КГБ = Клуб на Готините Баби - 173.

  • 54 013
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
 Хайде и аз да рапортувам:
Фло, нали бях писала за плановете си за вчера и днес, та:
В 7 ч бях на автогарата - има частни таксита, които също возят на цената на автобусен билет. И нали се сещате, че се познаваме, та към 8 бях вече в Разград. Здравната, обаче започваше работа от 8,30, та поизчаках малко, но бях първа. ЗК е близо до поликлиниката, където е психиатъра. Качвам се горе и...изненадааа - той работи само следобед от 14,30. Ами сега! Кръстникът на Мима кара такси. Обаждам му се - Не искаш ли да ме закараш до Цар Калоян? - Да, защо не! И така към 10 бяхме в дома. Ами хубаво място! Персоналът от сестри и санитарки. А най-хубавото е, че имат и зъболекар. Разбрах, каквото ме интересува и- назад към Разград. Към 11 бяхме вече там. И сега как да убия 2-3 часа newsm78 На пазара! Купих плетени обувки на брат си, че вече старите са скъсани, а такива са му най-удобни. 5 чифта чорапи за 2,50! И боксерки пак за 2,50. Абе бая пари отидоха, ама.. \ щото кръстник, не кръстник, ама сиренето с пари!\ После се наврях в едно кафе зад поликлиниката \ пих чай и стомахът ми се чудеше какво е това нещо Joy\, където се пуши вътре и изкарах до към 13ч. Реших да се кача до психиатъра и да чакам там и пак изненада....той вече в кабинета! Е, дори имаше 3-4 ма преди мен, но минах успешно. Слизам долу на регистратура за печат - тя пък почивала до 14ч! Е, изчаках я, сложи съответните печати и се обадих на сутрешният ми превозвач - тъкмо щял да тръгва за Кубрат. Взе ме от определеното място и в 15ч си бях в Кубрат. Занесох документите в Социални, попълних на място и съответната декларация и дружката започна да попълва останалите, с тенденция утре да ги прати. Два дена да ги получат, после да поумуват за заповед за настаняване...абе, другата седмица се надяваме да го заведем! Та за това ме нямаше сабайлем Joy
За зелевата супа - няма значение каква ще е : с топчета от кайма, месо на парченца, или постна - варя всичко в два-три пръста вода \ в тенджерата\ , защото зелевата чорба стяга продуктите и трябва дълго да се варят - особено картофите и фидето. Като се сварят продуктите наливам зелевата чорба толкова, колкото искам да е. Като заври я махам и застройвам. Може и само с яйце, защото е достатъчно кисела и няма нужда от кисело мляко. Може с прясно. А и често нарязвам и кисело зеле на дребно, та става и така! Не спазвам пропорции - гледам зелевата чорба да е в повече!
Мамси, на мен ми заприлича на чашата на Крум - черепът на Никифор.

# 46
  • Мнения: 18 547
Яне ,наситена програма,ама пък резултатна.Няма друг начин, идват  още специални изпълнения  и доброто е да е прибран човекът.Режим, общуване с други, занимания ,лекарствата вървят редовно.Може да му хареса,че  и да е по-добре  за всички.Тук наблюдавам  какво става като остарее човек.И оглупее.Не   е добра комбинация,да не дава Господ.

# 47
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Янче , дано се случат нещата по-бързо. Малко да отдъхнеш и ти , че
теглото не ти е малко.  Hug

Мамси , купихме я от пиратски щанд.
Питахме дали е нещо свързано с история , а той ни каза само , че е чаша на владел. Crazy
Имаше мастилници с перодръжка , съвсем естествени пера. Нооо , дедко рече чашата.  Laughing
Тя е бая тежка , алпака е и по нея е изграждано това което се вижда. Обаче си е
масивна и бая тежичка. Питахме облицовката дали е гипсова , той ни се усмихна и каза ,
че ако е гипс няма да е толкова много пари. Та туй за чашата. Simple Smile

Ето албума от празника във фейса: https://www.facebook.com/milka.krasteva.1/media_set?set=a.102066 … 736023&type=3

А ето и чашата , точно 200мл. събира Simple Smile :

Скрит текст:
      

Баууууу  Joy Joy Joy Joy Joy
Скрит текст:

# 48
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
Дидимити, как ти е нослето? Hug
Янче  хубава работа си свършила, дано бързо се разрешат нещата за всички ви Hug Hug Hug
Жабче , интресен е вашия празник, но защо не видях чашата не знам newsm78
Аз днес прескочих до седмичния базар до нас.Купих доста неща, смених нещо от миналата седмица, купих и едни много хубави курабийки, тънички, тънички, резани със формички, децата много ги харесват и за нула време изчезват. Купих 4 кутии, но сега  търся рецепта , че доста соленко излиза. А са най обикновени, много тънички, посипани само с кристална захар, ако имате някоя подходяща рецепта, пишете.
Купих няколко връзки магданоз,копър, нана и босилек измих ги , нарязах ги на ситно за секунди с нещо от този род

