Мога ли да осъдя съседите си

  • 14 102
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: leet
Ще го направят веднъж, ще подам жалба, после още една, ще се оплаквам за психически тормоз и т.н.. После ще ги съсипя от шум. Както се казва, няма да си оставя магарето в калта.
Честно казано, ако се окажа в подобни взаимоотношения, това би ми изпилило нервите. Взаимното съобразяване дава някакво приемливо спокойствие и на двете страни.

Факт. Обаче пък не можеш да забраниш на детето си да си играе, или пък да си пуснеш прахосмукачка, а и по дяволите, понякога се случва да вдигнеш шум! Не може да живееш, все едно си в манастир, особено с едно или повече деца. Трябва да се съобразяваш със съседите си, но и те трябва да се съобразяват с факта, че къща, в която има деца (особено малки) е невъзможно да се изисква пълна тишина. Още повече, гледам в поста, че оплакващият се обръща внимание, кой влизал при въпросната съседка (разпозва гласове-wtf?!?), дразни се, че момичето ходи с токчета, че местило нещо в апартамента си..?!? Ами извинявай ама това си е чиста форма на заяждане. Как ще забраниш на някой да носи токове в къщата си, да прави размествания и т.н.? Ако се слуша силно музика, има крясъци, тръшкане на мебели - окей, но тези оплаквания са абсурдни. Имам подобни познати, които се оплакват от това, че съседите им имали котка и чували дращенето и в тоалетната.. пълни откачалници. Заяждат се с целия вход, при това безпричинно. А тук пък, се следи мацката с кой е в къщата си, какви обувки носи.. ам авторът ако ми е съсед, просто ще има да взима, че ще се съобразявам, с какво да ходя в дома си или кога да си местя мебелите.

# 121
  • Мнения: X
Трябва да се съобразяваш със съседите си, но и те трябва да се съобразяват с факта, че къща, в която има деца (особено малки) е невъзможно да се изисква пълна тишина.
Да, разбира се.Стига да не е епизод от "Междузвездни войни", няма проблем. Обаче за токчетата не си права. Дълги години съседката над нас работеше на смени и излизаше около 5:15-5:30, тропайки по теракота с токчетата. Жената стъпваше тежко, набивайки крак и редовно ме събуждаше. Като прибавим факта, че алармата ми е нагласена за 6ч.. ми е идвало да я удуша.

# 122
  • Мнения: leet

Проблемът е, че ако ти счупят стъклата, запалят входната врата, забият кирка в капака на колата или др. подобно ще видиш голям зор докато докажеш кой е извършителя. Дори да имате видеонаблюдение на входа и прилежащите площи ( в което се съмнявам, щом иде реч за панелка) пак в 90% извършителите остават неустановени.


Естествено, че ще е неприятно, но ако някой ми запали входната врата, естествено ще имам представа кой е, а и може пък да се появи свидетел на деянието - примерно аз съм видяла, ама ме е било страх да се обадя. То ясно, че ще са "враговете" в съответния вход, та без да ми мигне окото ще ги натопя. А и ако се стигне до там, да палят врата на семейство с деца, би трябвало да имат голямо самочувствие, че ще им се размине. Не разбирам защо трябва да се страхувам от някакви селяндури, при положение, че в крайна сметка винаги може да им се стъжни живота. Ако до нас живее Ал Капоне - да ме е страх, обаче ако до нас живее Пенчо - тъпана от Пордим, въобще не виждам причина за притеснение.

# 123
  • Мнения: leet
Трябва да се съобразяваш със съседите си, но и те трябва да се съобразяват с факта, че къща, в която има деца (особено малки) е невъзможно да се изисква пълна тишина.
Да, разбира се.Стига да не е епизод от "Междузвездни войни", няма проблем. Обаче за токчетата не си права. Дълги години съседката над нас работеше на смени и излизаше около 5:15-5:30, тропайки по теракота с токчетата. Жената стъпваше тежко, набивайки крак и редовно ме събуждаше. Като прибавим факта, че алармата ми е нагласена за 6ч.. ми е идвало да я удуша.

И все пак не си пратила бабаит да я набие. Гадно е, въобще не го оспорвам, но няма начин да осъдиш съседката си затова, че носи токчета. Дори жалба не може да пуснеш. Т.е. можеш, ама.. само ще си изхабиш листа.

# 124
  • Мнения: 46 594
Сериозно ли сравнявате пусната прахосмукачка в нормален час, с проблема на авторката?
Темата е за реални нарушения, не за хора без работа.

Иначе явно аз съм повредена, но никога не бих се чудила какво ще ми направят, по-скоро ще взема мерки никога повече да не се повтори това и детето ми да израсне с възпитание, което ще му е от полза напред в живота.
Никога не съм допускала влачене на столове и тропане. Като излезе навън да скача и дивее, колкото иска.
В часовете, описани в Правилника пък съвсем. Детето може да си играе и на дивана, не да търчи по това време, или да гледа филмче, да рисува, да се монтира люлка на тавана, в която да се люлее и др. тихи дейности.

