Сицилия - 2

  • 88 004
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 19 018
е, те искат и плаж, а сезонът там не е толкова дълъг
но може би юни или средата на септември е по-добра идея

# 286
  • Мнения: 9 052
ха. ние и в момента сме на плаж. и то доста по-на север .
Плаж може и през май, може и ноември. Като ноември си е топло още от лятото. Може и август, но цената е съответна, а ние не смятаме да я плащаме. Караме я по-евтино, но начесто и по много  Yum

# 287
  • София
  • Мнения: 316
Привет сицилианки!Ще ходим юли с мъжа ми в Сицилия.Може ли да ми кажете от Таормина градски транспорт до Ното,Сиракуза,Катания,Палермо,Шикли,Чефалу,Агридженто и Етна ?

# 288
  • Мнения: 462
Привет сицилианки!Ще ходим юли с мъжа ми в Сицилия.Може ли да ми кажете от Таормина градски транспорт до Ното,Сиракуза,Катания,Палермо,Шикли,Чефалу,Агридженто и Етна ?

Виж trenitalia, interbus, aziendasicilianatrasporti

Таормина-Катаня е на ок.1 час с автобус(ок.5 евро еднопосочно, 8,50 двупосочно) с interbus. И с влак може.
Катаня-Сиракуза с interbus - ок.1ч.20мин.-ок.6евро/ с влак пак толкова се пътува - ок.7евро
Сиракуза-Ното: 1/2ч. ок.4евро с влак(влакът е един вагон  Grinning ); има и автобуси, но нито влаковете са начесто, нито автобусите
Сиракуза-Шикли - в посоката на Ното е, но се пътува доста...ок.2,5ч. в посока; ок.8евро еднопосочно с влака; автобуси също вървят в тази посока
Това от мен Simple Smile

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Благодаря за отговорите момичета Simple Smile
За съжаление почивката не може да я изместим порано или покъсно от началото на август,така че това ще е  независимо от цената.
Ще съм ви много благодарна,ако ми препоръчате хубави плажове в района на Агридженто,Палермо,Ериче или Селуните

# 290
  • Мнения: 2 111
Ще бъдем 11 дни в Сицилия от 19.04. до 29.04. и ще сме с кола под наем. Бихме искали да пообиколим, съответно си представям, че ще трябва да спим на различни места. Не искам да се местя всяка нощ на ново място, тъй като съм бременна и не искам да се претоварвам с постоянно пътуване и местене на багажи. Затова ще помоля да ми препоръчате 3-4 населени места, където е хубаво за спане и стратегически удобно за обикаляне с кола. Бихме искали да се насладим и на плажа ако е възможно по това време. Благодаря!

# 291
  • Мнения: 19 018
Катания може да е база за Етна и Таормина
Модика за Рагуза, Ното, Шикли, Сиракуза
Палермо за Чефалу и Монреале

съмнявам се, че ще става за къпане по това време

# 292
  • София
  • Мнения: 454


Кафе с Канела, ние бяхме осем дни. Летяхме до Катания със следобеден полет, взехме кола под наем и директно потеглихме за Палермо . Имахме три нощувки там - втория   ден изцяло за Палермо, третия ден Монреале - катедралата и абатството и Ерче, на четвъртия ден рано сутринта тръгнахме към Сиракуза по пътя спряхме в Долината на храмовете, Вила Империале дел Казеле и  Калтаджироне и след обяд бяхме в Сиракуза /също три нощувки/. Разходихме се в Изола ди Ортиджа вечерта. Петия ден отново Изола ди Ортиджа и Археологическият парк Неаполис, а след обяд Ното. Шестия ден - Шикли, Модика и Рагуса. На седмия потеглихме към Тоармина / една нощувка/, по пътя спряхме в Ачи Кастело, Ачиреале и плажа на Тоармина и Изола Бела. Вечерта се разходихме в Тоармина, много е красиво вижда се как Етна пуши на фона на залеза. Последния ден разходка в Катания. Имам доста събрана информация за забележителностите,ако искаш пиши ще ти ги изпратя.

