Мога ли да осъдя съседите си

  • 14 137
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 192
Пускайте яко жалби  Laughing
Съседката под нас вече 3 пъти пуска, а синът ми не разбра, че като става за детска градина трябва да стъпва на пръсти за да не затормозява дъртата мома Mr. Green

# 91
  • Мнения: X
Пускайте яко жалби  Laughing
Съседката под нас вече 3 пъти пуска, а синът ми не разбра, че като става за детска градина трябва да стъпва на пръсти за да не затормозява дъртата мома Mr. Green

Не е нужно да стъпва на пръсти. Достатъчно е да не рипа като разярена Годзила.

# 92
  • Мнения: 5 513
Не знам дали ,защото от малък много играеше на вън даже и в лошо време,от градината се прибирахме пеша около 20 мин. и ползвахме кола само ако вали дъжд,но в къщи не е искал да скача,бяга и т.н.Като дойдеха деца на гости се е случвало да се подгонят тогава казвах,ако искат да се облекат ще ги изведа на вън,но в къщи игрите са тихи...И така съм имала спорадични изблици на тропане.За викане,пеене и недъгаво свирене на инструменти имах повече проблеми.Но беше на периоди и отдавна отмина.

# 93
  • София
  • Мнения: 4 192
Пускайте яко жалби  Laughing
Съседката под нас вече 3 пъти пуска, а синът ми не разбра, че като става за детска градина трябва да стъпва на пръсти за да не затормозява дъртата мома Mr. Green

Не е нужно да стъпва на пръсти. Достатъчно е да не рипа като разярена Годзила.
Достатъчно съм живяла в страх като малка от "Баба Донка от долния етаж". Спазваме нормални норми доколкото може с 2 броя на година и половина и три и половина. Който не му харесва да се оплаква където иска. Whistling

# 94
  • Мнения: X
Не те познавам лично и нямам представа от конкретната ситуация, но ако вие спазвате "нормалните норми", а съседката под вас пуска три жалби, някой или нещо не е нормално- или съседката, или вашите представи за нормално.

# 95
  • Мнения: 1 069
   И над  мен имаше една кукавица, дето детето и с енергия за цял футболен отбор му позволяваше в 3, 5 часа да рипа без спиране - сякаш имаше постоянни малки земетресения в жилището ми. И след молба за поне малко контрол над детето тя ми направи някаква подигравателна физиономия се наложи аз да взема нещата в свои ръце. Над тях пък живее моя приятелка, та залудува ли детето на въпросната мадам се качвам на кафе във приятелката  т.е на кафе и буйни рок ритми. Е за резултата  сигурно се досещате.

# 96
  • София
  • Мнения: 4 192
Не те познавам лично и нямам представа от конкретната ситуация, но ако вие спазвате "нормалните норми", а съседката под вас пуска три жалби, някой или нещо не е нормално- или съседката, или вашите представи за нормално.
Точно така. "Нормални" е силноиндивидуално. Голямото дете не е ограничени да си кара камиона (в хола са килими), случва се да се изсипват играчки, изпускат шишета, да има рев през 30 минути и прахосмукачка през час. Това е положението.  Naughty
Малко извън темата. Същата тази съседка слиза всяка вечер да заключва вратата в 22:00, макар че е автомат и домофоните стават безполезни. А пък на нея някакъв друг й беше откраднал само десните обувки (тя си държи около 20 чифта пред вратата  Joy) Общо взето е така в кооперациите. Макар, че сме нов малък вход от 12 апартамента, със съседи е така. И тъй като се наситихме вече си решихме генерално проблема.  Mr. Green

# 97
  • Мнения: X
Добре е представата за нормално да не е силно индивидуална, а да е съобразена с общоприетото, защото в противен случай, ако всеки започне да налага на другите своята представа за нормално, животът ни ще стане пълен хаос и ад.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 36 841
   И над  мен имаше една кукавица, дето детето и с енергия за цял футболен отбор му позволяваше в 3, 5 часа да рипа без спиране - сякаш имаше постоянни малки земетресения в жилището ми. И след молба за поне малко контрол над детето тя ми направи някаква подигравателна физиономия се наложи аз да взема нещата в свои ръце. Над тях пък живее моя приятелка, та залудува ли детето на въпросната мадам се качвам на кафе във приятелката  т.е на кафе и буйни рок ритми. Е за резултата  сигурно се досещате.

Това ми хареса. Всъщност като се замисля и ние сме в сходна ситуация, начинът даже е приложим и при нас. Отгоре - невъзпитан хлапак, а над него - готини комшии, с които се имаме, фенове са на рока, а синът им е ентусиазиран любител на китарните сола. Има талант момчето, не може да му се отрече, голям кеф ми е да го слушам. Но досега не бях се сещала, че талантът му може да се прилага и с възпитателна цел.

# 99
  • Мнения: X
   И над  мен имаше една кукавица, дето детето и с енергия за цял футболен отбор му позволяваше в 3, 5 часа да рипа без спиране - сякаш имаше постоянни малки земетресения в жилището ми. И след молба за поне малко контрол над детето тя ми направи някаква подигравателна физиономия се наложи аз да взема нещата в свои ръце. Над тях пък живее моя приятелка, та залудува ли детето на въпросната мадам се качвам на кафе във приятелката  т.е на кафе и буйни рок ритми. Е за резултата  сигурно се досещате.

Това ми хареса. Всъщност като се замисля и ние сме в сходна ситуация, начинът даже е приложим и при нас. Отгоре - невъзпитан хлапак, а над него - готини комшии, с които се имаме, фенове са на рока, а синът им е ентусиазиран любител на китарните сола. Има талант момчето, не може да му се отрече, голям кеф ми е да го слушам. Но досега не бях се сещала, че талантът му може да се прилага и с възпитателна цел.
Момичета, едно време свирех на цигулка. Да ви я изпратя?  Laughing

# 100
  • Варна
  • Мнения: 36 841
Само ако и ти влизаш в комплекта. Аз не мога да свиря Simple Smile

Само дето подразбрах, че планираш друга екскурзия - на към Австралия за някакви вързани с белезници сърфисти  Joy Joy Joy

# 101
  • Мнения: X
Само ако и ти влизаш в комплекта. Аз не мога да свиря Simple Smile
Аз по-добре да пея. Така фалшиво пея, че като ревна, на дърветата им падат листата. Laughing
В интерес на истината, в тийнейджърските си години съм спирала вой на Лепа Брена у съседите отгоре, като  се разврещях с всички сили "О Соле Мио". По-вряскащо от зайчето на Ну погоди го докарвам. Laughing

# 102
  • Мнения: 1 069
   Момичета, разкошни сте. Аз пък ако позволите ще примъкна акордеона /по мое време се свиреше на този инструмент/ . Просто ще бъдем организиран отбор за бързо реагиране на всякакви проблемни между съседски шумотевици. Където ни викнат там отиваме. Отвръщаме на шума с шум, врясъци, смях /предполагам ще ни и почерпят за "услугата" с нещо високо градусно/ за да сме на нивото на "врага"

# 103
  • Мнения: X
Ау! Открихме нова бизнес ниша! Остава да фиксираме тарифата и хонорарите! Laughing

# 104
  • Мнения: 1 069
  Утре търча първа за патентоване. Да не ме изпреварите, хей!

Общи условия

Активация на акаунт