерархия на ценностите, за да функционира - кое е добро, кое е зло, към къде да върви ... кое е по-ценно, кое е второстепенно.

И освен това, човекът е историческо създание ... нищо, че на нас някои се опитват да ни обяснят, че трябва да сме много прогресивни и да си забравим корените.

Абортът до 9-тия месец е убийство!

Романът на Достоевски "Престъпление и наказание"  в случая е много релевантен.

И не, не се опитвам да чета морал на никого. Това е моята гледна точка и мога да я защитя аргументирано.


# 28 832
  • Мнения: 15 960
Д
Ето и нещо, което подкрепя критиките на Орбан срещу политиката на Брюксел:
Защитата на външните граници на ЕС – едва през 2027 година
...
Европейската комисия искаше да бъде усилена защитата на външните граници на ЕС до 2020 г. Но това няма да стане, защото страните членки отложиха крайния срок за 2027. Увеличаването на личния състав на Фронтекс до 10 000 човека също е под въпрос.

Страните от ЕС са отложили значителното усилване на силите на граничната агенция на ЕС по охраната на сухопътните и морски външни граници на Съюза от 2020 за 2027 г. За това са се споразумели техните представители в сряда (20 февруари) в Брюксел.
...
Не, че имам голям зор за Фронтекс, но самото отлагане на защитата на външните граници е показателно
в коя посока ни дърпат.

Мисля, че забавянето на увеличаването на Фронтекс и разширяването на мандата му може да го пишем Орбанова заслуга, имайки предвид, че той му е върл противник. И на италианците им бърка в суверенитета.


Опасявам се, че Орбан и Салвини станаха върли противници на Фронтекс, след като се оказа, че вместо да пазят външните граници, каквато им е работата, пълнят Европа с нелегални, а трафикът на хора в Средиземно море се финансира от данъкоплатците. Даже унгарците не са засегнати и Орбан можеше да си затрае по въпроса, но на италианците им дойде байгън чужди НПО-та да влачат при тях всеки кандидат-европеец, вместо в родните си страни. Като Малта например.

# 28 833
  • Мнения: 12 337
Опасявам се, че Орбан и Салвини станаха върли противници на Фронтекс, след като се оказа, че вместо да пазят външните граници, каквато им е работата, пълнят Европа с нелегални, а трафикът на хора в Средиземно море се финансира от данъкоплатците.

Фронтекс няма самостоятелна политика. Прави това, което му каже ЕС, където решенията се взимат с единогласие. Възможността да не пълниш Европа с нелегални /в случая с Италия/ е в пряка зависимост от договорките с Либия, от които Фронтекс не са част. Договорките с Либия вероятно ангажират финансови средства /както и тези с Турция/, затова общи решения се постигат трудно.

# 28 834
  • Мнения: 15 960
Фронтекс няма самостоятелна политика. Прави това, което му каже ЕС, където решенията се взимат с единогласие. Възможността да не пълниш Европа с нелегални /в случая с Италия/ е в пряка зависимост от договорките с Либия, от които Фронтекс не са част. Договорките с Либия вероятно ангажират финансови средства /както и тези с Турция/, затова общи решения се постигат трудно.
Не знам какви точно договорки има с Либия /вероятно Италия се е съгласила всички кораби с нелегални да акостират на нейни брегове/, но в последно време имаше не един или два случая, при които "бедстващи" на всякакви черупки в Средиземноморието биват спасявани и връщани в Либия, в разрез с плановете им за европейски социал. В другите случаи, каквито и договорки да има с Либия, предполагам, че пише "най-близко пристанище", което често е в Малта, хем там много обичат араби, ама те пък нещо все в Италия искат.

# 28 835
  • Мнения: 10 089
Чудя се на тази персона - говорителка на ОНН, как прецени кои са най-богатите страни, дето вече са поизгубили ентусиазма си да приютяват бежанци? Не пропуска ли умишлено някои от твърде паричните, като например Израел, СА, ОАЕ?
Не стига, че идват сами кой отде свари, ами и по тригодишната им програма за презаселване трябва да сме на линия.
ООН: Намалява желанието на богатите държави да приемат бежанци
https://www.24chasa.bg/novini/article/7306956
По-малко от 56 хиляди бежанци са имали възможност да участват в програмата на ООН за презаселване през 2018 г., каза говорителката Шабиа Манту. Тя отбеляза, че тази бройка и нивото от 5 процента са по-ниски от предишните

Понастоящем агенцията на ООН за бежанците подготвя тригодишен план, за да повиши броя на презаселените и да увеличи броя на държавите участници в програмата. През миналата година САЩ са приели за постоянно най-много бежанци по програмата (17 хиляди), следвани от Канада със 7700, Великобритания с 5700 и Франция и Швеция по около 5000.

