Мога ли да осъдя съседите си

  • 14 058
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Над мен живее ужасно просто момиче, което не е наясно с това, че след 22ч. не се шуми, не се чисти, не се ходи с обувки и не се влачат столове и маси по земята. Говорено е с нея множество пъти, след като ни е събуждала, като при всеки път тя лъже, че или била спала, или гледала филм или не знам какво си, при все че ясно се чува във всеки един момент в коя част на апартамента е и какво прави. Живеем в гарсониера- тя също, така че няма стая, в която да отидем, за да не я чуваме. Вечер разхождането продължава с часове и затова спя с тапи за уши.
Говорихме и с хазяина на апартамента, трябваше със записи и свидетели да му доказваме, че действително има шум, все едно сме на дело (не знам защо някой би си измислял, че друг човек му пречи да спи и му нарушава покоя). Той слезе в моя апартамент, аз се поразходих из апартамента на тая, поразместих две три неща, колкото да чуе аз какво чувам.Уж разбра най-накрая след час разправяне, каза че ще сложи килим, за да не чуваме тая как се разхожда и 'чисти'- познайте колко е сложил. Действително вече столове не се влачат (въпреки че ми е странно, колко малоумен трябва да си, за да влачиш стол по плочки и да трябва някой да ти обяснява, че не се прави така... )Той твърди, че нямала обувки на токчета- как да няма, като ги чувам много ясно и отчетливо. Simple Smile
Да не говорим, че упорито се лъжеше, че горе живее само 1 човек, при все че се чуваха двама- лъже, за да плаща по-малък наем ли, що ли... Когато се качихме горе при нея с хазяина й, за да им доказваме за шума, приятелят й се беше изнесъл (колко удобно). С този, който така усърдно укриваше, явно са се разделили, защото напоследък идват и си отиват някакви случайни мъже (познава се по гласовете, че са различни) , така че освен разхождането им, слушаме и други неща, които не желаем в 12, 1 вечерта да слушаме, ама никак даже. Като се сещате че преди това има яко разхождане и като приключат, докато се подмият и там не знам какво още минава още време. Simple Smile
Та въпросът ми е- говорено е много пъти и с тая простата, и с хазяина й- резултат нулев. Мога ли да пусна жалба срещу тях? С оплакване от силни битови звуци до късни часове, които ни пречат да водим нормален живот в апартамента. Нямаме оплакване срещу силна музика, а срещу това, че някой си друг определя в колко часа може да заспим.

# 1
  • Мнения: X
Колкото и неприятно да е съжителството със съседката, това което описваш не става за никаква жалба. "Чисти", "влачи столове" и "ходи на токчета" пред полицията или съда нямат никаква стойност. Пробвай да се разберете с добро, защото нямаш никакъв шанс да я осъдиш.

# 2
  • Мнения: 45
Не става с добро.
Повтаряме едно и също- Настилката е ламиниран паркет и плочки, без никаква мека настилка. Сложете един килим, за да не се чува така все едно сте в дома ни.
Килим не се слага, тя си прави каквото си знае, нашите нерви са натровени и трябва да се стои в собствения ми дом с тапи за уши. Е не е ли малоумно?

# 3
  • Мнения: X
И що да няма шанс? Въпросът е, че вдига шум, какво значение има от какво е породен? Не е нужно да обясняваш, че чисти или влачи столове, а че вдига шум и ви пречи да водите нормален живот и да спите.
Тъкмо имам подобна драма със съседите над нас, които правят ремонт и не спазват часовете, в които не трябва да се вдига шум - от 14: 00 до 16:00 часа. Спират да бръмчат, ама чукат, тракат, изтърват разни неща и въобще нарушават спокойствието. Детето ми не може да спи. Това от няколко дни. Пробвам да се разберем, ако не се получи, звъня на 112, че вдигат шум. Длъжни са да се отзоват!

# 4
  • Мнения: 4 214
Изложете проблема си на събрание на собствениците. Поискайте домоуправителя да им отправи писмено предупреждение, особено щом става въпрос за наематели. Подсетете собственика за обещания килим. Звънете му всеки път, когато чуете шум.

Ако имате възможност си направете окачен таван с изолация от минерална вата. Със сигурност ще помогне. 

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Авторке, пробвай да подадеш жалби в кметството. Или при кварталния ви полицай. Не е сигурно, че ще свърши работа, но може поне хазяина да стреснете и да сложи прословутия килим. Аз така пуснах официална жалба при кварталния полицай за едни съседи, чието куче излизаше от двора им, разхождаше се само, беше си маркирало детската площадка за тоалетна и изкарваше акъла на децата и родителите им, защото е едра порода и не е от хрисимите. Още след ден-два отидоха двама полицаи и ги предупредиха. Дали ония се стреснаха от униформите не знам, но повече кучето навън самичко не съм го виждала. Понякога институциите си вършат работата. От една проба нищо не губиш.

# 6
  • Мнения: 46 572
Защо да няма шанс? Като всяка жилищна сграда и тази си има Правилник, и вътре със сигурност я има тази точка.

112 може и да не дойдат, ако не е шумен купон или скандал. Но не пречи да направиш една консултация с Кварталния и да се пусне официална жалба при него.

Изложете проблема си на събрание на собствениците. Поискайте домоуправителя да им отправи писмено предупреждение, особено щом става въпрос за наематели. Подсетете собственика за обещания килим. Звънете му всеки път, когато чуете шум.  
Peace

Да се надяваме, че като се раздуха проблема собственикът ще се засрами и ще предприеме някакви мерки.

# 7
  • Мнения: 7 325
Детето ми бута столовете по паркета и плочките в кухнята. Не го прави за да се забавлява, а само когато сяда да се храни. Шума е ужасен. В китайските магазини продават едни меки лепенки, сложих и си реших проблема. Купи на съседката си такива, струват стотинки и поне този шум ще си го спестиш.
Иначе не виждам начин да се разбереш с нея. Имала съм за съсед човек, който не се съобразяваше дори със собствените си деца ( две малки ) и ги принуждаваше да живеят в обстановка на непрекъснати пиянски фивети, скандали, секс .... какво ли не правихме, полицията беше през ден в блока ... и  нищо. Нещата се оправиха когато се изнесе. Наказание е да живееш с такива хора, а по-лошото е че възможностите да се противопоставиш са никакви.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз също имам подобни съседи над нас - ламинат и плочки без никакви килими.Малкото дете е на 2 години влачи какво ли не по тях, можеш да си изкараш акъла по всяко време, включително от рязко хвърляне на нещо/играчка дървена/ на земята или пък когато то самото тичайки като кон се блъсне в нещо и падне, защото е доста дебело и пада като талпа.Направих й забележка - каза ми,че не можела да си върже децата.А местенето на масата и столовете е всеки ден, да не подчертаваме,че за малкото дете е купен пластмасов стол, който то имам усещането, че премества както седи в него по плочките - саунда е като от филм на ужасите.Простотията им е неземна и започва в 7 без 10 всяка сутрин, включително събота и неделя, за тях няма почивен ден.Хвърля се храна на котките от третия етаж като не се мисли дали няма да се удари по прозорците на някой от долните етажи и да ги изцапа.Тупат се всякакви боклуци.Подострят се моливи пак от терасата като стърготините падат надолу по етажите.Същата не дава пари за входа, даже не идва на събрания - на входа ни е омръзнало,защото тя има претенции, но пари не дава.Аз подадох жалба на кварталния, но нищо - с простак не можеш да се оправиш!
Инак можеш да викнеш след 22 часа полиция, те веднага идват.Ще ги поканиш първо у вас да чуят и те ще се качат после в тях. Peace

# 9
  • Мнения: 9 052
Мисля можеш да се разпрвавяш с хазяина и. Доколкото знам има стандарти за шумоизолация на жилищата, които трябва да се спазват. Т.е. провери си какви са стандартите и дали са спазени между двете жилища.

# 10
  • Мнения: 5 513
Няма шанс,защото е битов шум.Т.е. от обикновенни действия ,които всеки извършва и шума не е над нормата.Не нормата,която могат да търпят съседите от долу,а приета норма за шум.
На общо събрание също може да няма успех,защото комшийката и не пречи на останалите.Нито прави ремонт,нито е надула музиката,че да се чува до първия етаж.
Остава с добро.
То няма как и да я принудиш да ходи с терлици ,а не с токчета и да сложи килим.Но ако ходи с обувки из тях едва ли ще сложи килим.
Когато детето беше бебе момчето над нас слушаше силно музика.През деня и вечер до 22ч. ,но пречеше на бебето.Лятото и прозорци отварряше.Не чуваше,като звънях да му кажа да намали.На майка му казах.Жената го озаптяше,но тя е на работа.Нещата се оправиха,когато замина студент.Сега моето дете е вече голямо.Преживяваме идванията му при родителите му.Пак пуска музика ,вика,тропа...Може и по -леко,защото родителите ми рядко ги чуваме ,когато тропат.

# 11
  • Мнения: 46 572
Няма шанс,защото е битов шум...
Има ограничение за битовия шум след 22 ч.

# 12
  • Мнения: 2 998
Купете и вие килим. В крайна сметка какво са 100-200 лева, ако ще можете да спите. Друг е въпросът дали ще го сложи.

