Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 680
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 067
Цитат


Скрит текст:
Моля ти се, Палмена!! Просто единичен случай! Не може да се генерализира така. Всъщност повечето бежанци са нормални хора като мене и тебе и идването им е истински късмет за ЕС, защото ще ни решат хем демографската криза, хем липсата на специалисти в ключови области.

Така написано звучи нелепо, нали? И все пак е държавна политика в целия ЕС, налагана насилствено върху местното население, на което се полага единствено да работи и да се съобразява с нечии "културни особености".

Посипвам си главата с пепел, тази вечер съм разсеяна  Laughing и съвсем забравих, че едните "културни особености" са безценни, а другите невзрачни. За цяла година не се сетихме да дръпнем една заупокойна молитва за Европа, дали пък няма да помогне  newsm78 ?
Ами, разсеяна си! Wink Hug
Забрави да споменеш, че безценните са най-върли работохолици и ей, на - до година, две Европа ще постигне небивал икономически растеж.
У нас вече се чувства промяната. Колко много забогатяха покрай инвазията. Mr. Green

# 91
  • Мнения: 631
Записвам се, рядко се включвах, но четях всичко, за темата bouquet

# 92
  • Мнения: X
Много се надявам тази тема да не стигне нивото на истеричност на предната, в която се погребваше България и  Европа на всяка страница и се чертаеше световен апокалипсис скоро или веднага.
Малко здрав разум няма да ни навреди. На управляващите и решаващите - също.

# 93
  • Мнения: X
Много се надявам тази тема да не стигне нивото на истеричност на предната, в която се погребваше България и  Европа на всяка страница и се чертаеше световен апокалипсис скоро или веднага.
Малко здрав разум няма да ни навреди. На управляващите и решаващите - също.

Ти се надявай да се премахнат причините за тази истеричност. Защото не сме банда климактерични лелки на хапчета, които си изливат безпочвената параноя в БГ Мама, а хора, които четат, мислят и основателно се тревожат за бъдещето. Спокоен в момента би могъл да бъде само неосведоменият човек.

Малко СЛЕДизборна пропаганда, копирана от страница, която БХК отдавна трябваше да забрани!
https://www.facebook.com/TheIronMikeTyson

"Братя и сестри,
СЕГА ТОЙ ЩЕ ИЗБЯГА .
НИЕ Не трябва да позволяваме да направят нова ПОДмяна както през 89-та година. Да извоюваме Промяна на 19-ти ноември СЪБОТА Народно събиране и шествие от 18:00 часа от храм "Св.Неделя" до Народното събрание.
На следващия ден Неделя - ПАК от 18 часа И ПАК И ПАК
...
Нашият Народ има нужда от ПРЕраждане , а не от ИЗраждане !!! Бъдете силни и ни подкрепяйте. Победата ще е наша !!!
Може би това е едно от последните интервюта на ББ . Той свърши своята работа и неговите работодатели са доволни и го възнаграждават обилно с милиарди и "заслужена" почивка.
НЕ ТРЯБВА ДА ДОПУСНЕМ ТОВА ЛИЦЕ И ДРУГИТЕ ОКОЛО НЕГО ДА НАПУСНАТ СТРАНАТА И ДА ИЗБЕГНАТ ПОЛАГАЕМАТА ИМ СЕ НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ ЗА ДЕЯНИЯТА ИМ !!!
Да преборим системата.
Да преборим предателите.
Да преборим враговете на народа.
Да изгоним мигрантите и да затворим границите за незаконни мигранти.
Да извоюваме лустрация на статуквото.
Да стимулираме раждаемостта.
Да стимулираме спорта.
Да стимулираме младите и интелигентните.
Да помогнем на бедните и неравностойните.
Да бъдем , бъдем и бъдем."

# 94
  • Мнения: X
Между пълно спокойствие и истеричност има доста нюанси и нива на тревожност, Сапфир.

# 95
  • Мнения: X
Ами аз пък бих казала, че определението ти звучи обидно и доста субективно. Кой определя кое точно ниво на тревожност е равносилно на истеричност? Предполагам, че само някой професионален психиатър. Ако не си такава, аз лично предпочитам да не отправяш подобни квалификации към хора, които изобщо не познаваш.

