Мога ли да осъдя съседите си

  • 14 137
  • 135
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 45
Деси, да ти пратя записите освен? Simple Smile
Щом съм написала влачене и тропане, значи става въпрос за влачене и тропане- не за салфетки.

Иначе е напълно възможно и останалите апартаменти да чуват- както и аз чувам останалите на етажа над мен, с разликата, че от тях звукът е много приглушен и трае по няколко минути.

Предните наематели пък правеха пиянски купони петък, събота и неделя до към 8 сутринта, спала съм в кухнята на разтегателен диван... само аз се оплаках от тях, така че може и да не чуват.... не знам и аз вече.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 447
И над нас има такива.Мъж,жена две деца и куче.Децата от 6 сутринта започват да пищят да се хилят и да тичат,скачат от леглото ли дивана не знам ама всеки път очаквам да падне тавана.Кучето също лае от 6 сутринта и не спира до към 8-9 след малко почивка пак се почва.Не знам дори как го търпят айде децата са си  деца,ама все пак и на тях може да се направи забележка ние с ММ не сме длъжни да ставаме всеки ден в 6 , защото те така са решили.За децата не сме правили забележка,но за кучето един ден не издържахме и жената отгоре (понеже не работи и си седи в тях по цял ден) каза,че кучето лаело по чистачката и ще се опита да направи нещо newsm78 Все едно тигър гледа,а не пудел.И аз имам куче,но винаги му правя забележка,ако лае.Отделно вечерта като се прибере мъжа и се напива и си пуска Азис и подобни кючеци до към 11-12 през нощта,децата продължават да тичат и скачат,а той подвиква пиян по тях като каруцар.Като си простра дрехите навън пушат на прозореца и тръскат върху тях.Не само аз съм правила забележка и от други съседи знам,че са се опитвали ама те не се разбират от дума и съм се примирила ,че явно няма да го бъде.Съседите под нас са другата крайност,от тях не се чува и звук и всичко чуват дори като дишаме сигурно.Ние никога не сме си позволявали да пускаме силна музика или да говорим на висок тон,да гледаме силно ТВ вечер,но тия хора се чудят как да се заяждат с някой.Един единствен път ММ реши да си прави РД в нас,написахме бележка залепихме я долу,че най-много до 23:00 ще има музика.Събрахме се към 18:00-19:00 часа с още едно семейство аз си бях сложила токчета и мъжа отдолу дойде в 19:00 ч. да ми казва ''Веднага свали тия токчета'' заплаши с полиция,казах му да викне да видим дали някой ще дойде в 7 часа вечерта да ми прави забележка за токчетата.Има си вечерни часове определени от закона за  шума,не да ми ги определя някой друг защото той така е решил.Щом сме в блок в крайна сметка ще се съобразяваме,но има хора които наистина прекаляват.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 542
И аз имам куче,но винаги му правя забележка,ако лае.

И кучето спира ли да лае след забележката?

# 33
  • Мнения: X
Служебно се занимавам с управление на имоти и мога да ти кажа, че съвсем не е невъзможно да се получат нещата и да дойдат нормални хора.
Ако споделиш конкретно, би било полезна информация за всички. Peace

# 34
  • Мнения: leet
Затова, което е изброено.. няма как дори и жалба в полицията да подадете. Т.е. можете, но ще е напразно. Опитайте се с добро..

Над нас също нон-стоп правят нещо, особено вечер. Не им правя забележка, защото хората бачкат от 6 сутринта до 22.00 часа. Май в някаква баничарница са. И си правят сами ремонта. Даже ми е кофти за тях. Знам, че те искат най-бързо да приключат. Иначе, все едно моите съседи да ме съдят, защото детето е на проходилката, блъска, ние бягаме като коне след него.. това е животът в блок Simple Smile Няма пълно щастие Simple Smile

# 35
  • Мнения: 45
lozanovaa Ох, ох, от мен едно възрастно семейство се оплака, че ме чуват рано сутрин как излизам през вратата, за да отида на работа... Луди всякакви.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 447
И аз имам куче,но винаги му правя забележка,ако лае.