# 13
  • Мнения: 5 513
Няма шанс,защото е битов шум...
Има ограничение за битовия шум след 22 ч.
Да,ако децата ритат топка един час,викат ,крещят ,гонят се с часове,влачат мебели продължително време...
Но да си местиш стола,да говориш,да ходиш до кухня,тоалетна...

# 14
  • Мнения: 9 052
Няма шанс,защото е битов шум...
Има ограничение за битовия шум след 22 ч.
Да,ако децата ритат топка един час,викат ,крещят ,гонят се с часове,влачат мебели продължително време...
Но да си местиш стола,да говориш,да ходиш до кухня,тоалетна...
показва, 4е жилището не е устроено правилно и може да се адресира хазяина. Не съм сигурна дали всяка настилка е подходяща за всяка стая и апартамент, без необх. подложка и т.н. Т.е. съветва се 4овек със стр. инженер или архитект , който познава стандартите за жил. строителство и може да каже къде какво липсва и е нужно да се направи, за да може хората и в двата апартамента да живеят нормално. Т.е. едининия да си ползва мебелите и да си ходи из жилището без да вдига кръвното на другия.
Много преустройства на жилища се правят без предварителна консултация и по собствени идеи . Не винаги се предвиждат последствията.

# 15
  • Мнения: X
И що да няма шанс? Въпросът е, че вдига шум, какво значение има от какво е породен? Не е нужно да обясняваш, че чисти или влачи столове, а че вдига шум и ви пречи да водите нормален живот и да спите.
Тъкмо имам подобна драма със съседите над нас, които правят ремонт и не спазват часовете, в които не трябва да се вдига шум - от 14: 00 до 16:00 часа. Спират да бръмчат, ама чукат, тракат, изтърват разни неща и въобще нарушават спокойствието. Детето ми не може да спи. Това от няколко дни. Пробвам да се разберем, ако не се получи, звъня на 112, че вдигат шум. Длъжни са да се отзоват!
Защото не може да докаже нарушение на закона. Като се обадиш на 112, сподели резултата.

# 16
  • Мнения: 5 513
А по другите апартаменти как е?
Ако е проблем в стоителството значи всеки шуми на всеки.

# 17
  • Мнения: 19 031
и какво очаквате да се случи като ги 'осъдите'? може да ги глобят евентуално, а те продължават в същия дух и шумът си остава

# 18
  • Мнения: 45
Очаквам да се стреснат. Simple Smile
Като ги глобят няколко пъти може и да вземат и да се изнесат и да потропват на някой друг.

# 19
  • Мнения: X
и какво очаквате да се случи като ги 'осъдите'? може да ги глобят евентуално, а те продължават в същия дух и шумът си остава

Ами да ги глобяват постоянно тогава! Като си остава шума, подаваме пак жалби, какво да очакваме? Който живее в обществена сграда, трябва да се съобразява, има си правилник.

# 20
  • Мнения: 46 572
Но да си местиш стола,да говориш,да ходиш до кухня,тоалетна...
Говорим за вдигане на шум над обичайното, а да си влачиш стола посред нощ или да говориш така, че да те чуват съседите, не е сред обичайните.

и какво очаквате да се случи като ги 'осъдите'? може да ги глобят евентуално, а те продължават в същия дух и шумът си остава
Конкретно в техния случай ще накарат наемателите да се изнесат принудително. Ако бяха собствениците е по-трудно.

# 21
  • Мнения: 19 031
Да, де, ама нали се сещате колко време и нерви ще загубите по съдилища, ако изобщо се стигне до там



и какво очаквате да се случи като ги 'осъдите'? може да ги глобят евентуално, а те продължават в същия дух и шумът си остава
Конкретно в техния случай ще накарат наемателите да се изнесат принудително. Ако бяха собствениците е по-трудно.

Ако има такъв вариант, си струва

# 22
  • Мнения: X
и какво очаквате да се случи като ги 'осъдите'? може да ги глобят евентуално, а те продължават в същия дух и шумът си остава
Съмнявам се да ги глобят. Няма силна музика, няма скандали и друг шум, който пречи на останалите съседи. Не съм чула някой да е глобен за влачене на столове и ходене с токчета. Много е неприятно, но шансовете за глоба са минус 10.

# 23
  • Мнения: 45
Изложете проблема си на събрание на собствениците. Поискайте домоуправителя да им отправи писмено предупреждение, особено щом става въпрос за наематели. Подсетете собственика за обещания килим. Звънете му всеки път, когато чуете шум.

Ако имате възможност си направете окачен таван с изолация от минерална вата. Със сигурност ще помогне. 

Имате ли опит с подобен таван? (: Може ли да споделите? Звучи като разумно решение.

# 24
  • Мнения: 9 052
ако жилището не е добре устроено и настилката не е наред и следващите ще шумят. трошенето на нерви остава.
http://test.imotera.com/bg/news_story/1116.html

# 25
  • Мнения: X
Който живее в обществена сграда, трябва да се съобразява, има си правилник.
Трябва, разбира се. Но в България няма работещ механизъм, който да превърне това "трябва" в нещо повече от дума.

# 26
  • Мнения: 9 052

Имате ли опит с подобен таван? (: Може ли да споделите? Звучи като разумно решение.

Аз имам такава шумоизолация в мазето заради музикална група Simple Smile . Прави се метална конструкция на 10 см. от стената и се запълва с вата (или с друга подходяща изолация : стиропор/фибран ... но се консултирайте кое е добре за тавана на апартамента да не стане някой конденз и пове4е щети ), облицова се с регипс и се тапецира. Ако живеят в гарсониера това намаля (съотносително с другата) доста жил. площ .
Моя съвет е да се консултирате със специалист и с оценката от него да предприемете действия.
НЕ виждам защо трябва да се разправяте локално с наемателката, след като това няма да ви реши проблема. Е, да , по-лесно изглежда от да се разправяш с наемодателя да си оправи жилището.
По-лесно ще е горния апартамент да сложи специалните изолации под настилките и да спазва правилата за това какви настилки в кои стаи са допустими. Напр. пло4ки в спалня или хол ... ами ще тропа на другия, но пло4ки в баня или на балкон са ок. и т.н.

# 27
  • Мнения: 5 513
Човече това е едностаен апартамент.Всяко местене на стол може да го наречеш влачене в конкретния случай.Но не е така.Ти ,като възрастен човек ще седнеш ли да влачиш столове из вас?Едва ли.
Апартамента е малък.Като са двама трима най -вероятно местят,прехвърлят за да отварят място.Знам ли.Ако яде напр. и стане в рамките на 20 мин. за вода,сол и салфетки значи влачи стола,защото шума се чува долу.

А и да ги изгонят няма гаранция ,че другите наематели ще са тихи.

# 28
  • Мнения: 5 513
Изложете проблема си на събрание на собствениците. Поискайте домоуправителя да им отправи писмено предупреждение, особено щом става въпрос за наематели. Подсетете собственика за обещания килим. Звънете му всеки път, когато чуете шум.

Ако имате възможност си направете окачен таван с изолация от минерална вата. Със сигурност ще помогне. 

Имате ли опит с подобен таван? (: Може ли да споделите? Звучи като разумно решение.
А другите апартаменти как са?Никой друг ли не се оплаква от шума?

# 29
  • Мнения: 46 572
Има допустими, и недопустими неща, независимо от размера на жилището. Тя да си задвижи нещата, пък който трябва ще прецени допустимо ли е.
Служебно се занимавам с управление на имоти и мога да ти кажа, че съвсем не е невъзможно да се получат нещата и да дойдат нормални хора.

За другите апартаменти - може и да не се чува.

# 30
  • Мнения: 45
Деси, да ти пратя записите освен? Simple Smile
Щом съм написала влачене и тропане, значи става въпрос за влачене и тропане- не за салфетки.

Иначе е напълно възможно и останалите апартаменти да чуват- както и аз чувам останалите на етажа над мен, с разликата, че от тях звукът е много приглушен и трае по няколко минути.

Предните наематели пък правеха пиянски купони петък, събота и неделя до към 8 сутринта, спала съм в кухнята на разтегателен диван... само аз се оплаках от тях, така че може и да не чуват.... не знам и аз вече.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 447
И над нас има такива.Мъж,жена две деца и куче.Децата от 6 сутринта започват да пищят да се хилят и да тичат,скачат от леглото ли дивана не знам ама всеки път очаквам да падне тавана.Кучето също лае от 6 сутринта и не спира до към 8-9 след малко почивка пак се почва.Не знам дори как го търпят айде децата са си  деца,ама все пак и на тях може да се направи забележка ние с ММ не сме длъжни да ставаме всеки ден в 6 , защото те така са решили.За децата не сме правили забележка,но за кучето един ден не издържахме и жената отгоре (понеже не работи и си седи в тях по цял ден) каза,че кучето лаело по чистачката и ще се опита да направи нещо newsm78 Все едно тигър гледа,а не пудел.И аз имам куче,но винаги му правя забележка,ако лае.Отделно вечерта като се прибере мъжа и се напива и си пуска Азис и подобни кючеци до към 11-12 през нощта,децата продължават да тичат и скачат,а той подвиква пиян по тях като каруцар.Като си простра дрехите навън пушат на прозореца и тръскат върху тях.Не само аз съм правила забележка и от други съседи знам,че са се опитвали ама те не се разбират от дума и съм се примирила ,че явно няма да го бъде.Съседите под нас са другата крайност,от тях не се чува и звук и всичко чуват дори като дишаме сигурно.Ние никога не сме си позволявали да пускаме силна музика или да говорим на висок тон,да гледаме силно ТВ вечер,но тия хора се чудят как да се заяждат с някой.Един единствен път ММ реши да си прави РД в нас,написахме бележка залепихме я долу,че най-много до 23:00 ще има музика.Събрахме се към 18:00-19:00 часа с още едно семейство аз си бях сложила токчета и мъжа отдолу дойде в 19:00 ч. да ми казва ''Веднага свали тия токчета'' заплаши с полиция,казах му да викне да видим дали някой ще дойде в 7 часа вечерта да ми прави забележка за токчетата.Има си вечерни часове определени от закона за  шума,не да ми ги определя някой друг защото той така е решил.Щом сме в блок в крайна сметка ще се съобразяваме,но има хора които наистина прекаляват.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 512
И аз имам куче,но винаги му правя забележка,ако лае.