обрках и замразих в пликче с ципче. Така си имам зелении за салата за дълго.
Направих една мусака с патладжани, стана разкошна, дори децата ядоха newsm03 , въпреки че вместо първо да изпържа патладжаните ги запекох във фурната, на кръгчета посолени и леко намазнени с четка. Това беше любимо ястие на сина ми и много време не го бях правила
Ние сме още на сандали и летни дрехи и като гледам снимките по фейса със снежец мни се приискава, но да съм си вътре в затоплената стая и да гледам как се сипе снега навън Grinning
Лека вечер на всички ви Hug Hug Hug

# 49
  • Мнения: 1 082
  Здравейте момичета!Да се отчета-боли ме носа не много-от студеното навън повече, но пак като с това се разминах, че не посинях и да ме пипат кой ме е бил-майтап бе.Истината е тази, че човек не знае от къде какво го чака.
  Янче, моля се по най-бързия начин да ти удовлетворят молбата и братчето да е на курорт и малко да си отдъхнеш и ти.Днес видях първите снежинки като прехвръкнаха и толкова-морският вятър ги отвя.
Кари кой каквото няма-за него си мечтае.Ние тука като се навлечем да не ти разправям-а на топлото с една дрешка-лесна работа.И моето кръвно се вдига-снощи прегреших пих вино с вода разредено-ама сутринта главата ме боля-сигурно иска чисто вино.
  Да Ви пожелая приятна вечер и всички болни да оздравяват-все пишат с мисли да се лекуваме.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 074
Дидимити, аз като веща по въпроса с кръвното, ще ти кажа - никакво вино, само рАкия  Joy Joy Joy
Освестих се и пак почнах с простотиите. Де вика Флото, ша ми говорите за болести ...

# 51
  • Мнения: 2 099
 
  Янче, моля се по най-бързия начин да ти удовлетворят молбата и братчето да е на курорт и малко да си отдъхнеш и ти.

 fingerscrossed Hands Thumbsup

Яне, а дано! За всички най-добре - за Серго най-вече. Геройски си се оправила днес, еваларката.
Какво смята самият Сергоthumbsup
Да ми цункаш Анжи.
Идната събота може би ще съм в Русе - за годината на Яна, племенницата ми.  smile3518 Нито ми се иска, нито ми се спомня.

# 52
  • Мнения: 5 346
Извинявам се на новата  дружка МРЪНКАЛКА!!! За мое оправдание ще й обясня, че аз съм от тези, които четат и пишат в темата късно вечер -обикновено след 22-23 ч.,
Скрит текст:
често заспивам пред компютъра и вероятно това  е причината да й сбъркам името.
Добре поне, че   все пак името е БЛИЗКОЗНАЧНО!

Та като казвате за зелева чорба, ние обичаме да я пием с печена луканчица. Сега ми се струва, че е солена. Вярно ли е, че зелето ще поеме от солта, докато втасва и тя ще стане по-безсолна или още сега да я разреждам с вода?

Моята туршия стана за 12 дни. Да слагам ли натриев бензоат или може да постои така още известно време?
Нашият" специалитет"  е КРАЧУЛИНА. /3 стръка задушен праз, червен пипер,1-2 л. зелев сок, чашка ориз/
Прочела съм ви, ама да не пиша още, че може да изръся пак нещо. Все пак  много ми харесаха "камерите за денонощно наблюдение". На нашата улица имаме една подобна, ама ние й викаме ЦРУ. Стои си вкъщи и дебне през прозореца.  Има и още една, която е с прякор Агенция Ройтерс, защото знае всичко, каквото става из квартала и не само из него.
Лека нощ на всички!

Последна редакция: вт, 15 ное 2016, 23:12 от K.A.G.

# 53
  • Мнения: 627
Съжалявам бАбета,но се спаружих Crazy,не знам нито един виц.всичко съм забравила,не ставам за компания Tired

# 54
  • Мнения: 5 346
Мрънче, аз съм същата-вицове не помня. Щракни из нета и намери нещо. Чичко Гугъл е всезнаещ и пръв помощник.

Прочете ли ми извинението?

# 55
  • Мнения: 2 099
Мрънче, немой се спаружва! Що тъй? Умора или беда?
Речи ни тук на сестриците, ще ти олекне.
За сега те пускаме гратис, без виц, без билет.
И горе главата! Тук е място дето си подаваме ръка и се извличаме от блатото.
 sport027 help
От мен лека, момичета!
 smile3507

# 56
  • Мнения: 627
Аз си имам един-единствен любим виц,но е професионален,няма да се разбере от всички...
Трите  забранени неща в Медицината
1-Кюнчер на пенис-Кюнчер е желязо,което се поставя на дълга,тръбна кост при счупване
2-Есмарх на шия-Есмарх е онова,с което ви пристягат вената като взимат кръв от нея.3-
3-Гипс на глава...
Все още си спомням дежурствата в Бърза помощ и колегите,с които се хилехме на това Simple Smile
Имаше и един за трите забранени неща в живота,но помня само първото-Не слагай подпис на празен лист...Малиии,колко отдавна беше Laughing

