Мога ли да осъдя съседите си

  • 14 147
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 45
Не се сърди, човече то и тук така беше. Нанасям се- тихичко, приятничко, в идеалния център на София, в стара сграда с усмихнати бабки и дядовци.
Седмица по-късно бабките и дядовците заядливи и ужасни, над мен Азис- Сен Тропе в 4 сутринта (предните наематели) и няколко викащи пияни мъже, които се питаха крещейки къде ще ходят за дюнери и така.  Laughing

# 76
  • Мнения: 5 513
Не се сърди, човече то и тук така беше. Нанасям се- тихичко, приятничко, в идеалния център на София, в стара сграда с усмихнати бабки и дядовци.
Седмица по-късно бабките и дядовците заядливи и ужасни, над мен Азис- Сен Тропе в 4 сутринта (предните наематели) и няколко викащи пияни мъже, които се питаха крещейки къде ще ходят за дюнери и така.  Laughing
Купувай къща.Може би си прекалено чувствителна натура.Не го казвам с лошо.Но във всеки блок ги има тези шумове.Първо някой вика,после слушат музика,деца скачат,блъскат врати...това са все различни хора.Идват-отиват си.

# 77
  • Мнения: 48 171
И с къща не  е лесно, съседа я ще реже дърва, я ще пали гуми, я ще гледа смръдливи кокошки Simple Smile Или ще си пуска котката на воля из дворовете...

# 78
  • Мнения: 45
Не съм съгласна, живяла съм в къща с 5 съквартиранти. Беше по-спокойно.  Laughing
Въпросът е в това колко силно се слуша музика и се блъскат врати.
Щом съм могла да различа конкретно коя песен е и дума по дума да кажа какво са си говорили, явно е било за полиция положението.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 180
Не се сърди, човече то и тук така беше. Нанасям се- тихичко, приятничко, в идеалния център на София, в стара сграда с усмихнати бабки и дядовци.
Седмица по-късно бабките и дядовците заядливи и ужасни, над мен Азис- Сен Тропе в 4 сутринта (предните наематели) и няколко викащи пияни мъже, които се питаха крещейки къде ще ходят за дюнери и така.  Laughing

Живея на централен софийски булевард. Трамваите и колите ми минават под прозореца на спалнята. Шумът от съседите ми е най-малкият проблем. Освен да взема да съдя общината, дали ще спрат трамваите или ще ги заменят с по-безшумни? Всеки пречи на всеки. Абсолютно спокойствие няма. Прекалено много се вторачвате. Човек не може да лети в жилището си, за да не смущава този отдолу. Казвам го, защото съседката отдолу имаше оплакване, че ходим??? Аз пък чувам крясъци, скандали, телевизори, деца, топки и прочие. И то в тухлена сграда. Не мога да си представя какво е в панелна. И какво от това? Абстрахирала съм се. Другият вариант е къща в полите на Витоша и тишина. Ако можете да си ги позволите, чудесно.

# 80
  • Nice
  • Мнения: 946
Жалба съм подавала срещу шумни съседи с малко дете (за битов шум става въпрос). Но резултат нямаше.
Детето не можеше да се озапти и от 5-6 часа сутринта тичаше нагоре-надолу, скачаше, удряше с нещо по радиатора и все едни такива ужасно дразнещи шумове рано сутрин и през останалата част от деня. Бащата беше тотален истерик и само крещеше на детето, така, че още от сутринта бях задължена да им слушам тирадите. Отделно  пушеше в банята на пусната аспирация, при положение, че пушенето беше забранено от хазяина му и мирисът се разнасяше в моя апартамент, слушаше силно музика от 14 до 16 часа, постоянно крещеше като ненормален, влачеше столовем маси, блъскаше врати и тн.
И това беше много дразнещо, при положение, че са под мен и пак всичко се чуваше.

Спокойното говорене не помогна, жалбите не помогнаха.....за това се заех сама. Започнах да пускам пералня, миялна късно вечерта, пусках водата в банята късно (защото по тръбите се чува много гадно), като се прибирах късно вечер ходех с токчета, изобщо правех неща които иначе не бих правила от съобразителност (но не и с идеята да е нарочно). Просто спрях да се съобразявам с тях и започнах да живея все едно, че съм сама в къща и правех това което бих правела ако нямах съседи.
Много бързо се усетиха, започнаха с умилкване, детето спи, пералнята вечер пречи, аз пък все вдигах рамене и все не знаех  Twisted Evil Рабраха, но не от дума, а от действия.
Сега всичко е мирно, озаптяват детето поне рано сутрин и късно вечер.

# 81
  • Мнения: 45
orchid- да разбирам, че за вас чехли и нормална походка не съществуват като опция? Човек трябва или да набива яко петите или да лети? И като не може да върви нормално, трябва да мъчи хората под него?
Не се вторачвам в нищо, насила ми се натрапва чуждия личен живот, който никак не ме интересува. Когато мен не ме слуша това момиче, защо трябва аз да слушам нея? Роднина ли ми е или близка приятелка, че да има нужда от подобна толерастия?
Ясно ми е, че мнението ви идва от афект, свързан с това, че от вас са се оплаквали. Че тя и таз госпожичка си мислеше, че не издава шум, само че след като хазяина и слезе в апартамента ми и пак се чуваше ПРАС ПРАС ПРАС пред лицето на още свидетели освен него, какво ви говори това?
Да си спестим ненужни коментари. Ако ситуацията беше 'Имам прекалено силен слух'щях да ви кажа.  Wink

nikaia, хахахах, да не подадат жалба срещу мен накрая.  Grinning

Последна редакция: чт, 17 ное 2016, 13:46 от Не се сърди, човече

# 82
  • Мнения: 46 640
orchid, не случайно за някои неща има наредби, за други не. Предвидено е кое е допустимо, не сме ние тези, които ще измисляме законите.
Аз също съм живяла на централен булевард, точно на спирка, и въпреки големия шум не мога да го сравня с определени диви изпълнения на съседи. Но както и напред писах - разбрах го чак като попаднах на такива съседи, преди това и аз се чудех какво толкова мрънкат хората   Simple Smile повярвай ми, има непоносими неща и никой не е длъжен да ги търпи.