И кучето спира ли да лае след забележката?

# 33
  • Мнения: X
Служебно се занимавам с управление на имоти и мога да ти кажа, че съвсем не е невъзможно да се получат нещата и да дойдат нормални хора.
Ако споделиш конкретно, би било полезна информация за всички. Peace

# 34
  • Мнения: leet
Затова, което е изброено.. няма как дори и жалба в полицията да подадете. Т.е. можете, но ще е напразно. Опитайте се с добро..

Над нас също нон-стоп правят нещо, особено вечер. Не им правя забележка, защото хората бачкат от 6 сутринта до 22.00 часа. Май в някаква баничарница са. И си правят сами ремонта. Даже ми е кофти за тях. Знам, че те искат най-бързо да приключат. Иначе, все едно моите съседи да ме съдят, защото детето е на проходилката, блъска, ние бягаме като коне след него.. това е животът в блок Simple Smile Няма пълно щастие Simple Smile

# 35
  • Мнения: 45
lozanovaa Ох, ох, от мен едно възрастно семейство се оплака, че ме чуват рано сутрин как излизам през вратата, за да отида на работа... Луди всякакви.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 447
И аз имам куче,но винаги му правя забележка,ако лае.

И кучето спира ли да лае след забележката?
Да.Tой лае само ако си е легнал в коридора и чуе,че асансьора спира на етажа или,ако звънне някой.Казвам му ела , влиза при мен в хола и затварям вратата.Мисля,че всеки може да го направи, не да го оставя да лае 3 часа.

# 37
  • Мнения: 4 022
Говорете със собственика да оправи положението. Ако собственикът не желае/не може, му намекнете, че едва ли внася данъци за този доход, нито издава бележки/разписки за получената сума от наем, нито ги пази 5 години, и НАП ще са много заинтересовани да научат тази информация (обикновено 99% от наемодателите не издават разписки, половината дори нямат сключени договори, да не говорим колко от тях си плащат данъците за тези пари...)

# 38
  • София
  • Мнения: 1 447
lozanovaa Ох, ох, от мен едно възрастно семейство се оплака, че ме чуват рано сутрин как излизам през вратата, за да отида на работа... Луди всякакви.
На нас даже са ни казвали как чували,че кучето ходи по паркета (тропа с нокти) и как ММ ходел на пети.Еми няма как да придобием летателни способности.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Хамстера даде супер идея. Това със сигурност ще го стресне.

# 40
  • Мнения: 46 572
Хамстера даде супер идея. Това със сигурност ще го стресне.
Не се знае, може и да си е изряден.
Ако споделиш конкретно, би било полезна информация за всички. Peace
Взима се решение от Общото събрание. В случая собственикът беше абсолютно изряден и имаше добри отношение с хората в сградата.
На нас даже са ни казвали как чували,че кучето ходи по паркета (тропа с нокти) и как ММ ходел на пети.Еми няма как да придобием летателни способности.
Не е нужно да летите, просто ходете нормално. И баща ми набива на пети, както и сестрата на мъжа ми, но когато са в жилищна сграда се съобразяват и стъпват като всички други.

...това е животът в блок Simple Smile Няма пълно щастие Simple Smile
Има си правила. Пълно щастие няма, когато се нарушават. Ако се спазват проблеми няма.
все пак говорим за времето от 22 до 8 ч., не по принцип. В тези часове детето ми не е ползвало проходилка, нито е правило шумни неща и нищо не ми стана.

# 41
  • Мнения: X
Взима се решение от Общото събрание.
Разбирам. Но в конкретния случай, самата авторка писа, че другите съседи най-вероятно не чуват шум или го чуват приглушен. Съмнявам се, че биха гласували някакви рестрикции.

# 42
  • Мнения: 45
Не е това животът в блок, повярвайте ми, хората може и да се разбират ако майка им и баща им са се постарали да ги възпитат. Живяла съм на много места, толкова изнервена и 'чуваща' никога не съм била.

# 43
  • Мнения: 4 022
Не се знае, може и да си е изряден.

Вероятността да е изряден с всичко, ако не се занимава официално с отдаване на апартаменти под наем и това да му е основният доход, е нищожна. При един намек на тази тема веднага ще се разбере дали всичко му е по закон или не.

# 44
  • Мнения: 25 748
Живяла съм на много места, толкова изнервена и 'чуваща' никога не съм била.

Добре де, а ако проблемът не е в съседката отгоре, а в самия блок? Както се оказва, теб също те чуват. Дали ще ти е приятно да викат полиция, защото тряскаш външната врата рано сутрин и будиш съседите?
Не я тряскаш? Да, ама според тях го правиш, щом те чуват и се будят.
Утре може под теб да се нанесат хора с малко бебе или по-изнервени от сегашните ти съседи и също да започнат да се оплакват, че вдигаш шум.

# 45
  • Мнения: 46 572
Вероятността да е изряден с всичко, ако не се занимава официално с отдаване на апартаменти под наем и това да му е основния доход, е нищожна.
Може да се учудиш, но има много изрядни хора, които пазят цели шкафове с документи от всичко платено през живота си Simple Smile
Също така може да се обедини с наемателката, да кажат - ние сме познати и тя живее без пари като само си плаща консумативите - и пак не могат да им направят нищо.

Не е това животът в блок, повярвайте ми, хората може и да се разбират ако майка им и баща им са се постарали да ги възпитат. Живяла съм на много места, толкова изнервена и 'чуваща' никога не съм била.
Сменила съм доста жилища и аз мислех като теб, докато не попаднах на едни такива като тези на авторката. Е, вече разбрах за какво става дума и бих съдила с лека ръка.
Детето ми става в 6:30 за първа смяна и не е в най-добрата форма, когато цяла нощ са му думкали с пети над главата и се будеше да пита земетресение ли има.
И точно защото съм видяла и нормалното живеене, съм на мнение, че не е това живеенето в блок. Има си правила и човек трябва да се бори за правото си на почивка в собствения си дом.

Иначе съм съгласна, че има хора, които преиграват, затова и решението не е еднолично, а след проверки.

Скрит текст:
Със съседната под нас спорихме преди време, че много тропа, ами блъскаше едни тави в 1 ч. нощем и после сутрин в 6 продължаваше. А са си направили кухнята в спалнята, колко умно. Не можах да я убедя, че тряска, обаче като се прибра мъжът й от чужбина няколко години по-късно изведнъж всичко спря Mr. Green е, чува се понякога пак, но в нормални часове и не толкова силно, а съвсем нормални шумове.
Та нито дейностите, нито сградата й е виновна  Whistling

# 46
  • Мнения: 45
Живяла съм на много места, толкова изнервена и 'чуваща' никога не съм била.

Добре де, а ако проблемът не е в съседката отгоре, а в самия блок? Както се оказва, теб също те чуват. Дали ще ти е приятно да викат полиция, защото тряскаш външната врата рано сутрин и будиш съседите?
Не я тряскаш? Да, ама според тях го правиш, щом те чуват и се будят.
Утре може под теб да се нанесат хора с малко бебе или по-изнервени от сегашните ти съседи и също да започнат да се оплакват, че вдигаш шум.

Вратата ми е чисто нова и гумирана по краищата, няма как да бъде трясната. Simple Smile
Въпросните възрастни хора са пословично зли клюкари, които търсят проковации. Понеже нямаше за какво друго да се заядат-измислиха това. Не ги будя, когато стана за работа- те вече са се събудили и са си пуснали телевизора (чува се ясно).През ден или аз съм проблема им, или хората срещу тях, или тези на последния етаж. Там ситуацията е друга.
Живея на първи етаж, няма кой да се нанесе под мен.
Иначе бих била съгласна, че може да е от самата сграда ако преди това не бях живяла за малко в този апартамент. Той е на баба ми и бях при нея за 3, 4 месеца, не се е чуло гък отгоре, а винаги е имало човек.

# 47
  • Мнения: 25 748
А, добре поне, че под теб няма хора.
И отдолу се чуват всякакви шумове и дразнят – особено звук от надут телевизор или музикална уредба.

# 48
  • Мнения: X

littleperson, ти коментираш моралната страна на въпроса, а ни попита дали можеш да направиш нещо в чисто правен аспект. Всички сме съгласни с моралната страна, но тя няма никаква юридическа стойност. Дали можеш да осъдиш някого зависи от наличието на доказателства, които съдът ще признае като такива. В твоя случай не разполагаш с такива, макар че морално си права.