# 293
  • Мнения: X
Здравейте, ние бяхме в Сицилия от 25-ти март до 1-ви април. Пътувахме до Катания с късен полет, който кацна около 22 часа местно време.
Наехме си кола от рент-а-кар компания, без депозит (ако се интересувате ще ви напиша фирмата). Много сме доволни, колата беше чисто нов Смарт за двама, модел от 2017 години, малък и маневрен, идеален за тесните улици на Сицилия.
Първите две вечери спахме в Катания, после отпътувахме за Палермо ( ако трябва да сме честни там не ни хареса много). От Палермо отидохме до Трапани и Ериче, където препоръчвам да се возите на лифта. След това минахме през Марсала, от където си купихме страхотно вино.
После отидохме за една вечер в Таормина. На следващия ден Етна и Сиракуза. В Сиракуза спахме две вечери, прекрасен град. Единия ден се разходихме до Ното и Модика, които също не са за изпускане.
Въобще, много натоварена програма, ако искате подробности или някаква информация относно заведения, хотели и цени, питайте, с удоволствие ще съдействам. Simple Smile

# 294
  • Мнения: 1 221
Здравейте, прясно завърнали сме се от тази нощ Simple Smile Бяхме за 4 дни от 15-19 Април. Спахме в страхотен апартамент в Катания (Eco-Art House Banchina 58) Свързахме се директно със собственика и ни даде страхатна цена. Апартаментът е на 3 минути от историческия център на Катания и на 5 от площад Борселино, от където има автобус за Сиракуза.
По план трябваше да се качим на Етна, но времето горе беше лошо : снеговалеж и -7 градуса, което ни отказа. Хазяина ни предложи да отидем в АчиТрезе- малко селце съвсем близо до Катания, където хапнахме вкусна и прясна рибка.
Таормина много ни хареса, но Сиракуза не ни впечатли. Не че не е хубава, но ние специално предпочитаме по-малки и китни местенца.
Благодаря за пълноценната информация на всички от форума, много ни помогнахме да направим това пътуване незабравимо.

# 295
  • Мнения: 184
Здравейте, може ли да ми кажете как е времето в момента. По-ветровито ли  като остров. Предстои ми пътуване към края на седмицата и се чудя да взимам ли потници. Ще съм в Катания, Сиракуза и Таормина. Според прогнозите го дават 22-23 градуса, но не знам как се усеща. Благодаря на отзовалите се.

# 296
  • Мнения: 206
Здравейте, може ли да ми кажете как е времето в момента. По-ветровито ли  като остров. Предстои ми пътуване към края на седмицата и се чудя да взимам ли потници. Ще съм в Катания, Сиракуза и Таормина. Според прогнозите го дават 22-23 градуса, но не знам как се усеща. Благодаря на отзовалите се.

Аз живея на морето и тука все духа, но вятър като в Сицилия не бях виждала.Бяхме на същте места по Великден ,температурите около 22 градуса, с къс ръкав и задължително с яке отгоре.Не ,че е студено ,просто е неприятно.И по други острови сме ходили ,но досега не бяхме попадали на толкова ветровито място

# 297
  • Мнения: 184
Здравейте, може ли да ми кажете как е времето в момента. По-ветровито ли  като остров. Предстои ми пътуване към края на седмицата и се чудя да взимам ли потници. Ще съм в Катания, Сиракуза и Таормина. Според прогнозите го дават 22-23 градуса, но не знам как се усеща. Благодаря на отзовалите се.

Аз живея на морето и тука все духа, но вятър като в Сицилия не бях виждала.Бяхме на същте места по Великден ,температурите около 22 градуса, с къс ръкав и задължително с яке отгоре.Не ,че е студено ,просто е неприятно.И по други острови сме ходили ,но досега не бяхме попадали на толкова ветровито място

Благодаря много Blush Явно потниците ще отпаднат Disappointed

# 298
  • Варна
  • Мнения: 495
Здравейте, може ли да ми кажете как е времето в момента. По-ветровито ли  като остров. Предстои ми пътуване към края на седмицата и се чудя да взимам ли потници. Ще съм в Катания, Сиракуза и Таормина. Според прогнозите го дават 22-23 градуса, но не знам как се усеща. Благодаря на отзовалите се.

Тук има двадесетина камери на живо от Сицилия. На всяка камера има информация за температурата, а също може да видиш и дали духа вятър.

https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/sicilia.html

Иначе и ние бяхме от първи до десети април и наистина си духаше първите дни.

# 299
  • Мнения: 1 221
В четвъртък през ноща се върнахме и времето ни беше супер. Бяхме по тениски и вятър не е имало. Много ни хареса всичко. По прогноза даваха гръмотевични бури и катаклизми а си беше перфектно време за разходки. Единствено Етна ни отпадна, защото там беше -7 и валеше сняг. През цялото време я търсех да я видя и я нямаше и нямаше. Чак на летището преди да се качим на самолета ни се показа в цялата си прелест.

Общи условия

Активация на акаунт