И кучето спира ли да лае след забележката?
Да.Tой лае само ако си е легнал в коридора и чуе,че асансьора спира на етажа или,ако звънне някой.Казвам му ела , влиза при мен в хола и затварям вратата.Мисля,че всеки може да го направи, не да го оставя да лае 3 часа.

# 37
  • Мнения: 4 043
Говорете със собственика да оправи положението. Ако собственикът не желае/не може, му намекнете, че едва ли внася данъци за този доход, нито издава бележки/разписки за получената сума от наем, нито ги пази 5 години, и НАП ще са много заинтересовани да научат тази информация (обикновено 99% от наемодателите не издават разписки, половината дори нямат сключени договори, да не говорим колко от тях си плащат данъците за тези пари...)

# 38
  • София
  • Мнения: 1 447
lozanovaa Ох, ох, от мен едно възрастно семейство се оплака, че ме чуват рано сутрин как излизам през вратата, за да отида на работа... Луди всякакви.
На нас даже са ни казвали как чували,че кучето ходи по паркета (тропа с нокти) и как ММ ходел на пети.Еми няма как да придобием летателни способности.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 841
Хамстера даде супер идея. Това със сигурност ще го стресне.

# 40
  • Мнения: 46 640
Хамстера даде супер идея. Това със сигурност ще го стресне.
Не се знае, може и да си е изряден.
Ако споделиш конкретно, би било полезна информация за всички. Peace
Взима се решение от Общото събрание. В случая собственикът беше абсолютно изряден и имаше добри отношение с хората в сградата.
На нас даже са ни казвали как чували,че кучето ходи по паркета (тропа с нокти) и как ММ ходел на пети.Еми няма как да придобием летателни способности.
Не е нужно да летите, просто ходете нормално. И баща ми набива на пети, както и сестрата на мъжа ми, но когато са в жилищна сграда се съобразяват и стъпват като всички други.

...това е животът в блок Simple Smile Няма пълно щастие Simple Smile
Има си правила. Пълно щастие няма, когато се нарушават. Ако се спазват проблеми няма.
все пак говорим за времето от 22 до 8 ч., не по принцип. В тези часове детето ми не е ползвало проходилка, нито е правило шумни неща и нищо не ми стана.

# 41
  • Мнения: X
Взима се решение от Общото събрание.
Разбирам. Но в конкретния случай, самата авторка писа, че другите съседи най-вероятно не чуват шум или го чуват приглушен. Съмнявам се, че биха гласували някакви рестрикции.

# 42
  • Мнения: 45
Не е това животът в блок, повярвайте ми, хората може и да се разбират ако майка им и баща им са се постарали да ги възпитат. Живяла съм на много места, толкова изнервена и 'чуваща' никога не съм била.

# 43
  • Мнения: 4 043
Не се знае, може и да си е изряден.

Вероятността да е изряден с всичко, ако не се занимава официално с отдаване на апартаменти под наем и това да му е основният доход, е нищожна. При един намек на тази тема веднага ще се разбере дали всичко му е по закон или не.

# 44
  • Мнения: 25 887
Живяла съм на много места, толкова изнервена и 'чуваща' никога не съм била.

Добре де, а ако проблемът не е в съседката отгоре, а в самия блок? Както се оказва, теб също те чуват. Дали ще ти е приятно да викат полиция, защото тряскаш външната врата рано сутрин и будиш съседите?
Не я тряскаш? Да, ама според тях го правиш, щом те чуват и се будят.
Утре може под теб да се нанесат хора с малко бебе или по-изнервени от сегашните ти съседи и също да започнат да се оплакват, че вдигаш шум.

Общи условия

Активация на акаунт