Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 094 365
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 28 860
  • Мнения: 12 337
Експресен съд, на който да се осъдят и да си излежават присъдите там, където са? Съгласна.

Не съм сигурна, че кюрдите, които предложиха трибунала, са съгласни с тезата с излежаването. Нито е ясно тази територия, която сега е под техен контрол, под чий контрол ще бъде утре и какво ще мисли той.

# 28 861
  • Мнения: X
Направо ми е смешен този цирк. Те вкараха милиони джихадисти, сега се циганят за няколкостотин. Ама карай, нали трябва политически PR да се прави.

# 28 862
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Направо ми е смешен този цирк. Те вкараха милиони джихадисти, сега се циганят за няколкостотин. Ама карай, нали трябва политически PR да се прави.

Точно същото се чудя и аз, но не успях да го формулирам.

И тръгнали да тематизират жените на терористите, сякаш не "събират" всеки ден семейства.

Да се смееш ли, да плачеш ли ... е цялата ситуация.


За Мюсюлманските Братя в сърцето на Европа никой не иска да говори и пише ..., щото става много неудобно. Някой ден точно те ще ни обяснят, колко точно пола в Европата ... и мисля, че ще го направят доста категорично.

# 28 863
  • Мнения: 12 337
Направо ми е смешен този цирк. Те вкараха милиони джихадисти, сега се циганят за няколкостотин. Ама карай, нали трябва политически PR да се прави.

Съдът на местна почва сигурно крие повече опасности за злепоставяне - с тези объркани представи кой е терорист и кой не. Ако помните, преди 2 години така пуснаха един швед в ОК - сниман с отрязани глави ли беше, или с трупове, обвинен във връзки с Джабхат ал Нусра,  със сведения, че  служил и при ал-Шишани. В крайна сметка го оправдаха, защото е бил свързан и с революционни групировки против Ассад, които били подкрепяни и от ОК.

ПП. Да не се засегне някой - не швед, а шведски поданик.

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 15:02 от Vapor

# 28 864
  • Мнения: X
ПП. Да не се засегне някой - не швед, а шведски поданик.

Чак пък някой да се засегне?!  newsm78

В шведския форум има негласно правило от доста време, за да няма объркване:

- етническият швед се изписва швед

- новият швед се изписва в кавички "швед"



И аз доколкото четох, кюрдите искат да се отърват колкото се може по-бързо от чуждестранните джихадисти и техните булки. До оттеглянето на американците ако все още няма решение, кюрдите най-вероятно ще ги натирят към родните им страни и там да им берат гайлето, според съответното законодателство на всяка държава.

Над 300 шведски граждани са напуснали страната, за да се присъединят към терористичните групировки в Ирак и Сирия. Според шведската служба за сигурност досега около 150 са се завърнали, около 80 са загинали и към днешна дата около стотина други шведски терористи остават в зоната на конфликта. Нито един от тези вече завърнали се, не е бил преследван  за терористичното си пътешествие, както и никой не е осъден. Всички към днешна дата живеят свободно в шведското общество.

Сега уж шведските власти и те са се запънали за тези последни 100 бройки шведски джихадисти и техните жени, щото видите ли "щом са останали до края на халифата, значи са силно радикализирани и опасни". Но промиването на мозъци вече започна - изпратени са репортери в северна Сирия и от няколко дни ни заливат със сърцераздирелелни интервюта на шведски булки и джихадисти от кюрдските лагери, а зелените и либералите настояват Швеция да прибере и помогне на своите граждани в Сирия.

# 28 865
  • Мнения: X
Ми да вземат и останалите, щом така добре се справят с интеграцията им.

# 28 866
  • Мнения: 10 089
Ми да вземат и останалите, щом така добре се справят с интеграцията им.
А, тъкмо!  Peace
Хем никой няма да се притеснява  какво ще излезе от съдебното преследване, проучване и предишни връзки с тоя и оня.
Оставам с впечатление, че най-големият страх идва точно от там и за да не се поразмирише, ни
спретват театро. Мнооого загрижени за бъдните поколения европейци. Ти да видиш!  Sick
Де да мислеха така преди да ги пуснат на юруш към страните си!?