Не намирам за нормално редовното, не инцидентно тряскането на врати, прозорци, тичане, скачане, тропане с обувки, блъскане на твърди предмети, викане в които и да е часове. Това е всичко друго, но не и нормално ползване на имот.

# 125
  • Мнения: X
chiana2003 си прави "гаргара" в темата и с Вас.
Какви деца, какъв шум!?!
Няма основание да се оплаква-статута на помещението, което обитава е Ателие.
Проявите на шум, с които "онажда" съседите си много лесно законово се стопират.
Въобще "пребиването" като живущ след 22.00ч  е меко казано недопустимо.
Радвам се, че е намерила начин на пребиваване и душевно спокойствие, некасаещ съседи - къща.

# 126
  • Мнения: 1 059
  Тази мадам дето ходи с токчета в къщи явно не е съвсем у ред. Навън с домашни чехли ли шляпа. Мили мами, отглеждайте си дечицата с много любов, отделяйки им максимално внимание и грижи. Живяла съм в две кооперации /едната колеги на татко/ Ами разлика от небето до земята. В едната след направена забележка нещата след това бяха "като ми пееш Пенке ли кой ли те слуша/ . Ами да, хората събрани от кол и от въже и с не особено възпитание. Дива селяния /по лична карта и аз съм от село, без да съм живяла там/ А в онази от детството ми извинение и коренна промяна.

# 127
  • Мнения: 46 594
PAV1, строителите стагат етикет Ателие по друга причина. Реално са си обикновени жилища.
А и какво, ако беше в такова, с име "жилище"? Нима щеше да е различно за хората под тях?

# 128
  • Мнения: leet
Радвам се, че е намерила начин на пребиваване и душевно спокойствие, некасаещ съседи - къща.

И аз доскоро мислех, че къщата е най-добрият вариант, не само заради съседите, но и самият факт, че си сам .. абе готино ти става. Това ми убеждение обаче доста се промени, след като гледам свекърите как се мъчат. Имат голяма къща в хубава зона край Варна. Уж идилия, обаче: съседите нон-стоп ремонтират нещо, между 14 и 16 часа спират, но за сметка на това песовете се активизират и недай си Боже котка да реши да се разходи по улицата, става концерт. После, непрекъснато събота и неделя има събирания, хора, деца, а се досещаш, че една ограда не спира шума, климатици бучат, коли, кучета. Стигнах до извода, че ако ще живея в къща, трябва да е в забито село, далеч от всякакви съседи, че наистина да се радвам на тишината.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 192
Ще ви изяде това ателие  Twisted Evil
Как пък от общината си ни регистрираха безпроблемно, как ЧЕЗ си ни дадоха битови партиди на всички 7-8 ателиета в сградата? Голям трън в очите сме, явно и други съфорумки ги дразнят деца, живеещи над тях, или някоя готина мадама с токчета да им тропа.
За успокоение на всички, скоро напускаме, ще видим какви наематели ще намерим. Дано устиска съседката и съфорумките. Предполагам пак ще е семейство с деца... hahaha

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 14 786
Така е, къщата не е спасение от всеки шум. Квартал от къщи е явна предпоставка за запивки по дворовете с музика и други такива хубави работи с възможно препращане към арменския поп. Wink
На мен лично лаещи кучета едва ли биха ми пречили, ако нямат физически достъп до мен, но от музикални купонджии гледам да бягам далеч.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 192
А колата наистина миналата година посегнаха - откраднаха ми носа и рогата от Джъмбо. От подземния ни паркинг. На лошата съседка й откраднаха десните обувки, а на друга майка количката. Със здраве да си ги ползват.
Бабаити няма кой да прати, щото българите сме мишки и като правим нещо гледаме да е скришно, че не се знае какъв "бабаит" ще срещнат от другата страна  Joy
Ние сме кореняк софиянци и двамата, но последните 5-6 години градът стана нетърпим за живеене. Така че - черта  ooooh!

# 132
  • Мнения: 46 594
Леле, я какъв блок живеете вие? Явно е много забавно  Joy

Така е за къщата - не е спасение. Пак съседите са фактор. Едно по-шумно хоби или такива с вечни купони...

# 133
  • Варна
  • Мнения: 36 786
Ехеее, добре ме подсети за нос и рога за колата, от две години се каня да си взема за моята. Тази година няма да пропусна.

# 134
  • Мнения: 45
Ми... петък ме събудиха между 3 и 4 сутринта, събота в 1.30 сутринта, в неделя спах в кухнята.

DV84- защо ми обяснявате някакви неща за играещи си деца и прахосмукачки? Разбирам, че на вас са се оплакали за тези конкретни неща, но темата не е за това? 'Как ще забраниш на някой да носи токове в къщата си, да прави размествания и т.н.? '  Това сериозно ли е написано...

Общи условия

Активация на акаунт