Страх от шофиране!

  • 37 542
  • 240
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 29 497
И моят мъж е спокоен и много спокойно ми говори, което не пречи да ме обърква и да се ядосвам.

хахахха, все едно за мен говориш!  Mr. Green Ще видим дали ще стане с него или ще мисля нещо друго...  newsm78

А с паркирането съм кръгла нула. Там как ще ми се получат нещата, просто не ми се мисли.... ooooh! Tired

# 196
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
От опреснителни курсове полза няма.По-добър вариант е да шофираш ,когато трафика не е пиков.Примерно късно вечер също си е вариант.За пет дни ще схванеш,не вярвам да си чак толкова зле,практиката му е майката.Макар,че има и спешни случаи,като една комшийка,тази жена не успя да се научи да паркира,не съм свидетел как се справя с трафика.Ама да паркираш на 20см. разстояние от кола и то от лявата страна,просто съм безмлъвна.Не вярвам да си от тия хора.Успех.

# 197
  • Мнения: 8 944
Гледай клипчета за паркирането.

# 198
  • Мнения: 29 497
Благодаря ви, ще видим как ще потръгнат нещата.... Mr. Green

# 199
  • Мнения: 4 303
И моят мъж е спокоен и много спокойно ми говори, което не пречи да ме обърква и да се ядосвам.
Това май за почти всички мъже е валидно!
Наш семеен приятел така спокойно казва: Гледай сега там една дупка и тя/х/ ще я уцели. Уцелва я дамата, ама вече не го и вози, та понякога, аз съм шофьора на колата им.
На въпроса ще караш ли, отговарям, ако не мрънкаш. Научи се. Сега мълчи като пън, но не му пречи да реагира адекватно, когато взехме да се въртим в един сняг и лед. С умерен тон, да не ме панирал. Измъкнахме се без проблем.

# 200
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Ха ха,те така деликантно мрънкат,не повишават тон.Просто ти лазят по нервите.Всеобща болест е.Затова,мъжете вън от колите. Joy

# 201
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 353
Цитат
От опреснителни курсове полза няма

Защо?

# 202
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Защото момичето каза,че има проблем с габаритите на колата.Това ще го преодолее със шофиране.То и аз,като се кача на друга кола първите десет минути ми е странно,но е въпрос на  време.

# 203
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 353
С това и аз съм съгласна,въпреки,че ММ ме обвини,че на калпава ракета космоса й е крив Mr. Green

Аз също си имам т.нар. "удобни" и "неудобни" за шофиране коли,но на добрия шофъор смяната на превозното средство не би трябвало да му се отразява...

# 204
  • Мнения: 29 497
ММ обеща да е търпелив с мен, та в събота или неделя, живот и здраве, ще трябва да се престраша.  Shocked Whistling
Имам леки притеснения дали ще стане по този начин или аз ще се изнервя, панирам, ошашкам и всичко това накуп...и ще се изпокараме.  Crazy

# 205
  • Мнения: 960
То и моят обеща да е търпелив, но май само ме изнервя. #2gunfire
Не мога да карам с човек, който има 20г зад гърба си шофиране .
За него все е бавно.
Карам аз, но все си мисля, че тази отсечка трябваше да я взема на трета, а не на втора, че там трябваше да подам газ и така нататък. С една дума, не както го усещам, а как би го направил той. И се започва едно гаснене на колата, припряност и в крайна сметка се изнервям.
Предупреждава ме за знаци, коли и други неща по пътя, все едно карам със затворени очи. Sunglasses
Изглежда, че така няма да стане. Хвали ме, че карам добре, но съм се мотала.
За сега това са ми възможностите и опита. То , бързата работа - срам за майстора.
Мисля да си се качвам сама , че така няма да стане. Wink

# 206
  • Мнения: X
Мисля да си се качвам сама , че така няма да стане. Wink

От началото на темата това разправям, радвам се, че поне някой ще се престраши.  Grinning

# 207
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Карам за втори път курс и тук инструкторката ми протестираше в началото, че много бързам и че майсторлъка е, да можеш да караш бавно и да си владееш колата, а не да бързаш и губиш контрол. За 3 седмици успя да ме приучи да карам с точно определена скорост, ей Богу не беше лесно Mr. Green
Добре, че и Пепеляшкин е търпелив човек, и при всяка възможност караме на полигон с цел трениране на моториката- краката и ръцета сами да си знаят кога какво да правят, без да го мислиш много.
Трябваше ми доста време да си "обърна" мисленето от това да псувам и се ядосвам на грешките  към доволна, че съм направила едно или друго правилно. Така лека полека страхът взе да изчезва. Пожелавам го и на вас! Peace

# 208
  • Мнения: 29 497
Вчера беше първото ми каране от години с моя мъж за инструктор... Mr. Green
Горе-долу добре, като се има предвид, че колата е автоматик и натискам само газ и спирачка. Трудно ми е да следя всички огледала  Sad Shocked
Накрая няправих грешка и се панирах... Confused Cry Развиках се, че ще сляза от колата и повече не искам да се качвам...и така.  Cry Mr. Green Той ми се накара, че се панирам, абееее....красота!  Mr. Green
Ще видим днес как ще е. Обещал е следобяд пак да карам. Sunglasses

# 209
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Natali, един малък трик за огледалата при завиване напр. надясно: средно огледало->дясно->мигач->преди да завиеш поглед през дясно рамо, дали някой не ти идва отзад /пешеходец или велосипедист/ и тогава завиваш.
Освен това следя и Пепеляшкин как кара, кога сменя скорост, кога започва и завършва изпреварване и досаждам с въпроси това защо сега така го направи и т.н. Горкият, вече кара доста повече по правилник, отколкото преди Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт