Сицилия - 2

  • 87 990
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
....

някъде имаше цени за лифта 25евро май беше.

Автобус Катания -Етна каква е цената?

И пак въпрос от Етна има ли автобус до Таормина?
...

Лифтът е доста по-скъп в сравнение с цените в България, двама възрастни + дете на 10 г. излезе около 80 евро, и то само лифт двупосочно, без джипове и водачи.

Радост, ако не сте запалени планинари, вероятно няма да сте доволни от изкачване, респ. катерене, слизане и т.н. Зимна Етна е изключително красива, теренът е сложен, но пък кристалите, които е изваял вятърът от лед са истински шедьоври:) Преживявяането беше уникално!

Вие обаче планирате ходене през пролетта, пейзажът ще е различен, може и да е ветровито. За мнозина е просто черен камънак и прах. Зависи кой с каква нагласа е, разбира се.

Обществен транспорт от Етна до Таормина, редовна линия т.е., май няма. Имаше впрочем разни спирки с табелки за атракционно влакче и автобус, вероятно от Николози, не обърнах внимание. В нета не намирам обаче инфо за редовна линия.   

Катания - Етна е 6.60 двупосочно.

# 256
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
... та за това няма как да няма автобус после към Таормина.

Откъде за Таормина?  От Катания ли?
http://www.aziendasicilianatrasporti.it:8080/
http://www.etnatrasporti.it/

# 257
  • Мнения: 19 017
Погледнах в трипадвайзър запитване за обществен транспорт Таормина-Етна и пише, че няма..

# 258
  • Мнения: 2 635

И другото ми питане е  Етна за половин ден и другата половина за Таормина и Месина
Или да ги разделя?


Това ми се струва напълно нереалистично. Половин ден за Етна - то докато се качите, ще мине половин ден. После да прелетите някак си до Таормина, но какво ще видите от нея за има-няма 15 минути, преди да тръгнете за Месина. При това не сте с кола, нали? Ние прекарахме един цял ден само в Таормина и не ни стигна.

# 259
  • Мнения: 83
Здравейте любители на пътешествията! Искам да попитам някой знае ли дали има директен автобус или друг транспорт от Катания до Трапани! Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 08 фев 2018, 17:10 от aniu

# 260
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
летим в събота на 10.02.2018

да не сме никак планинари, но само да отидем до Етна и после да стоим там 5 часа е безсмислено

Направо съм учудена , че няма транспорт от Етна до другите градчета, а само до Катания.

Не знам как да го измисля.

# 261
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ами просто "прескочете" Етна. Ако не планирате плащане за 4х4 и водач, нито "собственокрачно" изкачване, май наистина няма много смисъл. Там е студено сега, а заведенията около хижата не са и от най-евтините и най-уютните.
Транспорт няма, защото не е рентабилно сега зимата. Автобусът от Катания е полупразен, стои през цялото време на хижата, не прави втори курс. От другите  градчета пък съвсем не би имало кой да се качи. 

# 262
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Здравейте любители на пътешествията! Искам да попитам някой знае дали има директен автобус или друг транспорт от Катания до Трапани! Благодаря предварително!

Според rome2rio няма, през Палермо се пътува. Автобусната компания е тази: http://www.saisautolinee.it/servizi.htm
А и не излиза от Палермо да има директен транспорт до Трапани, което ми се струва странно.

Последна редакция: чт, 08 фев 2018, 17:07 от Mooimeiske

# 263
  • Мнения: 83
Mooimeiske благодаря!!! Дано и някой друг се включи, защото ми е важно и да не се лутам.

# 264
  • Мнения: 206
летим в събота на 10.02.2018

да не сме никак планинари, но само да отидем до Етна и после да стоим там 5 часа е безсмислено

Направо съм учудена , че няма транспорт от Етна до другите градчета, а само до Катания.

Не знам как да го измисля.

И аз като Вас малко по-назад питах за друг вариант до Етна освен автобуса от Катания, но се оказа, че това е вариянта.Автобуса тръгва в 8,00 и се връща в 16,30 и е само един.Някъде бях чела, че има автобуси от типа на хоп-он бусовете, които ходят до Етна и Таормина, но май в момента такова нещо няма. Ние ще сме там за Великден ,така че ще очаквам Вашия разказ.Друг начин е с кола под наем ако може нещо на място да платим в брой, но ще го мислим

# 265
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
да ще проверя за варианта хоп он хоп оф
изобщо не ми се стой толкова на Етна

пък и да го прескоча също

# 266
  • Бургас
  • Мнения: 96
Ние си взехме кола под наем и обиколихме всичко и Етна и др. градове. Спираш си навсякъде, разполагаш с времето си. Програмата е по добре организирана, когато си със собствен транспорт. Има паркинги навсякъде-не сме имали проблем с паркирането. А и с кола видяхме толкова мн красоти, които няма как с обществен транспорт да стигнеш до тях. Преживяването е друго.Аз съм За кола под наем. Ние бяхме 10 дни и бях направила резервации на различни места.Пътуваме с колата, обиколихме мн градчета, селца, места, които са трудно достъпни. Уникални гледки.Беше едно незабравимо приключение. Остана в сърцето ми. 

# 267
  • Мнения: 2 635
Ние също бяхме с кола и категорично съм 'за' кола. Спяхме в чудесно малко и тихо селце (квартира от Airbnb), откъдето всяка сутрин стартирахме с наша си програма, без да зависим и да мислим за автобуси, влакове и прочее. Няма как да планираш, къде ще ти хареса и ще останеш повече, къде ще се окаже, че не си заслужава и  ще искаш по-бързо да идеш до следващата точка. Който има възможност за кола, да не се колебае въобще, е моята препоръка. Кой да е знаел, че Gole Alcantara ще ни хареса толкова, че ще останем почти цял ден. Ако не бяхме с кола, нямаше и да стигнем до там.

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 96
Ние също бяхме с кола и категорично съм 'за' кола. Спяхме в чудесно малко и тихо селце (квартира от Airbnb), откъдето всяка сутрин стартирахме с наша си програма, без да зависим и да мислим за автобуси, влакове и прочее. Няма как да планираш, къде ще ти хареса и ще останеш повече, къде ще се окаже, че не си заслужава и  ще искаш по-бързо да идеш до следващата точка. Който има възможност за кола, да не се колебае въобще, е моята препоръка. Кой да е знаел, че Gole Alcantara ще ни хареса толкова, че ще останем почти цял ден. Ако не бяхме с кола, нямаше и да стигнем до там.

Да и ние останахме очаровани от това неземно място-Gole Alcantara:))

# 269
  • Мнения: 54
Катания е страхотна,местните са много отзивчиви.Морските храни са пресни и на прилични цени..а пазара на Катания е изумителен-толкова пресни плодове и зеленчуци...и многооо риби и миди))).Не пропускайте да хапнете аранчини и каноли!

Общи условия

Активация на акаунт