Изнесените днес данни не включват хората, които директно са поискали бежански статут в богати държави и им е била осигурена защита. Над една трета от презаселените през годината по програмата на ООН са сирийци, а една трета - хора, избягали от насилието в Конго, съобщи ДПА.




# 28 836
  • Мнения: 12 337
Не знам какви точно договорки има с Либия /вероятно Италия се е съгласила всички кораби с нелегални да акостират на нейни брегове/, но в последно време имаше не един или два случая, при които "бедстващи" на всякакви черупки в Средиземноморието биват спасявани и връщани в Либия, в разрез с плановете им за европейски социал.

Договорките с Либия са именно такива и между другото Ренци настояваше за тях открай време.

Чудя се на тази персона - говорителка на ОНН, как прецени кои са най-богатите страни, дето вече са поизгубили ентусиазма си да приютяват бежанци? Не пропуска ли умишлено някои от твърде паричните, като например Израел, СА, ОАЕ?

За Израел не знам защо я пропуска, но за СА и ОАЕ изобщо няма какво да говори - те не са подписвали Конвенцията на ООН за бежанците и каквото приемат, го правят на изцяло доброволна основа.

# 28 837
  • Мнения: 4 396
България е външна граница на съюза - там Фронтекс има ли и каква работа вършат точно? Помня, че едни огради се правиха по едно време по границата с Турция, но не следя често българските медии и не съм в час.

# 28 838
  • Мнения: 12 337
България е външна граница на съюза - там Фронтекс има ли и каква работа вършат точно? Помня, че едни огради се правиха по едно време по границата с Турция, но не следя често българските медии и не съм в час.

Не мисля, че има действаща мисия в България, не знам дали има и нужда. Но те към момента нямат нито собствено оборудване, нито собствени граничари. Мисля, че, след като  станаха Агенция, през 2018-та  гласуваха някакви средства за тази цел за периода 2019/2020. И вече значително по-големи за периода до 2027.  Т.е. мисля, че към момента мисията продължава да е предимно организационна,  с потенциал да има собствен състав и оборудване, в случай, че ги финансират.

Помня, че през 2016-та имаше към 200 души по линия на Фронтекс, които да оказват помощ по границата.

# 28 839
  • Мнения: 2 600
То с това име - Шабия Манту - не е странно, че е обезпокоена от намаляването на вноса...

# 28 840
  • Мнения: X
"Имаш право да знаеш какво подготвя Брюксел", пише на плаката, на който има снимки на Юнкер и Сорос, споделен на официалната страница на унгарското правителство във "Фейсбук".

"Правителството дава начало на информационна кампания за поощряваните от Брюксел планове за миграцията. Всеки има право да знае какви са реалните предложения, които основно заплашват сигурността на Унгария", пише правителството.

Кампанията на унгарското правителство е във връзка с предстоящите Евроизбори 2019.





# 28 841
  • Мнения: 10 089


Кампанията на унгарското правителство е във връзка с предстоящите Евроизбори 2019.

Скрит текст:




"Като две капки вода", опс не точно вода за десния  Wink

# 28 842
  • Мнения: 4 396
Сега чета заглавие, че в Швеция сатанисти са убили чужденец хомофил, но не мога да прочета статията без абонамент. Сатанисти! Първата ми мисъл беше, че наричат по нов начин крайнодесните в Швеция, но може и наистина да става дума за сатанисти.

# 28 843
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 536
Мартин Зелнер пред правосъдното министерство за Австрия:

Скрит текст:
"Това тук стана централа на неправдата. През 2016 беше взето решение за по-строг параграф за "нахъсването", както и параграфа за основаване на криминална организация. Де факто, с това патриотичният активизъм в Австрия беше криминализиран. През 2016 имаше 672 процеса за "нахъсване" (някой ако има по-точен превод на Verhetzung, да каже. Да речем пропаганда по патриотични подбуди). 876 бяха процесите през 2017. Какво, според прокурорите е "нахъсване" - например думите "ислямизацията убива" или "сега трябва да говорим. Защо не говорихме тогава, когато дойде бежанският хаос? Със сигурност няма да дам гласа си за тази предателка на народа, която ни вкара масово убийци и изнасилвачи". За последните думи един пенсионер лежа 3 месеца в затвора. Неговите думи след процеса - "всички новопристигнали в тази страна могат да говорят лошо за мен, само аз не мога. Няма вече свобода на словото, демокрацията е мъртва". Това е самоедин от стотиците случаи, които биват накарани да млъкнат в тази сграда, от това правосъдие"

Процесът срещу нашето движение беше огромен. Тебешири, спрейове, ваденки, смешни, мирни актове на съпротива, бяха криминализирани. След обявяването ни за невинни един каза - ако нямаме достатъчно закони да ги осъдим, трябва да си измислим нови (превод по смисъл).

