Сицилия - 2

  • 87 952
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 111
Хвърлям по едно око на темата защото Сицилия е в близките ми планове, ако са изгодни билетите още сега от 31 март до 7 април. Искам да я съчетая с Малта, но не искам да се придвижвам с ферибот защото ми е скъпо.Мислех да прекарам 4 дни в Сицилия и 3 в Малта. Видях, че Райънеър имат ежедневни полети между Малта и Сицилия, които са по 20-30 лв. Чудя се обаче защо никой не се придвижда така , никъде по форумите не прочетох. Много хора съчетават двете, но само с ферибот. newsm78
Смятах да излетя за Сицилия и да се върна от Малта,или обратното ако е по-изгодно..
Иначе на ол инклузив в Италия няма да отида и аз. Единствено имахме платена закуска в Римини миналата година , понеже е курорт и не съм отишла в сезона бяхме 15-20 човека и закуската беше ужасно вкусна, огромно разнообразие. А много ми е любимо в Италия ходенето на бюфет. Mr. Green
Мисля че тези, които предпочитат ферибот, се наслаждават на морето и вълните и не се съобразяват с цената. Хора разни.
Аз също предпочитам самолета, ама пък спестеното време превръщам в хойкане по камънаците Simple Smile

# 481
  • Мнения: 5 262
с ферибота пътуваме, когато качваме колата , колелата и пр. ... т.е. чартъра за да ти е евтин трябва да си с една чантичка ... някои организирани го могат, но моята хаотична особа не го може

# 482
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Здравейте. С колежки отиваме през май в Сицилия.Организирано. Кацаме на Катания. Почивката е в Летояни.Има предложения за екскурзии: Палермо и Монреале, Сиракуза и Ното, Долината на храмовете и Агридженто и скала дей Турки, Модика и Шикли. Прегледах картата и се оказа че това са си големи разстояния. Искам да отида на една. И самостоятно до Теормина. Коя ще препоръчате. За мен клони към Сиракуза.

# 483
  • Мнения: 19 015
Всичките си струват, ако трябва да ги класирам, на първо място слагам Палермо, който за мен е един от най-изумителните градове в Европа, останалите на второ

# 484
  • София
  • Мнения: 28
Tarlio, зависи какво ти е интересно и какво искаш да видиш. Палермо и Монреале са места с невероятни катедрали и архитектура. Сиракуза има невероятен античен парк (римски, гръцки амфитеатър, скални интересни места като Ухото на Дионисий, стълбата към небето; гробницата на Архимед), както и стария град. Агридженто е за хора, който харесват антични гръцки храмове - просто невероятен парк (долината на храмовете). Скала дей турки според мен е само за посещение през лятото. Но като цяло на мен всичко ми харесва там и ти решаваш какво теб те привлича. Прекрасно изкарване!

# 485
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Добре де,но не е ли много да пътуваш от Катания  до Палермо и обратно в един ден😨550км. Колко ще видим за 3 часа???  И така всещи ден. Но ще го имам в предвид класацията. Благодаря ви.

# 486
  • Мнения: 19 015
Далече е наистина, струва си ако остане поне за 2 нощувки в Палермо. Коментираме само кое колко си струва, иначе както казах, което и да изберете не е лош избор.

# 487
  • Мнения: 1 120
Добре де,но не е ли много да пътуваш от Катания  до Палермо и обратно в един ден😨550км. Колко ще видим за 3 часа???  И така всещи ден. Но ще го имам в предвид класацията. Благодаря ви.
Не е толкова уморително, колкото изглежда. Автобуси има на всеки час. И в Катания и в Палермо гарата и автогарата са една до друга.  Пътуването е около 3ч. До гарата в Палермо е автобусната спирка за Монреале, центърът е неделеч.
Може подобно пътуване да се направи за 1 ден, но е по-добре да се пренощува.
Аз бих предпочела Сиракуза. Не е далече от Катания, а е много приятно място.

# 488
  • София
  • Мнения: 32
За един ден пътуването Катания-Палермо не си струва. Там ти трябват поне 2-3 дни. Мисля, че добре си се ориентирала, че няма да можеш да разгледаш нищо както трябва. Катания е супер изходна точка за различни места за еднодневни екскурзии. Както си писала един ден до Таормина. Ние за един ден си обиколихме Сиракуза - хем се насладихме на атмосферата, хем не бързахме. Ако искаш може да мръднеш и до Ното.

# 489
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Благодаря ви. Ще видя какво ще кажат и колежките. Имате ли представа колко струва билета с автобус до Палермо. Защото организираната екскурзия е 140 лв.😦

# 490
  • Мнения: 19 015
24 euro е двупосочен Катания - Палермо

# 491
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Малко да поразбутам темата. Имаме билети за Катания за 1 април, прибирането е на 5-ти. Реално ще разполагаме с три пълни дни, които, разбирам, са крайно недостатъчни за Сицилия. А за да е пълна програмата, пътуваме с един доста мрънкащ 8-годишен и едно по-малко, но пак мрънкащо, което тогава ще е на 11 месеца. Grinning
Реших - така и така не можем да видим всичко - да съставя по-лежерна програма. Първоначално обмислях да нощуваме на различни места, но с бебето сигурно ще е трудно да се местим, затова измислих следното: спим и четирите нощи в Катания; първия пълен ден използваме за пешеходни разходки и посещения на обекти; на следващия ден вземаме кола под наем и отиваме на вулкана; третия пълен ден отиваме с колата до Сиракуза и разглеждаме античния парк и Ортиджия (дано не бъркам изписването). Как ви звучи - сигурно много скучно, но се съобразявам, че сме с децата, а и искам да ни е приятно, а не да препускаме от място на място.
Все още не съм резервирала нощувки. Имате ли препоръки кои райони в Катания са за предпочитане, като целта ни е да сме на по-централно място, за да можем вечерта след пристигането и на другия ден да се разхождаме пеш.
Също за мнението ви за ходенето на Етна с бебето? Ще го носим - имаме ергономична раница, където то е свикнало да бъде носено, а евентуално от познати може да заемем по-голяма, където то да седи седнало (зависи много дали се сгъва тяхната раница, за да я вземем в багажа безпроблемно). Ще ползваме лифта, ще разгледаме изстиналите кратери в близост и вече дали ще се качваме с джипове нагоре (прочетох такава възможност в началото на темата), ще решим на място вероятно. Постижимо е, нали? Дори в Гугъл излизат снимки на семейства с бебета, които се качват по Етна. Grinning
Благодаря ви, че прочетохте дотук! Ще се радвам на малко подкрепа.

# 492
  • София
  • Мнения: 1 948
На Етна вероятно ще е доста хладно по това време. Имам предвид на горната станция на лифта и по-нагоре. Обикновено температурната амплитуда между Катания и долната лифтова станция е над 10 градуса, а на горната може би ще е с около 20 градуса надолу. Така че помислете дали на бебето ще му е комфортно.

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 13:01 от dechy

# 493
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Благодаря за мнението, важно е да го знаем това. По-назад срещнах коментар, че в края на юни е било студено и мъгливо, значи в началото на април шансът да е доста студено горе, а дори и снежно, е голям. Все пак не искам да се отказваме от вулкана, но явно ще трябва да предвидим допълнителни дрехи.

# 494
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз бих заменила Сиракуза с Таормина. Но вие всъщост имате време, защо не и двете?
На вулкана със сигурност ще е студено, дори в дълбоко лято се налага да си добре облечен там.

Общи условия

Активация на акаунт