Според моето мнение пък нивото на тревожност е прекомерно ниско, направо неадекватно ниско спрямо нивото на заплаха. При настоящата ситуация би следвало да се очаква повсеместни всенародни бунтове и метежи, а не вялите опити на няколко жени в БГ Мама да отварят очите на слепите и преко сила 2000 човека на протестите. Ако нивото на тревожност беше съизмеримо с реалната заплаха, тази събота Мария Луиза би трябвало да бъде запълнена с разтревожени софиянци от Света Неделя до Лъвов Мост. Но това няма да се случи, нали знаеш? Защото повечето българи са на мнение, че има там някакви си истерични, врякащи създания, които само се намират на приказка и вещаят апокалипсис, докато - ей го на - имаме си всичко - и салатка, и ракийка, и мезе в хладилника, и някой лев в банката. И не виждат как историята се превърта пред безучастните им свидетелски очи по посока към една трайна промяна на целия континент - мечтана от мохамеданите вече 700 години.

# 96
  • Мнения: X
Четене с разбиране е нужно.
Персонални квалификации и определения не съм раздавала, не виждам причина да се припознаеш и обидиш ти лично, Сапфир. Написала съм, и продължавам да твърдя, че тонът в предната тема беше истеричен, ама много излишно истеричен.
Проблемът с мигрантите е сериозен, глобален, огромен. Истерия в случая не помага.

# 97
  • Мнения: 3 675
С голяма тревога чета темата, но като излезна навън и видя скакалците, които налазиха Европа и ме обзема истерия. Това лято тотално бях изкрейзила и си забраних да чета темата. През лятото присъствието им се забелязваше доста по фрапиращо. В момента са все още тук, но им е студено и не излизат масово да се разхождат като глутници озверели кучета. Аз не живея в малък град или селце и съм принудена да ги срещам всеки ден. Хората които живеят по селата не винаги имат представа какво е положението в големите градове, а то е трагично. Цели квартали са превърнати в гета и тези гета се разширяват не с години, а с всеки изминал ден. За някои може да съм истеричка, но не съм единствената. По улиците виждам масово как жените непрекъснато се обръщат назад за да видят кой върви след тях. Вече не можем да се разхождаме спокойно. Изродите дори посегнаха на дете посред бял ден в препълнен басейн с хора. Тези мизерници не могат да се интегрират и мястото им не е в Европа! Нормално е да изпадаме в истерия като виждаме как с всеки изминал ден Европа се пълни с нови и нови олигофрени, които пренасят конфликтите и болестите си в Европа.

ПП сбъдваща мечти, права си, че истерията не помага. Явно трябва да започнем да се въоръжаваме за да можем да се защитим при срещата ни с тези миризливи говеда.

# 98
  • Мнения: 22 036
Напълно съм съгласна със Сбъдваща, но когато се публикува по-спокоен пост обикновено се започват обвинения, как едва ли не подкрепяме престъпници.

# 99
  • Мнения: X

ПП сбъдваща мечти, права си, че истерията не помага. Явно трябва да започнем да се въоръжаваме за да можем да се защитим при срещата ни с тези миризливи говеда.

И да ни осъдят, че сме се защитили....

Напълно съм съгласна със Сбъдваща, но когато се публикува по-спокоен пост обикновено се започват обвинения, как едва ли не подкрепяме престъпници.

...се произнесохте от далечна Австралия, която НЕ приема никакви бежанци на своята територия и третира идването им с лодки като криминално деяние!

# 100
  • Мнения: 22 036

ПП сбъдваща мечти, права си, че истерията не помага. Явно трябва да започнем да се въоръжаваме за да можем да се защитим при срещата ни с тези миризливи говеда.

И да ни осъдят, че сме се защитили....

Напълно съм съгласна със Сбъдваща, но когато се публикува по-спокоен пост обикновено се започват обвинения, как едва ли не подкрепяме престъпници.