# 57
  • Мнения: 1 563
Добра вечер готини !!! Hug Hug Hug
Какво сте направили ,не мога да ви изчета  , то писали , писали... ,че и нова тема вече си имаме ...
Жабче , Hug благодаря !!! bouquet

 Миналият ден  на изборите цял ден , в понеделник  внуците цял ден бяха из нас , нали не бяха на училище,та баба им прави  разни вкуснотийки. Снощи си отидоха  и късно влезнах да ви погледна какво става  в къщичката ни . Ами то четох ,четох , приспа ми се и не успях да пиша.
 Днес като подхванах от един диван  в детската , на който  вчера скарата на матрака се  счупи ,внучката седна по отвисоко ,та да го оправим ММ започна да го оправя и ме извика  да му асистирам .Дай ми  отверката , дай ми клещите , дай бормашината , дай друга бургийка  ,та накрая стана.Разбута се цялата детска   изчистих всичко под единия и   под другият  диван ,изпразних и раклата , изтупах всичко , секцията избърсах.. Лъснах я отвсякъде и от там в спалнята , та хола и накрая  в кухнята. Почистих фурната ,котлоните  ,шкафове под мивка над мивка. Луда работа. До 19 часа приключих. Вечеряхме , пихме по една вино и легнах на дивана да гледам  сладкарското предаване , та още малко да заспя. Изгледах и филма Откраднат живот .
Рапорт даден !!!! Grinning

Да поздравя  за рождените дни  Кремчето , съпруга й  и Ани на Гъбчето ! Здрави ,щастливи и благословени да са !



Янче, радвам се ,че нещата с брат ти се уреждат. Дай Боже да стане , брат ти да е доволен , а и ти да си поотдъхнеш ,че много имаш нужда от това.

Кари в рецептите на първа страница има рецепта за  Великденски курабийки. Много са хубави ,вкусни и сипкави. Трайни са и много стават. Сигурна съм че ще ги харесат твоите. ще ги точиш на тънко ,че се надуват. Ръсиш ги със захар отгоре без да ги мажеш  с жълтък. Ако не можеш да я откриеш пиши ми ,ще  я пусна наново.

Дидимити Hug лошо си се ударила ,но защо не отидеш да ти направят снимка да не би да имаш спукване. Много неприятно!

Добре дошла Мрънкалче ! Благодаря  за вица ! hahaha Приета си ! hahaha

Хули и аз си лекувам кръвното с ракийца , но тази вечер ,по чаша винце му ударихме, пък да става каквото ще ! Simple Smile

Борянка ,смя се за  твоите Камери  hahaha Прди съм ги виждалавъв ФБ . Сполучливо сравнение  hahaha

Харесаха ми рецептите  за зелевата чорба. Никога не съм правила ,но непременно ще пробвам .

Хайде стига толкова ,вече ми се спи  !

Лека и спокойна нощ момичета ! Hug Hug Hug love001 love001 love001 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524

# 58
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
 Добро утро, дружки!
Хайде да ми правите компания, че моето кафе е на дъното Joy

                

 Здравче, Серго хем се радва, хем малко е изплашен от предстоящото НОВО. И то си е нормално. Най-се тревожи, че там ще трябва да ходи до тоалетната и по малка \ не разрешават разни шишетии \, а през нощта - уринатор, а той не го харесва. То и аз малко се плаша по този въпрос, че той докато стигне до тоалетната и ще подмокря панталоните и може да го накарат да слага пампи - нещо, което със зор махнахме. И начинът на плащане не ми харесва - трябва да им оставя картата му и те да теглят. Но от къде да съм сигурна, че ще остават пари за заема му newsm78 Предложих да превеждам пари по сметка - нямали такава, пък и нямали такава практика #Crazy Абе, ще видим. Надявам се до края на другата седмица да станат нещата!

Последна редакция: ср, 16 ное 2016, 07:33 от Янче-то

# 59
  • София
  • Мнения: 2 672

Хайде, Янче, присядам до теб със своето кафе за компания!

Добро ви утро, дружки!

Днес не забравяйте усмивките си!  Laughing


Скрит текст:
Валентин Йорданов

Сряда е...

Сряда пеперудено наднича
в моята завивка през пердето.
Тежестта от вторниците свлича
и усмивка грейва на лицето.

Сряда непокорна закипява
и енергия във вените клокочи.
Тя от сутринта ме завладява
и увлича ме в задачите нарочно.

Сряда като главен кръстопът е,
седмицата ми на две разделя.
Неуспехите си мога да преглътна,
да преследвам крайната победа.

Сряда като пале се умилква,
види ли ме тъжен - тя ме лае.
С нея много лесно се привиква
и добре със нея си играя.

Сряда е средичката на хляба,
с аромат вълшебен ме опива.
Тези думи мои заслужава,
за да бъде винаги красива.

Общи условия

Активация на акаунт