# 49
  • Мнения: 4 214
Конструкцията на окачения таван е както някой обясни по-нагоре. Нашият е пълен с минерална вата.
Има много добра шумо и топлоизолация. С двама тийнейджъри съм и доста ми се налага да викам по тях. Не чувам съседката отгоре изобщо и тя твърди, че не чува моите викове. Отделно, че доста по-бързо се стопля стаята, защото се намаля височината, а топлото бяга нагоре.
Нямам и оплаквания от съседите отдолу. Подът ми е естествен паркет, но върху него огромен дебел истински персийски вълнен килим.
Та... Изолация на тавана у вас и килим у тях е моето предложение.
Инъче с над 80% съгласие на собствениците на жилища във входа (мисля, че толкова беше процента) можете да извадите наемателите. Ама следващите може да имат две кучета и нервно бебе и тогава  #Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 1 447
Хамстера даде супер идея. Това със сигурност ще го стресне.
Не се знае, може и да си е изряден.
Ако споделиш конкретно, би било полезна информация за всички. Peace
Взима се решение от Общото събрание. В случая собственикът беше абсолютно изряден и имаше добри отношение с хората в сградата.
На нас даже са ни казвали как чували,че кучето ходи по паркета (тропа с нокти) и как ММ ходел на пети.Еми няма как да придобием летателни способности.
Не е нужно да летите, просто ходете нормално. И баща ми набива на пети, както и сестрата на мъжа ми, но когато са в жилищна сграда се съобразяват и стъпват като всички други.

...това е животът в блок Simple Smile Няма пълно щастие Simple Smile
Има си правила. Пълно щастие няма, когато се нарушават. Ако се спазват проблеми няма.
все пак говорим за времето от 22 до 8 ч., не по принцип. В тези часове детето ми не е ползвало проходилка, нито е правило шумни неща и нищо не ми стана.
Той не ходи на пети,те си измислят просто се чудят как да се заяждат.А и да ходеше той си е у тях и след дълъг работен ден няма да обмисля как ще стъпи сега,ние се съобразяваме прекалено много за разлика от други хора.Приятели на нашата възраст всеки ден се събират по домовете и купонясват ние не правим нищо такова точно от съобразителност.

# 51
  • Мнения: 711
За пореден път се убеждавам, че всичко е до късмет. В предишния ни апартамент бяхме заобиколени от всички страни от пенсионери - тихи, кротки хора, единствено асансьорът се чуваше. След това апартаментът под нас се продаде и се нанесе един адски неприятен за мен субект, който постоянно пушеше вечер на прозореца и димът влизаше в спалнята ми. За печенето на чушки във входа няма да коментирам, защото и такъв случай имахме. А опитите за заплване на кола зимата? Събуждах се в 6 ч. от една стара таратайка пред блока. Но някак ги приемах тези неща - човекът не е виновен, че е със стара кола, единствено цигарите ме дразнеха.

Сега живея в друг блок и сме на последния етаж. Подът ни скърца ужасно, аз се събуждам всеки път когато ММ реши да щъка из нас, не знам комшиите под нас какво чуват, но нямаме оплаквания. В блока живеят едни откачени деца, които се гонят из коридора и тропат и крещят, не мога да си го обясня това безумие, но и с това свикнахме, чакаме ги да пораснат. Цигари пак се пушат около нас, чуваме шумни климатици вечер, но това са все неща, от които не можем да се оплачем и просто ги търпим. Както казах в началото, всичко е въпрос на късмет. С прости хора няма как да се разбереш. Аз на ваше място бих се изместила, не бих наливала пари в апартамент, който не е мой, а и като не виждам съдействие от страна на собственика, още повече  Peace

# 52
  • Мнения: leet
Е, окей де, ама няма как да забраниш на съседката да носи токчета в дома си, абсурд! Айде за мебелите по-може, ама това, че трака с токове или пък примерно, че бебето реве (което не е споменато в дадения случай) или пък, че си затваря вратите по-шумно.. няма начин. Всичко е въпрос на възпитание, но не и нарушаващо правилата на етажната собственост.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Два яки шамара на малката пикла ще решат много бързо проблема. Понякога с такива простаци няма друг начин. И сега не скачайте всички колко сте възвишени, как няма да й падате на нивото и как винаги действате по закона. И аз бях така, докато не ме докараха до лудост в собствения ми дом. Сега дразнителя / вече бивш/ ме гледа с респект.

# 54
  • Мнения: X
Два яки шамара на малката пикла ще решат много бързо проблема.
А може да създадат нов проблем. Особено, ако "малката пикла" има яки и тъпоъгълни приятели.

# 55
  • Мнения: 46 572
Е, окей де, ама няма как да забраниш на съседката да носи токчета в дома си, абсурд!
Може, може, даже съм го срещала прието в Правилник на сграда. Не само за токчета, а за обувки, които създават силен шум, защото и едно сабо е също толкова ефектно  Mr. Green

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Да де, Уиш. Аз затова казах, че ПОНЯКОГА няма друг начин. Не е редовна практика.

# 57
  • Мнения: X
Не е добра идея боят. Най-много да те осъди за нанасяне на телесна повреда. А, че има екземпляри, които ти идва да ги убиеш на място и после да ги лежиш като за човек, спор няма.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Ще осъди, ако има свидетели. Като няма - ще осъди тоя дето клати гората. И не е нужно да й се нанасят кой знае какви телесни повреди, а по-скоро да й се изкара акъла.

Иначе съм съгласна, боят не е добра идея, в повечето случаи не решава проблемите. Но понякога човек и на бой налита, като го докарат до лудост подобни дебили.

# 59
  • Мнения: 46 572
Боят е много рисковано начинание и според мен. Не е въпросът само за съдене, не знаете колко й е акълът, ще вземе да подпали нещо, я тераса, я кола, или да ви пребият после нейни приятели.

Забравих да питам Домоуправителя свестен ли е? Да се качи при нея и да й обясни, че има оплаквания (без да уточнява от кого и колко апартамента), и да й напомни, че не живее в гората, а има Наредба, която трябва да се спазва, ако иска да остане в сградата.
Може пък да се стресне.

# 60
  • Мнения: 9 052
Ама разбира се, бой! И епитети! Ама да, по ефтинко е от да си оправиш пода на жилището. Кой ли ще ти се занимава с подобрения за да си живее спокойно, ако може да ходи да върже на някоя пикла два шамара ...

# 61
  • Мнения: X
Боят е много рисковано начинание и според мен. Не е въпросът само за съдене, не знаете колко й е акълът, ще вземе да подпали нещо, я тераса, я кола, или да ви пребият после нейни приятели.
Точно. Най-много в нова беля да се вкараш. Особено, ако набитият е дебил.

# 62
  • Мнения: 45
Много не ми се иска някой да я бие, въреки че си го проси със самия начин, по който ни говори... все едно ние сме й длъжни за нещо. Приятелят ми е доста едър и силен, надявах се поне от това да се притесни, въпреки че с нея е говорено само спокойно и възпитано. Явно проблемът в случая е, че никой не я е плеснал през устата, когато е било време и сега си мисли, че никога няма да се случи.  Laughing

Окей, а някой от вас подавал ли е вече жалба срещу подобни селски госпожици и може ли да ми обясни каква е процедурата? Първо писмена жалба, после какво следва?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Писмена жалба при кварталния. Той би трябвало да дойде да я предупреди, а дали тя ще си вземе бележка вече е друг въпрос. Ако не, вече според мен самия квартален ще ти обясни какви други права ти дава закона.

А госпожицата с това си нагло държание рано или късно ще попадне на някой по-ербап от нея и ще си отнесе шамарите. Не се и съмнявам.

# 64
  • Мнения: 45
DV84 Честно казано дали ще кове пирони или ще тропа с обувки или пети по ламинат и плочки за мен е все тая, звукът е абсолютно същия... като пироните даже са по-търпими.  Laughing

HighSpeed Мерси, ще проуча допълнително нещата.

# 65
  • Мнения: 45
Не се сърди, човече- домоуправителят е една недочуваща възрастна жена, която се събира с останалите пенсионерки (най-често пред вратата ми на първия етаж  Laughing ) да обсъждат кой днес кихнал, кой апартамент какво си купил, кой не дал 2 лева членски внос, кой оставил саксия с цвете на общата част, но в лицето ти после са мазни и любезни, та от тях съдействие не желая, после ще ми излезе сигурно през носа. Въобще може да си представите, че целият блок се състои от главно зли стари хора, които се чудят по какъв начин да те обидят в 2-те минути, които се засичате, това момиче, което не знам откъде е дошла и две- три свестни семейства, никое от което не е в досег с моя апартамент. Sad

В много, много краен случай бих се изнесла, апартаментът е семеен, не плащам наем за него, изхарчих сума пари да си го обзаведа и декорирам с много желание. Ако бях под наем- отдавна да съм си събрала чантичките.

# 66
  • Мнения: 5 513
С това мнение което имаш за хората в блока се чудя защо си там.

# 67
  • Мнения: 46 572
Ами стани ти Домоуправител и промени нещата.

# 68
  • Мнения: 45
Деси, написах защо съм там. Simple Smile
Да си дам апартамента под наем, за да се изнеса аз под наем е малоумничко.