# 28 867
  • Мнения: 12 337
ПП. Да не се засегне някой - не швед, а шведски поданик.

Чак пък някой да се засегне?!  newsm78

Уточних го, защото забелязвам силно засягане на етнос, когато в чуждата преса споменат българин, без да направят тънката разлика "български ром". А тук разликата е все пак по-голяма, защото e филипинец.

# 28 868
  • Мнения: 29
Съдът на местна почва тези дни ще се вихри необезпокояван май.
 ОК си измиха ръцете с Бангладешката. Бангладеш заяви, че няма нейни данни. Дали Холандия ще и даде гражданство заради мъж терорист?
Да, определено вятъра си сменя посоката..

# 28 869
  • Мнения: 12 337
Съдът на местна почва тези дни ще се вихри необезпокояван май.
 ОК си измиха ръцете с Бангладешката. Бангладеш заяви, че няма нейни данни. Дали Холандия ще и даде гражданство заради мъж терорист?
Да, определено вятъра си сменя посоката..

Това ще е много интересно, ако успеят окончателно да й отнемат английското поданство /мисля, че може да се обжалва/. Пишеше, че децата на жени-бангладешки имат право на бангладешко поданство, независимо къде са родени. На тази девойка майка й е бангладешка, т.е. право има, но никога не си го е искала. Сега правото на бангладешко поданство дали ще й стане задължение - тя да го поиска, а Бангладеш да й го дадат.

# 28 870
  • Мнения: 4 396
Съдът на местна почва тези дни ще се вихри необезпокояван май.
 ОК си измиха ръцете с Бангладешката. Бангладеш заяви, че няма нейни данни. Дали Холандия ще и даде гражданство заради мъж терорист?
Да, определено вятъра си сменя посоката..

Това ще е много интересно, ако успеят окончателно да й отнемат английското поданство /мисля, че може да се обжалва/. Пишеше, че децата на жени-бангладешки имат право на бангладешко поданство, независимо къде са родени. На тази девойка майка й е бангладешка, т.е. право има, но никога не си го е искала. Сега правото на бангладешко поданство дали ще й стане задължение - тя да го поиска, а Бангладеш да й го дадат.

Бангладеш набързо заеха позиция, че не я искат терористката, така че съмнявам се да й дадат. Колко му е да я обявят за национална заплаха и да й откажат? Не че тя се е засилила да кандидатства - все пак Бангладеш не е в Европа, тя затова сега пробва Холандия чрез мъжа си, но ме съмнява, те да се съгласят. Тя не е живяла в Холандия, едва ли може да получи гражданство само като съпруга на холандски гражданин?

# 28 871
  • Мнения: 3 876
Аз доколкото знам Бангладеш са й отказали гражданство, не я искат. Семейството й е от там, но тя е родена в Англия и има само английско гражданство.
По закон май не могат да те оставят без никакво гражданство и според мен либерастите от хелзинския комитет ще натиснат англичаните да й го върнат.
Онзи ден точно спорих с англичанин по темата-някои от тях са толкова заблудени и глупави, че чак ме е страх ... започна да ми спори, че въпросната нямала вина, била взета много малка и радикализирана, не по нейно желание. Но въпреки всичко, тя си била британка Simple Smile
Накрая се ядосах и му казах, че не искам повече да споря, защото няма смисъл и определено не сме на едно мнение.

# 28 872
  • Мнения: 15 960
Бангладеш не я искат, ама и тя хич не ги ще. Иска си в Европа и това е.

# 28 873
  • Мнения: 3 876
Естествено, че няма да иска в Бангладеш, да не е луда, там кой ще й дава помощи и ще й позволява да се шири в самостоятелна къща/апартамент, даден й от държавата, защото е самотна майка? Simple Smile

# 28 874
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Не че нещо, но тази жена живяла ли е изобщо някога в Бангладеш? Какво точно общо има с Бангладеш тя?

Общи условия

Активация на акаунт