Скрит текст:
Ние доста години си живеехме спокойно с тези над нас, в приятната заблуда, че нищо не се чува, докато синът им не се разведе и се прибра при мама и тати. Този човек нощем в 1-2 ч. връхлита като хала и около 2 часа не спира да набива с пети. Представи си го като силни удари при ремонт. Писах напред, че дъщеря ми се будеше и питаше земетресение ли става.
Вероятно не можете да си го представите, дано никога не ви се наложи да го разберете.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 180
orchid- да разбирам, че за вас чехли и нормална походка не съществуват като опция? Човек трябва или да набива яко петите или да лети? И като не може да върви нормално, трябва да мъчи хората под него?
Не се вторачвам в нищо, насила ми се натрапва чуждия личен живот, който никак не ме интересува. Когато мен не ме слуша това момиче, защо трябва аз да слушам нея? Роднина ли ми е или близка приятелка, че да има нужда от подобна толерастия?
Ясно ми е, че мнението ви идва от афект, свързан с това, че от вас са се оплаквали. Че тя и таз госпожичка си мислеше, че не издава шум, само че след като хазяина и слезе в апартамента ми и пак се чуваше ПРАС ПРАС ПРАС пред лицето на още свидетели освен него, какво ви говори това?
Да си спестим ненужни коментари. Ако ситуацията беше 'Имам прекалено силен слух'щях да ви кажа.  Wink

Не ме разбрахте правилно. Естествено, че става въпрос за чехли и нормално ходене, но оказва се, че и то може да пречи някому. Най-обикновените делнични шумове няма как да бъдат избегнати. Ходенето, дърпането на стол, децата. Могат да бъдат заглушени с изолация или дебели килими, толкоз, но няма как да бъдат спрени хората да ходят, да се хранят, да си говорят. Аз чувам съседите дори, когато ходят до тоалетна. Да им забраня ли? Да, според мен ситуацията е твърде много съм се вторачила в проблема.

# 84
  • Мнения: 9 052
orchid нали на времето заради такъв шум махнаха трамвая от Иван Асен 2 и няколко години след това като остаряха още малко бабките и не можеха да я ходят цялата улица нагоре-надолу, пък пощата им я направиха в най-горната 4аст ... Е пропищяха 4е нямат транспорт . Цирк.
шумоизолации (външни) има и за такъв шум от булевард.
Но и общината може да се понапъне да затегне релсите и да не тракат трамваите ... е , ако трамваите поне са в изправност.

# 85
  • Мнения: 45
orchid- ама разбира се, че и аз чувам как се ходи до тоалетна, описала ли съм го като част от проблема- не. 
Ходенето над главата ми в 12 вечерта, когато съм на работа на следващата сутрин на това момиче и различните и гаджета, наблъскани в малък апартамент е огромен проблем. Никой не се опитва да я спре да обикаля или да си пренарежда безкрайната покъщина, просто да сложи килим и да им дава на тия бездомни мъже по една пантофа. Толкоз.

# 86
  • Мнения: leet
Да набият човек, че носи токове в дома си?!?  Shocked
Базик, базик ама то не е смешно. Прегледайте правилника на входа (ако имате такъв) и вижте, какво може да направите, но другото, дори е смешно да се коментира.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 36 841
Започвам да си оценявам комшиите...

# 88
  • София
  • Мнения: 2 180
littleperson, обърнете се към домоуправителя на сградата. Общо събрание, излагате си проблема. И въпреки това пак е въпрос на добра воля от страна на въпросната наемателка (на която сигурно дори не й пука, защото е наемателка) и най-вече на собственика на жилището.

Скрит текст:
Работила съм в офис, който беше под жилищна сграда. Офис като офис. Без посетители, само работещи на компютри. Толкоз. На цялата сграда офисът им пречеше. Чували водата в тоалетната - аха, значи някой се бил къпал там?! Чували вратата да се отваря, чували, че долу (забележете, долу) се ходи. През ден дотърчаваше някой да провери за някакъв шум и после се изнасяше разочарован. Очевидно си чуваха взаимно шумовете, но просто нарочиха офиса за вреден и това е. Е, успяха да огънат собственика и в крайна сметка той се предаде пред общия натиск и затвори помещението. Така че, намерете си съмишленици. "Колективът" е по-силен от единичния боец.  Wink

Последна редакция: чт, 17 ное 2016, 14:07 от orchid

# 89
  • Nice
  • Мнения: 946
Наистина намери си съмижленици.
Мен не ме беше страх от жалбии защото вече знаех, че не работят и не са решение. Да пускат колкото си искат (защото аз имам общо 3 срещу тях и 1 срещу дмоуправителя,че не предприе мерки след многобройни устни оплаквания от моя страна).

Ако намериш други съседи които се дразнят просто се съберете заедно срещу нея.
Идеята не е, че не може да вдигаме шум, да не ходим, да не се къпем, да не ядем и да не си говорим. Идеята е, че си има разни граници които когато ти започнеш да нарушаваш и изведнъж се усещат кое е приемливо и кое не.

Общи условия

Активация на акаунт