# 69
  • Мнения: 45
Не се сърди, човече

Вариант е и това,да.

# 70
  • Мнения: 5 513
Деси, написах защо съм там. Simple Smile
Да си дам апартамента под наем, за да се изнеса аз под наем е малоумничко.
Продаваш този,купуваш нов ,като преди това си огледала съседите и си екстра.

# 71
  • Мнения: 5
На мен пък ми се случи обратния вариант . Съседката отдолу твърдеше че имам фитнес уреди у дома , а аз живеех на квартира там и мебели още нямах . Тичаше вечер запъхтяна , звъни на вратата и ми вика .... " ето сега чух , да видя какво правите" ....аз я пусках да потича из апартамента и да търси уредите да се успокои . Като се убеди че тича из празен апартамент на излизане ми вика '' не може да нямате аз ги чувам да бръмчат " и така . После отвориха Кауфланд отсреща и ми олекна, защото те започнаха да и пречат като си обявяват промоциите .Добре че като си купих апартамент уцелих на съседи и нямам никакви проблеми . То това си е важна част от проучването при покупка на апартамент , не че някой после не може да си продаде апартамента на луд , но все пак.....

# 72
  • Мнения: X

Продаваш този,купуваш нов ,като преди това си огледала съседите и си екстра.
И когато някой съсед продаде апартамента или почине и на негово място се настани някой идиот, започва всичко отначало.

# 73
  • Мнения: 45
Деси, ще е огромно неудобство, но е опция и това...

# 74
  • Мнения: 46 572
Никога не можеш да ги прецениш, а и като нищо ще си поживееш спокойно 1 седмица и хоп - съседът ще продаде апартамента и ще дойде някой като сегашната  Mr. Green
Всичко е на късмет, но все пак при явен проблем, който се задълбочава, и при толкова други проблемни съседи, и според мен продажбата и покупката на друг е най-добрият вариант.

# 75
  • Мнения: 45
Не се сърди, човече то и тук така беше. Нанасям се- тихичко, приятничко, в идеалния център на София, в стара сграда с усмихнати бабки и дядовци.
Седмица по-късно бабките и дядовците заядливи и ужасни, над мен Азис- Сен Тропе в 4 сутринта (предните наематели) и няколко викащи пияни мъже, които се питаха крещейки къде ще ходят за дюнери и така.  Laughing

# 76
  • Мнения: 5 513
Не се сърди, човече то и тук така беше. Нанасям се- тихичко, приятничко, в идеалния център на София, в стара сграда с усмихнати бабки и дядовци.
Седмица по-късно бабките и дядовците заядливи и ужасни, над мен Азис- Сен Тропе в 4 сутринта (предните наематели) и няколко викащи пияни мъже, които се питаха крещейки къде ще ходят за дюнери и така.  Laughing
Купувай къща.Може би си прекалено чувствителна натура.Не го казвам с лошо.Но във всеки блок ги има тези шумове.Първо някой вика,после слушат музика,деца скачат,блъскат врати...това са все различни хора.Идват-отиват си.

# 77
  • Мнения: 48 038
И с къща не  е лесно, съседа я ще реже дърва, я ще пали гуми, я ще гледа смръдливи кокошки Simple Smile Или ще си пуска котката на воля из дворовете...

# 78
  • Мнения: 45
Не съм съгласна, живяла съм в къща с 5 съквартиранти. Беше по-спокойно.  Laughing
Въпросът е в това колко силно се слуша музика и се блъскат врати.
Щом съм могла да различа конкретно коя песен е и дума по дума да кажа какво са си говорили, явно е било за полиция положението.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 179
Не се сърди, човече то и тук така беше. Нанасям се- тихичко, приятничко, в идеалния център на София, в стара сграда с усмихнати бабки и дядовци.
Седмица по-късно бабките и дядовците заядливи и ужасни, над мен Азис- Сен Тропе в 4 сутринта (предните наематели) и няколко викащи пияни мъже, които се питаха крещейки къде ще ходят за дюнери и така.  Laughing

Живея на централен софийски булевард. Трамваите и колите ми минават под прозореца на спалнята. Шумът от съседите ми е най-малкият проблем. Освен да взема да съдя общината, дали ще спрат трамваите или ще ги заменят с по-безшумни? Всеки пречи на всеки. Абсолютно спокойствие няма. Прекалено много се вторачвате. Човек не може да лети в жилището си, за да не смущава този отдолу. Казвам го, защото съседката отдолу имаше оплакване, че ходим??? Аз пък чувам крясъци, скандали, телевизори, деца, топки и прочие. И то в тухлена сграда. Не мога да си представя какво е в панелна. И какво от това? Абстрахирала съм се. Другият вариант е къща в полите на Витоша и тишина. Ако можете да си ги позволите, чудесно.

# 80
  • Nice
  • Мнения: 946
Жалба съм подавала срещу шумни съседи с малко дете (за битов шум става въпрос). Но резултат нямаше.
Детето не можеше да се озапти и от 5-6 часа сутринта тичаше нагоре-надолу, скачаше, удряше с нещо по радиатора и все едни такива ужасно дразнещи шумове рано сутрин и през останалата част от деня. Бащата беше тотален истерик и само крещеше на детето, така, че още от сутринта бях задължена да им слушам тирадите. Отделно  пушеше в банята на пусната аспирация, при положение, че пушенето беше забранено от хазяина му и мирисът се разнасяше в моя апартамент, слушаше силно музика от 14 до 16 часа, постоянно крещеше като ненормален, влачеше столовем маси, блъскаше врати и тн.
И това беше много дразнещо, при положение, че са под мен и пак всичко се чуваше.

Спокойното говорене не помогна, жалбите не помогнаха.....за това се заех сама. Започнах да пускам пералня, миялна късно вечерта, пусках водата в банята късно (защото по тръбите се чува много гадно), като се прибирах късно вечер ходех с токчета, изобщо правех неща които иначе не бих правила от съобразителност (но не и с идеята да е нарочно). Просто спрях да се съобразявам с тях и започнах да живея все едно, че съм сама в къща и правех това което бих правела ако нямах съседи.
Много бързо се усетиха, започнаха с умилкване, детето спи, пералнята вечер пречи, аз пък все вдигах рамене и все не знаех  Twisted Evil Рабраха, но не от дума, а от действия.
Сега всичко е мирно, озаптяват детето поне рано сутрин и късно вечер.

# 81
  • Мнения: 45
orchid- да разбирам, че за вас чехли и нормална походка не съществуват като опция? Човек трябва или да набива яко петите или да лети? И като не може да върви нормално, трябва да мъчи хората под него?
Не се вторачвам в нищо, насила ми се натрапва чуждия личен живот, който никак не ме интересува. Когато мен не ме слуша това момиче, защо трябва аз да слушам нея? Роднина ли ми е или близка приятелка, че да има нужда от подобна толерастия?
Ясно ми е, че мнението ви идва от афект, свързан с това, че от вас са се оплаквали. Че тя и таз госпожичка си мислеше, че не издава шум, само че след като хазяина и слезе в апартамента ми и пак се чуваше ПРАС ПРАС ПРАС пред лицето на още свидетели освен него, какво ви говори това?
Да си спестим ненужни коментари. Ако ситуацията беше 'Имам прекалено силен слух'щях да ви кажа.  Wink

nikaia, хахахах, да не подадат жалба срещу мен накрая.  Grinning

Последна редакция: чт, 17 ное 2016, 13:46 от Не се сърди, човече

# 82
  • Мнения: 46 572
orchid, не случайно за някои неща има наредби, за други не. Предвидено е кое е допустимо, не сме ние тези, които ще измисляме законите.
Аз също съм живяла на централен булевард, точно на спирка, и въпреки големия шум не мога да го сравня с определени диви изпълнения на съседи. Но както и напред писах - разбрах го чак като попаднах на такива съседи, преди това и аз се чудех какво толкова мрънкат хората   Simple Smile повярвай ми, има непоносими неща и никой не е длъжен да ги търпи.

Скрит текст:
Ние доста години си живеехме спокойно с тези над нас, в приятната заблуда, че нищо не се чува, докато синът им не се разведе и се прибра при мама и тати. Този човек нощем в 1-2 ч. връхлита като хала и около 2 часа не спира да набива с пети. Представи си го като силни удари при ремонт. Писах напред, че дъщеря ми се будеше и питаше земетресение ли става.
Вероятно не можете да си го представите, дано никога не ви се наложи да го разберете.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 179
orchid- да разбирам, че за вас чехли и нормална походка не съществуват като опция? Човек трябва или да набива яко петите или да лети? И като не може да върви нормално, трябва да мъчи хората под него?
Не се вторачвам в нищо, насила ми се натрапва чуждия личен живот, който никак не ме интересува. Когато мен не ме слуша това момиче, защо трябва аз да слушам нея? Роднина ли ми е или близка приятелка, че да има нужда от подобна толерастия?
Ясно ми е, че мнението ви идва от афект, свързан с това, че от вас са се оплаквали. Че тя и таз госпожичка си мислеше, че не издава шум, само че след като хазяина и слезе в апартамента ми и пак се чуваше ПРАС ПРАС ПРАС пред лицето на още свидетели освен него, какво ви говори това?
Да си спестим ненужни коментари. Ако ситуацията беше 'Имам прекалено силен слух'щях да ви кажа.  Wink

Не ме разбрахте правилно. Естествено, че става въпрос за чехли и нормално ходене, но оказва се, че и то може да пречи някому. Най-обикновените делнични шумове няма как да бъдат избегнати. Ходенето, дърпането на стол, децата. Могат да бъдат заглушени с изолация или дебели килими, толкоз, но няма как да бъдат спрени хората да ходят, да се хранят, да си говорят. Аз чувам съседите дори, когато ходят до тоалетна. Да им забраня ли? Да, според мен ситуацията е твърде много съм се вторачила в проблема.