Това, което правосъдното министерство в последните години постигна е, ние патриотите, да се чувстваме с всеки ден все по-несигурни. Те превърнаха критиката на ислямизирането в риск. В опасна зона, където всеки, който навлезе, може да влезе в затвора.

Това, което те НЕ направиха:

Например опитът за убийство на един от нашето движение, чийто череп беше разбит с камък - процесът беше прекратен. Те пуснаха на свобода заподозрени в тероризъм по време на нашия процес в Грац, защото НЯМАХА ДОСТАТЪЧНО КАПАЦИТЕТ. Те не екстрадираха изнасилвачи - например бруталния случай с масовото изнасилване на УЧИТЕЛКА от 8 иракчани - неекстрадируеми. Не екстрадираха (изброяват се имена на изнасилвачи и убийци). Това, което също не направиха беше да защитят границата на правовата държава. Стотиците призиви за трафикантство, активните трафиканти, които всекидневно караха нелегални в страната, които вършат ужасни престъпления - не бяха преследвани.

В последните години те бяха заето с това да завлекат австрийците пред съда, които се ядосаха и възмутиха на тази неправда!

Това, което също не направиха - те не предотвратиха ислямизацията, те не протестираха, нищо юридическо не предприеха, за да се предотвратят 11-те убийства от мигранти. Това правосъдие се превърна в инструмент на масовата миграция и ограничаването на свободата на мнение. Тук се зачита правото на ЕС, а не националното право. Изгасиха обществената дискусия и защитиха импортирането на изнасилвачи и убийци.

Разказват ми за местни, които слагат забрадки на жените и дъщерите си, като минават през определени места. Ако аз самият нямах годеница , бих го сметнал за шега. Колко от изнасилените и убити момичета бяха вярващи мюсюлманки, със забрадка? Никоя от тях. Тези убийци имат респект към забрадените. И скоро в определени ерии това ще бъде единствената гаранция за сигурност - да не бъдат закачани, да не бъдат нападнати, или изнасилени и убити - да сложат забрадка.

Ние трябваше да сме под закрилата на правовата държава, но тази правова държава вече не ни защитава, напротив - забива ни нож в гърба.

Последното, което направиха беше да предотвратят затварянето на джамия на ислямисти, защото било против закона.

Въпросът е защо още е така? Мнозинството в Австрия не иска това. Мнозинството в Австрия би искало тези убийци и изнасилвачи да бъдат екстрадирани. Обаче ни се обяснява, че не става, защото трябва да се спазват насоките на ЕС. Ето затова, въпреки че имаме едно много добро правителство, което иска да се бори с това, все още сме на това положение. Съдъебната система блокира правовата държава. Те възпрепятстват да се говори открито за мултикулти и ислямизацияи те възпрепятстват екстрадирането на опасни хора, за да можем да защитим живота си.

Ние искаме от политиците защита на живота ни, защита на идентичността ни, срещу подмяна на народа и нелегалната масова миграция и искаме защита на свободното слово - за абсолютно всички!

Ние сме тук в името на жертвите на правосъдието, които още щяха да са живи, ако правосъдието си беше свършило работата. Ако бяха екстрадирали опасните хора, сместо да се занимават със стикери и тебешири.

# 28 844
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
OnDiNe_, току що изгледах видеото и мислех да пиша, но ти ме изпревари.

Но нещо друго, което много ме възмути.
45 годишна германка се разхожда с кучето си в Тирол, нападат я стадо крави и я стъпква. Опитите да бъде спасена остават безуспешни, германката умира. След 5 години протакане излиза решението на съда. Животновъдът трябва да плати на съпругa на убитата от кравата германка почти половин милион Евро, €490.000,00.
И тук искам да знам, защо приматите могат да изнасилват, могат да убиват и не биват съдени, не биват екстрадирани, но този животновъд трябва да плати толкова висока цена за поведението на кравата си. Отново се сблъскваме с двойният стандарт.

https://www.kosmo.at/kuh-toetet-touristin-tiroler-bauer-muss-hal … ensersatz-zahlen/
*************
Verhetzung, аз бих го превела като - подстрекаване, насъскване.

Общи условия

Активация на акаунт