...се произнесохте от далечна Австралия, която НЕ приема никакви бежанци на своята територия и третира идването им с лодки като криминално деяние!

Отново доста неприемливо изказване. Има ли значение от къде изказвам позицията си, а и това, че "не приемаме" не е съвсем така, а и така да е, аз нямам лична заслуга за това и всъщност не одобрявам някои от мерките им.

Предвид, че съм мигрант, а и има милиони като мен, говори, че приемат мигранти.

Насочете страхът и истерията в по-ползотворни неща, като да се вземат мерки за прецеждането на масата. Не е нормално да има мнения, че деца трябва да се оставят да се давят. Нищо конструктивно не се получава, а само си понижавате качеството на живота, защото да се живее в паника, не е добре. И се спрете с неоснователните доводи, като кой от къде коментира. Има факти и всеки е свободен да ги коментира.

# 101
  • Мнения: 7 856

Предвид, че съм мигрант, а и има милиони като мен, говори, че приемат мигранти.
 
Образовани и работещи бели мигранти австралийците приемат, а не ги затварят на Науру и в Папуа.
Изобщо не може да се сравняват белите (и не само бели) образовани хора, които живеят и работят в друга държава, с маймуните, които нахлуват всекидневно у нас.
Ние коментираме необразованите, мръсни нашественици, които нямат никакво намерение да работят и да се интегрират. За заразите, които носят със себе си, не ми се и мисли.
Със сигурност китайците в София са доста повече от афганци и пакистанци. Запитайте се защо никой не се оплаква от тях?
А ако се разходите през деня (ощо по-добре вечер на тъмно) по някои места в центъра на столицата ни и вие ще изпаднете в паника и истерия.

# 102
  • София
  • Мнения: 7 806
Предвид, че съм мигрант, а и има милиони като мен, говори, че приемат мигранти.
Самата ти НЕЛЕГАЛЕН мигрант ли си? Ако не - защо въобще сравняваш нещата и приемаш лично всички "плюнки" тук в темата срещу мигрантите, при положение, че става въпрос единствено и само за НЕЛЕГАЛНИ мигранти в Европа, които се промъкват тук незаконно и се възползват от либералните правила, даващи възможност на всеки да кандидатства за убежище. Така практически всеки пришълец може да узакони престоя си в Европа, защото даже и да не му бъде признато право на убежище - няма къде да бъде екстрадиран, тъй като предвидливо е изхвърлил личните си документи и се представя под някаква самоличност, която на практика няма как да бъде проверена.
Наистина е доста дразнещо някой, който явно не е запознат с проблемите около мигрантската криза в Европа, започне да раздава определения и съвети кой за какво трябва да се тревожи и кой за какво трябва да се бори.
Недоволна, писали сме едновременно.

# 103
  • Мнения: 22 036
Аз далеч не приемам нищо лично, освен, когато ме цитират и държат отговорна за политиката на страната, в която живея, и тази, която съм напуснала. Не е нормално да има нелегални емигранти, но не е начина да се справим с проблема с подобни теми. Нищо не пречи в Европа да се изгради система, подобна на Австралийската, Новозендската и Канадската. пак юе се приемат и бежанци, но няма да е без никакъв контрол. Между другото, Европа прави същото като Австралия - има спогодба с Турция, която приютява огромен брой бежанци. Същото е като Нару.

А защо се отъждествяваям - може би, защото би ми било доста неприятно да ме наричат скакалец, орк и подобни.

# 104
  • Мнения: X

Предвид, че съм мигрант, а и има милиони като мен, говори, че приемат мигранти.



Това изчерпва всичко. Как отиде в Австралия? На гумена лодка, която австралийските власти прибраха на 10 км от Индия? Без паспорт или с фалшив такъв? Излъга ли, че идваш от страна с военен конфликт? Или подава документи, учи английски, явява се на интервюта, чака одобрение с месеци или години, докато те проучат до девето коляно? Няма нужда да отговаряш, защото отговорът е известен. И няма смисъл да се сравняваш с НЕЛЕГАЛНИТЕ мигранти в Европа, защото не сте едно и също.

Общи условия

Активация на акаунт