# 84
  • Мнения: 9 052
orchid нали на времето заради такъв шум махнаха трамвая от Иван Асен 2 и няколко години след това като остаряха още малко бабките и не можеха да я ходят цялата улица нагоре-надолу, пък пощата им я направиха в най-горната 4аст ... Е пропищяха 4е нямат транспорт . Цирк.
шумоизолации (външни) има и за такъв шум от булевард.
Но и общината може да се понапъне да затегне релсите и да не тракат трамваите ... е , ако трамваите поне са в изправност.

# 85
  • Мнения: 45
orchid- ама разбира се, че и аз чувам как се ходи до тоалетна, описала ли съм го като част от проблема- не. 
Ходенето над главата ми в 12 вечерта, когато съм на работа на следващата сутрин на това момиче и различните и гаджета, наблъскани в малък апартамент е огромен проблем. Никой не се опитва да я спре да обикаля или да си пренарежда безкрайната покъщина, просто да сложи килим и да им дава на тия бездомни мъже по една пантофа. Толкоз.

# 86
  • Мнения: leet
Да набият човек, че носи токове в дома си?!?  Shocked
Базик, базик ама то не е смешно. Прегледайте правилника на входа (ако имате такъв) и вижте, какво може да направите, но другото, дори е смешно да се коментира.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Започвам да си оценявам комшиите...

# 88
  • София
  • Мнения: 2 179
littleperson, обърнете се към домоуправителя на сградата. Общо събрание, излагате си проблема. И въпреки това пак е въпрос на добра воля от страна на въпросната наемателка (на която сигурно дори не й пука, защото е наемателка) и най-вече на собственика на жилището.

Скрит текст:
Работила съм в офис, който беше под жилищна сграда. Офис като офис. Без посетители, само работещи на компютри. Толкоз. На цялата сграда офисът им пречеше. Чували водата в тоалетната - аха, значи някой се бил къпал там?! Чували вратата да се отваря, чували, че долу (забележете, долу) се ходи. През ден дотърчаваше някой да провери за някакъв шум и после се изнасяше разочарован. Очевидно си чуваха взаимно шумовете, но просто нарочиха офиса за вреден и това е. Е, успяха да огънат собственика и в крайна сметка той се предаде пред общия натиск и затвори помещението. Така че, намерете си съмишленици. "Колективът" е по-силен от единичния боец.  Wink

Последна редакция: чт, 17 ное 2016, 14:07 от orchid

# 89
  • Nice
  • Мнения: 946
Наистина намери си съмижленици.
Мен не ме беше страх от жалбии защото вече знаех, че не работят и не са решение. Да пускат колкото си искат (защото аз имам общо 3 срещу тях и 1 срещу дмоуправителя,че не предприе мерки след многобройни устни оплаквания от моя страна).

Ако намериш други съседи които се дразнят просто се съберете заедно срещу нея.
Идеята не е, че не може да вдигаме шум, да не ходим, да не се къпем, да не ядем и да не си говорим. Идеята е, че си има разни граници които когато ти започнеш да нарушаваш и изведнъж се усещат кое е приемливо и кое не.

# 90
  • София
  • Мнения: 4 192
Пускайте яко жалби  Laughing
Съседката под нас вече 3 пъти пуска, а синът ми не разбра, че като става за детска градина трябва да стъпва на пръсти за да не затормозява дъртата мома Mr. Green

# 91
  • Мнения: X
Пускайте яко жалби  Laughing
Съседката под нас вече 3 пъти пуска, а синът ми не разбра, че като става за детска градина трябва да стъпва на пръсти за да не затормозява дъртата мома Mr. Green

Не е нужно да стъпва на пръсти. Достатъчно е да не рипа като разярена Годзила.

# 92
  • Мнения: 5 513
Не знам дали ,защото от малък много играеше на вън даже и в лошо време,от градината се прибирахме пеша около 20 мин. и ползвахме кола само ако вали дъжд,но в къщи не е искал да скача,бяга и т.н.Като дойдеха деца на гости се е случвало да се подгонят тогава казвах,ако искат да се облекат ще ги изведа на вън,но в къщи игрите са тихи...И така съм имала спорадични изблици на тропане.За викане,пеене и недъгаво свирене на инструменти имах повече проблеми.Но беше на периоди и отдавна отмина.

# 93
  • София
  • Мнения: 4 192
Пускайте яко жалби  Laughing
Съседката под нас вече 3 пъти пуска, а синът ми не разбра, че като става за детска градина трябва да стъпва на пръсти за да не затормозява дъртата мома Mr. Green

Не е нужно да стъпва на пръсти. Достатъчно е да не рипа като разярена Годзила.
Достатъчно съм живяла в страх като малка от "Баба Донка от долния етаж". Спазваме нормални норми доколкото може с 2 броя на година и половина и три и половина. Който не му харесва да се оплаква където иска. Whistling

# 94
  • Мнения: X
Не те познавам лично и нямам представа от конкретната ситуация, но ако вие спазвате "нормалните норми", а съседката под вас пуска три жалби, някой или нещо не е нормално- или съседката, или вашите представи за нормално.

# 95
  • Мнения: 1 047
   И над  мен имаше една кукавица, дето детето и с енергия за цял футболен отбор му позволяваше в 3, 5 часа да рипа без спиране - сякаш имаше постоянни малки земетресения в жилището ми. И след молба за поне малко контрол над детето тя ми направи някаква подигравателна физиономия се наложи аз да взема нещата в свои ръце. Над тях пък живее моя приятелка, та залудува ли детето на въпросната мадам се качвам на кафе във приятелката  т.е на кафе и буйни рок ритми. Е за резултата  сигурно се досещате.

# 96
  • София
  • Мнения: 4 192
Не те познавам лично и нямам представа от конкретната ситуация, но ако вие спазвате "нормалните норми", а съседката под вас пуска три жалби, някой или нещо не е нормално- или съседката, или вашите представи за нормално.
Точно така. "Нормални" е силноиндивидуално. Голямото дете не е ограничени да си кара камиона (в хола са килими), случва се да се изсипват играчки, изпускат шишета, да има рев през 30 минути и прахосмукачка през час. Това е положението.  Naughty
Малко извън темата. Същата тази съседка слиза всяка вечер да заключва вратата в 22:00, макар че е автомат и домофоните стават безполезни. А пък на нея някакъв друг й беше откраднал само десните обувки (тя си държи около 20 чифта пред вратата  Joy) Общо взето е така в кооперациите. Макар, че сме нов малък вход от 12 апартамента, със съседи е така. И тъй като се наситихме вече си решихме генерално проблема.  Mr. Green

# 97
  • Мнения: X
Добре е представата за нормално да не е силно индивидуална, а да е съобразена с общоприетото, защото в противен случай, ако всеки започне да налага на другите своята представа за нормално, животът ни ще стане пълен хаос и ад.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 36 754
   И над  мен имаше една кукавица, дето детето и с енергия за цял футболен отбор му позволяваше в 3, 5 часа да рипа без спиране - сякаш имаше постоянни малки земетресения в жилището ми. И след молба за поне малко контрол над детето тя ми направи някаква подигравателна физиономия се наложи аз да взема нещата в свои ръце. Над тях пък живее моя приятелка, та залудува ли детето на въпросната мадам се качвам на кафе във приятелката  т.е на кафе и буйни рок ритми. Е за резултата  сигурно се досещате.

Това ми хареса. Всъщност като се замисля и ние сме в сходна ситуация, начинът даже е приложим и при нас. Отгоре - невъзпитан хлапак, а над него - готини комшии, с които се имаме, фенове са на рока, а синът им е ентусиазиран любител на китарните сола. Има талант момчето, не може да му се отрече, голям кеф ми е да го слушам. Но досега не бях се сещала, че талантът му може да се прилага и с възпитателна цел.

# 99
  • Мнения: X
   И над  мен имаше една кукавица, дето детето и с енергия за цял футболен отбор му позволяваше в 3, 5 часа да рипа без спиране - сякаш имаше постоянни малки земетресения в жилището ми. И след молба за поне малко контрол над детето тя ми направи някаква подигравателна физиономия се наложи аз да взема нещата в свои ръце. Над тях пък живее моя приятелка, та залудува ли детето на въпросната мадам се качвам на кафе във приятелката  т.е на кафе и буйни рок ритми. Е за резултата  сигурно се досещате.

Това ми хареса. Всъщност като се замисля и ние сме в сходна ситуация, начинът даже е приложим и при нас. Отгоре - невъзпитан хлапак, а над него - готини комшии, с които се имаме, фенове са на рока, а синът им е ентусиазиран любител на китарните сола. Има талант момчето, не може да му се отрече, голям кеф ми е да го слушам. Но досега не бях се сещала, че талантът му може да се прилага и с възпитателна цел.
Момичета, едно време свирех на цигулка. Да ви я изпратя?  Laughing

# 100
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Само ако и ти влизаш в комплекта. Аз не мога да свиря Simple Smile

Само дето подразбрах, че планираш друга екскурзия - на към Австралия за някакви вързани с белезници сърфисти  Joy Joy Joy

# 101
  • Мнения: X
Само ако и ти влизаш в комплекта. Аз не мога да свиря Simple Smile
Аз по-добре да пея. Така фалшиво пея, че като ревна, на дърветата им падат листата. Laughing
В интерес на истината, в тийнейджърските си години съм спирала вой на Лепа Брена у съседите отгоре, като  се разврещях с всички сили "О Соле Мио". По-вряскащо от зайчето на Ну погоди го докарвам. Laughing

# 102
  • Мнения: 1 047
   Момичета, разкошни сте. Аз пък ако позволите ще примъкна акордеона /по мое време се свиреше на този инструмент/ . Просто ще бъдем организиран отбор за бързо реагиране на всякакви проблемни между съседски шумотевици. Където ни викнат там отиваме. Отвръщаме на шума с шум, врясъци, смях /предполагам ще ни и почерпят за "услугата" с нещо високо градусно/ за да сме на нивото на "врага"

# 103
  • Мнения: X
Ау! Открихме нова бизнес ниша! Остава да фиксираме тарифата и хонорарите! Laughing

# 104
  • Мнения: 1 047
  Утре търча първа за патентоване. Да не ме изпреварите, хей!

# 105
  • Мнения: 45
chiana2003- Аха, щом пречите на някой, значи нещо с него не е наред.  Laughing Laughing Laughing
Научете и мен да съм тъй съвършена.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 192
Да се оплакват www.armenskipop.com
А мнението на форумните съседи не ми е особено меродавно  Mr. Green

# 107
  • Мнения: X
Да се оплакват www.armenskipop.com
А мнението на форумните съседи не ми е особено меродавно  Mr. Green
Ще бъде особено неприятно, ако съседи ти станат някои бабаити, които ползват "специфични методи" за налагане на мнението си. Неприятно ще бъде и ако съседи ти станат хора, чиито представи за нормално драстично се разминават с твоите. Нали знаеш, често палачинката се обръща. Добре поне, че тогава ще можеш да ползваш линка, който си дала.

# 108
  • София
  • Мнения: 4 192
Абсолютно съм съгласна. Затова приключваме живота в кооперации с течащи по тротоара климатици, незаконни навеси, образуващи огромни висулки и зимуване на комунистически мушката по стълбите  Hug

# 109
  • Мнения: X
Стига, бе! Мушкатата били комунистически! Ти ме уби!

# 110
  • Мнения: 45
То всичко се връща.

# 111
  • Мнения: X
Пускайте яко жалби  Laughing
Съседката под нас вече 3 пъти пуска, а синът ми не разбра, че като става за детска градина трябва да стъпва на пръсти за да не затормозява дъртата мома Mr. Green
Явно на неправилното място.
Много добре си знаете,
че статута на помещението, което обитавате е нежилищно.
Трябва да сте по-ниски от тревата и по-тихи от водата.
"Дъртата мома" си е закупила имот, където една от границите е Ателие, т.е. тишина!
ПП Синът Ви или Вие сте на "свободна профе Hugсия" ?
Добрите съседски взаимоотношения се крепят на морал, а не на разпоредби.
Споделяла съм, домоуправителя ни е човек с респект (с 0,00лв заплата).
Проблем - до три часа решен!  Hug
Абсолютно съм съгласна. Затова приключваме живота в кооперации с течащи по тротоара климатици, незаконни навеси, образуващи огромни висулки и зимуване на комунистически мушката по стълбите  Hug
И, когато мушкатото Ви пречи, то приключете начина си на живота-мУшкатаРУване.  Hug
/Извинявам се за пунктуационни (не само) грешки./

Последна редакция: пн, 21 ное 2016, 12:28 от Анонимен

# 112
  • Мнения: leet
Какво стана със съседите?

# 113
  • Мнения: leet
Ще бъде особено неприятно, ако съседи ти станат някои бабаити, които ползват "специфични методи" за налагане на мнението си.
Много ми е интересно, какво точно могат да направят тези "бабаити", затова че детето си играе в апартамента на родителите си? Ще ги набият ли, ще посегнат на детето ли, ще се скарат...? Айде стига с тези бабаити. Надали ще са големи бандюги ако живеят в панелен блок от соца. А, ако все пак някой такъв реши, че може да ми направи нещо.. ами просто след това ще му съсипя живота. Надали в блока ми ще се настани мафиот-милионер, който да ходи да се разправя със съседите си. Мина времето на бабаитите, но ако все пак някой има наглостта да дойде и да се разправя, че съм чистила или пък, че детето ми си играе, просто ще си го преместя от левия в десния крачол и ще го изпратя по живо и здраво. Пък ако продължи да нахалства, ще го съсипя от шум и в секундата, в който реши да ми се прави на "бабаит" ще заведа намсиколко дела срещу него, ще се абонирам в 112, ще го разбера къде бачка и там ще му тровя живота.

# 114
  • Мнения: X
Всякакви идиотщини могат да направят- и да посегнат, и да ти нарежат гумите на колата, и да ти счупят прозорците и какво ли още не.

# 115
  • Мнения: 9 052
да. селска му работа!

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 14 696
Да се оплакват www.armenskipop.com
А мнението на форумните съседи не ми е особено меродавно  Mr. Green
Ще бъде особено неприятно, ако съседи ти станат някои бабаити, които ползват "специфични методи" за налагане на мнението си. Неприятно ще бъде и ако съседи ти станат хора, чиито представи за нормално драстично се разминават с твоите. Нали знаеш, често палачинката се обръща. Добре поне, че тогава ще можеш да ползваш линка, който си дала.
+1. Заслужено би било.

Редакция, чета темата на порции. Заслужено би било по принцип от хора, които пращат другите да се оплакват на арменския поп. Не знам каква е конкретната съседка и какъв шум вдигат децата на потребителката, може наистина съседката да е някое капризно куку като тази, която живее под нас в родния ми апартамент (не се казва Донка, но другото е същото - като деца ни беше забранено да тропаме по пода, Sunglasses освен това ме е обвинявала, че съм плюла люспи от слънчоглед пред вратата и, това по време, когато аз изобщо не можех да беля слънчоглед и дъвчех семките цели и така ги гълтах), но хората с подобно отношение към оплакващите се най-често си заслужават обръщането на палачинката. Изключенията не са много.

Последна редакция: пн, 21 ное 2016, 12:49 от Магдена

# 117
  • Мнения: leet
Всякакви идиотщини могат да направят- и да посегнат, и да ти нарежат гумите на колата, и да ти счупят прозорците и какво ли още не.

Могат. Ще го направят веднъж, ще подам жалба, после още една, ще се оплаквам за психически тормоз и т.н.. После ще ги съсипя от шум. Както се казва, няма да си оставя магарето в калта. Такива селяндури ме влудяват. Но трябва да отбележа и друго. Обикновено т.нар. "бабаити" не се занимават със съседския шум. Говоря го от опит. Живеех в голям блок преди време. Част от съседите се мислеха за селски мутри - тип общ работник с ланец. Те по цяла вечер пиеха и въобще не им правеше впечатление. Досадните бяха бабите.

# 118
  • Мнения: X
Ще го направят веднъж, ще подам жалба, после още една, ще се оплаквам за психически тормоз и т.н.. После ще ги съсипя от шум. Както се казва, няма да си оставя магарето в калта.
Честно казано, ако се окажа в подобни взаимоотношения, това би ми изпилило нервите. Взаимното съобразяване дава някакво приемливо спокойствие и на двете страни.

# 119
  • Мнения: 4 214
Всякакви идиотщини могат да направят- и да посегнат, и да ти нарежат гумите на колата, и да ти счупят прозорците и какво ли още не.

Могат. Ще го направят веднъж, ще подам жалба, после още една, ще се оплаквам за психически тормоз и т.н.. После ще ги съсипя от шум. Както се казва, няма да си оставя магарето в калта. Такива селяндури ме влудяват. Но трябва да отбележа и друго. Обикновено т.нар. "бабаити" не се занимават със съседския шум. Говоря го от опит. Живеех в голям блок преди време. Част от съседите се мислеха за селски мутри - тип общ работник с ланец. Те по цяла вечер пиеха и въобще не им правеше впечатление. Досадните бяха бабите.
Проблемът е, че ако ти счупят стъклата, запалят входната врата, забият кирка в капака на колата или др. подобно ще видиш голям зор докато докажеш кой е извършителя. Дори да имате видеонаблюдение на входа и прилежащите площи ( в което се съмнявам, щом иде реч за панелка) пак в 90% извършителите остават неустановени.

# 120
  • Мнения: leet
Ще го направят веднъж, ще подам жалба, после още една, ще се оплаквам за психически тормоз и т.н.. После ще ги съсипя от шум. Както се казва, няма да си оставя магарето в калта.
Честно казано, ако се окажа в подобни взаимоотношения, това би ми изпилило нервите. Взаимното съобразяване дава някакво приемливо спокойствие и на двете страни.

Факт. Обаче пък не можеш да забраниш на детето си да си играе, или пък да си пуснеш прахосмукачка, а и по дяволите, понякога се случва да вдигнеш шум! Не може да живееш, все едно си в манастир, особено с едно или повече деца. Трябва да се съобразяваш със съседите си, но и те трябва да се съобразяват с факта, че къща, в която има деца (особено малки) е невъзможно да се изисква пълна тишина. Още повече, гледам в поста, че оплакващият се обръща внимание, кой влизал при въпросната съседка (разпозва гласове-wtf?!?), дразни се, че момичето ходи с токчета, че местило нещо в апартамента си..?!? Ами извинявай ама това си е чиста форма на заяждане. Как ще забраниш на някой да носи токове в къщата си, да прави размествания и т.н.? Ако се слуша силно музика, има крясъци, тръшкане на мебели - окей, но тези оплаквания са абсурдни. Имам подобни познати, които се оплакват от това, че съседите им имали котка и чували дращенето и в тоалетната.. пълни откачалници. Заяждат се с целия вход, при това безпричинно. А тук пък, се следи мацката с кой е в къщата си, какви обувки носи.. ам авторът ако ми е съсед, просто ще има да взима, че ще се съобразявам, с какво да ходя в дома си или кога да си местя мебелите.

# 121
  • Мнения: X
Трябва да се съобразяваш със съседите си, но и те трябва да се съобразяват с факта, че къща, в която има деца (особено малки) е невъзможно да се изисква пълна тишина.
Да, разбира се.Стига да не е епизод от "Междузвездни войни", няма проблем. Обаче за токчетата не си права. Дълги години съседката над нас работеше на смени и излизаше около 5:15-5:30, тропайки по теракота с токчетата. Жената стъпваше тежко, набивайки крак и редовно ме събуждаше. Като прибавим факта, че алармата ми е нагласена за 6ч.. ми е идвало да я удуша.

# 122
  • Мнения: leet

Проблемът е, че ако ти счупят стъклата, запалят входната врата, забият кирка в капака на колата или др. подобно ще видиш голям зор докато докажеш кой е извършителя. Дори да имате видеонаблюдение на входа и прилежащите площи ( в което се съмнявам, щом иде реч за панелка) пак в 90% извършителите остават неустановени.


Естествено, че ще е неприятно, но ако някой ми запали входната врата, естествено ще имам представа кой е, а и може пък да се появи свидетел на деянието - примерно аз съм видяла, ама ме е било страх да се обадя. То ясно, че ще са "враговете" в съответния вход, та без да ми мигне окото ще ги натопя. А и ако се стигне до там, да палят врата на семейство с деца, би трябвало да имат голямо самочувствие, че ще им се размине. Не разбирам защо трябва да се страхувам от някакви селяндури, при положение, че в крайна сметка винаги може да им се стъжни живота. Ако до нас живее Ал Капоне - да ме е страх, обаче ако до нас живее Пенчо - тъпана от Пордим, въобще не виждам причина за притеснение.

# 123
  • Мнения: leet
Трябва да се съобразяваш със съседите си, но и те трябва да се съобразяват с факта, че къща, в която има деца (особено малки) е невъзможно да се изисква пълна тишина.
Да, разбира се.Стига да не е епизод от "Междузвездни войни", няма проблем. Обаче за токчетата не си права. Дълги години съседката над нас работеше на смени и излизаше около 5:15-5:30, тропайки по теракота с токчетата. Жената стъпваше тежко, набивайки крак и редовно ме събуждаше. Като прибавим факта, че алармата ми е нагласена за 6ч.. ми е идвало да я удуша.

И все пак не си пратила бабаит да я набие. Гадно е, въобще не го оспорвам, но няма начин да осъдиш съседката си затова, че носи токчета. Дори жалба не може да пуснеш. Т.е. можеш, ама.. само ще си изхабиш листа.

# 124
  • Мнения: 46 572
Сериозно ли сравнявате пусната прахосмукачка в нормален час, с проблема на авторката?
Темата е за реални нарушения, не за хора без работа.

Иначе явно аз съм повредена, но никога не бих се чудила какво ще ми направят, по-скоро ще взема мерки никога повече да не се повтори това и детето ми да израсне с възпитание, което ще му е от полза напред в живота.
Никога не съм допускала влачене на столове и тропане. Като излезе навън да скача и дивее, колкото иска.
В часовете, описани в Правилника пък съвсем. Детето може да си играе и на дивана, не да търчи по това време, или да гледа филмче, да рисува, да се монтира люлка на тавана, в която да се люлее и др. тихи дейности.

Не намирам за нормално редовното, не инцидентно тряскането на врати, прозорци, тичане, скачане, тропане с обувки, блъскане на твърди предмети, викане в които и да е часове. Това е всичко друго, но не и нормално ползване на имот.

# 125
  • Мнения: X
chiana2003 си прави "гаргара" в темата и с Вас.
Какви деца, какъв шум!?!
Няма основание да се оплаква-статута на помещението, което обитава е Ателие.
Проявите на шум, с които "онажда" съседите си много лесно законово се стопират.
Въобще "пребиването" като живущ след 22.00ч  е меко казано недопустимо.
Радвам се, че е намерила начин на пребиваване и душевно спокойствие, некасаещ съседи - къща.

# 126
  • Мнения: 1 047
  Тази мадам дето ходи с токчета в къщи явно не е съвсем у ред. Навън с домашни чехли ли шляпа. Мили мами, отглеждайте си дечицата с много любов, отделяйки им максимално внимание и грижи. Живяла съм в две кооперации /едната колеги на татко/ Ами разлика от небето до земята. В едната след направена забележка нещата след това бяха "като ми пееш Пенке ли кой ли те слуша/ . Ами да, хората събрани от кол и от въже и с не особено възпитание. Дива селяния /по лична карта и аз съм от село, без да съм живяла там/ А в онази от детството ми извинение и коренна промяна.

# 127
  • Мнения: 46 572
PAV1, строителите стагат етикет Ателие по друга причина. Реално са си обикновени жилища.
А и какво, ако беше в такова, с име "жилище"? Нима щеше да е различно за хората под тях?

# 128
  • Мнения: leet
Радвам се, че е намерила начин на пребиваване и душевно спокойствие, некасаещ съседи - къща.

И аз доскоро мислех, че къщата е най-добрият вариант, не само заради съседите, но и самият факт, че си сам .. абе готино ти става. Това ми убеждение обаче доста се промени, след като гледам свекърите как се мъчат. Имат голяма къща в хубава зона край Варна. Уж идилия, обаче: съседите нон-стоп ремонтират нещо, между 14 и 16 часа спират, но за сметка на това песовете се активизират и недай си Боже котка да реши да се разходи по улицата, става концерт. После, непрекъснато събота и неделя има събирания, хора, деца, а се досещаш, че една ограда не спира шума, климатици бучат, коли, кучета. Стигнах до извода, че ако ще живея в къща, трябва да е в забито село, далеч от всякакви съседи, че наистина да се радвам на тишината.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 192
Ще ви изяде това ателие  Twisted Evil
Как пък от общината си ни регистрираха безпроблемно, как ЧЕЗ си ни дадоха битови партиди на всички 7-8 ателиета в сградата? Голям трън в очите сме, явно и други съфорумки ги дразнят деца, живеещи над тях, или някоя готина мадама с токчета да им тропа.
За успокоение на всички, скоро напускаме, ще видим какви наематели ще намерим. Дано устиска съседката и съфорумките. Предполагам пак ще е семейство с деца... hahaha

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 14 696
Така е, къщата не е спасение от всеки шум. Квартал от къщи е явна предпоставка за запивки по дворовете с музика и други такива хубави работи с възможно препращане към арменския поп. Wink
На мен лично лаещи кучета едва ли биха ми пречили, ако нямат физически достъп до мен, но от музикални купонджии гледам да бягам далеч.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 192
А колата наистина миналата година посегнаха - откраднаха ми носа и рогата от Джъмбо. От подземния ни паркинг. На лошата съседка й откраднаха десните обувки, а на друга майка количката. Със здраве да си ги ползват.
Бабаити няма кой да прати, щото българите сме мишки и като правим нещо гледаме да е скришно, че не се знае какъв "бабаит" ще срещнат от другата страна  Joy
Ние сме кореняк софиянци и двамата, но последните 5-6 години градът стана нетърпим за живеене. Така че - черта  ooooh!

# 132
  • Мнения: 46 572
Леле, я какъв блок живеете вие? Явно е много забавно  Joy

Така е за къщата - не е спасение. Пак съседите са фактор. Едно по-шумно хоби или такива с вечни купони...

# 133
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Ехеее, добре ме подсети за нос и рога за колата, от две години се каня да си взема за моята. Тази година няма да пропусна.

# 134
  • Мнения: 45
Ми... петък ме събудиха между 3 и 4 сутринта, събота в 1.30 сутринта, в неделя спах в кухнята.

DV84- защо ми обяснявате някакви неща за играещи си деца и прахосмукачки? Разбирам, че на вас са се оплакали за тези конкретни неща, но темата не е за това? 'Как ще забраниш на някой да носи токове в къщата си, да прави размествания и т.н.? '  Това сериозно ли е написано...

# 135
  • Мнения: 46 572
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт